Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2011, 23:30   #1
scum
Novi član
 
Član od: 5.1.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Pre nepunih mesec dana sam kupio novu mašinu
Intel i3-2100 Processor (3M Cache, 3.10 GHz)
Gigabyte H67A-UD3H-B3 LGA1155
4GB RAM 1600MHz (HyperX Blu) (2 x 2 modula)
napajanje 600W

I odlično je radila do jutros. Kad sam ustao video sam da je komp isključen iako sam ga sinoć ostavio uključenim.
Posle par pritiskanja "uključ" dugmeta (u tom trenutku to nisam shvatio kao problem) uspeo sam da ga upalim i ceo dan je radio bez problema.

E a onda se u jednom trenutku sam ugasio i opet sam imao problem sa paljenjem. Posle nekoliko puta vađenja kabla za napajanje i pritiskanja ON dugmeta, kompjuter je proradio, medjutim odmah po uključivanju mi je izbacio BIOS cheksum error, pa se opet ugasio... na kraju je nešto odbrojavao (valjda je koristio Dual BIOS mogućnost, pa je kopirao "backup").

Posle toga je radio normalno još nekih pola sata do sat da bi počeo sve češće da se gasi, a vreme normalnog funkcionisanja se sve više smanjivalo.

U ovom trenutku kompjuter više neće da dođe ni do podizanja Windowsa. Bukvalno se upali, zavrte se ventilatori na sekund dva, pa onda stane, pa pauza od sekund dva, pa onda se opet upali i tako neprekidano.

Probao sam sve:
- isključio SATA uređaje
- vadio memoriju i probao svaki modul posebno
- grafičku kartu izvadio i prebacio na integrisanu
- vadio bateriju i pokušavao da podignem sistem bez nje
- resetovao CMOS
- isproveravao svaki mogući konektor



Kompjuter je u garanciji, a ja nisam više u Srbiji, tako da mi ta garancija i ne vredi mnogo.



Ima li neko ideju šta bi moglo da bude?!?!?



Najčudnije od svega je, što tražeći problem na internetu, uvek nailazim da su Gigabyteove ploče u pitanju te gde se manifestuje ovakav kvar. Mislim da ima bezbroj slučajeva identični mom. A da stvar bude gora, rešenja variraju od konfiguracije do konfiguracije, a ljudi uglavnom sumnjaju od memorije, preko procesora i baterije, pa sve do loše priključenih konektora za napajanje na ploči.
scum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2011, 23:51   #2
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Neispravno napajanje ili pregrevanje neke od komponenti?! Samo nagađam...
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 0:19   #3
scum
Novi član
 
Član od: 5.1.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Ne verujem da je to. Sad sam pokusao da ukljucim komp posle nekih sat-dva mirovanja i isto se desava. Valjda bih posle toliko hladjenja dobio malo vise vremena do prvog reseta?
scum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 0:51   #4
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

I ja takođe tipujem na napajanje kao mogući problem. Pogotovo ako je neko ''poznato kinesko''. Ipak je ovo malo jaci potrosac.... probaj da yamenis i napajanje nekim proverenim od 600 w (pozajmi za test) pa vidi šta će da se dešava.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 1:47   #5
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Koje napajanje imaš? U međuvremenu, promeni mesta RAM memorijama (ubodi ih u druga dva slota ili im jednostavno zameni mesta..

P.S. Ajd da isključimo mogućnost pregrevanja za sada.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 11:43   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Ako si u mogućnosti, testiraj svaku komponentu posebno kod nekog na sličnoj/istoj ploči pa se uvjeri o čemu se radi.

Ako ne možeš, testiraj kod sebe svaku komponentu u granicama mogućnosti, probaj da izvadiš napajanje i ubodeš ga u neki drugi kompjuter pa vidi kako će se ponašati, uradi to isto sa ram memorijom, you get the picture...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 14:50   #7
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Ne vidim koja je graficka kartica,i ajde napisi koje je napajanje
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 16:55   #8
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Ako je konfa bila vec sklopljena (nije kupovana iz delova) cenim da je napajanje neko iz kineske bratije,tipa blueberry itd., gotovo sam 100 % siguran u to.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 16:56   #9
scum
Novi član
 
Član od: 5.1.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Napajanje je neko... hmmmm... Power™
Nadam se da je ono problem, posto bi mi u ovom trenutku bilo mnogo lakse da kupim novo, nego da se cimam do Srbije zbog reklamacije....

Graficku imam neku Gigabyte-ovu, ali nije ona... Sad sam povadio sve sto se dalo povaditi iz maticne, ostavivsi je jedino na kablu za paljenje, 2 dovoda napajanja i procesoru, ali opet isto...

Evo videa kako (ne) radi, pa ako ima neko neku ideju sta jos da probam, bio bih zahvalan
http://www.youtube.com/watch?v=yAq6_RT_GAA

Inace, nemam (nemam pojma kako) u kucistu speaker, tako da ne mogu da cujem
signalizaciona pistanja...
scum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 16:58   #10
scum
Novi član
 
Član od: 5.1.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Imam na drugom kompu (neki matori Dell) napajanje, ali od 230W... ali ipak ne znam da li da isprobavam i njega da ubadam u ovo moje.
scum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2011, 1:59   #11
scum
Novi član
 
Član od: 5.1.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

OK... evo happy enda... prvo da se zahvalim svima... mada, iskreno, ne znam da li mi je na kraju pomogao neki od vasih odgovora, ili su ovo kod mene bili samo gremlini, ali definitivno sam postao jos jedan od onoih slucajeva kada je nesto proradilo, a da ne znam zasto... u svakom slucaju hvala na svim predlozima i potencijalnim resenjima...

Elem... htedoh da iskljucim i power dugme kao mogucnost da je ono... izvukoh ga iz kucista, upalih masinu spajanjem pinova srafcigerom, medjutim opet isto... tako par puta... flashovao sam bios jos jednom... sve zivo isproveravao i nista...
uglavnom, jedino sto sam primetio da je ono vreme izmedju dva gasenja bilo malo duze, pa rekoh "ajd da povezem monitor, mozda se pojavljuje neka poruka, a ja ne znam"... ubodem monitor, pa se setim da nece da radi bez memorije... ubodem i nju... skopcam tastaturu... a na kraju, rekoh, ajd da dodam i hard za slucaj da stigne do dizanja sistema... i voila... upali se kompjuter... podize se windows kao da se nista nije desavalo... naravno, brze bolje sam updateovao bios sa verzije f1 na verziju f4 (mozda ovo "Solve press reset button cause system abnormal" iz poslednje vreme ima neke veze sa mnom)...

sad sam krenuo da vracam sve kako je bilo... ubacio sam za sad jedan 12cm fan, kao i power i reset kablove u plocu i radi i dalje....

nadam se da ce ovo biti i kraj ovoj temi

EDIT posle 12h: Lazna nada... opet je pocelo gasenje... bar sad znam da nije do BIOS-a :/

Poslednja ispravka: scum (26.4.2011 u 12:15)
scum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2011, 14:02   #12
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Moj predlog je da probas sa nekim drugim napajanjem, ili da nosis u neki servis.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2011, 1:23   #13
dragangarac
Novi član
 
Član od: 15.10.2008.
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

resetuj bios. izvadi plocu iz kucista. ostavi na njoj cpu i 1 modul rama. prikljuci i monitor slobodno, grafika je i onako integrisana. upali je prespajanjem power pinova. ako i tada zeza, menjaj jedan po jedan modul rama, kao i slotove u koje ih ubadas. ako ni jedna kombinacija nece, suzio si sumnju na plocu ili procesor.
a verovatno je ploca.
posle eventualno probaj da prikacis i tastaturu, pa da u biosu selektujes Load fail-safe defaults, pa reset... (ako dodje do biosa uopste)
dragangarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gigabyte, matična ploča

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Kompjuter nece da bootuje instalacioni cd User Operativni sistemi 11 13.4.2011 11:39
Koliko kompjuter moze da radi? yahhoo Osnovne komponente 32 4.12.2007 20:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com