Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2010, 18:14   #1
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Lexa S w/ water by veseliburek

Mislio sam ovo da okačim u temi za vodena hlađenja, ali pošto sam nabavio i kućište i vodeno, mislim da je red da ide u zasebnu temu...

Usled nedostatka sna prethodne noće (da ne kažem dana), nemam živaca više da kabloce vezujem i sakrivam, moraće da sačekaju, za sad je bitno da je najzad sve montirano i da radi (a i da ne curi ).
Ne znam da li se da primetiti, ali optičkog uređaja više nema, pumpa ne može da stane od njega, a ionako ga koristim samo kad reinstaliram OS, tako da mi bezveze zauzima mesto.







Temperature su bolje za desetak stepeni u odnosu na xigmateka, ali mi sad kuler ne zauzima pola kućišta i izgleda moćnije...
I da, znam da sam trebao radijator unutra da stavim i da skratim creva (koja sam btw skratio dodatno posle testiranja sistema na stolu, bolje da ima malo više nego da zafali ).

I za kraj, temperature:


To be continued...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 18:22   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Loše si ti to namontirao! Taj termaltejk ventilator duva topao vazduh nazad u kućište što svakako nije pametno jer zagrevaš unutrašnjost.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 18:52   #3
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Ne, nisam loše namontirao, samo sam loše slikao, duva napolje...
NZXT četrnaestica ispod i Tt dvanaestica na radijatoru rade kao push & pull.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 18:57   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
Ne, nisam loše namontirao, samo sam loše slikao, duva napolje...
NZXT četrnaestica ispod i Tt dvanaestica na radijatoru rade kao push & pull.
Neka bude po tvome ali ja nebih rekao!

Što je najcrnje, taj ventilator na radijatoru ti duva ka nadole a taj beli odozdo u kućištu ka nagore ... tako da....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 19:03   #5
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Pobogu Freško, znam kako da namontiram ventilator, osetim da duva na gore...

veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 19:18   #6
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

I na trećoj slici, kada ventilator miruje, vidi se da duva na gore, tj. od kućišta.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 20:15   #7
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Mislim da te Freško malko zeza?
Ako sam ja dobro video...



Lepo izgleda ali je krš od kablova.
Možeš li da mi objasniš kako koristiš komp bez čitača iliti ROM-a?

Poslednja ispravka: Freško (25.9.2010 u 10:25)
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 20:16   #8
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Fresko je pogresio.Ventilator je namesten tako da izvlaci vazduh iz kucista sto je i dobro.
Ali si zato radijator postavio na bas lose mesto. :/ Radijator se spolja montira jedino ako u kucistu nema mesta ili ako se unutar kucista nalaze drugi radijatori. :/
Na 3 mesta si unutar kucista mogao da ga montiras.Na zadnju unutrasnju stranu ili na gornju unutrasjnu umesto te 14-ice koju si postavio.Dobio bi dosta bolje rezelutate jer bi manje mucio pumpu a i creva bi bila kraca.
Trebao bi da izmenis to.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
veseliburek (24.9.2010)
Stara 24.9.2010, 20:35   #9
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Narednih par meseci neću ništa da diram što se tiče hlađenja (muka mi više da pretačem), ovako mi nekako bolje izgleda (da ne kažem moćnije ), a i volim da izgleda uredno unutra...
Kad budem dodao još jedan dupli radijator i WB za grafičku, onda ću ovaj single da stavim pozadi a dupli će da ide gore, ali o tom, potom...

A što se tiče nedostatka rezača, eto, jednostavno ga ne koristim, ne treba mi, imam dva diska koji ukupno imaju 1.75TB i sve mi je na njima, na serveru imam rezač (tj. dva) tako da tu mogu da režem ako mi baš nešto treba, ali to je jednom u 100 godina.


I da, dosta bre više sa ventilatorom, u redu je...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 20:44   #10
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Mozda gresim, ali na ovoj slici mi deluje da je crevo na fitingu rezervoara "zalomljeno". To ti smanjuje protok, a postoji mogucnost i da se u potpunosti savije i zatvori.

Jedna jaca opruga navucena na crevo ce resiti problem.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 21:10   #11
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

^Problem je privremeno rešen onom plastificiranom žicom, sutra ću potražiti nešto bolje...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 2:06   #12
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Ili jos jednostavnije-trebao je da ostavi 2 cm duze crevo.Onda ne bi doslo da savijanja.
A ne znam sto ti se toliko svidja taj radijator sa spoljasnje strane. :/
Samo su ti vece sanse da ga ostetis ili da nekako creva zeznes. :/
I izgledalo bi urednije da si radijator stavio unutra.Definitivno bi imao kraca creva,no da ne smaram ako se tebi tako vise svidja.
I da,kako nisi uspeo da pomeris pumpu i rezervoar jos malo udesno da ti rez. ne strci ovoliko.Deluje kao da ce da ispadne.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 10:22   #13
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

@Veseli

Sorry moja greška ipak si dobro montirao gornji vent , al ja i dalje ostajem pri svom mišljenu da je ovako kako si ti to izveo em ružne, em lošija funkcionalnost, mnogo bi bilo bolje da si sve montirao unutra, ali dobro to je na kraju krajeva tvoja stvar!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
veseliburek (26.9.2010)
Stara 26.9.2010, 2:22   #14
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Bez ljutnje, ali glavni si kandidat za nalošije montirano vodeno, bar na ovom forumu. Ne znam odakle da počnem, ali ajde s desna na levo

1. Crevo na rez-u ti je stvarno mnogo savijeno i guši ti protok i pumpu. Ne trebaju ti nikakvi federi, dovoljno je da ga zakačiš na drugi ulaz na bloku i dovoljno će se ispraviti.

2. Taj radijator je stvarno očajno postavljen. Mogao si na mestu zadnjeg venta da ga staviš, a ako ti je problem zbog creva, mogao je da stoji tu samo sa spoljne strane i rupe za creva bi se "gađale" sa njegovim fitinzima. To bi ti možda bilo i najelegantnije rešenje, a i najefikasnije (radijator nije iznad pumpe, fitinzi na vrhu radi lakšeg isterivanja vazduha).

3. Blok si mogao i popreko da okreneš, mislim da bi ti više odgovarao položaj ulaza i izlaza.

4. Raspored povezivanja je mogao da bude i bolji. Ako postaviš radijator spolja pozadi, vent ostavi unutra da duva preko njega. Pumpu zakačiš na blok, odatle na rad, a iz njega na rez. Creva ti se neće savijati, a protok će biti maximalan jer je sve u jednoj ravni (najbolje što možeš da izvedeš na tom kućištu).

Kapiram ja da si ti zadovoljan performansama, ali zašto da ne izvučeš još više i da sve deluje urednije kad to ne zahteva ne znam koji trud.

Edit: Zaboravih ventilatore. To što misliš da ti je bolja push-pull kombinacija, to si se malo zeznuo. Ovi ventovi zapravo guše jedan drugog, tj. TT guši ovu 14-icu, jer je manjeg prečnika i protoka. Da su im mesta zamenjena, pa i nekako, ali ovako si degradirao performanse. Push-pull kombinacije se rade isključivo sa ventovima istog protoka. Drugo, takve kombinacije su efikasne na debelim radijatorima, kroz koje voda prolazi 2 ili više puta. Ovaj radijator je single pass i bilo koji vent je dovoljan da kroz njega protera vazduh uz minimalan otpor. Možemo da se kladimo da nećeš izgubiti na performansama ako skineš taj TT ili 14-icu ispod. Čak mislim da će temperature biti i bolje za nijansu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
veseliburek (26.9.2010)
Stara 26.9.2010, 2:31   #15
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Svestan sam, umor čini svoje...

Radijator ne može da stane na mestu zadnje dvanaestice (unutra, udara u nešto, neće lepo da legne), tu sam i hteo da ga smestim... Ovo za crevo sam napravio s*anje, bilo je dovoljno dugačko, i onda reko' ajd da ga malkice skratim, stvarno su dugačka creva i onda ispadne prekratko, rešio sam problem smanjenog protoka, al sad ružno izgleda. O orijentaciji bloka nisam ni razmišljao, hvala na savetu...

Sve u svemu, za dve nedelje sledi pražnjenje i ponovno nameštanje (samo da prođe ekskurzija), a verovatno ću opet uzeti hydroflow...

Inače, razmišljao sam da razdvojim pumpu i rezervoar nekim crevom od jedno 4-5 cm, čisto da ih "razbijem" da rezervoar ne bi virio.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 3:27   #16
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Kažem ti, radijator spolja, a njegovi fitinzi kroz rupe za creva. Vent unutra da duva preko njega i dobijaš i performanse i estetiku. Blok vrti kako hoćeš, to zavisi od ostalog rasporeda. Ako ćeš da razdvajaš rez i pumpu, imaj u vidu da će ti trebati par fitinga, a time sebi dodatno komplikuješ život i povećavaš mogućnost da negde procuri. I vodi računa da ako to već radiš, da ne spuštaš rez na mesto koje je niže od pumpe, jer će se mnogo više mučiti, naročito u početku dok protera vazduh iz creva i "dođe do vode". Dakle, rez je uvek u ravni ili iznad pumpe i uvek je pre nje u petlji. To je zapravo jedino striktno pravilo kod vodenih hlađenja.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Luka. (26.9.2010), nerro7 (26.9.2010), veseliburek (26.9.2010)
Stara 26.9.2010, 4:22   #17
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Kažem ti, radijator spolja, a njegovi fitinzi kroz rupe za creva. Vent unutra da duva preko njega i dobijaš i performanse i estetiku. Blok vrti kako hoćeš, to zavisi od ostalog rasporeda. Ako ćeš da razdvajaš rez i pumpu, imaj u vidu da će ti trebati par fitinga, a time sebi dodatno komplikuješ život i povećavaš mogućnost da negde procuri. I vodi računa da ako to već radiš, da ne spuštaš rez na mesto koje je niže od pumpe, jer će se mnogo više mučiti, naročito u početku dok protera vazduh iz creva i "dođe do vode". Dakle, rez je uvek u ravni ili iznad pumpe i uvek je pre nje u petlji. To je zapravo jedino striktno pravilo kod vodenih hlađenja.
Svaka cast. Stvarno si potkovan, sto bi se reklo kod nas!
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 12:11   #18
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Samo bih dodao jos jedan savet,a to je da obrati paznju da li su na bloku odredjeni IN/OUT konektori ili je sve jedno u koij ce voda da ulazi/izlazi.Na mom bloku su striktno propisani IN/OUT konektori pa reko samo da proveri da li je i god njega tako.
I poslusaj Rocker-a i ne razdvajaj pumpu i rez.Nema potrebe za tim.A da sam na tvom mestu radijator bi isao na mesto te 14-ice bez razmisljanja.

pozz i lepo se provedi na ekskurziji.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
veseliburek (26.9.2010)
Stara 26.9.2010, 13:15   #19
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Lexa S w/ water by veseliburek

To oko ulaza/izlaza je bitno samo kod pojedinih blokova i uvek je jasno naznačeno. Uglavnom se ti blokovi prepoznaju po tome što im je ulaz obično na sredini bloka, a izlaz na nekoj od ivica. Ispod ulaza se nalazi i neka vrsta rešetke koja stvara turbulencije vode pri ulasku u blok, pa tako poboljšava performanse. Takvi blokovi su po pravilu prilično restriktivni i zahtevaju jače pumpe za najbolje rezultate. Jače u smislu pritiska, ne nužno i većeg protoka. Efikasno rešenje, ali uz određenu cenu. Ovaj blok iz Pw850 nije takve konstrukcije i svejedno je gde voda ulazi, a gde izlazi. Takođe je potpuno ravan unutra i ne stvara gotovo nikakve turbulencije, pa je voda kraće u kontaktu sa njegovom površinom i samim tim manje efikasno odvodi toplotu. Zato sam mu i predlagao da ga promeni.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2010, 4:19   #20
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Lexa S w/ water by veseliburek

Meni samo napon za procesor nije najjasniji Mozda ima jos neceg nelogicnog,ali mi ovo prvo zapalo u kadar. 1.440V za 4GHz i R0 reviziju? Topi to koliko god je moguce. Meni je M0 E5200 isao sa tim naponom za 4.25GHz (ipak su prepolovljeni kes i R0 revizija na tvojoj strani ) A opet sa druge strane u HWMonitor-u prikazuje pad na 1.3V (min vrednost) Jel tebi to nesto brljavi ili sam ja postao slep?


Citat:
Bez ljutnje, ali glavni si kandidat za nalošije montirano vodeno, bar na ovom forumu.
Nedostatak sna,prvi put ovo radi,a pritom je slusao kasljanje/krecanje/pistanje Eksl Rouza vece pre sklapanja sistema tako da pocetnicke greske mora napraviti Sad je dobio smernice i imace efikasniji raspored komponenti vodenog sistema

Nego,veseli,sta bi po pitanju CPU WB-a? Si nasao zamenu za OCz?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
veseliburek (27.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Свемир, велики. allokin Brbljaonica 2202 25.7.2020 13:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com