Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2006, 22:24   #81
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Posto vidim da su svi puuuuustiliiii masti na volju, red je da i ja to ucinim:

Komp. 2046. god.

2020: Nakon sto su kompjuteri postali toliko razvijeni, da se sami mogu nadalje razvijati, covecanstvo se okrece robotici.

2030:Nakon 10 godina razvijanja robotike (u kojima su sami kompjuteri zavrsili najveci deo), covecanstvo najzad moze da odahne. Hrane ima za sve, roboti sve rade, 1/4 zemljine povrsine se koristi za ishranu cele ljudske populacije, a u planu su (vrlo realni planovi, koje su kompjuteri osmislili) uskoro prosirivanja plantaza i ka drugim planetama.Ljudi su konacno shvatili sta znaci ono: " Hleba i igara".

2040: Nakon sve debljih i debljih pokolenja, ljudi su se trgnuli iz sna. Sada osmisljavaju nacin kako da unaprede svoju igru, koja se do sada sastojala u sedenju za stolicom (da li sam pomenuo da ce glave tada da budu primetno vece, a zadnjica deblja) i igranju nekih MMorpgh ostvarenja.
I dosli su do resenja. Igrace u realnom svetu sa jakim artifaktima (kao onomad mobilni telefoni) koja im pruza tehnologija, a koja moze da zameni svet moci i magije.

2046: Vitruelno-realni zivot je toliko zanimljiv da se mnogi odricu i hrane koju im roboti spravljaju (vegetarijanske), vec sami uzgajaju svoju. Pojavljuju se Mag-ovi (ovoga puta pravi i sa pravom moci), vilenjaci (estetska hirurgija), patuljci (estetska hirurgija) i ljudi (estetska hirurgija). Prave se klanovi, drzave (posto predjasnje nemaju granica), rase i razni izvori moci (dobri i zli)...

2050: Silan rat potresa covecanstvo. Munje i gromovi sevaju svugde (ko je pomenuo Teslu ), Brat udario na brata, silno se zlo diglo, ljudi se vise i ne bi razmnozavali, kada ih masine ne bi prisiljavale na to (inace kod, jednog vizionara koji je predvideo sav haos koji ce da nastane). Nakon zatisja, ljudi prave iskopine (tacnije, roboti ih prave) i pronalaze neke cudne masine sa oznakama C64, atari 800XL, Amiga 500, PC 80286 i ne mogu da im nadju svrhu. Ocigledno su ih vanzemaljci ostavili.

2060: Ponovo se udruzuju "stari" klanovi, ponovo se digao ponos. Svi ostre oruzija (tacnije napajaju) kod lokalnog trgovca. Sve je po starom.

2070: Dolaze vanzemaljci... pogledaju... zatim na tajnom sastanku koji je samo njima poznat, odluce nesto... i odu...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 23:08   #82
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Podsećaš me na Isaka Asimova
Malo uvrnutije i smešnije,al tu su roboti,neočekivan kraj...
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2006, 22:35   #83
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Oktobar 2046, napolju sipi sitna kisica, kraj tople vatrice tata objasnjava svom sincicu: Urghhh mrbh Haggg, noonoo srbbb, fukfuk karrla, kabooom! (rukama pravi krug objasnjavajuci oblik cudne pecurke na nebu). Sincic, nezainteresovan za lekcije iz istorije, uzima svoj novi lap top, marke
"Nanizanizubinazici" i racuna raspodelu sveze utucene divlje svinje na 8 clanova porodice.
Pardon, tako sam raspolozen trenutno, drugacija verzija sledi...
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 21:43   #84
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

" Kompjuter 2046."
Pozorisna drama u tri cina
By William Shakeinfear Gates the 3rd

U drami ucestvuju sledeca "LICA":

Mr SMITH
Radnik u korporaciji. Covek bez ambicija. Sanja godisnji odmor ili bar slobodan dan. Zivi u jednosobnom inteligentnom stanu u prizemlju inteligentne zgrade.
Svi stanovi su inteligentni te 2046.

GLAS
Prijatan zenski glas

STAKLENA VRATA
Vrata na ulazu u zgradu. Inteligentna kao i sve ostalo.

Prvi cin

Sparno letnje vece. Vidno iscrpljen, covek ulazi u zgradu i dovlaci se do vrata svog stana.
Prislanja oko na spijunku. Cuje se zvuk "Retinal scan-a".
- bzzzz bzzzz klik -
Vrata se otvaraju. Iz zvucnika home surround sistema cuje se prijatan zenski glas.

GLAS: "Welcome back Mr Smith. May I notice that your inteligent home feels kind of empty when you're not in it?"
Mr SMITH: "Shut the f..k up, you stupid b..ch, and turn the lights on, I can't see a sh.t in here."
GLAS: "With pleasure, Mr Smith."

Svetla se pale, covek se izuva i ulazi u dnevnu/spavacu sobu. Zastane za trenutak i napravi zgadjenu facu.

Mr SMITH: "This place smells like a rat hole. Have you called the aircondition service yet?"
GLAS: "But of course, Mr Smith, they'll send someone first thing in the morning."
Mr SMITH: "I'll be dead by morning. Open all windows, I could use some air, and turn the TV on. Find me some movie."

Prozori se otvaraju, pali se plazma TV, covek privlaci stolicu do prozora i, tesko disuci, pokusava da se udubi u film. Nakon par minuta, oglasava se alarm na kolima parkiranim tik ispod njegovog prozora.
Covek pokusava da ignorise buku, ali se vrlo brzo predaje.

Mr SMITH: "Some day, I will burn this damn place to the ground!
Computer, close that fu..in' windows...........!?!........no, nononono,
not THAT WINDOWS!!! Ooooh, you stupid machine!"

U stanu nestaje svetla, gase se svi elektricni uredjaji. Cuje se prevrtanje stolice, tup udarac i masna psovka.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 21:44   #85
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Drugi cin

Vidno iscrpljen, covek se dovlaci do vrata svog stana. Prislanja oko na spijunku. Cuje se zvuk "Retinal scan-a".
- bzzzz bz bz brrbrrr bip -
Iz zvucnika iznad vrata javlja se prijatan zenski glas.

GLAS: "This program has performed an illegal operation, and will be shut down.Have a nice night out, Mr Smith."

Covek duboko uzdahne, okrece se i teskog koraka odlazi u noc.

Treci cin

Vidno iscrpljen, covek prislanja oko na spijunku. Cuje se uobicajen zvuk.

- bzzzzz BZZZZZZZZZZ - ARGGGHHHH, MY EYEEES!! OOOH GOD, I'M BLIND, SOMEBODY HELP ME PLEASE...OOOH MY GOD!!!

Divlje mlatarajuci rukama, covek se odbija od zidova dok se iz zvucnika cuje prijatan zenski glas.

GLAS: "Sistem failure. Please, make sure you download and install the latest version of Service Pack for Windows Apendix, so you can avoid this kind of inconvineance in the future."

Slep i polulud od bola, covek prolazi glavom kroz staklena vrata na ulazu u zgradu. Tu umire od gubitka krvi.
Staklena vrata kazu: "Are you sure you want to exit?"

Zavesa se spusta
THE END

Poslednja ispravka: Kum Ruzvelt (9.2.2006 u 22:46)
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 22:29   #86
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Kume ova ti je dobra ... , mada koliko god je čovek lenja životinja i mrzi rad kao i sve druge, neke operacije ne bi prepustio mašini, tako da mislim da će u budućnosti čovek samo hteti da unapredi sebe, svoju motoriku i mozak, ..ima neki čip u sebi koji će mu dati što duži život i večitu potenciju
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2006, 3:03   #87
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Talking Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
taximetar kaže:
..ima neki čip u sebi koji će mu dati što duži život i večitu potenciju
Hm..ja se izvinjavam, samo da pitam... misliš, potencijal??
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 4:40   #88
Svirac
Novi član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Stapar
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Priča kaže sledeće . . .

Budan sam. Šta ću? Palim komp; klik Login Password, error. E, bolje da sanjam. Klik Login Password, error. Šta sad? Pa to nije moj komp. Onaj klik... pritisnuo sam dugme na koleginici s posla, pa naravno da ne ide. Opet nisam uspeo da joj iskamčim broj sinoć dok smo još bili u operativnom modu. Šteta. Ustajem... I opet pokušavam. Zašto me danas baš ništa ne sluša. Jaoj, nisam upalio TrackBootSCANIntegratedInNewWinlowsWithNewSP25467F orIndustrialUsing zato što sam bootovao s koleginicom s posla. Desio se restart; ne mogu da se pokrenem. Listam biblioteku Helpova. Tu je. Palim pomoćni program, BIOSamBUDAN 33.23.123.0.1.3.2c .... Kreće. Ustajem nežno. A, ne ne, ne samo to. Pali se kućna pomoćnica, obaveštava me da sam rano ustao i gasi mi sistem, krećem do najbliže stolice; failure, your sisem iz out of date. Updating.... - to gledam narednih pola sata. Odjednom, pali mi se sistem, kuć. pom. kaže da imam gosta. Opet bag. Sada će i šef da zna. A sve je išlo kao po magistrali. Ima da popijem otkaz. Krigo koleginica pali svoj sistem. Zna šta se desilo. Nisam ni stigao da je ubedim da ne sheruje ovo nikom. Kasno. Teleportovala se. Stvarno ne znam zašto to još koristi, nervira me. Odavno su izbacili iz upotrebe FriendLocatorTeleExpres. Kako sad da je nađem. Moram da skeniram celo područje; šef će videti. E ima da zovem Slobu, on me je nagovorio da ugradim ovaj Biilliišit mindčip tjuner. Ne, ne. Neću. Počinje da duva jak topao vazduh iz vent. sis. Začuđeno kažem pomoćnici da isključi taj šit. Umiljat glas mi odgovori potvrdno. Vazduh i dalje struji. Ne mogu da verujem. Bežim u punionicu(wc), priključujem se i ništa se ne dešava, gasovi ne izlaze iz gorivih ćelija; ne osećam osveženje. Kažem pomoćnici da proveri. "Naredili ste da ugasim". Ne verujem; ovo se ne dešava. Ni najnoviji SP25467IIIForHomeUse nije doneo ovu ispravku. Ventilacija još radi. Izgoreću ako uđem u glavnu prostoriju. Pali se alarm. Čuju se brizgaljke. Glavna soba mi je do sada sigurno poplavljena. Pomoćnica otvara prozore. Mislim da će izgladiti stvar. Napunio sam se. Ulazim u glavnu sobu i preliva me vrela voda, čipovi mi se tope, u zadnjim milisekundama svog robotisanja pomišljam kako mi se ovo desilo.
Budim se. Otkud ja. Radi mi jedan video senzor. Dosta. Revoltirano ustajem, i ... primećujem da svemirska stanica PIIIIISSSS okreće. Regrutovali su me. YES !!!! Još robotišem. Vidim onu treću planetu od Sunca. Zovu je po izgledu. Šupljikavoeg.

<>
Svirac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 4:41   #89
Svirac
Novi član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Stapar
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

B.S.

Palim komp. Klik, klik. Ikonice nisu na mestu. E pa nećemo tako. Pomeram jednu, drugu; ništa. Obaveštenje. Winlovs ken not bin disturb in dis moment. Loša verzija srpskog Winlovsa. Format. Ajmo engleski.
Failure notice ilegal transaction, this region can not registered.....
...This region found in black hole. That must be Serbia. For this region can try help, but not goin to work. You should turn this shit off. Power on Kammandore63 and contact some game administrator. .... You cant. I know. They say j*b* ga. Shuld try. It is fun:!)
Svirac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 10:00   #90
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Ljudi, pa mnogo vam je to malo futuristički. Pominjete sve tehnologije koje su trenutno prisutne i postoje. Ajde budite malo kreativni i „smislite“ neku novu tehnologiju. Mislim, retinal-scann ć eizmodeti za par godina. Uključite mozak - skeniranje moždanih talasa i upoređivanje sa mrežnom bazom DNK uzoraka vrši validaciju individue. Tehnologija koju nije moguće prevariti. „Palim komp“!? Ma daaaj. Pa još logovanje!!! Zar inteligentna kuća neće sama, po validaciji moždanih talasa pročitati iz njih vaše namere u narednih pola sata i samostalno, bez vaše interakcije, izvršiti zamišljenu naredbu? „Pališ TV“?! Jok bre, budućnost će donositi 3D hologramski prikaz onoga što želiš da gledaš. Pije ti se extra kafica sa mirisom vanile i ukusom jake crne kafe, nema problema. Moždani talasi šalju informaciju sistemu i na stočiću ispred vas se materijalizuje šoljica vašeg omiljenog oblika, boje i dizajna u tom trenutku napunjena onom količinom kafe koja će vam najbolje prijati u tom trenutku. Vaše je samo da uzmete šoljicu u ruku i nakrenete.

Ajde bre, pustite malo mašti na volju, otputujte u 2046., šta ste se zakovali za današnje tehnologije
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 22:21   #91
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

I hologram je tu vec danas. Ni to nije nesto novo.Samo sto ce za par godina da udje u masovniju upotrebu.Za najkasnije 10 god. TV ala zvezdane staze ce biti svakodnevnica u vecem broju domacinstava.Neracunajuci nasu zemlju koja galopira sa Zimbabve i Burundijem.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 0:15   #92
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
urke kaže:
Ljudi, pa mnogo vam je to malo futuristički. Pominjete sve tehnologije koje su trenutno prisutne i postoje. Ajde budite malo kreativni i „smislite“ neku novu tehnologiju. Mislim, retinal-scann ć eizmodeti za par godina. Uključite mozak - skeniranje moždanih talasa i upoređivanje sa mrežnom bazom DNK uzoraka vrši validaciju individue. Tehnologija koju nije moguće prevariti. „Palim komp“!? Ma daaaj. Pa još logovanje!!! Zar inteligentna kuća neće sama, po validaciji moždanih talasa pročitati iz njih vaše namere u narednih pola sata i samostalno, bez vaše interakcije, izvršiti zamišljenu naredbu? „Pališ TV“?! Jok bre, budućnost će donositi 3D hologramski prikaz onoga što želiš da gledaš. Pije ti se extra kafica sa mirisom vanile i ukusom jake crne kafe, nema problema. Moždani talasi šalju informaciju sistemu i na stočiću ispred vas se materijalizuje šoljica vašeg omiljenog oblika, boje i dizajna u tom trenutku napunjena onom količinom kafe koja će vam najbolje prijati u tom trenutku. Vaše je samo da uzmete šoljicu u ruku i nakrenete.

Ajde bre, pustite malo mašti na volju, otputujte u 2046., šta ste se zakovali za današnje tehnologije
Srbija. 2046. Danas je i poslednji CRT monitor izbacen iz upotrebe u nasoj zemlji!

Tako ce nekako izgledati Srbija 2046 i kompjuteri u njoj
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 22:11   #93
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

-Da krenemo ispočetka gospodine...
-Lorens... Majkl Lorens...
-Dakle, gospodine Lorens, vi tvrdite da dolazite iz budućnosti, iz godine... 2046. ako se ne varam ?
-Upravo tako, znam kako to zvuči, ali je tako... ukrao sam prototip vremeplova i pobegao ovde... i ja...
-Ali to nema smisla gospodine Lorens, zašto biste bežali u prošlost... siguran sam da je život veoma udoban u 2046. godini, da su pronađeni lekovi za sve bolesti, da imate sve što poželite, pametne kuće, robote kućne pomoćnice...
-Upravo u tome i jeste stvar... ljudi su toliko radili na tome da se čovečanstvu obezbedi udoban život da je čovek prestao da bude čovek, prestao je da donosi odluke, sve rade mašine...
-Ne razumem vas... bunite se što ne morate ništa da radite ?
-Ustajem svako jutro... a na stolu me čeka šoljica kafe koju je moja pametna kuća pripremila baš za mene... ali to nije ona kafa koju vam skuva draga osoba... koja uvek ima isti šmek... ne... Neurowatcher vam svako jutro određuje tačno kakva vam kafa odgovara na osnovu vašeg TKO-a.
-TKO-a ?
-Trenutne karakteristike organizma, koje se određuju na osnovu rasporeda vaših neurona, raspoloženja, osećanja, uzorka urina koji je vaša wc šolja izanalizirala... i mnogih drugih stvari... količina kafe i šećera se proračunava u zrno... i kafa nikada nije ista... nikada... volim slatku kafu, a ponekad dobijam kafu bez šećera... ponekad preslatku vodu sa jedva 2 zrna kafe...
-Pa zašto jednostavno ne skuvate sami sebi kafu, onakvu kakvu volite ?
-Neurowatcher to ne dozvoljava... ljudi su toliko poradili na udobnosti života da je on preuzeo brigu o svemu... i ako pokušate da skuvate sami kafu, to se smatra asocijalnim ponašanjem i smatra se da ste pod ogromnim stresom, tako da vrlo brzo dospevate na sivu listu, gde se nalaze ljudi koji predstavljaju potencijalnu opasnost za okolinu... Kada se jednom nađete na sivoj listi, ako makar i kinete, a da vaš TKO ne pokazuje da ste morali... dospevate na crnu listu i onda nema povratka... do kraja života će vam u hranu i piće stavljati lekove za smirenje, a to je praktično kao da su vas uspavali, jer ništa drugo i ne možete da radite...
-Pa zar ne možete sami da spremate sebi hranu ?
-Neurowatcher ni to ne dozvoljava... možete da jedete samo hranu koja odgovara vašem TKO-u... a to sami ne možete da spremite... začini se moraju dozirati u zrno... Mnogi su i zabranjeni... Bilo koja supstanca koja izaziva nagli poremećaj emocija je takođe zabranjena... afrodizijaci... čokolade, morski plodovi, sve je zabranjeno...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 22:12   #94
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

-Šta je zaboga Neurowatcher ?
-2017. godine napravljen je prototip mašine od strane doktora Bobija Kalvermana, koja je trebalo da pomogne čoveku da udobnije živi tako što će na sebe da preuzme najveći deo kućnih poslova i kontrolu nad kućnim uređajima... Ljudi su počeli toliko da se navikavaju na tu udobnost da im je to postalo malo, pa su tražili da se uređaj sve više unapređuje... da preuzima više poslova na sebe... čovek više nije morao ni do WC-a da ode... WC je dolazio do njega... 2025. godine naučnici pronašli vezu između stanja organizma i njegovih potreba, a dalji napredak nauke je doveo do toga da Neurowatcher dobije AI rutine i sposobnost učenja, kao i superkompjuter nazvan NeuroServer koji kontroliše sve Neurowatchere na svetu. Niko ne zna gde se on nalazi, niti ko ga kontroliše, ali ostvarena je neverovatna kontrola nad ljudima koji su isti posedovali. To se jako dopalo svetskom savetu, pa je odlučeno da se donese zakon po kome bi svaka individua morala da poseduje Neurowatcher u kući. Ali to je učinjeno na veoma podao način, Neurowatcheri su se delili na nagradnim igrama, lutrijama, na trafikama i u prodavnicama uz cigarete, bombone, žvake, šampone... mnoge druge proizvode. Kada je jednom postignuto da svih 11 milijardi ljudi poseduje Neurowatcher, on je počeo da dobija nove funkcije od servera... što je mnogim ljudima odgovaralo... postignuta je mnogo veća udobnost... ljudi nisu ni primetili šta su postali... osim nas nekolicine, koji ako nisu bili pametni, ubrzo su dospevali na crnu listu. Ni dan danas nismo sigurni da li je NeuroServer pod kontrolom svetskog saveta, niti da li svetski savet postoji uopšte ili je NeuroServer samostalan.
-Zar ne postoji baš ništa što možete da radite samostalno, bilo šta... ?
-Zapravo ne. Ljudima ne izgleda tako i oni su zadovoljni, tako da gotovo i ne primećuju da nemaju nikakvu kontrolu nad svojim životom. Navikli su se na to da ne moraju da misle. Više ne biramo ni muziku koju ćemo da slušamo, ni filmove koje ćemo da gledamo, ni igre koje ćemo da igramo... ne postoje mesta na kojima to može da se kupi ili iznajmi... sve se nalazi na NeuroServeru, a Neurowatcher na osnovu našeg TKO-a bira šta će da nam prezentuje u kom trenutku u vidu holograma. Dešava se da počnemo da igramo neku igru, pa da nam Neurowatcher odjednom ukloni igru i pusti neki film, jer se naš TKO u međuvremenu promenio. Ponekad na pola filma dobijemo muziku... nekad je to klasika, nekada hevi metal... ne može da se bira... Ali nije to najgore u svemu... najgora je cenzura koja je uvedena pre nekih 15 godina, koja je dovela do toga da se u filmovima zabrane scene eksplicitnog nasilja, eksplicitnog sexa, upotreba bezobraznih reči... isto je i sa muzikom i igrama... Doduše, ponekad nam se servira nešto starije što sadrži takve scene, ali je to retkost i svakih 5 minuta umesto holograma pojavljuje se poruka "NEMOJTE OVO RADITI NIKADA, NIKADA, NIKADA !!!" i to tako treperi 10 minuta...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 22:13   #95
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

-Ima li kriminala u 2046. godini ?
-Nikako. To je nemoguće. U budućnosti genetski zapis je u potpunosti otkriven i proučen. Odmah po rođenju se zna ko će šta postati, čime će se baviti, šta će ga zanimati. Potencijalne ubice, pljačkaši, silovatelji... se kao bebe spaljuju u pećima specijalno namenjenim za to. Nijedna osoba mlađa od 25 godina nije sposobna da izvrši nikakvu kriminalnu radnju, a oni stariji koji bi i bili sposobni, čim se otkriju dospevaju na crvenu listu i šalju se na Madagaskar...
-Crvena lista ? Madagaskar ?
-Da, u budućnosti ostrvo Madagaskar je evakuisano, izolovano od ostataka sveta i tamo se šalju svi koji obole od neke neizlečive bolesti koja se može preneti drugima, a sa njima se smeštaju i kriminalci... ljudi tamo ne žive dugo...
-Imate li vi tamo bar nešto što vas ispunjuje, što možete da radite sami, voljenu osobu, nekoga... ?
-Da, ali ni tu nemamo potpunu slobodu. Ako naiđemo na osobu koja nam se svidi, ne možemo ništa da uradimo sa njom ako naše genetske karakteristike ne odgovaraju jedno drugom. Kada naš Neurowatcher utvrdi da smo se zaljubili, pretražuje bazu podataka, nalazi tu osobu i kontaktira Neurowatcher te osobe. Naše karakteristike se zatim upoređuju i ako ne odgovaraju, mi možemo da se vidimo i izlazimo, ali Neurowatcher ne dozvoljava poljupce, sex, zagrljaje, držanje za ruke... niti bilo kakve izlive nežnosti... jednostavno, ako pokušamo tako nešto, dospevamo automatski na crvenu listu...
-Pa zar se ljudi nisu pobunili protiv toga ?
-Ne... većini ljudi to i odgovara... jednostavno tokom života koriste SimSex koji zadovoljava njihove telesne potrebe tako što stimuliše određene delove mozga, a kada odluče da žele da imaju decu, ili odu u određene ustanove i dobiju dete veštačkim putem, klonirajućim tehnologijama ili puste NeuroWatcher da im odabere osobu po njihovim genetskim karakteristikama... Sve bez truda i pomuke... Samo nama nekolicini to nije odgovaralo...
-I šta se desilo ?
-Imao sam devojku. Naše genetske karakteristike se nisu poklopile, ali nismo mogli to da prihvatimo, pa smo prekršili pravila... Dospeli smo na crvenu listu... Uspeli smo da se dokopamo prototipa vremeplova i nasumice odaberemo godinu... Ona je negde ovde...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 23:18   #96
dominator
Član
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Avalon
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

bobi jes' ti to gledao film "Bojno polje Zemlja" ista pricha je i u filmu... Najverovatnije ce nam rachunari biti u glavama, ili u nekom drugom delu tela (ili kao Dik Trejsi rachunar ce biti u ruchnom satu!), pustite mashti na volju!
Shta mislite o tzv. Hologramskim diskovima kapaciteta od 200GB i 300GB (izlaze za koju godinu...)
dominator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 23:49   #97
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

@Marko_L
Genijalno, ali zaista genijalno...
Nastavi, biće to odlična knjiga...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 12:21   #98
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

@Marko_L
Ah, taj divni novi svijet...

Izgleda da si citao Brave New World (by Aldous Huxly). Ako nisi, obavezno procitaj!
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 14:17   #99
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Sjajno ljudi.
Ne vredi. Sad sam se i ja navukao. Moraću da počnem da pišem neki SF o 2046-oj. Evo čim završim deo, odmah postujem.

Poslednja ispravka: priest (of_the_moon) (20.4.2006 u 10:55)
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 0:33   #100
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
Izgleda da si citao Brave New World (by Aldous Huxly). Ako nisi, obavezno procitaj!
Nisam, ali si me sada zainteresovao, pa ću da potražim. Ako znaš gde može da se nađe u elektronskom obliku javni mi na PP. Hvala.

Inače, hvala svima ostalima na pohvalama... Dobijete džabe knjigu i to sa mojim potpisom, čim je završim
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igra godine!!! Wolverine O igrama uopšte 155 1.11.2008 14:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com