Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2016, 17:54   #1
mOOwaTvrDOkRiLAc
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Poruke: 38
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku mOOwaTvrDOkRiLAc
Određen forumom Podajte mi mudrosti, STA DA KUPIM

Dobar dan, pomoz' Bog, zdravo svima, hakuna matata...
Pomagajte, tako vam tranzistora!!!!!
Kupujem komp na rate, ostatak od 150 jura ( mozda, ali samo mozda 200 ) doplacujem. Budzet je 50.000 plus moja doplata.
Poslednji komp sam kupio 10/2008 godine, davno bese. Sam sklapao, sam odlucivao, nikad zadovoljniji nisam bio, i dan danas me dobro sluzi, ali hocu nov. Saveti „nije sad dobro vreme, sacekaj sledece leto/zima“ odbacujem odmah. NIKAD NIJE PRAVO VREME ZA KUPOVINU! Uvek bas kad kupis, sve tvoje pojeftini, i eto bas posle mesec dana dodje novije, IZNENADA! Sta ces, karma, cudna stvar...
Moja anticka masina koja odlazi u tudje ruke za skromnih 100 jura je:
C2D E8400 3.0GHz
MSI P35 Platinum Combo
4GB DDR2 800MHz
500GB HDD
Cooler master Elite case
Thermal Master 420w napajanje, nikada nije stucnulo, radilo kao da je od zlata
I famozna nVidia 9600GT, moja prva ljubav ( tada nije bilo para za vise, i valjala mi je )
Dilema je sledeca, sta sad raditi, nisam vise toliko upoznat, ne pratim, brak uzima svoj danak.
Imam neki plan, ali sam nesiguran. Dve opcije:
Intel i5 4460
Za plocu nikako ne mogu da se odlucim. Da li B85, Z97, nisam overkloker, ali ploce koje su namenjene overkolku kontam da su kvalitetnije, sto znaci u normalnom radu traju duze. Mozda i gresim, tu mi savet treba. Da li ATX, mikro ATX, mozda i H81. Kako izvagati...
Grafika ista prica........blage veze nemam. Ima povoljna R7 370. Kakva je, je li to zaista samo malo jaci 7850? Da li magistrala 0d 256 bita i danas ume da prevagne, vidim hvalospeve za GTX 950 i 960. Da li su njih dve zaista bolje od R7 370, bez obzira na upola manju magistralu.
SSD od 128GB ( imam HDD od 1TB za podatke )
8GB DDR3 ram
Kuciste neko da ima cable managment, raidmax, cooler master, do 6000 dinara, ne vise. Filter prasine...
Napajanje imam, modularno Enermax elite 500w
I druga opcija je na ADM platformi. Kada sam ja kupovao C2D E8400, AMD su bili nikakvi. Sad vidim neke pohvale za FX 83xx seriju. Vidim i da ima 8 jezgara. Navodno je kao losiji od i5. Da li je, i koliko? Gledao sam yt, testove, ali ima li ko pravo iskustvo. Da li kupiti njega, pa tako ustedeti novac i stici do GTX 950 ili 960 mozda... A opet imati dobar procesor. Da li su oni neka, na primer, sredina izmedju i3 i i5 procesora...
Komp je za svakodnevnu upotrebu, plus cepanje igara. Igre da se ne patim rode, necu lesinu. HOCU SUVU DRENOVINU ZA OVE PARE! Eto vam, NA! Sad vi malo mozgajte, meni se likvor poceo okretati u suprotnom smeru od mozganja.
mOOwaTvrDOkRiLAc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mOOwaTvrDOkRiLAc na korisnoj poruci:
s[C]ream Zombi[E] (6.2.2016)
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dal da kupim dex1 ŠDK - Osnovne komponente 20 19.8.2008 0:39
Memoriju koju da kupim ali da radi ivanza ŠDK - Osnovne komponente 11 6.8.2008 18:37
modem za ADSL koji da kupim i gde neutron Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 29.8.2007 22:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com