Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2013, 0:05   #1
GrimReaper
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.259
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 154 puta na 115 poruka
Određen forumom Android mali problem

Razvijam jednu malu aplikaciju koja ima samo jedan Activity, i imam mali problem. Potrebno mi je da Activity nastavi da se izvršava kad se pritisne Home ili Back dugme, i ako se aplikacija ponovo pokrene, bilo iz liste skorašnjih aplikacija ili iz menija, da se samo "maksimizuje" aplikacija i nastavi gde je stala. Ono što se trenutno dešava jeste da ako se pritisne Back taster, aplikacija nastavi da radi i vrati se na prethodni ekran (npr, meni), ali ako opet kliknem na ikonicu, otvori se nova instanca, da li aplikacije ili activity-ja. Sa Home dugmetom nekad imam sreće, a nekad ne. Dakle, želim da se aplikacija ne gasi nikako, sem ako se specifično ne selektuje za to predviđena opcija na Settings tasteru, kao što, uostalom, i većina aplikacija danas radi. Kako ovo da uradim?
GrimReaper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2013, 0:40   #2
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Android mali problem

Activity je UI komponenta i kao takva nije zamisljena tako da radi, mozda bi hteo da pogledas Service.

A to sto ti se desava sa Home dugmetom, pa nekad radi a nekad ne, to ti je nacin na koji android manage-uje aplikacije.
To ide otprilike ovako: Na primer tebi radi neka aplikacija i kada pritisnes Home ili Back dugeme aplikacija se ustvari ne iskljuci. Nego se pozove event u tvojoj aplikaciji onPause() i aplikacije ostaje da radi. Ali sta se desava na primer kada hoces da upalis drugu aplikaciju a treba ti jos ram-a ili androidu ponestane ram-a. Onda on odluci da "ubije" aplikaciju koja je u stanju pauze. To moze da uradi na dva nacina tako sto ce da pozove funkciju u aplikaciji koju gasi i da je time obavesti(u igrici na primer tamo hoces da napravis save) a moze i tiho da je ugasi.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2013, 1:09   #3
GrimReaper
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.259
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 154 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Android mali problem

Ali nije problem u tome što nekad radi, a nekad ne. On uvek nastavi da se izvršava (barem muzika nastavlja da ide) kad kliknem Back/Home. Nakon toga, ponekad kad kliknem na ikonicu samo maksimizuje aplikaciju, a ponekad pokrene skroz novu instancu pa mi se muzika duplira. Ja hoću ovo duplo pokretanje da sprečim. Ili je možda problem u tome što ja ne prekinem muziku a aplikacija se prekine, pa onda nastavlja da svira bez aplikacije koja je poziva (ako je ovako nešto uopšte moguće)?
GrimReaper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2013, 2:44   #4
GrimReaper
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.259
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 154 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Android mali problem

Nema veze, rešio sam problem implementacijom Service-a. Hvala.
GrimReaper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mali problem sa Microsoft X6 Flamel Ostale komponente 2 24.10.2011 21:04
Mali problem sa Windowsom selmaa Aplikativni softver 8 15.10.2011 18:36
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
Imam mali problem s kompom, hellllp! anaBG Kvarovi 4 13.11.2008 1:04
Instalacija Viste x64 na IDE hard disk, i jos jedan mali problem? zokocx Operativni sistemi 6 25.11.2007 12:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com