Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2006, 11:17   #1
mzeg
Novi član
 
Član od: 30.7.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija

Imam jedan veoma cudan problem na koji sam naleteo pre par nedelja. naime radi se o sledecem:
Imao sam hard od 80GB i presao sam na nov od 200GB, prelaz sam uradio tako sto sam sve particije prebacio na novi, ali su particije na novom srazmerno uvecane. Struktura podataka je ostala ista i sve je bilo OK. Ali, , posle nekog vremena sam primetio da kad rezem image nekog diska koji sam napravio ili imao na hardu, sve prodje ok, ali instalacija sa takvih diskova je nemoguca. Dobijam poruke tipa file corrupted, crc error i slicno. Ista stvar je i sa diskovima koje nisam ja rezao, ako imaju neku arhivu koja se raspakuje na disk pa krene instalacija, opet iste poruke. Imao sam situaciju sa instalacijom demo za PRAY(ali i sa drugima je isto). Na DVD-u je demo u zip samoraspakivajucoj arhivi, kad je startujem raspakuje se i krene instalacija i naravno greske. E onda ja lepo sherujem DVD pa na drugom racunaru (imam dva kompa u LAN-u) mapiram taj DVD i krenem instalaciju, arhiva se raspakuje normalno na drugi racunar i instalacija se zavrsi bez ikakvih problema. Kod filmova ili muzike nema problema. Narezao sam milion DVD-a sa filmovima koji se citaju i kopiraju bez problema na svim uredjajima. Siguran sam da ovo nije hardverski problem i da bih ga lako resio reinstalacijom sistema, ALI NEMOGU DA IZDRZIM, a da neznam sta prouzrokuje ovo, jer ako neznam onda u stvari i nisam resio problem...
mzeg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 11:57   #2
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: HD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija

Imao sam ISTI problem zbog kojeg sam se jako nervirao. Tek kada sam zamenio ram memoriju problem je nestao pa ti savetujem da to uradis.
Znaci , memorija ti je najverovatnije neispravna.
Night Hawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2007, 13:05   #3
mzeg
Novi član
 
Član od: 30.7.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: HD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija



PROBLEM RESEN

Memorija je ispravna, nakon mnogo eksperimentisanja, utvrdio sam u cemu je problem. Naime na ploci je najverovatnije neispravna sekundarna grana, kada sam prikljucio rezac sa hd-om na primarnu granu, a CD rezac ostavio sam na sekundarnoj grani, problem je nestao.
Znaci na primarnoj grani hd i rezac, a na sekundarnoj grani sam CD rezac i sve radi....
mzeg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com