Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2008, 14:51   #1
krofnica84
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Win32 Inject Trojan

Sinoc sam imala mali problem sa virusom. Dok sam bila na netu( uvek posecujem proverene sajtove, pretezno domace) ,Internet monitor Noda 32 mi je izbacio poruku o sledecoj stranici
IMON file http://77.221.133.172/.c/res.exe Win32/Inject.NBT trojan pri cemu sam ja izabrala opciju Connection terminated . U tom trenutku sam otvarala zvanican sajt domaceg muzickog reality shou-a (OT), kada sam kliknula na obican clanak na tom sajtu, stranica se zablokirala na sekundu-dve i onda mi je Nod32 izbacio poruku o virusu sa gorepomenute adrese koji je upao u file-
C:\Documents and Settings\... \Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\L3BFTHSE\res[1].exe Win32/Inject.NBT trojan quarantined - deleted - error while cleaning - operation unavailable for this type of object Event occurred on a new file created by the application: C:\Documents and Settings\... \Local Settings \Temp\wJQs.exe , kao i u Local Settings /Temp.
Nod je sredio stvar, danas sam ponovo sve skenirala i sve je ok, takodje sam pobrisala citav Temporary internet files.
Mene interesuje da li je ovo bio u pitanju neki hakerski napad na netu i koji bi mi firewall preporucili da instaliram? Za zastitu pored Nod 32 2.5 koristim Spybot search and distroy i Ad-Aware Se Pro.Da li mogu pobrisati sve sto je u folderu C:\Documents and Settings… Local Settings/Temp- a da se nesto ne poremeti, posto se radi o skrivenom folderu?
krofnica84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2008, 14:54   #2
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Win32 Inject Trojan

Stavi Comodo kao firewall, a Malwarebytes kao anti-malware.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2008, 21:46   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Win32 Inject Trojan

Comodo je jedan od najboljih firewall-ova, a uz Malwarebytes stavi jos i spybot. Za brisanje stvari iz Temp foldera instaliraj CCleaner ili koristi windowsov ugradjeni Disk Cleanup, izbegavaj rucno brisanje, ne moze da se napravi velika steta, ali moze da dodje do neke zbrke.

Umesto Internet Explorera je bolje da koristis Firefox ili Operu, a ako se opredelis za FF obavezno instaliraj NoScript Addon. Maliciozni sajtovi se po pravilu oslanjaju na skripte (javascript, activex, flash) da bi ubacili malware tako da NoScript resava te probleme, osim ako ne ukljucis skripte sama.

E sad, ako je taj sajt stvarno hakovan, ili ako posecujes bilo koji drugi maliciozni sajt, tu ti firewall uopste nece pomoci. Tacnije on moze malo da pomogne kad se malware vec ubaci tako sto nece dozvoliti odlazni saobracaj.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 8:41   #4
magna86
Član
 
Član od: 3.8.2008.
Poruke: 206
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 52 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Win32 Inject Trojan

slazem se sa moderatorom,ali ja bih na sve to dodao jos jednu stvar...
obrisi noda
instaliraj avast naprimer...
a to nije bio nikakav hakerski napad
obican virus za koji nod srecom zna i to je sankcionisao

ako zelis pak da proveris jesi li zarazena i dalje..mozes odraditi ovo
pustis Bitdefender Online Scan.

Note: Skeniranje je moguce samo preko Internet Explorer-a I aktuelnom verzijom Jave
a obavlja se na sledeci nacin:
Na gore datom linku kliknite I Agree.
U prozoru koje se bude pojavilo prihvatite instalaciju skenera i kliknite na Install.
Zatim na Start Scan.
Zatim sacekajte
instalaciju skenera, download definicija, i proveru sistema.
Po završetku skeniranja kliknite na opciju More details.
Zatim na karticu Detected problems.
Klikne se na linkClick here to export the scan report kako bi se snimio izveštaj.
magna86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Popup - c:\recycled\boot.com is not valid win32 application Suad Novic Zaštita 17 17.10.2008 9:27
Varijacija na temu: Trojan Agent glitch Zaštita 4 10.9.2008 17:52
Win32 Host Error? dile Operativni sistemi 1 2.2.2008 13:48
Trojan 1.0 Dark Rider Tekstovi u SK 5 11.12.2006 16:51
Trojan .... uslijazaninje Kvarovi 9 6.9.2006 15:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com