Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2012, 21:48   #1
Mali Meda
Novi član
 
Član od: 17.6.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom C# i socket programiranje

Zdravo,

Imam jednu nejasnocu oko socket programiranja pa ako moze neko da mi objasni...
Napravio sam klijent i server aplikaciju u C#-u. Prvo serveru zadam port pa ga dignem a zatim klijentu zadam ip adresu od servera i odgovarajuci port i to sve radi kada sam na lokalnom racunaru (i klijent i server su na istom racunaru).

Ukoliko server namestim na jednom racunaru a klijenta na drugom dolazi do problema (pretpostavljam zbog firewall-a ili proxy-a ...).
Da bi oni komunicirali ne sme postojati firewall ni na jednom racunaru (da bi port kroz koji saljem podatke ili primam bio slobodan) ?

Pretpostavljam da je odgovor na postavljeno pitanje "Da".
Ukoliko je tako, kako da kroz kod programa podesim slobodan prolaz u oba smera (da ostvarim komunikaciju) bez da cackam podesavanja firewall-a ?

Jednom sam radio sa web-servisima i tada sam proxy podesavanja postavljao u okviru objekta kojeg sam dobio na osnovu wsdl fajla (podesim proxy port ime, lozinku ...).
Da li ovako nesto moze i kod socket programiranja?

Pozdrav
Mali Meda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 23:07   #2
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: C# i socket programiranje

Treba mi malo detalja u vezi pitanja, kakva je konfiguracija mreze (LAN, net preko routera, ili direktno).
Posto vidim da nisi siguran ,tako ni ja a ni ostali ne mogu da ti daju pouzda odgovor.

Ja sam jos davno nesto skoro iz prve uspeo da postignem, drug se spojio cak iz Slovacke ,ali verovatno zbog negovog univerzitetskog neta nije uspeo da dobije podatke ali meni javilo da se on spojio... FTP je bio u pitanju... nisam probao da to poboljsam.

Plus cuo sam da su Socketi u .NET u verziji <3.5 strasan krsh, da jedino 3.5 malo valjaju a 4.0 su vec ok.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 0:37   #3
Mali Meda
Novi član
 
Član od: 17.6.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: C# i socket programiranje

Poenta cele price jeste da se omoguci povezivanje bez obzira da li je preko rutera u lanu ili preko proksija...
Pretpostavka je da je server na statickoj ip adresi (ako se i nalazi iza proxija onda je podeseno da preusmeri pravilno zahtev tako da server nije problem) a klijent moze biti u bilo kojoj kombinaciji povezivanja na net. Na taj nacin iz bilo koje vrste mreze mogu kontaktirati server s time da ako imam proksi, na strani klijenta, moram postaviti potrebne parametre (ime, port, user name i pass). Na taj nacin bi trebalo da mogu uvek pristupiti datom serveru.
Da li znas neki primer ili link gde mogu videti kako se podesavaju navedeni proksi paramtri?
Koristim .NET4.0 i TCP socket
Mali Meda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 0:43   #4
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: C# i socket programiranje

Ne bi trebao, sve i da mozes, da cackas korisnikov firewall! Ako neko zeli da blokira tvoj .exe fajl, port na koji se konektuje ili ip na koji se konektuje, to je to, blokriace ga.

Ono sto ti mozes da uradis je da se konektujes na port 80 ili 8080 jer oni skoro nikada nisu blokirani.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
programiranje, socket

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Procesor za Socket A Shone_King ŠDK - Osnovne komponente 3 27.4.2008 23:13
Socket A i Socket 462 B@NE Osnovne komponente 1 27.10.2007 15:10
Nove niže cene za AMD, 6. Avg. 2007 nikolam Vesti 4 13.8.2007 12:49
AMD lansira nov socket F za Opteron-e Dusan Despotovic Osnovne komponente 1 27.6.2006 23:33
AMD64 socket AM2 studio23 ŠDK - Osnovne komponente 21 24.6.2006 18:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com