Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2010, 3:06   #1
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom problem sa zakonom

Ovako,
napravih blog sa plagijatima. Ima ih brdo takvih na netu, ali sam ja umjesto download linkova za pjesme postavio klipove sa youtube-a.
Uzeo besplatan domen iz.rs. Posle 15-tak dana ga registrovao i dobio u mail-u ovu poruku:
Citat:
Napomena: na vasem sajtu moze biti pogresno protumaceno da sve proglasavate plagijatima.

Dobro bi bilo da jasno radvojite sta smatrate plagijatom a sta obradom.

Javno etiketiranje nekog dela kao plagijata povlaci sa sobom i ozbiljne pravne posledice ukoliko to ne mozete i da dokazete.
E sad, pretpostavljam da ovaj dio sa jasnim razdvajanjem plagijata od obrada zahtijeva mnogo posla. I nisam siguran ni kako to da izvedem.
Ono što bi mi najviše odgovaralo je da napišem nekakav disclaimer koji će mene osloboditi eventualne odgovornosti.

Kako se piše disclaimer i šta treba da sadrži?
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 9:51   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: problem sa zakonom

Izvedeš tako što nađeš podatke za svaku pesmu koja te zanima. Ako je kao autor muzike naveden originalni izvođač/autor muzike onda je to obrada, ako nije - plagijat. Mnooogo posla
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 15:10   #3
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: problem sa zakonom

joj, znao sam.
zar ne postoji šansa da napišem mogući plagijat, ili da nisam siguran. Ili da su pjesme uzete iz neprovjerenih izvora ili šta ja znam.
Nije tako lako pronaći te podatke.
Ili da ih sve preimenujem u obrade :P
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 15:50   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: problem sa zakonom

Od potencijalne pravne odgovornosti bi mogao da se ogradiš tzv. DISCLAIMER izjavom ali ona pije vodu samo u slučaju da sadržaj na sajtu postavljaju tvoji posetioci a ne ti lično jer uz pomoć nje možeš da zaštitiš sebe od šituacija da neko namerno pokušava da te pravno kompromituje. Disclaimer je obično jedan kratak, precizan i pre svega uočljiv (može i da se radi samo o uočljivom linku ka tekstu) tekst u kojem navodiš da se ograđuješ od bilo kakve odgovornosti za sadržaj koji postave tvoji posetioci.

Bez obzira na nameru disclaimera izjave ona ne može da te zaštiti od zahteva bilo koga ko ima prava na određeni materijal da od tebe zatraži da materijal skineš offline. Disclaimer samo treba da ti posluži da ti neko ne razbije nos (figurativno rečeno naravno) već pri prvom pravnom udarcu
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
Problem sa obaranjem sistema Tintoreti Kvarovi 2 5.1.2009 0:48
Problem sa podešavanjima TV i monitora bacacar Grafika 2 3.1.2009 13:06
Problem sa 3DSM 8 - problem sa konjem M.A.G.E 3D radovi 7 29.12.2008 11:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com