Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2013, 15:55   #1
dukyns
Član
 
Član od: 25.3.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 132
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Jel mi to graficka crkla?

Pozdrav drugari, imam jedan problem.
Ne znam jel mi graficka neispravna.
Evo sta se desava:
Imam kompjuter Fujitsu Siemens ESPRIMO (uspravno kuciste) u njemu je maticna D2151-A1 ( http://uk.ts.fujitsu.com/rl/services...2151/D2151.htm ) ona poseduje PCI-e x16 slot. E sad kad ja u taj slot stavim graficku EN8600GT Silent ( http://www.asus.com/Graphics_Cards/E...ILENTHTDP256M/ ) i upalim kompjuter, monitor sam povezao sa integrisanom grafickom, meni se monitor uopste nepali a komp radi sve normalno. I kad ubodem monitor u graficku (8600) isto tako, nista se nedesava, komp radi ali se monitor uopste nepali. Kad izvadim tu graficku onda sve normalno radi. Graficku sam probao u drugom kompjuteru potpuno istom kao sto i ja imam i isto se desava. A probao sam i u nekom trecem racnaru i prepoznao je ali nisam probao da instaliram drivere.
Jel moguce da mi je graficka crkla.
Ta graficka mi je bila u kompjuteru na kom mi je izgorelo napajanje i lan posle udara groma. Na njoj se nevidi nikakvo ostecenje.
Sta mi je raditi?
dukyns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2013, 16:48   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Jel mi to graficka crkla?

ako kažeš da u trećem kompjuteru radi onda radi...
probaj jače napajanje verovatno je neko slabo pa nema snage ili nešto u biosu treba da se podesi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2013, 16:53   #3
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Jel mi to graficka crkla?

Citat:
dukyns kaže: Pregled poruke
Pozdrav drugari, imam jedan problem.
Ne znam jel mi graficka neispravna.
Evo sta se desava:
Imam kompjuter Fujitsu Siemens ESPRIMO (uspravno kuciste) u njemu je maticna D2151-A1 ( http://uk.ts.fujitsu.com/rl/services...2151/D2151.htm ) ona poseduje PCI-e x16 slot. E sad kad ja u taj slot stavim graficku EN8600GT Silent ( http://www.asus.com/Graphics_Cards/E...ILENTHTDP256M/ ) i upalim kompjuter, monitor sam povezao sa integrisanom grafickom, meni se monitor uopste nepali a komp radi sve normalno. I kad ubodem monitor u graficku (8600) isto tako, nista se nedesava, komp radi ali se monitor uopste nepali. Kad izvadim tu graficku onda sve normalno radi. Graficku sam probao u drugom kompjuteru potpuno istom kao sto i ja imam i isto se desava. A probao sam i u nekom trecem racnaru i prepoznao je ali nisam probao da instaliram drivere.
Jel moguce da mi je graficka crkla.
Ta graficka mi je bila u kompjuteru na kom mi je izgorelo napajanje i lan posle udara groma. Na njoj se nevidi nikakvo ostecenje.
Sta mi je raditi?
Ovaj deo mi nije jasan(boldovan), da li je u tom trecom racunarau monitor proradio? Ako jeste to verovatno znaci da moras da iskljucis integrisanu graficku na Fujitsu kompjuteru.

To se radi iz BIOS-a, trebalo bi da izvadis diskretnu grafiku upalis komp iskljucis integrisanu grafiku(potrazi na netu kako se to radi), snimis podesavanja, ugasis komp, ubacis diskretnu graficku i onda probas (naravno kada ubacis graficku prikljucis monitor na istu).
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2013, 17:00   #4
dukyns
Član
 
Član od: 25.3.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 132
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Jel mi to graficka crkla?

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Ovaj deo mi nije jasan(boldovan), da li je u tom trecom racunarau monitor proradio? Ako jeste to verovatno znaci da moras da iskljucis integrisanu graficku na Fujitsu kompjuteru.

To se radi iz BIOS-a, trebalo bi da izvadis diskretnu grafiku upalis komp iskljucis integrisanu grafiku(potrazi na netu kako se to radi), snimis podesavanja, ugasis komp, ubacis diskretnu graficku i onda probas (naravno kada ubacis graficku prikljucis monitor na istu).
Da na tom trecem mkompjuteru je sve normalno radilo!
Potrazicu na netu kako da iskljucim tu integrisanu pa cu probati.
dukyns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2013, 20:49   #5
Dusan-DDY
Član
 
Član od: 4.10.2012.
Poruke: 274
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 23 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Jel mi to graficka crkla?

Ako stavis graficku u kompjuter, uopste ne treba da prikljucujes monitor na integrisanu. Ako je graficka radila na drugom racunaru onda je ona ispravna i samo trebas da podesis bios. Slican problem i ja imam na mom kompu nove generacije koji sad koristim, kome kada restartujem bios moram da startujem sa integrisanom grafickom da bi podesio bios i nakon toga stavim graficku. To je sve, sem ako ta ploca ne podrzava tu graficku a to moze da se desi kad su u pitanju stari brend racunari.
Dusan-DDY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2013, 14:12   #6
dukyns
Član
 
Član od: 25.3.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 132
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Jel mi to graficka crkla?

Evo ovako:
Ocistio sam slot sa nekom finom cetkicom, obrisao sam kontakte na grafickoj sa gumicom, namestio sam u biosu da startuje sa PCI-ex, ubo monitor u graficku i opet nista!!!! Jos sam primetio slucajno jednu stvar, kad upalim komp tako dok mi je graficka u njemu, nezasvetli mi ni tastatura i nesija mi mis samo se upali ona zelena lampica na kucistu i treperi ona zuta od harda i upali se dvd.
Sta sad?!
dukyns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2013, 17:19   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Jel mi to graficka crkla?

imao sam ja jednom sličan problem sa tim brand name kompjuterom kad sam ubo tv karticu crko ceo kompjuter
dal je slabo napajanje ili nešto drugo...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2013, 22:09   #8
Dusan-DDY
Član
 
Član od: 4.10.2012.
Poruke: 274
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 23 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Jel mi to graficka crkla?

Te maticne slabo podrzavaju budzenje. To sto je na njih to ti je, ostala nadogradnja je rizik. Mozda ima jos nesto u biosu sto treba da se promeni a mozda je ploca jednostavno ne prihvata. Napajanja mislim da su sasvim ok.
Dusan-DDY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2013, 11:53   #9
dukyns
Član
 
Član od: 25.3.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 132
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Jel mi to graficka crkla?

Evo samo da javim da sam resio problem tako sto sam uzeo drugu graficku.
Sad radi prokletinja!!!
Hvala svima!
PozZ......
dukyns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Graficka crkla ili? madsrdjan Kvarovi 8 13.7.2010 13:42
Graficka na Asus a7v600-x markmilos ŠDK - Grafika 7 25.2.2010 19:13
AGP graficka ? eagle990 ŠDK - Grafika 50 23.1.2010 13:51
Problemi Graficka ili Napajanje kurexxx Kvarovi 2 28.8.2007 0:40
Graficka ili bios za plocu? Chemist Kvarovi 3 11.7.2007 11:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com