Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2009, 14:41   #1
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Angry Zar nije postalo dosadno?

Evo ljudi došlo je vreme kada svaki korisnik interneta želi da ima svoj forum.Nije nista loše u tome samo što svi ti forumi koji su najčešće napravljeni na free konstruktorima imaju istu temu a to su KOMPJUTERI.Nisu ni svesni da ne mogu da postignu veliki uspeh sa svojim forumom i sa takvom glavnom temom.Postoji barem 5000 takvih foruma od kojih samo 5 može da postigne veliki uspeh.Zašto bi neko posećivao njihov forum na free konst. kada može da bude član SK foruma,MyCity,Krstarica i drugi koji imaju istu ili sličnu temu.Još gore od glavnih opreeljenja njihovih foruma jesu kopije podforuma,pravilnika pa čak i naziva tema i što je najgore postova.Zašto takvi ljudi prave forume kada nemaju ništa svoje da predstave?Evo za primer jedan moj drug je napravio jedan forum na free konst. postavljao podforume i kategorije najavljivao taj forum nekoliko dana i kada nam je dao adresu nije bilo ništa spektakularno šta više nije imao vremena od škole da bude često na svom sopstvenom forumu.Često te kopije od SK foruma prave deca koja još uvek idu u školi a koja misle da mogu nešto da postignu-nista bez učenja o programskim jezicima.Da neko napravi forum o uzgoju cveća ili nešto o domaćim životinjama ja bih pre posetio taj forum nego SK ili neki drugi forum jer toga nema ovde gde vladaju kompjuteri.Ako nekoga zanimaju svinje ili kokoške posetiće taj forum jer tamo može nešto da nauči o tim životinjama ali ako napravi forum sa temom o kompjuterima ja ću pre posetiti SK ili Krstaricu gde ću pre naći tačne i pouzdanije odgovore nego na tom početničkom forumu.Sta se navalili na forume o kompjuterima ko krmača na kapiju???
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 14:49   #2
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

Sve je to opste poznato, ne razumem zasto si uopste otvarao temu. Ali u principu, tu su SK i Bench, sem toga retko sta valja...

Ne znam samo sto krstaricu uvrstavas u takve forume, no dobro. Po meni je to raspad sistema.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 14:50   #3
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

А што теби смета ако неко отвори форум?Не знаш да направиш па ти је криво или су те бановали са неког?Свако има право да направи свој форум па макар и била копија неког познатијег форума и то није никаква глупост , већа је глупост отварати тему за којом нема потребе.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 14:56   #4
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

Takodje, iz kvantiteta kad tad mora da izadje i kvalitet, pa ce mozda neki od tih foruma nakon nekog vremena moci da stane rame uz rame sa nekim od poznatih i priznatih foruma (SK, benchforum, ellitesecurity...).
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 15:10   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

Forumi ne nastaju za nedelju dana, nego rastu godinama. Tu je i reklama i popularnost, kao i sadržaj koji će nekog da zadrži na sajtu i da se eventualno učlani, pa posle treba i da se vraća...
Uglavnom ljudi prave sajtove o kompjuterima jer jedino to znaju, a kokoške i pilići retko koga od nas interesuju, jer da bi ste o nečemu pravili forum to treba da volite i da vas interesuje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 15:14   #6
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

Mišo iz Topole:

Možeš da napraviš i forum o uzgajanju nojeva, ali će sigurno da bude manje posećen i od najopskurnijeg foruma o kompjuterima. Razlog? Ljude jednostavno više interesuju kompjuteri od nojeva.

I (ako hoćeš da ti neko čita poruke) pritisni ponekad iza tačke space bar. To ti je ona štangla na tastaturi koja pravi razmake u kucanom tekstu.

Napomena: ovo sam napisao pre nego što sam spazio ww-ovu poruku, koji, vidim, isto misli.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 15:16   #7
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

Monkey do as monkey see.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 15:27   #8
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.615
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.470 puta na 1.018 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

Gledajući naslov ove teme - zar nije tebi malo dosadno da svaki čas pokrećeš neku (glupu, duplu, name it) temu?
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 16:07   #9
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

Što napadate čoveka? Primetio je fenomen dosta popularan na ovim prostorima, otvorio temu, ali izgleda udario na bolnu tačku. Da je rekao "svaka tuka ima facebook" onda bi ga hvalili...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 17:42   #10
Dana
Član
 
Član od: 16.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 150
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Što napadate čoveka?...
To je fenomen na svim forumima: neko otvori temu, a još gore ako je iz ličnog iskustva navedeno nešto u postavci, i mnogi će da navale:
"A zašto si ti sad otvorio ovu temu?"
"A da nije ti možda krivo zbog toga i toga?"
"A da malo proučiš pravopis pre otvaranja teme?"

Pri tom, od njih, niko ne daje konkretan odgovor. (i ovaj moj post je skoro copy/paste mog odgovora na drugom forumu)

Mišo, što pre se navikneš na takve stvari, biće ti lakše. Jednostavno, premnogo je ljudi na ovoj planeti, samim tim i bezbroj varijacija na istu temu. Imaš mnogo foruma i o cveću i o životinjama i igrama, ma svemu... Pa, ja znam bar 10 naših foruma o samo jednoj rasi psa-npr. labradorima.
Izbor ama baš svega na ovom svetu je preveliki, toliko da počinje da guši (setih se kad sam pre neki dan birala jednu najobičniju četkicu za zube 20 minuta).

Ti, naravno, ništa ne možeš protiv toga. Odaberi jedan iz svake oblasti koja te interesuje, na pozive za ostale forume se ne obaziri, tj. ne otvaraj ih, i mirna Bačka.
Dana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 20:18   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno???

Sto se tice tih raznih foruma koji nisu poseceni. Treba da ih bude vise. Vi ste mladi i treba da istrazujete razne teme ne samo iz IT sektora, vec i iz drugih grana. Npr: Napravite forum o gljivama, jestivim i onim drugim. Pokusajte to da uradite na engleskom ili nekom drugom velikom jeziku i postoji sansa da takav forum zazivi. Pokusajte sami da osmislite ideju. Jesu besmisleni forumi koji su slicni ovom. Da bi takvi dobili neki kvalitet, opet moraju da imaju nesto iza sebe, kao sto ovaj forum ima SK sa sve urednicima ukljucujuci i Voju M i maticnom kucom koja se naziva Politika. Vi da bi dobili kvalitetan forum koji bi se bavio ovom temom, ako nemate ovo sto ima SK, onda je dovoljno imati i prodavnicu opreme, biti veliki tester te iste opreme ili posedovati kucu koja se bavi statistikom i istrazivanjima ili nesto potpuno trece.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 20:53   #12
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno?

Vidim da me je samo malo ljudi razumelo.Prvo-Nisam ja ljubomoran zato što ne znam da napravim forum-znam da napravim ali nemam svoj lični forum.Drugo-Ako imate neko pitanje u vezi kompjutera da li ćete to pitanje postaviti na forumu koji ima 5 članova ili na forumu koji ima 20.000 članova?Mislim da su veće šanse za ovo drugo.Treće-Pojavio se novi forum Svet Nečega Vezanog Za Kompjutere, da li ćete posetiti taj forum i biti njegov stalan član-mislim da ne, ima boljih foruma od tog novajlije...možda nekada, za neku godinu...
Samo mali broj foruma može da uspe na temu KOMPJUTERI,kod nas u Srbiji.Ovu temu sam otvorio da bi i vi izneli vaša mišljenja a ne da me ispravljate u pravopisu i da mi postavljate pitanja da li sam trebao da otvorim ovu temu.
Jednostavno sam morao ovo da kažem.Znam samo da me jedan od 100 ljudi može razumeti.Bolje će uspeti forum o Domaćim životinjama nego forum o kompjuterima jer o kompovima može da se raspravlja ovde na SK.

A sada moje mišljenje zašto svi otvaraju forume o kompjuterima-Pa kompjuteri su u modi, ko zna nešto oko kompjutera taj zna sve,mnogima bi bilo glupo da otvori forum o Domaćim životinjma jer je to poniženje, ali ako neko dobro razmisli može mu doneti uspeh uz malo sreće.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2009, 0:22   #13
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno?

Voleo bi da vidim te koji znaju oko kompa pa samim tim sve ostalo znaju, kako bi uzriljali moju bastu ili ti nacepali potpalu i ostalo...
Ne treba se ograniciti na jednu stvar u zivotu i misliti kako si time sve zavrsio, a i SK forum je nekad verovatno imao dosta manje clanova nego danas pa je ostvario to sto jeste velikim naporom strucnih ljudi, ali svima treba pruziti sansu. Ako postoji Crvena Zvezda i Partizan da li je ne potrebano da postoji jos klubova

Pa ti dobro razmisli pa otvori forum o domacim zivotinjama pa neka ti donese srecu, a mani ako zatreba neki savet ja cu se rado uclaniti traziti pomoc.
Sto se tice pravopisa svakom se desi da pogresi.

Ja sam cak postao 9-i clan na jednom forumu Aquaristike jer su mi bili potrebni neki saveti i dobio sam pravi odgovor.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2009, 2:07   #14
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno?

Hm, domaćinski forum... nije loša ideja.
Podforumi: Štijanje za početnike, priprema leja i gredica, termini sađenja povrća, pravilno navodnjavanje, okopavanje i plevenje, zaštita od gamadi, berićetna žetva, seme za iduće proleće, spremanje zimnice, ...

Uopšte nije loša ideja. Šteta što nisam na selu i nemam neke zemlje, odmah bih uložio kintu u ovako nešto...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2009, 14:49   #15
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno?

Ovo sam navodio kao primere...nisam mislio stvarno i ja volim kompjutere i znam dosta o njima, kao i HighTech spravama i pojmovima...i ja bih voleo da imam forum kao SK,Krstarica,MyCity,elitesecurity i drugi dosta poznati i posećeni ali nemam vremena za gubljenje jer sada ova četiri foruma, zajedno sa par drugih, vladaju Srbijom.Ko zna mozda otvorim forum o Domaćim zivotinjama
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2009, 15:13   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zar nije postalo dosadno?

Citat:
misha topola kaže: Pregled poruke
Ovo sam navodio kao primere...nisam mislio stvarno i ja volim kompjutere i znam dosta o njima, kao i HighTech spravama i pojmovima...i ja bih voleo da imam forum kao SK,Krstarica,MyCity,elitesecurity i drugi dosta poznati i posećeni ali nemam vremena za gubljenje jer sada ova četiri foruma, zajedno sa par drugih, vladaju Srbijom.Ko zna mozda otvorim forum o Domaćim zivotinjama
A zar ne misliš da malo preteruješ sa time da su kompjuterski forumi zavladali netom??? Mislim da samo jednostavno nisi dovoljno pogledao unaokolo po netu i uverio se da zaista postoje forumi sa tematikama koje nisu ni u istoj galaksiji kao što su računari. Kreni recimo od foruma namenjenih isključivo ženama i muškarcima koji se tako osećaju (http://www.ana.rs/forum/), preko foruma raznih popularnih novinskih agencija pa sve do malog miliona foruma namenjenih medicini itd.

Udari jedno
Kod:
forum site:rs
u Google i pogledaj rezultate

Poslednja ispravka: holodoc (13.4.2009 u 15:14) Razlog: Stavih prvo forum Nataše Miljković ali kako je ne podnosim organski moro sam da je "dilitnem" :D
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ništa meni ovo nije jasno... Ketchua Slobodni softver 25 6.2.2009 22:35
ATI nije ATI!? Evil_crack Prenosni računari 18 15.2.2008 19:55
LG 1919S-SF pitanje nesto mi nije jasno? mstevan Grafika 10 12.11.2007 21:38
Kondom za CD/DVD, nije bukvalno... zokocx Nosači podataka 11 13.10.2007 0:38
Matsonic-Ma nije moguce Night Hawk Operativni sistemi 3 18.12.2005 18:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com