Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2009, 22:47   #1
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Telekomovi ruteri da zamene mesta, da li je moguće?

Imam telekomov ADSL i stari Huawei ruter koji nema wireless.
Već sam pitao u telekomu i trenutno nisu u mogućnosti da mi ga zamene za noviji koji ima wireless.

E sad pitanje...

Brat koji živi preko puta mene ima noviji ruter sa wirelessom ali mu ta opcija ne treba dok je meni veoma važna zbog laptopa a kablove nikako ne bi uspeo da provučem.
Hteo bi da probam da zamenimo rutere, tj da ja njemu dam moj a on meni njegov i svi bi bili srećni i zadovoljni.

Da li postoji neka mogućnost da mi to uspe,
pretpostavljam da su svi uređaji vezani na određene parice i da kad ih prebacim neće raditi ali me zanima da li bi mogao to nekeko da sredim.

Gledao sam neka podešavanja na ruteru ali nisam video da nešto mogu da menjam što bi mi rešilo situaciju.

Probao sam da ih zamenim ali nemam internet.

Resetujem lepo ruter i sačekam dok dodeli adresu računaru što uradi dobro ali jednostavno almpica za internet se ne uključuje.
Takođe sam probao i u browseru i ne mogu da pristupim nijednoj stranici.

Takođe sam se preko browsera pristupio direktno ruteru na adresi 192.168.1.1 ali nisam mogao da nađem ništa što bi mi pomoglo.

Jednostavno internet neće da proradi, mora da se po nečemu zna koji je ruter za kojeg korisnika.

Zanima me da li je neko uspeo da zameni dva rutera i da mu telekomova rutera i da rade, normalno bez intervencije telekoma.

Ovo bi moglo trenutno da pomogne mnogima kojima treba wireless dok se ne omogući zamana starih za nove rutere.

Hvala unapred!!!
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com