Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.4.2010, 22:06   #21
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja želim da pokušam ovo takodje.. Još da nadjem modem koji podržava CID... Ovaj Agere u laptopu se odaziva na AT#CID=1 sa Error...
Onda si ga, kako da kažem, ugasio...

Probaj neke od ovih:
Citat:
AT#CID=1
AT+VCID=1
AT#CC1
AT*ID1
AT%CCID=1
AT#CLS=8#CID=1
E, i ja bih rado probao, samo neću Lelekomu da dajem 60 dinara mesečno za CID... Iz principa...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MG-RAY na korisnoj poruci:
doctor (26.4.2010)
Stara 26.4.2010, 23:04   #22
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

U terminalu saljem at#cid=1 i dobijem ok
a u programu dobijam ring i ostatak bafera su mi hieroglifi
koliki mi je bafer toliko ih imam posle ring.

problem je sto nemam onaj drugi deo sa nmbr.

Znaci dobijem RING i sve ostalo prazno koliki god da mi je bafer.

Kad bi dobio nmbr to bi bilo to.
E sad posto nisam slao nista samo slusao port i dobio ovo da li je mozda zbog toga sto nisam slao atz i at#cid=1.

Zezaju me niti da iskombinujem da saljem i primam.
Jedno mi zauzme port.

Da li znaci da ako dobijem ring treba da dobijem i ostalo i da nije u komandama problem.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 23:15   #23
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Mislim da moraš prvo ATZ i AT#CID=1 da "pošalješ" modemu pre bilo čega...
CID obavezno... Logično mi je tako
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
MG-RAY (26.4.2010)
Stara 26.4.2010, 23:19   #24
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Upravo sam poslao jednu pa drugu i kako posaljem drugu tj at#cid=1 zvoni mi modem na laptopu i onda kako treba da pocne da slusa bace null exception pri otvaranju porta.

Nego ovo jel treba da posaljem tek kad uhvatim ring ili pre nego sto me neko pozove da bi rekao modemu da mi salje i identifikaciju.

To mi je sad najvaznije.
Tj da li pre ili tek kad pozvoni da saljem ovo dve komande.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 23:41   #25
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

To treba da pošalješ pre nego što te neko pozove, obzirom da se time CID aktivira...

Nego, da bi izbegao bilo kakve greške koje si u kodu napravio, koristi HyperTerminal dok sve to ne proradi, pa se onda baci na svoj projekat, to ti savetujem...

Da napomenem da ATZ resetuje sva podešavanja. Posle ATZ, sačekaj par sekundi do slanja sledeće komande.

Možeš proveriti CID stanje sa AT#CID? ...

Još jednom, pronađi dokumentaciju modema, skaratićeš sebi muke i eventualne probleme...

Poslednja ispravka: MG-RAY (26.4.2010 u 23:50)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 0:04   #26
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Da i moj savet je da pre nego što se upustiš u bilo kakvu avanturu sa izradom aplikacije isprobaš mogućnosti svog modema putem recimo Hyper terminala ili nekog drugog programa.

Što se tiče redosleda komandi kod njih nema ničeg posebnog. ATZ je neophodan za pun reset stanja modema nakon čega treba da dobiješ OK. Posle toga ako radiš biranje obično je pametno podesiti način biranja putem ATX0 komande (ATX0 je najčešći mod i znači isto kao kad bi modemu rekao "ponašaj se najgluplje što možeš i ne čekaj razne dial tone provere već samo biraj") nakon čega opet trena da dobije OK. Nakon toga ide biranje broja sa ATDTbroj komandom. Nakon što modem "iščuka" broj dobijaš ili NO CARRIER ili RING status. Ukoliko ceo handshake deo (dogovaranje protokola između računara koji se konektuju) prođe kako treba ti dobijaš status CONNECT. Nakon toga unosiš sve preostale kontrole za komandovanje udaljenim računarom mada je recimo BBS softver bio automatizovan skriptmapa se sve vršilo čistim izborom opcija itd.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
doctor (27.4.2010)
Stara 27.4.2010, 7:36   #27
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
...
to su super korisne informacije, al nema veze sa ovime sto covek pokusava da uradi
cisto da izbegnemo zbunjivanje.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 13:46   #28
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
to su super korisne informacije, al nema veze sa ovime sto covek pokusava da uradi
cisto da izbegnemo zbunjivanje.
Učinilo mi se da sam negde pročitao pitanje vezano za redosled slanja komandi pri zvanju modemom ili slušanju na dolaznepozive ali sam onda tek shvatio da je to bilo iz nekog drugog razgovora neveuzanog za forum. Da ne objašnjavam previše a nekome možda i bude od koristi ako naleti

Usput bacio sam malo pogled na Google tražeći "Java caller ID" i pronašao par interesantnih članaka pa čak i gotovih kodova. Recimo nešto što se meni čini ok onako na prvi pogled pošto koliko vidim da se u kodu koriste manje-više standardni paketi u Javi (doduše možda grešim): http://www.devx.com/Java/Article/28249, http://asterisk-java.org/development.../CallerId.html...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
doctor (27.4.2010), irreal (27.4.2010)
Stara 27.4.2010, 15:20   #29
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
...
naravno da moze biti jako korisno nekome (verovatno i meni u buducnosti) a i nije uopste daleko od aktuelne teme.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 15:51   #30
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Evo samo sto stigoh iz vojske.

Da se malo odmorim i nastavljam sa radom.

Sto se tice modema provereno sa jednom VB aplikacijom koja je radila bez problema, tj dobio sam broj mog mobilnog na ekranu.

Vazno je da definitivno treba prvo one dve komande da se posalju pa tek onda moze da se prima poziv. Prvo sam mislio da to ide kad dobijem ring.

Sto se tice gotovih resenja, veoma mi je cudno da sam nasao dosta kodova u javi za slanje SMS sto mi je dosta pomoglo ali ni jedan nisam nasao da radi sa CallerID-em.


Koliko sam video ovako na brzinu pre rucka ovaj prvi programcic ili source kod koji je postavio Holodoc je generalno pisan u c-u a valjda kasnije taj kod ukljucen kao drajver u java kod, sto mi nije sustina. Potreban je cak i neki Yac server.

Sto se tice drugog linka asterisk definitivno nije standardna Java ali cini mi se da ima dosta interesantnih stvari.

Znaci nisam jedini koga ovo interesuje pa je neko cak napravio biblioteku

Uskoro nastavak rada i nadam se uspehu sad kad su mi neke stvari konacno razjasnjene.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 20:25   #31
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Veoma cudno.

Uspeo sam da uradim da dobijem broj telefona mog mobilnog i veoma se obradovao.

Kad medjutim uzmem ja da probam sa bratovim, telefonom ono nece, pa sa tatinim isto nece, pa ponovo moj kad ono hoce.

Nista mi nije jasno.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 22:50   #32
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Nastavak polemike.

Isprobavao sam sa mnogo telefona i pogodilo mi se da nece da mi radi sa prepaid mobilnih telefona mada sam probao samo 064, dok mi postpaid i fiksna telefonija radi.

Znam da ne mogu svi telefoni da se otkriju ali to zavisi od tipa centrale (analogna,digitalna ali samo za fiksnu telefoniju) ili da li je telefon podesen da ne salje identifikaciju ali znam da to nije slucaj sa ovim prepaid brojevima koje sam probao.

Bio sam ubedjen da svaki mobilni moze da se detektuje ali me ovo sad demantuje.

Voleo bi ako bi se neko strucniji po pitanju mobilne telefonije ukljucio u diskusiju oko identifikacije poziva sa mobilnih telefona.

Da napomomenem da ove brojeve detektuje fiksni telefon tako da identifikacija postoji ali zasto je moj program ne detektuje nije mi jasno.

Nadam se uskoro nastavak .....
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 23:16   #33
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Pa, na neki način ovo i nije baš egzaktna nauka, ne postoji neki standard koga svi proizvođači moraju da se pridržavaju... Na primer, ja na svom SE ne dobijam nikakve identifikacije, samo RING. Jedini način da to uradim jeste da telefonu u tom trenutku pošaljem AT+CLCC, i dobijem nešto ovako:

Citat:
RING
at+clcc
+CLCC: 1,1,4,0,0,"+38122xxxxxx",145,"",0
Da li si pogledao u datasheet modema? Nasumično pogađanje i isprobavanje svega te nigde neće dovesti...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 20:38   #34
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

I ja dobijem samo RING kad me neko zove sa prepaid mobilnog broja.

Gledao sam onaj datashet ali ne bas detaljno jer sam bas u guzvi a modem mi je marke kao tvoj pa je i datasheat verovatno potpuno isti.

Pogledacu ga sutra detaljnije.

A moracu i da isprobam i ovu komandu kad dobijem ring ali odmah znam da ce to da me zeza jer moram da je postavim u sred niti koja slusa port a to mi je do sad pravilo probleme.


Nego jos jedno pitanje.

Na pocetku teme sam postavio pitanje da li mi je potreban isdn i da li sve ovo moze da se uradi samo sa obicnom telefonskom linijom.
I sam sam se uverio da moze.
Pitanje je u cemu bi mi bila razlika da linija bude isdn? Da li bi ovaj kod mogao i dalje da se koristi ili bi upotreba isdn-a zahtevala sasvim drugaciji pristup i idejno resenje.

Ovo me bas zanima jer izgleda da ce mi isdn biti obavezan a ne izbor za ovaj projekat.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 21:24   #35
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Koje biblioteke si koristio za pristup portu?
Generalno, ja sam to uradio tako što sam glavnu nit ostavio da čita podatke sa konzole i šalje ono što kucam, dok se druga vrti i čeka podatke sa porta, i o tome me obaveštava...

Pogledaj da li kojim slučajem ta biblioteka pruza neki Event koji bi mogao da te obavesti o pristiglim podacima, tako da izbegneš ručno pisanje tog koda...

Negde pročitah da je CID deo ISDN standarda, tako da bi trebalo da radi...

Poslednja ispravka: MG-RAY (28.4.2010 u 21:35)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 22:58   #36
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

koristio sam SerialPortEventListener koji sam po sebi ima ugradjen listener koji mi slusa port.

To mi sasvim lepo radi ali imam problema kad pri ukljucenom listenerom pokusam da posaljem neku komandu dobijam exceptione.

Vise je tu problem u meni nego u kodu jer nisam poznavalac niti.

Nikako nisam uspeo da nadjem rginalni datashet za hp 6720s a modem je Agere system HDA modem.

Pretpostavljam da je isti kao onaj tvoj ali nisam siguran. za sad su mi se tvoje komande poklopile bez greske.

Znaci trebalo bi da ovaj kod radi i na ISDN-u....
Voleo bi da neko ko malo bolje poznaje mogucnosti ovog tipa telefonske linije potvrdi da li bi ovde eventualno moglo da ima nekih velikih razlika i kojih.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 23:59   #37
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Probao sam ovu komandu i u terminalu i u kodu cim dobijem ring ali dobijam error tako da verovatno ova komanda ne odgovara ovom mom modemu. pregledao sam onaj datasheet i nema je ni u njemu pa ne znam gde si je nasao ako koristis onaj datasheet za koji si ostavio link u temi.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 6:59   #38
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Čini mi se da se nismo razumeli oko toga šta sam napisao... Za klasičan modem ne moraš da zahtevaš ništa da bi dobio ID, samo da postavis CID na 1. Ono što sam ja napisao je za moj SEK800i, njega sam koristio kao modem.

Nešto sam sinoć čitao po ES forumima... Nažalost, mnogo ljudi nije uspelo da uradi bilo šta po tom pitanju, ne njihovom krivicom, već je za to odgovorna nestandardizacija. Jednostavno, kodovi za CID kod centrala se razlikuju i modem ih ne prepoznaje, ali zato onaj uređaj koji kupiš na buvljaku to uspeva...

Vidi šta će da se desi kada pređeš na ISDN...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 15:22   #39
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Vidim da ima problema.

Upravo mi je potvrdjeno da ce sve ovo sto radim morati preko isdn-a da ide jer su im potrebna dva broja i kad je jedan zauzet zvoni drugi.

Problem je sto sa isdn uredjaja kojeg sam malopre video prvi put uzivo
ulazi klasicna telefonska linija a dve izlaze na dva telefona. Od prikljucaka na racunar idu rs 232 koji nemam na laptopu i usb sa kojim do sada nisam radio sto se tice programiranja , pa mi sve ovo sto sam uradio do sad pada u vodu izgleda.

Uopste ne znam kako da slusam liniju sad.

Imate li neki predlog i koliko se rad sa usb-om razlikuje od rada sa modemom.

Da predpostavim da ovo sto dolazi u isdn moze i da se pokupi preko usb-a ali da li je format poruke isti i kolike su razlike u programiranju i radu o odnosu na modem.

Ako neko ima ideju kako da ostanem prikljucen na modem ili pomoc oko usb-a ili rs232 nek se javi.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 18:18   #40
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kako napraviti (gde naci) program za identifikaciju poziva sa fiksne telefonije

Da li si pokušao da neku od tih izlaznih linija zakačiš na modem i vidiš šta se dešava?

Što se USB-a tiče... To je krajnje opširna tema... Kako se ISDN modem prijavljuje na PC? Mora da si u svakom slučaju dobio neki softver uz njega...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FAQ: Kako skinuti fajlove sa Rapidshare.com? ZoNi Aplikativni softver 118 2.11.2009 19:50
kako napraviti wireless konekciju sa mob. telefonom ? ghostak47 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 2.6.2009 10:53
Kako sa 35.000 napraviti "aždaju" od kompa? cika zile ŠDK - Osnovne komponente 79 13.4.2009 20:13
Zadaci sa bitovima, ili kako već da ih nazovem.. forrest_gump Programiranje 19 28.8.2008 3:50
Kako napraviti komercijalni CD??? Medvedenko Programiranje 10 29.1.2007 0:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com