Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2019, 14:27   #3241
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Prognoza ko će naj*bati u sledećoj epizodi.
Realno teška glupost ovakva predviđanja, jer teorija ima na desetina. Naročito zbog toga što se serija odvojila od knjige i gde su pomerili stradanja nekih likova, pa sad mogu da ih odvuku i do kraja serije. Ova very safe kolona tek nema dobre osnove. U prevodu, neko predviđanje od svih teorija će pogoditi, a možda na kraju niko i ne ostane (u formi čoveka). Sama poenta serije je što se ono što je neočekivano, upravo to desi.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Mogla je biti lagano jedna epizoda od sat i nešto, i dalje tvrdim, i bila bi 4x zanimljivija. Ionako evo sad sledeća izgleda 80+ minuta. Može se kad se hoće ali je bitnije da se muzu reklame.
Onda bi se narod žalio kako se u sat i nešto ništa nije dogodilo, već su samo gledali talk show scene. Uostalom, zar i nije poenta da se muzu reklame kako bi mi oni uopšte stvarali i mi mogli da gledamo seriju? S druge strane koje reklame? Njih od premijere nisam video (eventualno oni koji ne gledaju preko HBO Go/VOD servisa već HBO kanala). Mada s obzirom koliko je piratizovana, najviše se gleda na torentu.

Ovakav uvod i tempo je sa razlogom takav, jer drže neizvesnost i pripremaju teren za masakr. Smatram da su odlično odabrali režisere za start finalne sezone, jer su Davidu Nuteru (Red Wedding) poverili 1, 2, i 4, dok su 3 i 5 dali Migelu Sapočniku (Hardhome, The Winds of Winter i Battle of the Bastards). Najavili su kao jednu od najkompleksnijih bitaka u kinematografiji do sada i verujem da će BotB epizoda delovati daleko prostije od narednih.

Poslednja ispravka: mare037 (25.4.2019 u 14:41)
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 15:16   #3242
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Meni su ove 2 epizode bas legle. Reunioni, price, priprema za ono sto sledi. Podsetile su me na Citadel DLC iz ME3. Bas lepo uklopljene.

Mislim, zamislite da je posle 2 godine pauze u prvoj epizodi pobijeno X likova, bez bilo kakvih konverzacija nakon toliko vremena? Tek sad ide prava stvar i pun gas napred.

Ono sto je meni antiklimaticno je:
Spoiler za ne otvaraj ako nisi gledao prve 2 epizode:
to sto je armija mrtvih neprijatelj pre Sersei. Mislim, Night King mi je mnogo logicniji kao final boss, a ovde izgleda kao da ce se prvo resiti problem sa njim i mrtvima, a tek onda ide obracun sa Sersei, sto mi se uopste ne svidja.


Naravno, ako bude neki obrt pa ne bude tako, onda je OK. U suprotnom mi je taj sled okolnosti katastrofa.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
malo blesav (25.4.2019)
Stara 25.4.2019, 15:50   #3243
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ja sam noćas upao u "rabbithole" i gledao razne klipove do gotovo 7 ujutro, te kako su kripte u WF izgrađene pre same tvrđave, citate Martina kako mačevi čuvaju duhove unutra, kakve dđinove budi pokvareni rog, kako je serija skrajnula direwolfe koji u knjigama praktično vode radnju, da li bloodraven varguje u njih i navodi Jona, Aryu... Šta je Ned znao/pretpostavljao pre nego što je istupio pred tri whitecloaka tražeći sestru, šta je Benjan znao i zašto je tako mlad otišao na zid odmah posle rata...

Mislim, zanimljivije je delom i od same serije, preporučio bih sa te strane, al' sa druge, rupa bez dna može se danima nagađati i pozivati na 1 opskurni citat iz prologa (npr. samo je Jon čuo "nešto" kad je našao ghosta - šta ako je to bloodraven njemu šaptao kroz drveće a mi pretpostavili da je čuo cvilež iako to ne piše itd).
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 21:49   #3244
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Meni su ove 2 epizode bas legle. Reunioni, price, priprema za ono sto sledi. Podsetile su me na Citadel DLC iz ME3. Bas lepo uklopljene.

Mislim, zamislite da je posle 2 godine pauze u prvoj epizodi pobijeno X likova, bez bilo kakvih konverzacija nakon toliko vremena? Tek sad ide prava stvar i pun gas napred.

Ono sto je meni antiklimaticno je:
Spoiler za ne otvaraj ako nisi gledao prve 2 epizode:
to sto je armija mrtvih neprijatelj pre Sersei. Mislim, Night King mi je mnogo logicniji kao final boss, a ovde izgleda kao da ce se prvo resiti problem sa njim i mrtvima, a tek onda ide obracun sa Sersei, sto mi se uopste ne svidja.


Naravno, ako bude neki obrt pa ne bude tako, onda je OK. U suprotnom mi je taj sled okolnosti katastrofa.
Istog sam mišljenja vezano za night king - cersei.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2019, 20:04   #3245
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Nocas epizoda na HBO Go izlazi tek posle 04:00h, ako je neko planirao da ceka da zna. Kazu da je iz tehnickih razloga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Eni (28.4.2019), malo blesav (28.4.2019), Vladimirus86 (28.4.2019)
Stara 28.4.2019, 20:05   #3246
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Nocas epizoda na HBO Go izlazi tek posle 04:00h, ako je neko planirao da ceka da zna. Kazu da je iz tehnickih razloga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2019, 23:54   #3247
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nije prava stvar ali izgleda super
Spoiler za fan artwork:
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Ekiman (29.4.2019), pedjosav (29.4.2019)
Stara 29.4.2019, 4:46   #3248
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Koliko dosadna epizoda

Nemam ljudi reci kako bih opisao ovu epizodu. Koliko serija i filmova sam odgledao i nikad nisam dozivao ovaj osecaj kao sad
Od prvog minuta do poslednje scene.
Najbolja epizoda najbolje serije ikada sa svim manama sto poseduje serija.

Zar par dana pricam utiske sa spojlerima posto bih svasta rekao ali sigurno dosta ljudi nisu gledali jos.

Poslednja ispravka: Kidja (29.4.2019 u 5:01)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 5:04   #3249
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Okej... that happened.
Prva polovina ekstra, malo me smorilo usporavanje na sredini, a imao sam neko mišljenje da bi kraj mogao biti ovakav...

Lm, za koji dan, što reče Kidja. Taman da pogledam još jednom.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 5:06   #3250
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Ja sam istovremeno i oduvan i razocaran epizodom. Ne znam kako da opisem to, kada si sve vreme extremno nahajpovan a onda odjednom emotivno ispraznjen. Napisacu sutra detaljnije misljenje kad se malo slegnu utisci, a i ne znam kako da stavim spoiler tag na Tapatalku.

Ali onaj kraj... hoooo leeeee shiet


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 8:33   #3251
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Eto sulsam one intervjue reditelja na kraju, i kazu da su 3 godine unapred znali za ovaj kraj epizode.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 10:48   #3252
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.152
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Auuuu, nemam reci za sinocnu epizodu. Od pocetka do kraja, bukvalno sam bio na ivici kreveta, cak sam se i najezio u pojedinim scenama. Za kraj epizode Inace zale se ljudi da je dosta mracna epizoda.
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 11:02   #3253
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Prva polovina epizode odlična, druga polovina teška glupost i razočarenje.

Spoiler za samo za one koji su pogledali epizodu:

Spojleri!
.
.
.
.
Ona scena na početku sa Dotracima je fenomenalna, kada se zalete u tamu a ovi u Zimovrelu samo gledaju kako vatre počinju da se gase. I onda mrak i tišina. Jeza me uhvatila. A i sami tuđini su delovali Lavkraftovski, kao neopisiv i iskonski horor koji se ne može videti, dok ih nisu fizički pokazali.
Poslednja odbrana neokaljanih dok se ostali povlače unutar zidina a crvena žena pokušava da upali vatru, isto sjajno. Mala Mormontova badass, do kraja.

Posle toga, u drugoj polovini epizode kad pored akcije počnemo da dobijamo i malo priče, stvari počinju da se raspadaju. Plot armori, jedan za drugim, Brijena i Džejmi nekoliko puta trebalo da poginu kada su ih zatrpale horde zombija, Džon Snežni, verovatno najbeskorisniji lik u celoj seriji, osim što se vrteo u krug sa zmajem, ništa nije uradio. Niti je spasao Deneris niti je ubio Noćnog Kralja. Vrhunac u epizodi mu je da je izleteo pred mrtvog zmaja sa isukanim mačem što mu je još gluplji potez od onog u Borbi kopiladi gde je pokušao da dočeka juriš konjice. Deneris, retard sleće sa zmajem usred horde mrtvih. Scene u Zimovrelu kao Walking Dead. I deus ex machina, Arja niotkuda iskače na Noćnog kralja pored horde zombija i njegovih Nekromansera, i ubija ga. U kripti klanica ali naravno svi bitni preživljavaju, baš zgodno. Zaser žešći. Martin verovatno briše suze parama.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
pedjosav (29.4.2019)
Stara 29.4.2019, 11:04   #3254
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Fan service, fan service i još malo fan service, lazy writing, idiotska plot s Azor Ahai koji nije vodio nigdje, plot holes, plot holes i još malo plot holes, idiotske vojne odluke, idiot ball u kripti jer nisu čuli da night king diže mrtve... Iskreno se nadam da bude bolje u knjigama, jer ovo je teški...
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
goranmax (30.4.2019)
Stara 29.4.2019, 11:17   #3255
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ukratko, protracen potencijal. Prve dve epizode su bile dosadne ali ova je bila ultra dosadna.

120 minuta besmislene makljaze da bi u poslednjih 5 minuta unistili kompletan zaplet i sve ono sto je bilo zanimljivo u GoT-u. Price vecine karaktera i njihova uloga u nekoj vecoj prici je potpuno obesmisljena.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 13:57   #3256
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kao sto rekoh, znalo se kako ce to da se zavrsi vec 3 godine, tako da taj podatak sigurno dolazi od Martina, a ne rezisera.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 14:20   #3257
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

U principu dobili smo wtf?! momenat, jer se niko ovome nije nadao.

Spoiler za Treća:
Epizoda generalno gledano je ok što se tiče same bitke. Delovalo je prilično napeto od samog juriša Dotraki vojnika, borbi zmajeva do praktično pada Winterfell-a.

Ali. Veliko ALI. Od samog starta kreću tupave odluke i rupe u scenariju, a ovo su neke od njih koje mi baš bodu oči:

* Prvo Dothraki kreću u juriš u nepoznato umesto da brane položaj i da krenu tek kada uopšte i vide ko ih napada (tačnije šta ih napada). Tačno je da su onom scenom gašenja vatre na mačevima napravili hajp i podigli tenziju, ali taktički jako amaterski i glup potez u boju.

* Još gora odluka od toga je stavljanje Ghost-a pored Dothraki vojnika u juriš!? Šta je tačno i na koji način mogao on da uradi da oslabi napade WW-a? Njemu je mesto bilo u samom zamku, pa čak i da su išli sa idejom da urade epizodu ovako, mogli su da ga postave da čuva Sansu u grobnici i ne bilo ovoliko nelogično. Grobnica je kao što sam prethodno rekao dobra odluka gde da sakriju civile, jer na drugom mestu ne bi imali šanse.

* Treća stvar koja me nervira je što su od Night King-a napravili ****cu. Džon ga praktično sustiže i izaziva na borbu, osećaš to je to, napokon borba između njih dvojice, kad on podiže mrtve i u fazonu, e, ne mogu da se smaram sad sa tobom, idem, ćao!?

* Kad pređeš preko toga, sačeka te trenutak gde mu se ne pruži prilika da se suoči ni sa zmajem i od ulaska u zamak Džon postaje najbeskorisniji lik.

* I na kraju sam wtf momenat i način na koji ubijaju Night King-a i samim tim njegove generale... Znam da ima dosta simbolike i da je od prvog susreta sa Melisandrom bilo nagoveštaja da će Arja biti jako bitan lik u konačnoj borbi, ali niko nije očekivao da će baš ona i na ovaj Assassin's Creed način da završi njegovu priču. Zaista ne znam odakle ideja Martinu da završi sa njima bez sekunde borbe.


Sve u svemu, ispašće finalna sezona i najslabija. Jer zaista ne znam šta bi mogli da urade u naredne tri epizode da opravdaju ovakvo izdanje.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 14:29   #3258
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ajd kad smo počeli...

Spoiler za ovaj deo razumem:
Jasno mi je za Arju... to je nož kojim je trebalo da bude ubijen Bran, vratio se njemu, on ga dao u šumici Arji u fazonu "tebi će trebati za nešto"... Ona demonstrirala taj isti potez u vežbi sa Brijen... sve je to OK.

Što se tiče dizanja mrtvih u kripti, to je isto bilo očekivano, možda ne ovako kako se tačno desilo, al' bilo je nagađanja čim su poslali žene i decu dole da može da se desi... Moglo se desiti i da ima nešto mnogo gore dole od 2 gladna leša...


ALI

Spoiler za izneverena očekivanja/nadanja:
Očekivao sam da Jon izazove Najtkinga "na stari način", "moraš to uraditi sam", kako Ned govori od prve epizode, 1-1, i da se ponovi scena ispred Tower of Joy, gde ned se bori sa nekim ko je objektivno jači od njega, da isto tako Jon bude razoružan, da se isto ponovi, da Arja ubode kralja s leđa... I onda ga Jon ubije, oboje budu malo ranjeni, al' ono... Ne razumem da su izgurali Jona iz te scene potpuno i mislim da je to razlika od onog što će se desiti u knjigama, jer se kod Martina uvek ponavljaju stvari i zaista mislim da će u knjigama Jon da se bori ovako i pobedi uz pomoć Arje kao što legende se pričaju o Nedu a niko ne zna da je pobedio zbog H.Reeda.

Nadao sam se da će Bran nešto da kaže. Ovako imam utisak da se zezao i ubijao vreme dok NK ne dođe da ga ubije/bude Ajrovan. Da je namerno pustio da svi izginu, da je "zamka" bila ne da dovuče NK tu, nego da mu da osećaj sigurnosti da je skroz pobedio, da je i poslednja odbrana (Teon) pala, pa se opusti za boc-boc s leđa... Što jeste nekako OK, al' sam očekivao da je nešto radio.

Inače, vojska mrtvih ogromna u mraku... i onda jednom kad pređu iznenađujuće niske zidove Winterfella... šta, pretvori su u šačice zalutalih mrtvaca koji tumaraju hodnicima...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 14:59   #3259
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ne očekuj da će se u knjizi išta promeniti, jer je Martin rediteljima pre 3 godine rekao kraj i kako će do njega doći.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 15:16   #3260
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Još ne znamo kuda će sve otići ljudi, ostaju još tri epizode.


Istovremeno je bilo logično ali i neočekivano da se Arja reši Night Kinga, jer je toliko godina trenirala za susret sa smrću, a on je otelovljenje iste. Svi drugi su se suočavali sa ljudskim delatnostima, ona je jedina otišla u to ezoterično suočavanje.

Džon i Deni jesu zasigurno bili najbesmisleniji ovde, ali kapiram da će i između njih biti okršaj. Neko od njih mora da umre.

Ima odličnih momenata koji po mom mišljenju zasenjuju one lošije. Jedva čekam ostatak
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com