Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2017, 21:38   #1
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Nedoumice - google search, spajderi, SEO

Pozdrav iz kosmopolitskog Smedereva

Nedavno mi je rađen sajt za komercijalnu primenu na Joomla! platformi (za WordPress se još nije čulo u ovoj selendri izgleda), na *.co.rs domenu, Orion host, keywords su povezane na Google search i analitika puštena pa računam da pitam par stvari koje me interesuju a u koje se razumem kao Marica u krivaka.

Prvo, koliko je vremena potrebno da Google Search izbacuje pretragu, odnosno da nalazi hitove i da se odradi indeksiranje sadržaja? Prošlo je maltene već mesec dana i ništa. Vidim da je todos svojevremeno u jednom drugom threadu spominjao nekih 40ak dana, pa me zanima da li se još uvek barata tim vremenskim okvirom ili je došlo do nekih izmena?

Drugo, da li se indeksiranje vrši samo na osnovu zadatih ključnih reči ili se radi indeks celog sadržaja sajta? Hoću reći, ako je dat pojam tipa X1 kao keyword za Google search a na sajtu se nalazi i Y2, da li će i ovaj potonji takođe biti indeksiran i prikazivan kao hit prilikom search-a ?

Treće, primetio sam da se otvaranje sajta uglavnom vuče kao gladna godina, iako se drugi sajtovi kod istog provajdera otvaraju normalnom brzinom. Ovde se ne radi o nekom grafički/multimedijalno obimnom sadržaju koji bi pojeo bandwidth. Povremeno se desi da se otvori trenutno maltene, ali to uglavnom nije slučaj, što mi nikako ne ide u prilog - potencijalni vieweri će se samo smoriti i otići, misleći da je pao server ili da je reč o broken linkovima.

Naposletku, kada se radi SEO? Čuo sam da se spominje period od nekih 6 meseci. Da li se time poboljšava vidljivost preko Google searcha i na osnovu kojih kriterijuma se SEO implementira? Postoji li neka forica da se bude u top nekoliko strana pretrage?

To je to što se mojih pitanja u ovom trenutku tiče. Hvala unapred, nadam se da nisam previše smorio kilometarskim postom.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2017, 18:07   #2
pilgrim011
Novi član
 
Član od: 11.9.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Nedoumice - google search, spajderi, SEO

Ovako, nisam siguran da li si to već uradio, ako nisi, poveži sajt sa Google Search konzolom za webmastere: https://www.google.com/webmasters/. Trebalo bi da manje vremena protekne od tih 40-ak dana, ako si prijavio sajt Google-u.
Drugo, ne znam kako proveravaš da li se sajt pojavljuje u pretrazi, možda se pojavljuje, ali npr. na 200. mestu i sl. Proveri ovde: https://serps.com/tools/rank-checker/. Indeksiranje se radi nezavisno od tvojih ključnih reči, pretražuje se čitav sajt i proverava njegova relevantnost u odnosu na upite korisnika, a ako misliš na HTML meta tag <meta name="keywords">, to Google uopšte ne uzima u obzir već 100 godina unazad.
Što se tiče sporosti otvaranja, ako si siguran da nije do provajdera i multimedije, može biti do teme koju koristiš, ako je neoptimizovana, ili si ubacio neke elemente/pluginove na sajt koji prave problem.
SEO je krvav posao, radi se odmah - imaš on-page SEO, koji podrazumeva da je sadržaj sajta relevantan u odnosu na željene ključne reči, da je brz, odgovara web standardima, nema grešaka itd., i off-page SEO, koji se odnosi pre svega na izgradnju beklinkova - linkova sa drugih web lokacija koje vode ka tvom sajtu. Čitava nauka je u pitanju, zato nije moguće objasniti sve u nekoliko reči, već lepo kucaj u pretraživaču "SEO optimizacija tutorijal", pa čitaj o tome. Ako sve budeš radio kako treba, za nekoliko meseci bi trebalo da vidiš neke rezultate.
pilgrim011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pilgrim011 na korisnoj poruci:
shrafko (30.11.2017)
Stara 12.3.2018, 14:15   #3
JocaM93
Novi član
 
Član od: 28.2.2018.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice - google search, spajderi, SEO

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Pozdrav iz kosmopolitskog Smedereva

Drugo, da li se indeksiranje vrši samo na osnovu zadatih ključnih reči ili se radi indeks celog sadržaja sajta? Hoću reći, ako je dat pojam tipa X1 kao keyword za Google search a na sajtu se nalazi i Y2, da li će i ovaj potonji takođe biti indeksiran i prikazivan kao hit prilikom search-a ?
Google će indeksirati ceo tvoj sajt i sve reči koje se nalaze na njemu. U zavisnosti od konkurentnosti reči (tih upotrebljenih na tvom sajtu), tvoj sajt će se izlistavati u pretrazi. Što jača reč, teže ćeš se rangirati. SEO je dugotrajan proces. Budi uporan i isplatiće se. Kakvo je stanje sada posle par meseci?
JocaM93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JocaM93 na korisnoj poruci:
shrafko (6.5.2018)
Stara 6.5.2018, 12:25   #4
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Nedoumice - google search, spajderi, SEO

Stanje je takvo da me je prosto sramota da kažem koliko je dobro
Pretraga izbacuje hitove ali u opsegu 10 - 15 strane, a skoro niko ne vesla donde kada traži neki pojam.
Dobio sam predlog da calnem neki evro za Google Adwords na probnoj bazi, videću da li će to dati neke rezultate.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2018, 15:27   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice - google search, spajderi, SEO

samo prva 5 mesta na prvoj strani ostalo je u promilima... vidi se da je loše urađeno, google adwords nemoj da plaćaš dok ne nađeš nekog ko se malo bolje razume u seo.. o čemu li je sajt kad je na .rs na 15 strani...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2018, 16:34   #6
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Nedoumice - google search, spajderi, SEO

SEO je rađen totalno ofrlje, mislim da je cela operacija trajala koliko meni treba da u kafani stučem jednu ljutu (i to onu malu od 0,03). Keywordovi su ubacivani kao podnaslovi stranica, mada sam negde čitao da Google to više uopšte ne ferma. Ako mi je za neku bednu utehu, SEO je došao fraj uz dizajn - i sad da se okrenem i zakukam "pa ovo ne daje nikakve rezultate", verovatno ću dobiti odgovor "pa šta oćeš, bilo je džabe".

Vidim da dosta pojedinaca/firmi nudi SEO usluge, čak mi stiže i dosta spama na tu temu i stvarno bi mi značilo da se to odradi kako treba, ali cela ta oblast je mistifikovana do bola i naposletku ostaje pitanje kako da znam kome da dam pare (i koliko) a da znam da će naposletku od toga biti neke vajde.

Keywordovi su vezani za prevodilačke usluge inače. Nije mi od neke velike pomoći što takvih firmi u poslednje vreme ima mali milion, niti što su oglasni portali puni najcrnje izdampingovanih ponuda.

U periodu 2009-2011 otprilike, stari sajt rađen u HTML-u je bio uredno prikazivan u pretragama i dosta posla je išlo preko njega, dok ovaj novi u Joomli Google zaobilazi kao da je kužan. Da li je u pitanju mnogo veća konkurencija danas ili traljavo odrađena optimizacija mogu samo da nagađam.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2018, 18:26   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice - google search, spajderi, SEO

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
dok ovaj novi u Joomli
Niko ozbiljan već bar pola decenije unazad ne smatra Joomlu vrednom pomena a još manje korišćenja. Ja lično je nikada nisam ni smatrao ozbiljnom i bilo kakvo pominjanje reči Joomla je za mene automatski značilo odbijanje projekta.

SEO se odavno više ne svodi na prost odabir ključnih reči i nadu da će sajt isplivati na prvo mesto. Sada je za uspeh potreban mnogo aktivniji pristup, od redovnog spamovanja socijalnih mreža preko aktivnog ulaganja u kontekstualno reklamiranje, što opet znači ulaganje novca.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
shrafko (6.5.2018)
Stara 6.5.2018, 18:36   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice - google search, spajderi, SEO

Ono bolje onda da je urađen prost html sa navedenim uslugama, kontakt, adresa nego da ga joomla koči dok se učita.. a možeš i po oglasima da se reklamiraš, tamo gde se i ostali reklamiraju, nekad je bilo udruženje prevodilaca pa ti i oni šalju mušterije.. valjda bar naziv sajta ima ključne reči pa može da se iskoristi
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
shrafko (6.5.2018)
Stara 6.5.2018, 22:51   #9
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Nedoumice - google search, spajderi, SEO

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Niko ozbiljan već bar pola decenije unazad ne smatra Joomlu vrednom pomena a još manje korišćenja.
Najveći štos je i bio u tome da sam se raspitao pre samog dizajna i saznao da je Wordpress flat design miljama ispred Joomle. Ali, kao što to obično biva, kad ti radi "prijatelj prijatelja" obično ostaneš kratkih rukava. Bilo je ili Joomla ili da tražim nekog drugog ko zna WP. Ja budala izabrah opciju A

P.S: Pa kako sad da optimizujem sajt za pretragu? U SEO se stvarno ne razumem, optimizacija je nazovi rađena ali ne daje rezultate, znači ili da tražim treću stranu za SEO ili da idem na Google Adwords ?

P.P.S: Sad ponovo pročitah post od Neutrina i ako ključne reči nisu ono što su nekad bile znači bolje da se usmeravam ka G AdWordsu kao contextual targetingu?

Poslednja ispravka: shrafko (6.5.2018 u 23:58)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Duck Duck Go! (савршена Google Search замена) allokin Zanimljive Web lokacije 25 14.5.2014 13:31
Google Search i Results - pitanje Prowler Internet tehnologije 8 2.7.2011 0:05
Google - interface & search jezik Ivan452 Internet tehnologije 0 30.4.2010 18:50
Google Search na forumu holodoc Forum o forumu 9 28.2.2008 20:47
Google Search Sekki Internet tehnologije 1 11.12.2005 21:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com