Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2012, 10:10   #4701
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Avengers

Pogledah ga sinoć. Mogu reći da je sasvim ok film. Bio mi je zabavniji od većine superherojskih jer je otvoreno neozbiljan i ima solidno smešnih izjava, koje potiču iz međusobnog prepucavanja heroja. Patetika svedena na minimum, samo onoliko koliko već mora u ovakvom filmu. Od mene ima preporuku za opuštanje.

Ubedljivo omiljena scena mi je:

Spoiler za Spoiler:
Kada na kraju Loki počne da davi o superiornosti a Hulk ga na pola rečenice dohvati i žešće izlupa o pod...i cvileći zvuk Lokija potom


@Zoni
Imam taj film već neko vreme ali nikako da ga pogledam. Taman ova pohvala da prelomi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 0:05   #4702
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Avengers



Danas sam pogledao ovaj film. Mogu reci da mi se jako svideo.
Jedan dobar mix komedije, akcije, naucne fantastike i ljudskih ideja/ideala, bez mnogo klisea i vredjanja inteligencije sa solidnom glumom i vrhunskim specijalnim efektima.
Moja ocena filma je visoka i dao sam mu 8/10 na imbd.

Bila bi i desetka da nije sledecih stvari:
Spoiler za Film:
Mislim da su se zeznuli sa sposobnostima likova Hawkeye/Black Widow(nisu jedini al zasluzuju najvece kritike) od kojih su napravljeni klasicni lakrdijasi IQ-a, msm stvarno, da se bivsi spijun koji je uz to zena bori hand-to-hand sa nzm ni ja koliko naprednijim neprijateljem koji je 2x veci od nje i nosi oklop od nzm ni ja cega, a da, usto je i vanzemaljac naoruzan rucnim topom.. Msm wtf.. Da ne pominjem gospodina sa okom sokolovim koji nista ne odskace svojim nadljudskim sposobnostima od sexy gospodjice Johansson tipa gadjanjem vanzemaljca na skuteru koji leti bez upotrebe doticne stvari po kojoj nosi ime.
Ima tu jos ovakvih primera koji su nepotrebna uvreda razumu i svakom paternu logike i film bi bio bolji da su se drzali zlatne formule koja glasi: superheroj je superheroj, ljudi su ljudi. Ali sta je tu je..


No ovo je zanemarljivo u odnosu na sve dobre stvari ovog akcionog Sci-Fi-ja, i od mene ovaj film dobija zasluzenu preporuku.

Moja omiljena scena je:
Spoiler za Film:
Kad Thor uci burazera Lokija na nekoj random litici o moralnim vrednostima, a meni omiljeni lik u filmu odluci da ga omete u tome i tresne pri punoj brzini u neko drvo i prekine ga u pola razgovora.. klasika


Can't wait for the sequel.

Poslednja ispravka: altec.gs (31.8.2012 u 0:22) Razlog: -.^
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 0:31   #4703
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bogami nacekacemo se za nastavak. Trenutno 2015. je predvidjen datum izlaska. Al dobro imacemo dosta Avengers-related filmova u medjuvremenu pocevsi od sledece godine

Ja planiram uskoro i treci put da pogledam Osvetnike, naravno u 1080p Realno, naj superhero film ove godine, pravi letnji blokbaster.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 2:05   #4704
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nadovezao bih se na komentare o Osvetnicima (prvi put odgledah film pre dva dana), ali sve je već rečeno. Definitivno najbolji letnji blokbaster koji sam gledao in a long time. Za nastavak jedino želim da izbace patetiku "Independence Day" kalibra (nije je bilo mnogo, ali ipak smeta), i da nastave sa sprdnjom i neozbiljnošću.
Spoiler za Ta scena o kojoj svi pišu...:
...Sa Lokijem i Hulkom. Definitivno highlight filma, plakao sam od smeha.

PS, Skarlet...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 13:07   #4705
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^^^
Pridruzujem se preporukama za "Osvetnike". Odavno nisam gledao bolji letnji blokbaster. Ima dosta smesnih scena, dosta akcije, nijednog trenutka nije dosadan, a plus traje skoro 2 i po sata. Uzivancija. Verovatno cu uskoro opet da ga pogledam. Robert Downey Jr.

p.s. Skarlet
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 14:18   #4706
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledao sam Expendables 2




Film, blago receno, ima maloumnu radnju, omaz akcijama iz 80-ih gde su bili bitni veliki misici, atraktivni borlacki potezi, i akcije nabijene adrenalinom sa sto vise pobijenih neprijatelja. Ali koliko god ga to naruzilo, to ga i izvlaci jer vam film jasno salje poruku da ne ocekujete neku dubokoumnu radnju, vec, kao sto sam rekao blic akciju, sa mnogo eksplozija, vatrem krvi, i naravno mrtvih negativaca. Bas zbog toga sto ne pokusava da bude ono sto nije i zbog nabijene akcije od mene 7.2/10
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2012, 21:36   #4707
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mogu samo da se nadovezem na komentare o Osvetnicima, ne samo naj letnji blockbaster nego po meni naj u zadnjih par godina.

Pre neki dan sam prisustvovao i premijeri The Bourne Legacy.

Nov lik je definitivno osvezenje, najveca zamerka se ogleda u tome sto film izgleda kao da je spojen iz dva razlicita. Bolno spor pocetak i furiozn kraj. Sve u svemu, daleko od toga da nije zanimljiv i gledljiv, ali iskreno, ocekivao sa vise. 7.8/10
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Belfegor na korisnoj poruci:
mp3lopov (1.9.2012)
Stara 2.9.2012, 13:48   #4708
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Preporučujem film ‚‚The talented Mr. Ripley".
http://www.imdb.com/title/tt0134119/
Odlična gluma, odlična priča, lepa mesta u Italiji. Damon je lepo odglumio lik negativca za koga može da se navija.
Zaplet u filmu ne bi bio moguć u današnje vreme razvijene tehnologije (kao ni većine klasičnih filmova uostalom).
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pedjosav na korisnoj poruci:
bela lampa (2.9.2012), zvjer (2.9.2012)
Stara 2.9.2012, 15:16   #4709
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dark Shadows (2012) - Reko da ga pogledam bez obzira na lose ocene kriticara i mogu da kazem malo sam ocekivao a film mi je bio sasvim zabavan i mogu da kazem da mi se dopao, Johnny Depp mi je bio bas smesan, Eva Green odlicna kao vestica i tu su jos Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter (bez nje Barton ne ume da snimi film), Jonny Lee Miller... ali sve se vrti oko Deppa sto meni i odgovara tako da mogu da preporucim svima koji zele da se nasmeju i zabave.

E sad po prvi put sam odgledao Blade Runner (1982) i to Final Cut verziju, skoro je noko reko kako je ljubomoran na prijatelja koji ce po prvi put da gleda Blade Runner i to najbolju verziju tako da sam bas bio zagrejan. Sad siguran sam da ovde ima gomilu obozavaoca koji ce mi objasniti koli nisam u pravu pa se bojim da iskreno kazem sta mislim film nikako nije uspeo da me privuce tj da budem precizniji radnja filma i jasno mi je zasto je bio toliki promasaj kad je izasao, stvar je u tome da i ova final cut verzija je poprilicno nekoherentna i iskreno sad kad rade film koj cija se radnja odvija u buducnosti to i u buducnosti moze tako da deluje a ovo mi deluje kao zaglavljeno u osamdesetim Punk godinama sa mnogo neonskih reklama i ogromnim brojem reklama za Coca Colu sto je za film koji je reklamiran kao brdo akcije swa fenomenalnim vizuelnim efektima nedopustivo. Sama prica mi je precenjena, da ne otkivam mnogo ali cela stvar sa replikantima kao i pitanje oo Dekarda mi je bezveze i uopste mi nije privlacna ni nteresantna, film je takodje uzasno dosadan a za to je kriv ili Ridli ili studio jer ocigledno je da je film imao brdo problema i jasno se vidi kompromis izmedju reditelja i studia i kao takav za mene ne moze da bude ni cult classic ni remek delo. Slazem se kad kazu da je bio ispred svog vremena a ja mislim da je i dalje ispred svog vremena kao sto mislim da ce tako i ostati jer njegovo vreme nikad nece doci.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	darkshadowsreview__span.jpg
Viđeno:	15 puta
Veličina:	103,2 KB
ID:	44056   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	blade_runner_xlg.jpg
Viđeno:	17 puta
Veličina:	102,3 KB
ID:	44057  

Poslednja ispravka: Nestor (2.9.2012 u 15:43)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Maverick (5.9.2012), mp3lopov (2.9.2012), zdravkelja (3.9.2012), ZoNi (2.9.2012)
Stara 2.9.2012, 15:43   #4710
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Battleship (2012), http://www.imdb.com/title/tt1440129/

A fleet of ships is forced to do battle with an armada of unknown origins in order to discover and thwart their destructive goals.

Odlični specijalni efekti, gomila akcije, solidna gluma... Zabavan film!

ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 16:17   #4711
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Battleship (2012)
Film je teska balega.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
Tihi (8.9.2012)
Stara 2.9.2012, 16:22   #4712
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Na kvadrat.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 17:08   #4713
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I na sve to još da dodam: welcome back Zoni !
a ja odoh da gledam Dark Shadows
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 18:07   #4714
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nestore, aj molim te manje rečenice i više interpunkcije sledeći put, ne mogu uopšte da ispratim šta hoćeš da kažeš...

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
a ovo mi deluje kao zaglavljeno u osamdesetim Punk godinama
Sta to znaci, u osamdesetim punk godinama?!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 19:24   #4715
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Znaci da ga podseca na ambijent punk-a osamdesetih.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Nestor (2.9.2012)
Stara 2.9.2012, 21:23   #4716
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sto se tice Blade Runner-a, ja sam knjigu citao prosle godine a film gledao pre par meseci. Moj utisak je da se knjiga i film bave drugim temama. Citajuci knjigu, razmisljao sam o empatiji, saosecanju, drustvenosti i usamljenosti ljudi. Film, secam se da sam razmisljao, se bavi nekim drugim stvarima... doduse sada mislim da sam pokusao da filmu dam opravdanje zasto mi se nije dopao. Jednostavno ne secam se nicega iz filma osim tog ambijenta, koji je rekao bi kvalitetno uradjen. To sto nama sada deluje neuverljivo ja mislim da je to u pitanju duh vremena. Ljudi su u razlicito vreme razlicito dozivljavali buducnost i cinimi se da su je u masti stvarali po ugledu na sopstvenu sadasnjost sa akcentom na aktuelne probleme i eventualne posledice njihovog neresavanja, ili na tehnicka resenja resavanja tih problema. Iz tog ralozga je npr. Mass Effect uverljiv, i realan danasnjim masama od recimo Blade Runnera.
Dodao bi jos i da je soundtrack, kao deo ambijenta a i sam za sebe, blagoreceno odlican!
OST
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ice-Man na korisnoj poruci:
bela lampa (5.9.2012), Iris (2.9.2012), r0nIn (5.9.2012)
Stara 2.9.2012, 21:30   #4717
Milos_SD
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 241
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 23 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milos_SD
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Snow White and the Huntsman.

8/10 samo zato sto bangava Kristen glumu Snow. Film je odlican, samo mi se zgade scene gde se ova pojavljuje. Nema pojma da glumi! Kako li je dobila ovu ulogu, da mi je da znam.

Naravno, svima nama draga, Charlize je odlicna u ovom filmu.
Milos_SD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 22:57   #4718
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Nestor
kad sam kao klinac gledao 'Blade Runner'-a, vise mi je licio na horor film nego sci-fi. ipak, to je zasluzno kultni film. mislim da je svakako daleko bolji od ovih danasnjih 'Avatara' i slicnih.
'Dark City' nije los, mislim da je pomenut.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 23:41   #4719
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Nestore, aj molim te manje rečenice i više interpunkcije sledeći put, ne mogu uopšte da ispratim šta hoćeš da kažeš...



Sta to znaci, u osamdesetim punk godinama?!
To sto je zvjer rekao, vidis kako on razume. A sto pitas, cisto sumnjam da ti nisi gledala Blade Runner pa ne znam da li te stvarno interesuje ili samo zelis da zapocnes raspravu i da mi objasnis kakvo je to remek delo i da mi dokazes da ja nisam shvatio film? Ako nisi gledala onda mogu da ti kazem da je na pitanje "Sanjaju li androidi elektricne ovce" odgovor ne. U pitanju je snobizam samoproklamoanih "super inteligentnih" kriticara i onih koji im slepo veruju u strahu da ne ispadnu glupi.
"ali se nikako ne može reći da je bezvezan, ili da nije remek delo." e pa upravo sam to reko jer moze a i treba da se kaze. ali ipak zelim da se izvinim svim fanovima, izvinite sto rekoh istinu.

@orange47 - Avatar nisam ni gledao jer sam gledao animirani Battle for Terra (i bio mi je uzasno patetican i iritantan) a Avatar je ista prica sa mnogo vecim budzetom i naravno radjen je u 3D, sto se tice Dark City taj film mi se bas dopao i pored nekih mana ali gledao sam ga vise puta sto za Blade Runner ne mogu da kazem jer ne zelim nikad vise da ga pogledam i nije mi jasno kako neki ljudi kazu da ga svake godine gledaju par puta.

I Wish (2011) - Nesto sto nam svakako nedostaje a to su svakodnevna cuda koja se desavaju u zivotu kao i cuda decije maste. Mogu da dodam da je film interesantan i sa tacke da imamo uvid u jednu prosecnu Japansku porodicu sto je jako interesantno jer se dosta razlikuje od nase prosecne porodice tu mislim na mentalitet i odratanje kao i odnos izmedju prijatelja i rodbine. meni je bio jako pozitivan i spremam se da ga gledam po drugi put, topla preporuka.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	kiseki.jpg
Viđeno:	17 puta
Veličina:	91,7 KB
ID:	44058  

Poslednja ispravka: Nestor (3.9.2012 u 0:39)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2012, 0:09   #4720
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Blade Runner je rađen u cyberpunk maniru, pa sam mislila da si pominjanjem punk-a slučajno napravio lapsus, misleći na gorepomenuti žanr. Pošto punk-a kao takvog uopšte nije ni bilo osamdesetih, ali to je druga priča...

Ice-Man je rekao ono što i sama mislim, pa neću trošiti reči - za mene, ono što onaj film čini kultnim su maestralan soundtrack - jedan od Vangelisovih najboljih, zatim životna uloga Rutger Hauera, kao i režija Ridley Scotta. Naravno, i i izbijanje u prvi plan glumačkog profila Harisona Forda. Jasno da Blade Runner sada nije toliko razumljiv ili interesantan, posebno onima koji se ni malo ne interesuju za cyberpunk, i činjenica je da je tokom snimanja imao svoje probleme (počevši sa samim Harisonom Fordom), ali se nikako ne može reći da je bezvezan, ili da nije remek delo.

Probaj da čitaš Neuromansera, pa možda shvatiš šta pokušavam da kažem.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
r0nIn (5.9.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com