Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2019, 14:35   #1
Elven-Grobar
Novi član
 
Član od: 13.4.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Predlog za BT slusalice On-Ear do 60-70e u okviru domaceg trzista.

Mene interesuju on ear BT slusalice, budzetski da je do 60-70e. Bitno mi je da ne spadaju, do sada, a i dalje koristim zicane Sony MDR-ZX300, one su mi ok (cak sam i zadovoljan, eto koliko sam skroman sto se tice zvuka). Glavna stvar je sto su pocele tokom treninga da mi smetaju i spadaju, a i sam dzek je vec poceo da se izlizuje i lako ispada. Tako da, koristile bi se naravno za muziku najvise u toku treninga, grad i ostale neke aktivnosti. Bio bih veoma zahvalan na necijoj preporuci...
Cisto barem od dva zla biraj manje... U tom nekom cenovnom rangu za modele koji su on-ear ono sto mi je zapalo su JBL 500BT ili Sony WH-CH500 BT/NFC. Ukoliko je neko upoznat da jos nesto moze da se ponudi, a da je dostupno ovde, cenio bih sugestiju.
Elven-Grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2019, 18:51   #2
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Predlog za BT slusalice On-Ear do 60-70e u okviru domaceg trzista.

Da li bas mora on-ear?

Ja sam uzeo Level U Pro od Samsunga za 7K i za tu cenu cu fantasticne, u teretani ih najvise i koristim i jedina mana je sto umeju da spadnu pri vezbama gse se naginjes nazad a glava ne lezi na klupi (recimo vertikalno vucenje ili predominatno vezbe za gornje trbusnjake - ali i to se lako resava jer samo krenes ogrlicu u suprotnu stranu na tih par vezbi).

Zvuk je odlican, izolacija je takodje odlicna i pogotovo je dobro ako imas Samsung telefon imas i Dolby ekvilajzer koji dodatno pomaze. Ako ne, tu je Samsung Level aplikacija sa Playstorea.

Mnogo su pogodnije i za koriscenje van teretane jer su relativno low-profile i ogrlica ni priblizno nije glomazna kao on ear varijanta, a i ostaje ti opcija da koristis u samo jednom uvu.

Poslednja ispravka: buraz (27.4.2019 u 19:02)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2019, 20:30   #3
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Predlog za BT slusalice On-Ear do 60-70e u okviru domaceg trzista.

Kupio sam WH-CH500 pre 2 meseca možda, veoma sam zadovoljan i baterijom i kvalitetom zvuka (ovde baš i nisam neki ekspert ali je za mene sasvim dobar). NFC nisam pre imao na slušalicama i dopada mi se baš automatsko uključivanje i uparivanje prevlačenjem.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 9:03   #4
Elven-Grobar
Novi član
 
Član od: 13.4.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predlog za BT slusalice On-Ear do 60-70e u okviru domaceg trzista.

@buraz Taj tip mi najvise odgovara, zbog jačine zvuka i što ne ulaze direktno u samu ušnu školjku. Verujem da ih koristiš i van teretane, a takođe i te koje bih uzeo ako naidjem na dobru preporuku bi se takođe koristile za sve. A već sam imao priliku da probam JBL 450BT, malo jače stežu što neki zameraju, ali neverovatno kakva izolacija po nekom mišljenju i da mlatiš glavom koliko god, ne mrdaju. Hvala na sugestiji.


@JohnnyNT I o njima sam razmatrao kao što sam i naveo u svom komentaru i inače koristim trenutno Sony koje su žične, nisam toliki čak ni ja ekspert da razaznam sve razlike, jer vidim da ima ljudi koji dosta dublje ulaze u materiju. Jedino što mi se čini kod tih CH500 BT da su labavije i da bi mogle da spadnu, pogotovu tokom treninga (imao sam priliku da ih probam). Jedino ta NFC funkijca zaista nije loša, a i sam Sony vidim da je forsira u svojim modelima. Hvala i tebi na sugestiji.
Elven-Grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2019, 10:18   #5
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Predlog za BT slusalice On-Ear do 60-70e u okviru domaceg trzista.

Citat:
Elven-Grobar kaže: Pregled poruke
@JohnnyNT Jedino što mi se čini kod tih CH500 BT da su labavije i da bi mogle da spadnu, pogotovu tokom treninga
Ovo da, prevideo sam da planiraš da ih koristiš za trening. Jesu malo labavije, s tim što sam ja glavat pa mi i nije neki problem, lepo stoje u pokretu, iako nisam trenirao doduše sa njima na glavi
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Slusalice do 3000 lukaj ŠDK - Zvuk na računaru 24 29.12.2015 19:39
Slusalice do 20€ ili do 50€ Djuro ŠDK - Zvuk na računaru 5 9.11.2015 8:03
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
slusalice do 2000 beat95 ŠDK - Zvuk na računaru 4 26.6.2009 18:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com