Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2015, 5:22   #4041
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Telekom 100% limituje internet svima nedeljom youtube/torrent sve je tolko spor da nekad mislim da je do routera.
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 18:33   #4042
milosh-96
Član
 
Član od: 28.6.2010.
Lokacija: Grocka
Poruke: 181
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Želim da pohvalim Telekom na brzoj intervenciji. Danas oko 11h mi se pokvario adapter za ADSL ruter (nijedna lampica nije svetlela na aparatu). Pozvao sam call centar i prijavio im kvar (tad nisam znao da je to adaptera) i rekli su da je zahtev evidentiran, u tom trenutku sam pomislio "ko zna kad će da zamene sad" i za manje od dva sata došao je radnik iz Telekoma i doneo novi adapter i sada radi ok sve.

Ja sam iz Grocke, i zasta sam impresioniran brzinom kojom je sve urađeno.
milosh-96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 18:50   #4043
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Da i ja pohvalim Telekom, pre par dana sam bio kompletno bez neta, prepodne prijavio problem u poslovnici, u roku od nekoliko sati je sve rešeno, problem je bio sa portom u centrali.

@masterboy: nisam to primetio.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2015, 16:15   #4044
dembaba
Novi član
 
Član od: 27.3.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Vec nekoliko dana traje moja zabava sa telekomom..
Na ruteru se iskljucuju lampice za adsl i internet na svaka 3 do 4 minuta, nemoguce je raditi na kompu. Posto imam i iptv, slika se zamrzava kad se lampice ugase.
Prijavio uredno kvar u utorak, tek juce je covek dosao i nije uradio nista. Pokusavao je nesto, al je rekao da je do telefonskih linija i da ce sutra doci ponovo....
Danas je zamenio neke telefonske zice, sacekao par minuta i posto je sve bilo u redu, rekao da samo restartujem ruter ako bude bilo problema. Nekoliko minuta posto je otisao problem se nastavlja... Sad me cekaju dalje zafrkancije...
Da li je neko imao slican problem?
dembaba je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2015, 22:56   #4045
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

@dembaba

Jel ti krci fiksni telefon?

Meni isti simptomi ,na kraju bio kvar na banderi 5-6 kuca od moje ...
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
dembaba (29.3.2015)
Stara 28.3.2015, 4:18   #4046
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
dembaba kaže: Pregled poruke
Vec nekoliko dana traje moja zabava sa telekomom..
Na ruteru se iskljucuju lampice za adsl i internet na svaka 3 do 4 minuta, nemoguce je raditi na kompu. Posto imam i iptv, slika se zamrzava kad se lampice ugase.
Prijavio uredno kvar u utorak, tek juce je covek dosao i nije uradio nista. Pokusavao je nesto, al je rekao da je do telefonskih linija i da ce sutra doci ponovo....
Danas je zamenio neke telefonske zice, sacekao par minuta i posto je sve bilo u redu, rekao da samo restartujem ruter ako bude bilo problema. Nekoliko minuta posto je otisao problem se nastavlja... Sad me cekaju dalje zafrkancije...
Da li je neko imao slican problem?
Ja sam imao manje-vise isti problem. Non-stop mi se iskljucivala ADSL i Internet lampica i to je trajalo poprilicno dugo. Smarao sam ih 2 dana bez prestaka kako imam problema. Uglavnom, poslali su mi u nedelju (malo sam bio zacudjen, mislio sam da ce da ostave za ponedeljak) coveka iz telekoma da vidi o cemu se radi. Zamenio mi je neke zice na banderi i na tavanu, kao trule zice bile, nesto u tom fazonu, nisam najbolje razumeo a ni slusao. Uglavnom od kako je to uradio, 20 dana mi radi savrseno. Niti jedan jedini put mi se nije izgubila konekcija od tada...
Tako da kao sto Markonije kaze moguce da je kvar na nekoj drugoj banderi, ili mozda nije proverio kako treba te na tavanu ili gde su ti vec razvucene zice.
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ale[x]andar na korisnoj poruci:
dembaba (29.3.2015)
Stara 29.3.2015, 18:08   #4047
dembaba
Novi član
 
Član od: 27.3.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Danas bio novi momak, ustanovio da nisu kvarovi na mojim instalacijama.
Sad cekam sutrasnji dan, verovatno je ovo sto ste vi pisali. Poslace sutra ekipu da proveri banderu.
Telefon malo koristim, ali nisam primecivao nikakve smetnje.

Edit: Nisam znao da rade i nedeljom
dembaba je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2015, 19:10   #4048
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Provalili su da moraju da rade i nedeljom, inace se broj pretnji smrcu utrostrucava
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2015, 10:27   #4049
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Telekom ADSL

Ja već tri dana nemam ni ADSL ni IPTV, a call centar samo "uredno prosleđuje prijavu kvara nadležnim tehničarima", a meni pritisak samo raste. Danas sam im poslao i mejl iz firme, nazvao ih po osmi put, sledeći korak je radikalizacija, života mi.

Kad dođe kraj meseca, sve ti uredno naplate, a kada treba da ti barem pruže informaciju šta je u pitanju i kada će stvar biti rešena, onda ništa.

Preko telefona sam do sada bio maksimalno uljudan, ali od sada ne odgovaram za svoje postupke.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2015, 18:03   #4050
dembaba
Novi član
 
Član od: 27.3.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Ja već tri dana nemam ni ADSL ni IPTV, a call centar samo "uredno prosleđuje prijavu kvara nadležnim tehničarima", a meni pritisak samo raste. Danas sam im poslao i mejl iz firme, nazvao ih po osmi put, sledeći korak je radikalizacija, života mi.

Kad dođe kraj meseca, sve ti uredno naplate, a kada treba da ti barem pruže informaciju šta je u pitanju i kada će stvar biti rešena, onda ništa.

Preko telefona sam do sada bio maksimalno uljudan, ali od sada ne odgovaram za svoje postupke.
Strpljivo samo, ja bio nedelju dana bez iptv-a i neta iako nije bilo do mojih instalacija....
dembaba je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2015, 8:00   #4051
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Telekom ADSL

Nakon puna 4 (slovima: ČETIRI) dana je došao tehničar i zamenio mi ruter. Nekome je trebalo ČETIRI dana da skonta mojih bar deset poziva i jedan mejl i da pošalje čoveka sa ruterom na teren. Ruter je crkao, to je zaključak.

Državna firma, šta reći.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2015, 21:24   #4052
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Navikao sam da me svakog meseca smaraju iz Telekoma nudeći mi Box pakete ali ih redovno odbijam pošto već imam kablovsku i zadovoljan sam njom. Međutim, danas mi smarali kevu sa novom ponudom kao navodno internet do 10Mb/s plus pretplata za telefon za 1900 dinara umesto dosadašnjih 2300. Pozovem ja njih na kevin nagovor i ispostavi se da kao to nude korisnicima koji su više godina kod njih a nisu uzeli tablet prilikom neke promocije, pa sad kao opet sastavljaju ugovore sa tim korisnicima iako im ugovor još nije istekao. Gledam sad na netu ali nigde ne vidim tu novu promociju pa me interesuje da li su možda nekog od vas zvali? Pritom, objasnim ja njima da pre godinu dana kad sam uzeo paket do 10Mb/s odmah sam imao stalne padove brzine na 1Mb/s, plus pucanje konekcije a na kraju više nisam mogao ni da se konektujem te mi je tehničar koji je dolazio smanjio brzinu na 4mb/s i tako već i godinu dana normalno net funkcionište. Navodno tad je problem bio u nekim lošim kablovima u naselju. Danas mi ovi objašnjavaju kako će mi povećati opet brzinu jer su nešto valjda radili na centrali ili je menjali. Uglavnom, ako neko može da pogleda ovo i da vidi da li ja uopšte sad imam tehničke uslove za tih navodnih 10Mb/s pre svega jer mi za "upstream max rate" pise svega 556Kb/s i razmišljam da nije to tad bio problem zbog kog je stalno pucala konekcija.



Poslednja ispravka: Wolfstain (8.4.2015 u 16:13) Razlog: Ubačena manja slika.
Wolfstain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2015, 16:12   #4053
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Epilog, odlazim danas u poslovnicu i izgleda da su neke privatne firme dobile od Telekoma mogućnost da sastavljaju ugovore u njegovo ime, bukvalno trka između tih firmi i poslovnica ko će bolje da odradi posao. U poslovnici sam sastavio novi ugovor iako mi je ostalo još nekih 7-8 meseci od starog, ponovo mi je povećana brzina i za sad sve radi stabilno.



Wolfstain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2015, 16:47   #4054
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Nakon puna 4 (slovima: ČETIRI) dana je došao tehničar i zamenio mi ruter. Nekome je trebalo ČETIRI dana da skonta mojih bar deset poziva i jedan mejl i da pošalje čoveka sa ruterom na teren. Ruter je crkao, to je zaključak.

Državna firma, šta reći.
Manjak zaposlenih, to jest manjak ljudi koji obavljaju te poslove, u administraciji ih sigurno ima i previše. I ja sam trebao da čekam 2 dana na zamenu rutera, sreća uspeo sam da se dogovorim sa tipom koji radi u lokalnoj poslovnici da lično dođem i preuzmem modem (inače, moram da priznam da su zaposleni u lokalnoj poslovnici sasvim korektni i profesionalno). Tom prilikom sam saznao da 2 čoveka rade na terenu i moraju da srede gomilu prijavljenih problema a ni jedan od tih problema nije u mom kraju već u zabačenim mestima na drugoj strani opštine. Mada s druge strane, da je infrastruktura bolja verovatno bi i bilo daleko manje problema.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2015, 15:37   #4055
sofiduda
Član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 44
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Imam box 2 paket.Telefon i internet do 10mbs.Medjutim već mesec dana imam problem sa internetom.Najveća brzina mi ne prelazi 2.5 mbs.U čemu je problem.Ranije sam imao internet do 10 i 20 mbs pakete i nisam imao problema.Od kada sam spojio i uzeo box paket imam problem.
sofiduda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2015, 18:10   #4056
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
sofiduda kaže: Pregled poruke
Imam box 2 paket.Telefon i internet do 10mbs.Medjutim već mesec dana imam problem sa internetom.Najveća brzina mi ne prelazi 2.5 mbs.U čemu je problem.Ranije sam imao internet do 10 i 20 mbs pakete i nisam imao problema.Od kada sam spojio i uzeo box paket imam problem.
U brauzeru kucaj 192.168.1.1 (ili 0.1), logujes se sa telekom oba mesta, status/wan/dsl, odradi skrinshot i postavi da vidimo kakav je signal.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2015, 18:50   #4057
Stella Rossa
Član
 
Član od: 2.8.2010.
Lokacija: Nederland
Poruke: 475
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 62 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Sta znaci ovo channel type negde je Interleaved a negde Fast ?
Stella Rossa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2015, 12:01   #4058
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Nakon puna 4 (slovima: ČETIRI) dana je došao tehničar i zamenio mi ruter. Nekome je trebalo ČETIRI dana da skonta mojih bar deset poziva i jedan mejl i da pošalje čoveka sa ruterom na teren. Ruter je crkao, to je zaključak.

Državna firma, šta reći.
To za tehnicku sluzbu zavisi od mesta do mesta. Kod mene je lik dosao bukvalno za pola sata i to je subota bila.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2015, 15:59   #4059
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Re: Telekom ADSL

Citat:
Stella Rossa kaže: Pregled poruke
Sta znaci ovo channel type negde je Interleaved a negde Fast ?
Na fast su mnogo bolji pingovi, ali je potrebna bolja veza da bi radilo kako treba.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2015, 14:17   #4060
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Opet sve krenulo po starom. Česta pucanja konekcije, zatim padovi brzine na 1Mb/s pa onda opet proradi punom brzinom i tako u krug. Sad čekam tehničara pa da vidim šta mi je činiti. Downstream SNR je 6.3 dB a Channel type je Fast. Razmišljam da li bi mozda pomoglo prebacivanje sa Fast na Interleaved da link bude stabilniji, a ako ne uspe verovatno opet se vraćam na 4Mb/s.

Wolfstain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com