Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2007, 22:16   #181
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ma sredio sam problem reinstalacijom Windovs-a i sad sve ide kao podmazano!
Interesuje me dali NYGM TW v.2.3 postoji u full verziji ili samo kao nadogradnja verzije: 2.2
Pozdrav svima!
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 23:02   #182
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
Aleksandar Milutinović kaže: Pregled poruke
Ma sredio sam problem reinstalacijom Windovs-a i sad sve ide kao podmazano!
Interesuje me dali NYGM TW v.2.3 postoji u full verziji ili samo kao nadogradnja verzije: 2.2
Pozdrav svima!
Ne postoji, postoji samo full verzija 2.2, 2.3 je bila samo prelazna verzija dok nije izasla poslednja 2.4 koja sadrzi sve izmene i iz 2.3 i jos neke. Nece ih vise biti jer je tim prekinuo rad na tom modu. Ako imas 2.2 full verziju ili nadogradnju sa 2.01 na 2.2 evo linka za 2.4. Uslov je samo da imas instaliranu NYGM TW v.2.2
http://files.filefront.com/NYGM2_47z.../fileinfo.html
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2007, 10:18   #183
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Da li je u tom novom patch-u za NYGM TW omogućeno puštanje muzike preko gramfona? Tj, da se u folder gramophon ubaci muzika (mp3) koja se pušta u igri preko gramophona?
I šta je sve unapredjeno u tom novom patch-u?
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2007, 13:43   #184
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
MilanSM kaže: Pregled poruke
Da li je u tom novom patch-u za NYGM TW omogućeno puštanje muzike preko gramfona? Tj, da se u folder gramophon ubaci muzika (mp3) koja se pušta u igri preko gramophona?
I šta je sve unapredjeno u tom novom patch-u?
Ubacivanje muzike u folder gramophone je moguce u bilo kojoj verziji. Preporuka da se mp3 prebaci u wav ili u ogg format, da ne bi dolazilo do skracivanja pesme i prelaska na sledecu (bug sa mp3). Sto se tice sta je sve unapredjeno u v.2.4, pa recimo dodata je funkcija rotirajuce antene (radio i radar, kao i za hidrofon), novi fajlovi vezani za kampanju, par novih brodova, protivavionski topovi po krovovima pristanista, nov izgled oblaka, jos nekoliko manjih stvari i to je to. U svakom slucaju vredi da se nadogradi, s'obzirom da je 20MB veliki, moze da se skine bez problema sa dial-up.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 23:14   #185
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Malopre sam završio jednu od najuspešnijih patrola. Ah... Kakvo zadovoljstvo...

0147 AM 54 Schiff versenkt! C3-CARGO, 5970 Tonnen
1243 AM 52 Schiff versenkt! T3-TANKER, 10556 Tonnen
1259 AM 52 Schiff versenkt! T2-TANKER, 6398 Tonnen
2107 AM 52 Schiff versenkt! T2-TANKER, 6395 Tonnen
2139 AM 52 Schiff versenkt! C3-CARGO, 5964 Tonnen

Prvi brod, C-3 sam gadjao sa 4 torpeda (salve) i samo jedan pogodi. Ili je samo jedan bio ispravan. Dovršio sam ga deck gun-om i još jednim torpedom kada je prestao da se kreće.

Krenuo sam u BF kvadrant, kada sam dobio Funkttele Gram (valjda sam dobro napisao ) o konvoju u AM 52. Pošto sam utvrdio da mogu da ga stignem za 6 sati, uputio sam se ka tački presretanja. Stigao sam pola sata ranije. I malo kasnije se na horizontu pojavio i konvoj. Odlučio sam se za srednju kolonu. Otišao sam na Sehrotiefe i uključio tihu plovidbu. Medjutim, posle kraćeg osmatranja, iznenadio sam se kada sam video da konvoj nema pratnju. Trenutak oduševljenja! I onda se bacio na merenje. Odlučio sam se za T-2 u sredini. To mi se iz daljine činio kao najveći brod. Računao sam, i postavljao moj U-Boot tako da njega potopim. Medjutim, nekoliko minuta pre nego što sam bio u položaju za paljbu, primetim da je u susednoj koloni T-3. Brzo sam okrenuo podmornicu za 180 stepeni. Izvršio brza merenja (nije bilo teško, bio je blizu) i ispalio salvo od 4 torpeda. Opet je samo jedan pogodio! Nisam mogao da verujem! Kako samo jedan! Nisam mu naneo neku kritičnu štetu. Nije bilo vremena za gubljenje. Prestigao sam ga i ponovo se postavio u poziciju za paljbu (nakon 20 minuta dok je torpedo postavljen u cev). Jako precizno sam izvršio merenja. Podesio dubinu na 6m, i opalio. Gadjao sam sa udaljenosti od oko 500m (sa te udaljenosti se uvek trudim da gadjam, i sa žirouglom 000). Torpedo Treffe! Prepolovio sam ga! Odlično! Zatim sam se vratio na T-2. Njega sam potopio. 100 Km dalje, sam iz stražnje cevi potopio i drugi T-2 i C-3. Sa po jednim torpedom. Ne znam kako mi je to uspelo. Mislio sam da ću ih oštetiti i onda ih dovršiti deck gun-om, pošto nema pratnje. Medjutim, po jedan torpedo i odoše na dno.
I onda mi je nestalo torpeda. Pravac Kiel.

Patrouillentonnage: 35283 Tonnen

Dobio sam unapredjenje, KAPITÄNLEUTNANT. Svi članovi posade su dobili U-Boot Kriegsabzeihen. I jednom oficiru sam dodelio Eisernes Kreuz II Klasse.

Sve u svemu, jedna od mojih najuspešnijih patrola. A definitivno najuspešnija u NYGM TW 2.2.
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 23:21   #186
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Da li vi koristite T-1 ili T-2 torpeda? I zašto.
Ja imam naviku da koristim T-1. Brži je. Mada, verovatno su nepouzdaniji. I ostavljaju trag, tako da danju treba gadjati izbliza.

I sa koje udaljenosti gadjate? Ja se uvek približim na ispod 800m. I skoro uvek sa 90 stepeni, i žiro uglom 000. Kada je kiša i loše vreme, izbegavam da napadam.
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 22:21   #187
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ja kada koristim kontaktni upaljač gadjam naravno pod uglom od približno: 90 stepeni , brzina: F i što bliže cilju kako bih što više smanjio potrebno preticanje koje je pod ovim uglom i najveće, kod magnetnog upaljača pak nastojim da cilj gadjam iz susretnog kursa(znači idem u susret njemu,pramac u pramac), nastojim da mi ugao bude negde oko 45 stepeni, brzina:F ako je more mirno, dubina 1 metar ispod gaza broda a daljina maksimum 3000 metara, što rezultira tim da cilj bukvalno natrči na moj torpedo. I to je to.Što se tiče tipa torpeda ja nemogu da se odviknem od T1,koji sa svim njegovim manama,ipak je brži za skoro 50 posto od T2. Dajte kakva su vaša iskustva.

Poslednja ispravka: Aleksandar Milutinović (19.3.2007 u 19:56)
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 0:21   #188
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ajde ako nije problem da neko postavi link za patch 1.4b ili ako ga ne mrzi da mi posalje na mail koji cu mu poslati u PM.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 20:23   #189
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
mitrovskiigi kaže: Pregled poruke
Ajde ako nije problem da neko postavi link za patch 1.4b ili ako ga ne mrzi da mi posalje na mail koji cu mu poslati u PM.
Mislim da je vec bilo ali evo linka http://www.silent-hunteriii.com/uk/updates.php
Izaberes u zavisnosti koju verziju posedujes:
US = United States, EMEA = Europe, Middle East and Asia.
Kada skines patch nemoj da te zbuni ako pise 1.3 samo ti njega instaliraj a posle ces videti da ce ti u igri ispisati 1.4b.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 20:18   #190
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Pošto se sasvim približio dan izlaska SH4 kakvim vam se čini novi nastavak omiljenog simulatora podmornica 2.sv.rata.Po onome što sam ja dosad video najveće promene je doživeo enterijer podmornica i prikaz štete na ciljevima.
I dalje nema torpedo room-a i operacija vezanih za njega poput potapanja torpednih cevi, izjednačavanja pritiska u njima, otvaranja vrata istih...
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 12:52   #191
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
Aleksandar Milutinović kaže: Pregled poruke
Pošto se sasvim približio dan izlaska SH4 kakvim vam se čini novi nastavak omiljenog simulatora podmornica 2.sv.rata.Po onome što sam ja dosad video najveće promene je doživeo enterijer podmornica i prikaz štete na ciljevima.
I dalje nema torpedo room-a i operacija vezanih za njega poput potapanja torpednih cevi, izjednačavanja pritiska u njima, otvaranja vrata istih...
Sto se mene tice ja se necu odvajati od SH3. Pacifik me ne interesuje, a pogotovo da budem u ulozi Amerikanaca, ali ko voli izgleda da su dobro odradili posao. Mada neke delove SH4 sam gledao na Youtube i nisam bas nesto posebno impresioniran, cak mi deluje da je sadasnji GWX graficki bolje odradjen.Kad bi im samo dali ovi iz Ubisofta dozvolu da mogu da menjaju neke kodirane delove igre, siguran sam da bi napravili cudo.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 18:06   #192
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Instaliraću ja i SH4, uporedo sa instalacijom SH3 kako bih se što bolje upoznao sa novinama koje donosi jer verujem da ćemo u roku od godine dana dobiti SH4:The Battle of the Atlantic.
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 9:19   #193
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ja sam poceo prije nekoliko dana, jos sam u '41 i T1 mi je mnogo bolji jer na svaki drugi T2 zakaze upaljac...inace ne mogu da vjerujem da si tanker gadjao salvom od 4 pa 90% ih pukne od jednog. Kucam sa moba pa moram u vise poruka...
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 9:28   #194
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

...kakvu sam akciju imao sinoc - krenem ja u crnu goru iz bresta i u gibraltaru naletim na task force, izlaze u atlantik jedno 15 razaraca i u sredini battleship nelson od 30000t, postavim se na put, prednje u propeler i 3 zadnja ga dokrajce ...
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 9:45   #195
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

...a usamljene razarace napadam topom sa 4km, 15-20 granata i pukne prije 2km. Tako sinoc bilo mirno more u la mansu, stigao sam od bresta do portlanda bez ijednog zarona i provozao se kroz luku, usput pobio 2 razaraca, 3 torpedna camca i 5 aviona...
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 9:52   #196
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

...posle bila frka kad je stiglo 6 razaraca ali sam potopio jos 3 i utekao. Kako se podesava gaz za torpedo, nikako da provalim? Bar su razaraci plitki pa im se svaki podvuce Molim moda da spoji poruke
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 14:21   #197
JosJedanKorisnik
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Poruke: 109
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
nikolaf7 kaže: Pregled poruke
...posle bila frka kad je stiglo 6 razaraca ali sam potopio jos 3 i utekao.
a na koliko ti je podesen realizam igre?

Poslednja ispravka: JosJedanKorisnik (23.3.2007 u 16:27)
JosJedanKorisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 22:28   #198
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Da i meni je ovdje nešto sumnjivo. Površinski obračun sa razaračima!? Gađanje aviona!? Samo ako želiš da te potope ocas posla.

Problem sa gazom torpeda je mislim što se automatski podešava ako imaš automatsko nišanjenje. Inače brojač za gaz ti je na onom ekranu gdje planiraš putanju torpeda.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 23:45   #199
JosJedanKorisnik
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Poruke: 109
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke
Da i meni je ovdje nešto sumnjivo. Površinski obračun sa razaračima!? Gađanje aviona!? Samo ako želiš da te potope ocas posla.

Problem sa gazom torpeda je mislim što se automatski podešava ako imaš automatsko nišanjenje. Inače brojač za gaz ti je na onom ekranu gdje planiraš putanju torpeda.
Ma da! Jednom prilikom sam se sreo sa fregatom, ne mogu da se setim koje klase, u 1943. i vidim kao ono mali brodic pa da ga sredim topom. Nisam stigao ni da se prekrstim kada je pocela kanonada sa ovog "malog brodica".

A sto se gaza torpeda tice, moze da se podesava i u automatskom rezimu. Kad smo vec kod automatike, uzasno je ne zanimljivo igrati igru sa automatik U-boat-om i realizmom na minimum. Naravno, ukoliko ne volis da potapas brodove po onom starom rimskom nacinu vodjenja pomorskog rata, ramming speed straight ahead Onda otkrijes potpuno novu dimenziju SHIII.
JosJedanKorisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 0:07   #200
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

76-78%, ukljucene kamere, auto target a gorivo samo kad planiram obilaske dalekih krajeva. Provalio sam gaz, na auto je uvjek na 4m pa za C3 stavim na 8. Sto se tice aviona, kapiram da bi me iz prve otvorio ali me nijedan jos nije pogodio...
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hunter V draske73 Simulacije vožnje 336 1.11.2014 19:09
Monster Hunter Portable 3rd _Grotesque_ Konzole 0 5.5.2011 12:42
Silent Hunter IV: Wolves of the Pacific holodoc Simulacije vožnje 84 4.12.2010 22:09
Gigabyte 8600 GT silent NNikola Overklok 1 29.10.2007 12:55
Silent Hunter djgoran Simulacije vožnje 2 16.1.2006 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com