Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2017, 13:29   #11981
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A i Shining je overrated :P
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 18:16   #11982
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I Love You, Daddy (2017)
http://www.imdb.com/title/tt7264080/



Ne znam zašto se uskovitlala prašina oko ovog sasvim prosečnog filma (ne vidim šta je to novo doneo u prikazu adoloescencije). Koje to polno zrelo ljudsko biće nema seksualne fantazije (doduše, ne snima baš svako film o njima, ali tu bi recimo i YouTube svakako imao šta da kaže)? Luis C. K. nije nikakav izuzetak, osim ako se ne radi o smišljenom marketingu.

Poslednja ispravka: Suad Novic (16.12.2017 u 18:50)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 19:50   #11983
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Wink Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
A i Shining je overrated :P
Da si ga kojim slucajem gledao sa 16 godina,sigurno ti nebi bio

sad overrated!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2017, 20:46   #11984
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
I Love You, Daddy (2017)
http://www.imdb.com/title/tt7264080/



Ne znam zašto se uskovitlala prašina oko ovog sasvim prosečnog filma (ne vidim šta je to novo doneo u prikazu adoloescencije). Koje to polno zrelo ljudsko biće nema seksualne fantazije (doduše, ne snima baš svako film o njima, ali tu bi recimo i YouTube svakako imao šta da kaže)? Luis C. K. nije nikakav izuzetak, osim ako se ne radi o smišljenom marketingu.

Kontoverza nije oko samog filma, vec oko Luisovog ponasanja prema odredjenim osobama zenskog pola.Nisu to samo seksualne fantazije, covek je i sam priznao kasnije.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2017, 15:20   #11985
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Da si ga kojim slucajem gledao sa 16 godina,sigurno ti nebi bio

sad overrated!
Pa mozda, definitivno ima scena koje bi me verovatno uplasile da sam gledao kao mladji, ali i dalje mislim da je prilicno overrated. Nije bas dobra adaptacija knjige, skroz se slazem sa Kingom po tom pitanju.

btw, Killing of a Sacred Deer je samo ok, nije mi ni dobar ni los. Gledao sam dosta losijih filmova ove godine, ali posle Lobstera je ipak razocarenje.

Poslednja ispravka: zdravkelja (17.12.2017 u 18:47)
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2017, 16:20   #11986
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

What Happened to Monday
Идеја одлична, реализација савршена. Акциона драма тера гледаоца да мисли о пренасељености и утицају тога на планету, а узевши да се ближимо 2020. години и да нас већ у овом трену има више од 7 милијарди, очигледно су лоше вести и мислим да главни негативац филма и није негативац, већ су само погрешне њене методе решавања проблема депопулације и враћања броја људи у нормални оквир. Људи и не знају у каквом је стању пола планете већ сада (драстично смањење шума, коришћење гмо, запрашивања, смањење пијаће воде, обрадивог земљишта итд), а шта ће бити до половине овог века...
Оцена 9/10.

American Made
У време Хладног рата и снабдевања терориста/отпораша у Латино земљама од Амера, Бери Сил успева да неслућено максимизира корист од своје авантуре. Није био лош лик, гледао је човек да што више ужива, али..хаха каква авантура. Авиони и адреналин, уз повећу дозу драме са фокусом на Крузову типичну глуму и уникатан хумор, чине овај филм невероватним искуством, а још је невероватније да је ово рађено по истинитом догађају. Ко готиви рад Круза, његове филмове и тај његов јединствен стил, ово не би смео прескочити.
Оцена 8,5/10.

Logan Lucky
Извођење пљачке на “сеоски”, јужњачки (што би рекли Амери) начин. Свиђа ми се како су ликови грађени, што је и главни адут филма, а и хумор је пристојан. Глума је феноменална, а када удружите Кајла Рена, Гамбита и Џејмса Бонда, победа је сигурна. Волим филмове базиране на пљачкама јер дефинитивно никада нису досадни.
Оцена 8/10.

The Only Living Boy in New York
Ако тражите мирну, пријатну и позитивну драму, ово је права ствар. Мени је добро дошла после брда акционих филмова. Главни (и веома познати) глумци појачавају квалитетан сценарио, а оно што се догађа у задњих 20-ак минута је само ојачало филм у целини.
Оцена 8/10.

American Assassin
Квалитетан акционо-шпијунски филм где су Амери спасиоци света. Звучи познато? Е па тако је. Јевреји су душице које треба спасити, а Иранци су зло које прети и тако...мало пропаганде у супицу за енергичнији укус зомбификовања. Елем, глума Дилана О'Брајана (који је глумио у хит серији Teen wolf) је изузетна. Брза и квалитетна акција за испуњење времена.
Оцена 8/10.

Maudie
Квалитетна драма, врсна глума. Тек након пола сата радња иде све боље и боље. Прича је доста емотивна, посебно како се ближи крај, али је истовремено и инспиративно с обзиром да говори о особи која је имала физичку ману, али срце веће од планине, уз таленат за сликање. Пошто и сам цртам, дао сам шансу филму због тог уметничког духа и нисам погрешио.
Оцена 7/10.

Security
Одлична акција са Бандерасом и Беном Кингслијем. Преживљавање навале терориста приказано на одличан начин.
Оцена 7/10.

47 Meters Down
Неочекивано и више него пристојан. Иако ми се са ајкулама доста више свидео прошлогодишњи The Shallows (кога препоручујем под обавезно), овај филм бих свакако препоручио љубитељима филмова са ајкулама, преживљавања тих страхота на мору и томе слично.
Оцена 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2017, 19:20   #11987
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
I Love You, Daddy (2017)
http://www.imdb.com/title/tt7264080/



Ne znam zašto se uskovitlala prašina oko ovog sasvim prosečnog filma (ne vidim šta je to novo doneo u prikazu adoloescencije). Koje to polno zrelo ljudsko biće nema seksualne fantazije (doduše, ne snima baš svako film o njima, ali tu bi recimo i YouTube svakako imao šta da kaže)? Luis C. K. nije nikakav izuzetak, osim ako se ne radi o smišljenom marketingu.
Film nema nikakve veze s tim vec bojkot Luis C. K-a. Isto kao sto prestanak snimanja i prikazivanja House of Cards nema veze sa samom serijom vec sa Kevinom Spaceyem.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
goranmax (17.12.2017)
Stara 18.12.2017, 0:17   #11988
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Story of Ruth (1960)
http://www.imdb.com/title/tt0054343/



Kako već pola godine nema dobrog filma, vredi pogledati ovaj manje poznati film snimljen po biblijskoj priči o dalekom pretku Jovana Krstitelja i Isusa.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Story of Ruth (1960)YouTube,mkv.zip (41,1 KB, 0 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (18.12.2017 u 6:37)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2017, 14:46   #11989
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

'I Know Where I'm Going!' (1945)
http://www.imdb.com/title/tt0037800/



Simpatična storija. Srce je ciganin kod svih nacija, zašto bi Škoti (kojima su gajde nešto stvarno važno) bili izuzetak.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip 'I Know Where I'm Going!' Online, EnterVideo - Cloud CDN.mp4.zip (34,7 KB, 1 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (18.12.2017 u 15:21)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2017, 20:10   #11990
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Stara skola kapitalizma (The Old School of Capitalism) (2009)
http://www.imdb.com/title/tt1603487/

Kako nas je Želimir Žilnik video...
Kopija je na YouTube-u.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2017, 21:58   #11991
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Gift
Случајно наишао на ово и не могу да се пожалим. Веома занимљива драма – трилер, где задњих 20-ак минута заиста невероватно дочарава све што се развијало до тада. Градња карактера је посебно занимљива са доста уверљивом глумом.
Оцена 7,5/10.

The Beguiled
Занимљива драма где има радње, има дешавања, а и добра је глума.
Оцена 7/10.

Mine
Позитивно сам изненађен, јер није само “човек стаде на мину и оде кабум” него је истакнута и психолошка страна особе која се нађе у тој ситуацији. Арми Хамер је заиста одличан глумац и искрено, он и Идрис Елба би чинили одличног Хал Џордана и Џон Стјуарта.
Оцена 7/10.

Berlin Syndrome
Квалитетна психолошка драма. Поруке филма су сасвим јасне – са странцима велики опрез и никада не веруј људима.
Оцена 7/10.

The Boss Baby
Право изненађење. Нисам ни сањао да ће бити овако гледљиво, занимљиво и смешно. Прича је клише, а и наслутите већ на почетку правац, али то и није поента, већ сама реализација која је овде и више него добра.
Оцена 7/10.

The Dark Tower
Иако са клише радњом, добар је и занимљив, са добром глумом. Ликови су интересантни, а прича је створена за серију. У сваком случају, није ми било досадно, уживао сам и то ми је довољно.
Оцена 7/10.

Enemy
Занимљиво, мада је утисак осредњи на крају. Одгледао сам филм само због чувених Дениса Виленове и Џејка Гиленхала, али је прича о двојнику урађена тако да сам довољно задовољан.
Оцена 7/10.

Una
Квалитетна драма, иако са контроверзнијом тематиком.
Оцена 7/10.

My Cousin Rachel
Џора Мормонт се вратио из Вестероса на Земљу и сада је кум. J Елем, добра драма, посебно глума. Као и увек, прелепи, зелени предели Енглеске.
Оцена 6,5/10.

Ghost in the Shell
Солидан акциони флик. Визуелно, естетски, са свим оним костимима, ефектима и акционим сценама одличан. Са стране приче је пуно упитан и предвидљив, посебно јер сам се овога нагледао, али не могу да кажем да ме овај филм није забавио. Добар избор главне глумице и препорука ако вам се гледа визуелно добра акција.
Оцена 6,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
shrafko (19.12.2017)
Stara 19.12.2017, 10:41   #11992
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Kako već pola godine nema dobrog filma
Kako bre nema, a Star Wars: The Last Jedi?

Šalu na stranu, film jeste lep, da kažem tako glupo, nasmejao sam se par puta i ima zanimljivih scena, ali ja ljudi, osim malo na kraju, nisam osetio ništa. Eeej ravna linija jbte, gledam film 3 sata i ništa ili koliko već traje...

Mislim da nema potrebe preporučivati ovo bilo kome sem hc fanovima, ali oni će pogledati u svakom slučaju, kao što sam i ja gledao sva 3 dela Hobita, uprkos svemu što sam čuo i naslućivao.
Od mene loša ocena, ne znam ni sam 5/10 recimo.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2017, 11:25   #11993
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Naravno da ih ima, ako ne pratis samo blockbustere...
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
ZoNi (19.12.2017)
Stara 19.12.2017, 12:19   #11994
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Суаде, ево ти неке од препорука, иако је филмове, за твој укус, мало теже препоручити (ишао сам више ка драмском елементи узбегавајући гломазне, прескупе филмове): The Founder, Hidden Figures, A Dog's Purpose, A United Kingdom, Get Out, Before I Fall, The Girl with All the Gifts, The Promise, Going in Style, The Case for Christ, Megan Leavey, Captain Underpants, The Last Word, To the Bone, Carrie Pilby, 2:22.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2017, 12:30   #11995
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Суаде, ево ти неке од препорука, иако је филмове, за твој укус, мало теже препоручити (ишао сам више ка драмском елементи узбегавајући гломазне, прескупе филмове): The Founder, Hidden Figures, A Dog's Purpose, A United Kingdom, Get Out, Before I Fall, The Girl with All the Gifts, The Promise, Going in Style, The Case for Christ, Megan Leavey, Captain Underpants, The Last Word, To the Bone, Carrie Pilby, 2:22.
Volim da pogledam stare filmove u boji, (a bogami i poneke crno-bele) sa tematikom drame, većina ovih novih mi ne leže.
Hvala na preporuci, uzgred, većinu sam gledao, i imam isto mišljenje. Nešto bi trebalo da se promeni u kinematografiji, stalno sam pod utiskom deja vu-a. Možda sam pomalo i prezasićen od silnog gledanja.
Spremam se da pogledam
Gohatto (1999)
http://www.imdb.com/title/tt0213682/
malo sam se pomučio da nađem DVDRip X264 AC3 + Extras bez ruskog audia.
I na kraju ispadne pederska budalaština. Sheet!

Poslednja ispravka: Suad Novic (19.12.2017 u 15:39)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2017, 14:51   #11996
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
suad novic kaže: Pregled poruke
nešto bi trebalo da se promeni u kinematografiji, stalno sam pod utiskom deja vu-a. Možda sam pomalo i prezasićen od silnog gledanja.
Биће да је то. И ја када се презаситим, пређем на неку серију или понекад на видео игру. Па када ми се опет гледају филмови, вратим се на њих, само што их сада више одстрањујем него раније, јер је квалитет великог броја филмова упитан. Плус, тај дежа ву ефекат је стандард, с обзиром да је снимљено на хиљаде филмова са сличним, а многи и са истим сценама, па некако личе...слично као у музици.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2017, 10:46   #11997
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Za Novica dva filma za dizanje iz filmo-depresije(oba u remaster Full HD verziji):

http://www.imdb.com/title/tt0052948/?ref_=nv_sr_2

http://www.imdb.com/title/tt0034583/?ref_=nv_sr_1

I preporuka da odgledas seriju American God`s(mislim da ce ti ovo biti odlicna pauza za medju filmove).
Tice se religije,mitologije i mitova.Koji su isprepleteni odlicnim i otkacenim dijalozima.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2017, 12:23   #11998
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Lust for Life (1956)
http://www.imdb.com/title/tt0049456/?ref_=nv_sr_1



Stvarno težak film za gledanje po motivima iz života Vinsenta van Goga. Sudeći po
https://hr.wikipedia.org/wiki/Vincent_van_Gogh
"romansirana" verzija, ako agoniju stvaranja, kreativnosti vidite kao nešto romantično. Kako ga je reditelj prikazao, bio je izuzetno senzibilna i psihički nestabilna ličnost, impresioniran savršenstvom prirode i čovekovim mestom u njoj. Čitav film protiče u nekom grču, kao da je svestan prolaznosti života, te valjda otuda taj grč da uradi što više tih slika, kako bi valjda komunicirao na pravi način sa prirodom ali i pragmatičnom okolinom. Istovremeno je duboko samokritičan i nezadovoljan (ne samo) sobom pitajući se je ( su) li na pravom putu. Ti unutrašnji demoni i neprihvatanje okoline su valjda uzrok njegovog konačnog sloma, koliko sam mogao da razumem rediteljevo viđenje, ako naslov filma prevedete kao "Žudnja za životom".
A treba pogledati i
Loving Vincent (2017)
http://www.imdb.com/title/tt3262342/?ref_=fn_al_tt_1
ako ikako može da upotpuni njegov prikaz.

Poslednja ispravka: Suad Novic (20.12.2017 u 12:47)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
pedjosav (20.12.2017)
Stara 20.12.2017, 20:13   #11999
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Baby Driver
Добри глумци, занимљива вожња, као и главни карактер, али сценарио је просек као и сама радња те не видим ништа посебно у овом филму и мислим да је ужасно прецењен. Најлепши део филма је Лили Џејмс, посебно њени осмеси.
Оцена 6,5/10.

Sophie and the Rising Sun
Квалитетна драма и глума. Радња је поприлично интересантна с обзиром да се врти око Јапанца у САД-у у време 2. св. рата.
Оцена 6,5/10.

A Cure For Wellness
Веома занимљив, али верујем да ми, искусни филмофили, знамо отприлике ток радње и о чему је реч, јер је било филмова са сличним причама који су имали врхунску или много лошију реализацију, а овде је осредња (штета због потенцијала, мада би серију са сличном причом било занимљиво видети).
Оцена 6,5/10.

Black Butterfly
Добра драма. Бандерас и Џонатан одлични.
Оцена 6,5/10.

Their Finest - Добар, иако донекле сувља драма за мој укус. Постава је добра као и глума. Радња је смештена у време 2. св. рата и тиче се снимања филма у који је уплетена надарена сценаристкиња коју глуми дивна Гема Артертон.
Оцена 6,5/10.

Wind River - Високе оцене и похвале су ми нејасне, јер сем глуме и доста честе радње не видим ништа посебно у овом филму, а тек након 1 сат почиње да се нешто више дешава.
Оцена 6,5/10.

Death Note - Гледљив и забаван, али неквалитетан (или бар не довољно). Нетфликсови филмови су, за разлику од њихових серија, увек ризик за гледање, јер се крећу од катастрофалног до пристојног. Овај филм, адаптација јапанског цртаног, има занимљиву акцију и ликове, али је све то деловало помало развучено. Сценарио је некако сиромашан, иако после неких 30-ак минута почиње да буде боље.
Оцена 6/10.

Aftermath - Квалитетно, иако мало спорије. У филму, с обзиром на дешавање, је велики набој емоција и све сцене су повезане кроз меланхолију, све је након инцидента под велом некакве туге и све до краја, до задње сцене, је тако.
Оцена 6/10.

Colossal - Занимљива идеја да се зачини драма. Познати глумци, добра глума...Пристојна драма за прелазну оцену. Задњих пола сата је најзанимљивије.
Оцена 6/10.

Rough Night - Комедија која на моменте прелази границе смешног односно симпатичног, али је свакако гледљиво у смислу убијања времена. Занимљиво је да је Скарлет прихватила овакав сценарио.
Оцена 6/10.

The Belko Experiment - Недовољно успешно стварање тек пристојног слешера. Са стране акције и уверљиве глуме је пристојан, али све остало је испод просека у смислу да је прежвакано, а и изгледа као да је у целом филму огромна неразрађена рупа те изгледа све збрзано. Мада успева у једном – одлично приказује како се чак и од најцивилизованије, најбоље и најнежније (и све најбоље што се може замислити) особе, може направити немилосрдни психопата, суров убица и тиранин за само 1 дан и то услед околности на које се нужно адаптира. Борба за опстанак.
Оцена 6/10.

The Little Hours - Пристојна, а ако ништа, донекле забавна драма делимично базирана на Декамерону. Обри Плаза је откачена 300 на сат.
Оцена 5,5/10.

Lady Macbeth - Наслов не приличи мрачној радњи филма. Пристојна, али донекле сува драма са добром глумом.
Оцена 6/10.

The Exception - Занимљива љубавна прича “забрањене” љубави. Део филма где се Срби описују погрдним ме веома изнервирао, али је јасно да Швабе боли чињеница да смо их увек побеђивали. Што се тиче осталог, дешавање у филму је доста суво и непрепоручљиво.
Оцена 5,5/10.

A Ghost Story - Фин филм који може одвратити гледаоца посебно у првих 10, 15, а можда и више минута, али изгледа да тражи доста више концентрације, што уме да умори посебно јер разговора скоро да нема, као ни музике, а сама атмосфера спојена са радњом чини срж филма. Задњих 10-ак минута су фино објашњење свега.
Оцена 5,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2017, 4:26   #12000
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Naravno da ih ima, ako ne pratis samo blockbustere...
Ima i dobrih blokbastera, na primer, ove godine imali smo Thor: Ragnarok, Spider-Man: Homecoming, Kingsman 2, Valerian, Dunkirk, King Arthur...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com