Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2007, 17:03   #1
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Arrow Win 98

Hteo bih na svoju makinu da stavim Win 98 pa sam hteo da se posavetujem sa Vama :

Da li ce moci da radi sa HDD od 250 Gb podeljenjim na 2 particije od po 140 gb i 98 gb ??
Da li ce moci da radi sa 1 GB Rama

Unapred zahvalan

Milos
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 17:13   #2
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Win 98

Hmm,ogranicenje sa prostorom nece biti.Mada ces imati poveci gubitak prostora zbog velicine clustera.Nadam se da se ne bavis video editing-om,zbog ogranicenja velicine fajla na 4gb max.

Ako vec insinstiras na 98-ci,onda obavezno skini neoficielni servic pack za njega.Imas temu na ovom forumu negde o tome.Ispravlja brdo gresaka,izmedju ostalih i sa swap file-om.

Aj ziv bio.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 17:26   #3
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
Milos M. kaže:
Hteo bih na svoju makinu da stavim Win 98 pa sam hteo da se posavetujem sa Vama :

Da li ce moci da radi sa HDD od 250 Gb podeljenjim na 2 particije od po 140 gb i 98 gb ??
Da li ce moci da radi sa 1 GB Rama

Unapred zahvalan

Milos
Pošto imaš konfiguraciju sa 1 gb ram-a i hard diskom od 250 gb,windows 98 je što se tebe tiče apsolutno prevaziđen os.
Particije od 140 i 98 gb su prevelike za fat 32 pa će doći do pada performansi zbog ograničenja ovog fajl sistema.
Pored toga win 98 je vrlo nestabilan i nepouzdan,vrlo su česti bsod,i to je os kojeg je pregazilo vreme i koji je danas na granici neupotrebljivosti sem za neke izuzetno stare i slabe kompjutere.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 17:29   #4
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
paterfamilias kaže:
Pored toga win 98 je vrlo nestabilan i nepouzdan,vrlo su česti bsod,i to je os kojeg je pregazilo vreme i koji je danas na granici neupotrebljivosti sem za neke izuzetno stare i slabe kompjutere.
Meni su se svidjale teme sa Windowsa 98 pa sam trazio na netu ali nisam nasao ... to je kao bio folder ( C:\Program Files\Plus ) e kad bi to nasao ne bi ga vracao na Win 98 , ali nema
Anyway Hvala svima na pomoci
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 17:29   #5
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Win 98

Ako chovek hoce da stavi taj OS,shta se onda bunite?Lepo sam napomenuo Service Pack uz pomoc koga se zalechi dosta problema.

Iskreno,proveo sam mnogo lepse trenutke uz 98. nego uz XP.Koristio sam je na P1 133mhz i razbijala je.

Inace FAT32 moze da "vidi" prostor do 4TB.

Sve se da podesiti ako se zna.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 18:21   #6
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Inace FAT32 moze da "vidi" prostor do 4TB.

Sve se da podesiti ako se zna.
FAT 32 može da ima velike particije,ali je tada os mora da obrađuje ogroman FAT pa dolazi do velikog pada performansi.
Koliko se ja sećam,windows 98 uopšte i ne podržava particije preko 64 gb,a windows 98 se može da vidi particiju do 137 gb.
Zbog pada performansi ne preporučuje se veća fat 32 particija od 32 gb.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 12:30   #7
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Post Re: Win 98

Citat:
paterfamilias kaže:
FAT 32 može da ima velike particije,ali je tada os mora da obrađuje ogroman FAT pa dolazi do velikog pada performansi.
Koliko se ja sećam,windows 98 uopšte i ne podržava particije preko 64 gb,a windows 98 se može da vidi particiju do 137 gb.
Zbog pada performansi ne preporučuje se veća fat 32 particija od 32 gb.
Jel mozes molim te da mi objasnis pojam pad performansi ... mislis duze bi ucitivao sa diska ?? Unapred Hvala
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 13:02   #8
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Imas raznih patcheva za Win98 a onaj koji je rekao da Win98 danas vazi za neupotrebljiv OS neka ode i neka se ubije... Windows98 Fully Pathed je jedan od najstabilnijih OS-ova a prvi medju Windowsima. Community ljubitelja 98-ice radi na http://msfn.org/board i tamo mogu da se nadju razni patchevi pocevsi od Kernel Update Projecta, Revolutions Packa, do Unofficial SP2.1a i ostalih...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 13:07   #9
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Win 98

STavio ti chovek sve na tacnu...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 13:39   #10
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
marxo kaže:
Imas raznih patcheva za Win98 a onaj koji je rekao da Win98 danas vazi za neupotrebljiv OS neka ode i neka se ubije... Windows98 Fully Pathed je jedan od najstabilnijih OS-ova a prvi medju Windowsima. Community ljubitelja 98-ice radi na http://msfn.org/board i tamo mogu da se nadju razni patchevi pocevsi od Kernel Update Projecta, Revolutions Packa, do Unofficial SP2.1a i ostalih...
windows 98 je danas na najnovijem hardveru skoro neupotrebljiv.MS je još pre par godina 98-icu poslao u istoriju-zašto njima ne verovati,kada jasno kažu da je ovaj sistem zastareo.
Neko ko ima 1 gb ram-a i hdd od 250 gb,kao što je forumaš koji je započeo ovu temu(Milos M)ne treba da gubi vreme sa 98-icom,jer je 98-ica nestabilna,nepouzdana i zastarela.
Džaba svi nezvanični i revolucionarni patchevi,win 98 je manje-više i posle ovih silnih krpljenja opet nestabilan a bsod je česta pojava.
windows 98 ima svoj community kao što imaju i svi zastareli os-ovi,windows 95,win 3.11,ms dos, itd.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 13:45   #11
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Win 98

Interesantno da se meni PES nije pojavljivao chesto.U sushtini on se najcesce pojavljivao kada je pokvaren ram.Pored nestabilnosti naravno.

Win98 je lak i lep za upotrebu.Secam se da sam koristio Windows Blinds da mu ubacim neke teme,da bolje izgleda,...

Ti patchevi ispravljaju neke vrlo vazne bug-ove verovao ili ne.I doprinose ne "plavi" svakih pola minuta.

Mozda chovek hoce malo da se podseti starih dana, da ga instalira pored XP-a.To cu verovatno i ja da uradim.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 13:49   #12
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
marxo kaže:
Imas raznih patcheva za Win98 a onaj koji je rekao da Win98 danas vazi za neupotrebljiv OS neka ode i neka se ubije... Windows98 Fully Pathed je jedan od najstabilnijih OS-ova a prvi medju Windowsima. Community ljubitelja 98-ice radi na http://msfn.org/board i tamo mogu da se nadju razni patchevi pocevsi od Kernel Update Projecta, Revolutions Packa, do Unofficial SP2.1a i ostalih...
Veliko Hvala za ovo

Citat:
!ACHTUNG! kaže:

Win98 je lak i lep za upotrebu.Secam se da sam koristio Windows Blinds da mu ubacim neke teme,da bolje izgleda,...

Mozda chovek hoce malo da se podseti starih dana, da ga instalira pored XP-a.To cu verovatno i ja da uradim.
Da,hocu da uradim dual OS
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 14:16   #13
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
Milos M. kaže:
Jel mozes molim te da mi objasnis pojam pad performansi ... mislis duze bi ucitivao sa diska ?? Unapred Hvala
Sa veličinom particije raste i FAT pa sistem sporije obrađuje veliki FAT,čitav sistem gubi na performansama,ne samo da je sporije čitanje sa hdd-a već i sve ostalo,a mnogo su verovatnije greške i izgubljeni klasteri i druge greške na fajl sistemu nego kod manjih fat32 particija.
FDISK neće pravilno prepoznati hard disk od 250 gb a ni scandisk neće dobro raditi sa velikim particijama,jer su ovo 16-bitne aplikacije.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 14:56   #14
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Kako objasniti tvrdoglavom coveku. Kad ti neko krene sa tim sh**ovima moras da mu napises sve potanko inace to nije feeling. Sad cu da ti objasnim pa ako poslusas i probas onda ces videti koliko sam ja u stvari u pravu a ti ne .

Ovako : Da si stvarno sledio link koji sam dao ( http://msfn.org/board ) i da si malo pogledao dublje u Win98 Community video bi sledece.

1. Revolutions Pack Lite 7 (sada u beta fazi v 6++ stabilna) - Pack koji je jedan od najvecih pomaka samostalnih programera na polju modovanja OS-a i prepravljanja gresaka u istim. Pack radi jedan ruski programer Tihiy. o tom packu ne vredi mnogo pricati treba pogledati na forumu ili pogledati na http://tihiy.ahanix.org iako sajt nije updatovan od v5 moze e naci vecina stvari tamo. Jedna od novina (a vi ultra-hard-core-iskusni XP stabilni ljudi cete se sloziti ne tako mala) je da je Tihiy isprogramirao LameSkin koji podrzava koriscenje shellstyle-a u Win98 (a.k.a. stilova)...

2. Kernel Update Project - Radio Xeno86 covek se posvetio projektu i dobio rezultate. Cilj je bio da se KERNEL 98-ce updatuje da bi mogao da pokrece XP aplikacije tipa DOOM3 i Quake 4, Photoshop CS i CS2. Dodavali malo funkcija i eto uspesnog projekta. Na MSFN-u se moze naci cela lista aplikacija i igara koje rade sa novim Kernelom....

3. Unofficial SE 2.1a - Poslednja verzija mislim da nece raditi dalje jer ne znaju sta zasad dok Vista ne krene malo jace da se koristi onda ce imati posle. O ovom packu ne vredi pricati previse svako koga interesuje update 98-ice zna sta je ovaj pack...

4. 98SE2ME - Presadjivanje novijih verzija fajlova iz ME u 98-icu. Mislim da nema potrebe govoriti sta to znaci to svaki laik moze da shvati i razume...

5. Maximus Decim Native USB - Podrska za Native USB. Drajveri prilagodjeni i veoma cesto se updatuju. I o ovome nema mnogo price.... Znaci USB radi...

6. Corrected FDISK and FORMAT - Male prepravke uradjene na FDISK I FORMAT da bi mogli da rade na velikim diskovima (preko 137GB) i tu nema price...

7. Enable48BitLBA | Break the 137Gb barrier - E ovaj je jako dobar . Kao sto vidite vi sto mislite da je XP zakon (ili ono "Jedva cekam Vistu") i ovo je moguce na 98-ici... Razbijena barijera i ide preko 137gb u kombinaciji sa prepravljenim FDISKOM I FORMATOM radi sve ko bog...

Ima tu jos mali milion stvari mozda sam zaboravio nesto da kazem sto je bitnije od ovoga ovde navedenog...

Ali ovo je samo dokaz da ima ljudi koji i dalje misle da 98-ca moze da radi. A sto se tice vas sto pricate nestabilna ovo ono... Windows 98 zauzima 10x manje rama od Viste a oko 6x manje od XP-a!!! Zato nemojte da pricate o tim peformansama molim vas nemojte da vas neko cuje...

Ako vam se svidja moj post i ako shvatate da sam potrosio 15 dragocenih minuta na ovo nemojte mi davati plus reputaciju Dajte minus Win98 haterima
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku marxo na korisnoj poruci:
Branislav Gavric (2.11.2009), BullyGod (29.11.2015), dejan_osipaonica (25.1.2009), f_filip (17.5.2008), Ilke (2.1.2008), JohnnyNT (27.4.2011), master037 (28.11.2007), Milos Darmanovic (22.11.2008), OverCHAOS (18.9.2009), rogi23 (20.6.2009)
Stara 14.1.2007, 15:07   #15
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Win 98

Baš lep i informativan post, sad ću da ti dam + pa ti pukni od muke...

Paterfamilias: Čoveče, pa zar ti veruješ M$-u? Naravno da će reći da je zastareo i pukao, kako bi prodali vistu ako bi svako uzeo i koristio downgrade.licenced Win98...

Uostalom, kad se sve te funkcije ugrade u njega, to uopšte nije onaj 98/98se, isto kao što ni OSR2 (popularni 97) uopšte nije bio isti onaj Win95...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Ilke (2.1.2008)
Stara 14.1.2007, 15:22   #16
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Evo da upotpunim malo pricu od Revolutions Packu:

Trenutno Tihiy pokusava da sredi nesto oko shell32.dll sto mu pravi problem i da prilagodi prozore
t.j. da ih malo zaobli... Trazi i nove ikonice za toolbar jer mu se ne svidjaju M$ ove...

Evo jedan screenshot (mali delic):



Kao i ovo :



JBG I ovo :



Ponavljam da meni ne treba dati + nego - Win98 haterima (zbog ovakvih stvari)
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku marxo na korisnoj poruci:
Ilke (2.1.2008)
Stara 15.1.2007, 18:19   #17
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Marxo onaj sajt je super ... koliko ima korisnih stvari covek da se izgubi ... svaka cast za post ...
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 21:59   #18
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Win 98

E bate jel moze help sta sve trebam da instaliram na win 98 pored jackhammera
Hvala
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 1:24   #19
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

E stvarno treba uticati na admine i moderatore da otvore neku temu sticky da malo odradimo Win98 Bulletproof opis kako da ga nabudzite da bude tatamata na 40RAM kvadrata

Eo tihiy danas izbacio RPLite 7MM pa ako nekom treba nek skokne do http://msfn.org/board pa u Win98 Community nego sam ja instalirao na Virtualnoj masini 98-icu sa Packom pa cisto eto da vidite kako izgleda :



Kakva Vista bre kakvi bakrachi... Wolimo mi nashu 98-icu

/edit zumirajte da vidite prave potencijale...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2007, 20:15   #20
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
marxo kaže:
2. Kernel Update Project - Radio Xeno86 covek se posvetio projektu i dobio rezultate. Cilj je bio da se KERNEL 98-ce updatuje da bi mogao da pokrece XP aplikacije tipa DOOM3 i Quake 4, Photoshop CS i CS2. Dodavali malo funkcija i eto uspesnog projekta. Na MSFN-u se moze naci cela lista aplikacija i igara koje rade sa novim Kernelom....
Koji je uopste smisao pokretanja Doom3 i Quake4 na W98
Onaj ko ima hardver za igranje ovakvih igara sigurno nece terati 98-micu
Takodje,tesko da ce se nesto naraditi u Photoshop-u CS 2 sa 128M pa i 256MB RAM-a-pricam dakle o slabijim masinama za koje je pogodniji W98-dakle sve ono <256MB
W98 jedino ima smisla stavljati ako se zele terati starije igre koje su namenjene za W95 i DOS i koje uglavnom na doticnom rade out-of-the-box(moj slucaj neko vreme)
Inace,slazem se za W98-daleko od toga da je bio nestabilan OS kada sam ga ja koristio(pre neke 4 godine),a i dosta je bolji u koriscenju resursa od NT familije jer bez vecih problema radi i sa 32MB-a RAM-a
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
win98, windows 98


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com