Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2014, 20:04   #3221
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Ovde se za 20€ može uzet https://www.g2a.com/diablo-3.html gledaš da uzmeš od nekog ko ima najviše prodaja i sve zvezdice
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Eco na korisnoj poruci:
Ekiman (19.7.2014)
Stara 17.7.2014, 10:43   #3222
Dana
Član
 
Član od: 16.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 150
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Pozdrav,

imam jedno pitanje, igrala sam pre sto godina Diablo, slabo se sećam kako je priča išla, da li je ovaj deo poput, npr. Elder Scrolls, došao si niotkuda i krećeš u priču i možeš u nedogled da igraš, ili poput Mass Effect, gde imaš jasnu priču sa svojim krajem i "end movie"? Nadam se da ste me razumeli. Ne bih da počinjem ako je ovo prvo, nemam mnogo vremena (muž, dete ), ako jeste, dajte neku preporuku (sve poznatije sam odigrala, Witcher, Mass Effect, Dragon Age itd). Hvala!
Dana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 12:41   #3223
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Dana kaže: Pregled poruke
Ne bih da počinjem ako je ovo prvo...
Igra ima priču sa početkom, krajem i endmovie-jem, ali D3 nije nastavak povezan sa prethodnim delovima sa kojima bi činio neku celinu, kao npr. Mass Effect. Naravno, RoS expanzija se već direktno nadovezuje tj. dodaje 5. chapter.

Ali nije ni kao Elder Scrolls - endgame sadržaj se svodi na ponovno prelaženje cele ili delova igre na sve većoj težini, levelovanje drugih klasa, skupljanje achivmenata, igranje bounty-ja i riftova... i naravno stalno jurcanje za boljom opremom i nabijanje paragon levela. Solo ili sa društvom.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zorx na korisnoj poruci:
Dana (17.7.2014)
Stara 17.7.2014, 16:09   #3224
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Dana kaže: Pregled poruke
Pozdrav,

imam jedno pitanje, igrala sam pre sto godina Diablo, slabo se sećam kako je priča išla, da li je ovaj deo poput, npr. Elder Scrolls, došao si niotkuda i krećeš u priču i možeš u nedogled da igraš, ili poput Mass Effect, gde imaš jasnu priču sa svojim krajem i "end movie"? Nadam se da ste me razumeli. Ne bih da počinjem ako je ovo prvo, nemam mnogo vremena (muž, dete ), ako jeste, dajte neku preporuku (sve poznatije sam odigrala, Witcher, Mass Effect, Dragon Age itd). Hvala!
Priča u Diablo igrama nikad nije imača neki značaj, Diablo je "akcioni RPG" - čitaj: kr5ačina, priča je tu eto, da je ima...

Ako bi neku igru u koju ćeš ući i klati horde monstruma dok je sveta i veka, u pauzama između obaveza, Diablo 3 bi ti odgovarao. Mada, kao Diablo 2 fana, ova igra me je razočarala i umesto nje bih ti preporučio Path of Exile (free 2 play online igra na istom principu), ili Titan Quest ili Torchlight 2...one su bar besplatne ili se mogu piratovati (ili koštaju neku siću, za razliku od D3).

Ako bi ipak nešto sa jačom pričom (kako mi se čini, po igrama koje si pomenula), imaš Fallout serijal, Baldur's Gate 1 i 2, Neverwinter Nights 1 i 2, Arcanum, Vampires - The Masquerade: Bloodlines...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
Dana (17.7.2014)
Stara 17.7.2014, 17:55   #3225
Dana
Član
 
Član od: 16.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 150
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Da ne skrećemo sa teme, igrala sam Titan Quest, Baldur, NWN... Fallout, Arcanum i Vampires probala, ali već mi se oko naviklo na bolju grafiku (nisam ih odigrala kad je trebalo). Nisam fan ni online igara. U svakom slučaju, hvala, dobila sam odgovor, "igru u koju ćeš ući i klati horde monstruma dok je sveta i veka" a to je ono što ne želim.
Dana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 19:16   #3226
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Dana kaže: Pregled poruke
Da ne skrećemo sa teme, igrala sam Titan Quest, Baldur, NWN... Fallout, Arcanum i Vampires probala, ali već mi se oko naviklo na bolju grafiku (nisam ih odigrala kad je trebalo). Nisam fan ni online igara. U svakom slučaju, hvala, dobila sam odgovor, "igru u koju ćeš ući i klati horde monstruma dok je sveta i veka" a to je ono što ne želim.
Pa, Diablo 3 je online igra, ne možeš da je igraš offline, čak i kad igraš solo Uglavnom, ako te ne privlači klanje hordi monstruma dok je sveta i veka, preskoči D3, pogotovo što se plaća.

U suštini, i nemaš mnogo modernih RPG-a sa dobrom grafikom...ono malo šta ima si već odigrala...Fallout 3 i Fallout: New Vegas (preporučujem) nisi pomenula, oni su moderna izdanja stare Fallout franšize. Sa modovima su još bo5e igre...Imaš i Shadowrun Returns sa expanzijom, old school RPG u modernom ruhu...Takođe, Skyrim i Oblivion iz Elder Scrolls serijala...Morrowind je bo5i od oba, ali je star.

Ne znam zašto toliki animozitet prema starim igrama, najbo5e šta je iznedrio RPG žanr je iz "starog doba"...ima dosta izuzetnih igara (neke smo pomenuli) čiji je jedini "greh" što im grafika nije po današnjim standardima. To ne bi trebalo da spreči 5ude da uživaju u njima...dakle, slobodno zanemari grafiku i prepusti se nekoj od dobrih starih igara. Za dosta njih postoje modovi, imaš widescreen fixove koji omogućavaju igranje u većim rezolucijama, modove sa bo5im texturama...ne uskraćuj sebi uživanje već skini neku od njih, moduj po potrebi i piči!
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 19:44   #3227
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Jab' moju zenu kaisem ako bih je uhvatio da igra igrice i seksa se sa vanzemaljcima u Mass Effectu.

High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 23:54   #3228
Dana
Član
 
Član od: 16.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 150
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Mislila sam na MMORPG kao online, ne znam ovo kako funkcioniše, ali probaću ipak.
Igrala sam Elder Scrolls, upravo završila Oblivion. Ma, nije da je to neki animozitet, ali stvarno sam neke od njih propustila kad je trebalo... U svakom slučaju hvala!

@High life: Od kud znaš da sam volela Garusa?

Ajd, instaliraću Diablo 3, imam od brata igru, on dobio na nekoj nagradnoj igri pa javim.
Dana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 16:49   #3229
Mare88
Član
 
Član od: 13.8.2011.
Poruke: 298
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 80 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

^Ako imaš čist D3, bez ekspanzije, to će ti biti samo dobar preview gameplay-a...ako ti se to svidi, onda je za "end-game" igranje (što i jeste glavna stvar kod Diabla) RoS neophodan.

U svakom slučaju, uživaj, odlična je igra.
Mare88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare88 na korisnoj poruci:
Dana (18.7.2014)
Stara 19.7.2014, 17:31   #3230
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Možda ponavljam pitanje koje je predhodno postaviljeno, ali me zanima da li je moguce Diablo III ikako igrati offline.Takodje može li neko da mi preporuči neku (izometrijsku) slicnu offline igru posto nisam baš upućen u RPG žanr
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2014, 17:58   #3231
Mare88
Član
 
Član od: 13.8.2011.
Poruke: 298
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 80 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Ne može offline.

Preporuka za offline ARPG: Diablo 2, Torchlight 1/2, Titan Quest, The Incredible Adventures of Van Helsing 1/2...
Mare88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2014, 18:12   #3232
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
NikolaDzoni kaže: Pregled poruke
Možda ponavljam pitanje koje je predhodno postaviljeno, ali me zanima da li je moguce Diablo III ikako igrati offline.Takodje može li neko da mi preporuči neku (izometrijsku) slicnu offline igru posto nisam baš upućen u RPG žanr
Diablo 3 ne moze da se igra offline. Problem je u tome sto se fajlovi neophodni za igranje ne nalaze u samom clientu (tj. u kompjuteru), vec na Blizzardovim serverima. Path of Exile i Torchlight2 su dva slicna naslova. Prvi se isto mora igrati online, ali je dzabe. Drugi se mora kupiti, ali imas piratsku verziju.



@Mare88
Dobro, ja ne bih isao toliko daleko da kazem da je vanilla Diablo3 sada sveden na preview. Niti bih se slozio da je end-game sustina. Ogromna vecina igraca ovakve igre ne igra na hardcore nacin, i za njih je kriterijum za kvalitet (u nedostatku naseg izraza) - replayabilnost na normalnoj tezini.
Osnovna igra ima gomilu sadrzaja, barem 15 sati igranja. I plus to pomnozis sa 5 klasa.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
NikolaDzoni (19.7.2014)
Stara 19.7.2014, 19:14   #3233
Mare88
Član
 
Član od: 13.8.2011.
Poruke: 298
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 80 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
@Mare88
Dobro, ja ne bih isao toliko daleko da kazem da je vanilla Diablo3 sada sveden na preview. Niti bih se slozio da je end-game sustina. Ogromna vecina igraca ovakve igre ne igra na hardcore nacin, i za njih je kriterijum za kvalitet (u nedostatku naseg izraza) - replayabilnost na normalnoj tezini.
Osnovna igra ima gomilu sadrzaja, barem 15 sati igranja. I plus to pomnozis sa 5 klasa.
Pa, ko tako igra, on samo začeprka površinu, jer je end-game ono što je bitno. Takođe, casual igrači obično pređu priču sa jednom ili dve klase, i batale...
Sa dolaskom RoSa, end-game je jako poboljšan. Adventure mode, Riftovi, Bounties, skupljanje setova i leg itema koji ti suštinski menjaju gameplay, its...ništa od toga ne može da se radi bez ekspanzije. Da ne pominjem Patch 2.1, koji će doneti Tierd Riftove, Leaderboards, Sezone (ladder)...
Mare88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 2:00   #3234
Dragan.P
Član
 
Član od: 29.6.2012.
Poruke: 356
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 55 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Mare88 kaže: Pregled poruke
Pa, ko tako igra, on samo začeprka površinu, jer je end-game ono što je bitno. Takođe, casual igrači obično pređu priču sa jednom ili dve klase, i batale...
Sa dolaskom RoSa, end-game je jako poboljšan. Adventure mode, Riftovi, Bounties, skupljanje setova i leg itema koji ti suštinski menjaju gameplay, its...ništa od toga ne može da se radi bez ekspanzije. Da ne pominjem Patch 2.1, koji će doneti Tierd Riftove, Leaderboards, Sezone (ladder)...
I sta je to spektakularno doneo ros? Nista!!!

Interesantno je bilo koliko 2-3 meseca kao sto se i pricalo da ce da bude i velikim delom se masa opet smorila i prestala da igra.

Sta mislis da ce 2.1 pec da nesto vise poboljsa igru, veruj mi nece ama bas ni malo da je poboljsa niti ce da joj produzi vek igranja. Pec ce biti interesantan nedelju dve dana i onda opet jovo nanovo smaranje sa riftovima u krug dok se ne smoris.

Sto se tice tog penjanja po merdevinama i merenja e patke ni tu neces nista uraditi jer niti ce da bude interesantno. To da su napravili da te na kraju sezone ceka item ali samo tebe i da to bude jedinstven item koji niko vise nikada nece imati niti dobiti pa i vredi se onda cimati ali ovako za nesto obicno nije vredno.

Ranije sam u ros udjem ujutru u igru izadjem iz nje posle podne kada treba da rucam a sada se ne secam kada sam igru ukljucio i seo da odigram rift dva i ako i udjem posle 2-3 partije vec mi je dosadno.
Dragan.P je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 15:03   #3235
Mare88
Član
 
Član od: 13.8.2011.
Poruke: 298
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 80 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

^ Šta ti tačno očekuješ od igre za koju si dao 30-35e? Infinite fun? Tajlandsku kur** koja stiže uz svaku kopiju i pu** ti dok igraš?

Šalu na stranu, ROS jeste doneo velika poboljšanja, ali, ljudi će se uvek zasititi...čak i MMO igre, na koje bacaš 15e mesečno, gube veliki deo igrača, par meseci posle izlaska/ekspanzije...
Mare88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 16:31   #3236
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

D3 + ROS je mene izaslo oko 60e u pocetku a kasnije dok je AH bio u funkciji za dz xD,utroseno preko 1000 sati za mene i vise nego dovoljno.

pogledajte sad kakve igre izbacuju za 40-60e a vreme za igru ne vise od 15-20 sati za zabavu.
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
Mare88 (21.7.2014)
Stara 21.7.2014, 17:41   #3237
Dragan.P
Član
 
Član od: 29.6.2012.
Poruke: 356
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 55 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Mare88 kaže: Pregled poruke
^ Šta ti tačno očekuješ od igre za koju si dao 30-35e? Infinite fun? Tajlandsku kur** koja stiže uz svaku kopiju i pu** ti dok igraš?

Šalu na stranu, ROS jeste doneo velika poboljšanja, ali, ljudi će se uvek zasititi...čak i MMO igre, na koje bacaš 15e mesečno, gube veliki deo igrača, par meseci posle izlaska/ekspanzije...
Ocekujem da jednom u dva meseca izbace jedan act ili ako ne ceo act onda bar jedan deo a ne se vrtimo po jednoj istoj mapi 24 sata. Sta su govorili za rift nece se mape ponavljati a ono nekada se zaredja tri puta ista mapa. Toliko imaju tih destinacija u d3 pa u ros mogli su te riftove da urade mnogo bolje a ne ovako jednolicno. Jer ako ocekuju od mene i svih ostalih da kupim i sledecu expanziju onda bi morali da se malo vise potrude oko svega ovoga.

ROS mozda jeste doneo velika poboljsanja u igri ali to je samo polu prozivod jer d3 kada je izasao je trebao da bude sve ovo sto je danas ros a oni su to isekli na dva dela.
Dragan.P je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 21:20   #3238
Mare88
Član
 
Član od: 13.8.2011.
Poruke: 298
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 80 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

^Pošto vidim da imaš potpuno iracionalna očekivanja, neću se udubljivati u raspravu.

Ti bi novi Act svaka 2 meseca, a ja bih tajlansku kur** uz svaku kupljenu kopiju...obe želje se na istom nivou, tj. potpuno neizvodljive. Razmisli o stanju u današnjoj gejming industriju, pre nego što ospeš paljbu po jednoj igri...
Mare88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 21:52   #3239
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Diablo 3

Pa ni MMO poput WOW-a sa mesecnom pretplatom nema toliko ceste content update-ove a ne Diablo....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 23:32   #3240
Dragan.P
Član
 
Član od: 29.6.2012.
Poruke: 356
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 55 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Diablo 3

Citat:
Mare88 kaže: Pregled poruke
^Pošto vidim da imaš potpuno iracionalna očekivanja, neću se udubljivati u raspravu.

Ti bi novi Act svaka 2 meseca, a ja bih tajlansku kur** uz svaku kupljenu kopiju...obe želje se na istom nivou, tj. potpuno neizvodljive. Razmisli o stanju u današnjoj gejming industriju, pre nego što ospeš paljbu po jednoj igri...
Pa gledaj jedno su zelje drugo su mogucnosti. To sto ti hoces ku*avu ok svako hoce ono sta misli da mu treba ali da su ocekivanja iracionalna to se necemo sloziti jer im je da sklepaju jednu mapu ili ceo act vise nego jednostavan poslic. Ali jbg kada su oni lenji i hoce samo da muzu kravu a da nece da je hrane e pa to ne moze jer ako ne hranis kravu ce crkne a onda nema ni mleka. Nadam se ka razumes poredjenje? Jer koliko ih ima u blizzardu mogu ne ceo act da nam izbacuju na svaka 2 meseca nego na svakih 2 nedelje, jer da sednu pa koliko ih ima da svako da po neku ideju pa da ga je*em ako ne mogu da sklepaju nesto da se zove act.

Sta mene briga za stanje u gejmerskoj industriji, svakako stoje dobro kada izbacuju igre non stop tako da im je sigurno bolje nego tebi i meni i svima ostalima, jer da im je lose sigurno bi objavili bankrot.
Dragan.P je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, diablo, diablo 3

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Diablo (1 i 2) ACHTUNG Role-Play 563 7.8.2022 14:36
Diablo II pomoc za instaliranje WinnieThePooh Role-Play 6 6.7.2015 22:16
Diablo kec na XP-u Hmeljisha Role-Play 1 10.10.2007 22:45
Diablo II online- pomoc Stojke Mrežne igre 3 26.5.2007 22:58
Diablo 3 Aljosa Role-Play 35 22.3.2006 16:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com