Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2011, 21:56   #441
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Што си задрт толко
Miki1987 je offline  
Stara 7.3.2011, 23:29   #442
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Lol, pa ja sam bas open-minded, ti si kratkovid i gledas samo svoje du.pe, a preko brda sta se valja, to te zabole.
Pjanovic je offline  
Stara 7.3.2011, 23:43   #443
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Vec sam iskazao svoje misljenje o pirateriji, ali na ove stvari se gadim. Internet se ne sme i ne moze kontrolisati. Prilcno je stara vest ali sam je ja tek sad primetio. Ovo od googla nisam ocekivao, jasno se vidi da je neko dostavio listu i rekao to i to. Zamislite da ste vlasnik RapidShar-a ili MegaUpload-a. Naravno ovo ce MOZDA umanjiti globalnu pirateriju za 0.2 %, ali ce umanjiti ugled googla za mnogo vise. Mislim da je ovo bio nepromisljen potez koji mi nije bas jasan, ne vidim nacin na koji bi bilo ko mogao da ih tuzi da su ostavili stanje koje je bilo do sada, a ni ne vidim zasto su popustili pod pritiskom, cega se boje.
Game fever je offline  
Stara 7.3.2011, 23:53   #444
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Samo su izbaci Suggestions za određenje pojmove. Ne vidim tu nikakvu cenzuru Interneta ili nešt slično, a adrese većih zaliva se znaju napamet.
Sass Drake je offline  
Stara 8.3.2011, 10:11   #445
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Naravno nisu napravilu vecu stetu, ali su jasno pokazali da su spremni da podlezu pritisku industrije, ko garantuje da sutra nece doci neko iz MPAA i reci e sad napravi tako da uopste nema rezultata kad ukucas torrent.
Game fever je offline  
Stara 8.3.2011, 11:45   #446
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Kada sam naleteo na ovu vest, prva stvar koja mi je prošla kroz glavu jeste Google TV - ne znam zašto, možda zato što je ta ista industrija "malko zatezala" ovaj projekat Možda se varam, ali evidentno da su na delu interesi i ustupci...
Dukes je offline  
Stara 8.3.2011, 14:28   #447
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Google je privatna kompanija i kao takva ima prava da odlučuje kako će njihov pretraživač raditi i šta će filtrirati, a šta ne. Verovatno su procenili da će eventualni gubici od toga biti manji od troškova suđenja koje bi inače imali. Naravno, nema ni govora o nekakvoj cenzuri interneta, jer Google nije jednako Internet, iako ih mnogi poistovećuju.
Marko_L je offline  
Stara 8.3.2011, 15:36   #448
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Jeste google nije isto sto i internet, ali ako neko moze da pritisne google na takav korak onda moze da radi sta hoce. Mozda je ovo pocetak kraja. Naravno nema ni govora da je google ovu odluku doneo potpuno samostalno, nema on kakve tuzbe da se boji, na kom osnovu? Za sadrzaj indeksiranje stranice odgovara iskljucivo vlasnik stranice.
Game fever je offline  
Stara 8.3.2011, 15:50   #449
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Jeste google nije isto sto i internet, ali ako neko moze da pritisne google na takav korak onda moze da radi sta hoce. Mozda je ovo pocetak kraja. Naravno nema ni govora da je google ovu odluku doneo potpuno samostalno, nema on kakve tuzbe da se boji, na kom osnovu? Za sadrzaj indeksiranje stranice odgovara iskljucivo vlasnik stranice.
Ima itekako čega da se boji, recimo servis YouTube. Inače, svojevremeno je francuska vlada naložila da Google filtrira sadržaj pretrage kada su nacistički simboli i pojmovi u pitanju. I gle čuda, Google je to učinio.
Inače - na osnovu ovog što sam zamastio, vidim da ti smatraš da je Google veoma moćan. Pročačkaj vesti oko Google TV i oko YouTube servisa, pa ćeš videti u kom grmu leži zec. Rekoh, možda grešim, ali - tu se negde krije odgovor.

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Naravno, nema ni govora o nekakvoj cenzuri interneta, jer Google nije jednako Internet, iako ih mnogi poistovećuju.
Nedavno sam gledao jednu uličnu anketu u kojoj mladi većinom pričaju da koriste Fejsbuk, ali ne znaju šta je Internet

Za kraj - citiraću Lorensa Lesiga iz 2006. godine:
"At the center of the debate is the most important public policy you've probably never heard of: "network neutrality." Net neutrality means simply that all like Internet content must be treated alike and move at the same speed over the network. The owners of the Internet's wires cannot discriminate. This is the simple but brilliant "end-to-end" design of the Internet that has made it such a powerful force for economic and social good: All of the intelligence and control is held by producers and users, not the networks that connect them."
Dukes je offline  
Stara 8.3.2011, 20:42   #450
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Гугл би требао да буде интернет, тачније да претражује све што се на њему налази и он не може никако да буде одговаран за то што на интернету има нелегалних ствари. То је још једна небулоза и притисак индустрије, надам се да никад неће доћи до тога.
Као када би обичан search у Windows-u почео да одбија да приказује одређене фајлове. Небулоза велика.
Miki1987 je offline  
Stara 8.3.2011, 23:27   #451
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Jeste google nije isto sto i internet, ali ako neko moze da pritisne google na takav korak onda moze da radi sta hoce. Mozda je ovo pocetak kraja. Naravno nema ni govora da je google ovu odluku doneo potpuno samostalno, nema on kakve tuzbe da se boji, na kom osnovu? Za sadrzaj indeksiranje stranice odgovara iskljucivo vlasnik stranice.
A ko kaže da je u pitanju pritisak. Možda je u pitanju neki dogovor, ustupci, zajednički interes... Google odavno nije više samo pretraživač, nego ima mali milion servisa od kojih su neki na granici legalnosti. Recimo, Youtube je vrlo popularan i posećen servis, a na kome sve vrca od piratskog materijala. Ali za razliku od torenata gde se ne hostuje piratski materijal, kod youtube-a je suprotan slučaj, tj. sav materijal se nalazi na njihovim serverima. Zbog toga bi itekako mogli da ih ganjaju. Tako da, možda je ovo upravo nekakav dogovor da im se progleda kroz prste za Youtube (tj. da neće zahtevati da se ugasi taj servis), a ovi zauzvrat da malo filtriraju sadržaj. Ovo je samo jedna od mogućnosti, a može biti hiljadu stvari.

Sve je to biznis, a u biznisu je jedino bitan interes. Dakle, jasno je da google ima interesa da radi to što radi, inače ne bi to radio. Vrlo logično. E sad, da li je taj interes izbegavanje nekog eventualnog suđenja ili nekakav uzajamni dogovor između google-a i "industrije", znaju oni koji su doneli tu odluku.
Citat:
Гугл би требао да буде интернет, тачније да претражује све што се на њему налази и он не може никако да буде одговаран за то што на интернету има нелегалних ствари.
Šta bi google trebao da bude, ne odlučuješ ti, nego upravni odbor googla. Ako se tebi ne sviđa kako oni vode kompaniju ili način na koji njihov pretraživač radi, ti ne moraš da ga koristiš.
Marko_L je offline  
Stara 9.3.2011, 1:43   #452
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Наравно, није ваљда да испред сваке реченице треба да стављам "по мени". Ово су све лични утисци, ништа овде није нека коначна истина.
А шта по теби Гугл треба да буде? Јел имаш неко своје мишљење или си 100% иза "управног одбора" ?
Стварно свашта...
Па видећемо колико ће људи користити неки Гугл без претраге илегалног садржаја (ако до тога икад дође) и алтернативу са
Miki1987 je offline  
Stara 9.3.2011, 4:07   #453
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Nemam neko posebno mišljenje o tome šta bi google trebao da bude. Da sam u upravnom odboru istog ili eventualno akcionar, možda bih imao. Ovako, kao korisniku, meni google treba za pronalaženje informacija i to je ono što google radi odlično. Onda kada i ako bude prestao da mi daje to što meni treba, preći ću na nešto drugo. Simple as that.
Marko_L je offline  
Stara 9.3.2011, 4:14   #454
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Samo jbg, guglovanje zvuci ok, jahuisanje zvuci lose .
Pjanovic je offline  
Stara 9.3.2011, 11:19   #455
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Bingovanje ne zvuči tako loše.
Sass Drake je offline  
Stara 9.3.2011, 11:41   #456
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ali pretraga preko Binga DA .
Pjanovic je offline  
Stara 9.3.2011, 14:57   #457
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Da malo pojasnim moju tezu - svaki Google servis je globalnog karaktera, a svaka zemlja ima drugačije zakone koji regulišu lokalno parče Interneta ali se reflektuju i na globalne servise. Primer koji sam dao sa Francuskom - oni imaju zakon koji zabranjuje bilo kakvo javno prikazivanje svastika i ostalih simbola nacističke Nemačke. Taj zakon je uticao da Google filtrira sadržaj. Ili, prevedeno na naš primer - do skoro (tačnije do aprila 2003. godine) piraterija nije bila regulisana, a sada jeste. I to se sada reflektuje i na Internet.
Druga vrsta uticaja su interesi privatne firme - Google kao privatna firma ima prava da se udruži u nekom poslu sa Time Warnerom, AOL-om ili bilo kim, baš koliko i Nokia i Microsoft. U tom udruživanju postoje zajednički interesi i vrše se obostrani ustupci. Ovo sa filtriranjem je možda bio jedan ustupak takve vrste.
Nema tu ničeg nelegalnog. A Marko je pojasnio ono na šta ja ciljam - upravo su YouTube i Google TV mesta oko kojih bi Google mogao da pravi ustupke velikim filmskim/multimedijalnim kompanijama, zarad saradnje i uspeha ta dva servisa. Čist biznis.
Dukes je offline  
Stara 9.3.2011, 21:23   #458
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Када смо код youtube-а, ово је одговор једног лика на моју поруку од пре пар месеци:
Citat:
@dekipet Ja sam prije nešto sitno godina čitao izjavu jednog svjetski poznatog glazbenika. Oni jako malu kruha imaju od prodanih ploča, majici i suvenira, žive od turneja i nastupa. Pare od stvorenih djela pokupe uglavnom izdavači, producenti, menađeri (kad se sve podijeli i polaća, naravno). Zato ja osobno nemam nikakvih problema sa piratstvom. Neće Čorba gladovati jer sam skinuo diskografiju s torenta, "kradem" od ljudi koji ga snimaju i izdaju, a oni ionako zarađuju na njegovim idejama.
Да не потпирујем тему поново, само сам хтео да пренесем "и још једно мишљење".
Dekip je offline  
Stara 10.3.2011, 3:28   #459
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

A da malo poslusate sta cika Stallman ima da kaze na temu intelektualne svojine, da malo izadjete iz kutije, cisto onako ... ne morate ako necete.
pivonroll je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pivonroll na korisnoj poruci:
Miki1987 (10.3.2011)
Stara 10.3.2011, 12:30   #460
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Koga briga šta neki hipik ima da kaže na temu bilo čega, a kamoli intelektualne svojine.
Marko_L je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com