Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2011, 3:34   #1
Shofer09
Član
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: u kamionu
Poruke: 143
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Internet-wireless

Zdravo!
Dogovorio sam se sa jos dva druga da koristimo svi troje zajedno net.E sad,oni su od mene udaljeni jedno 200-300m.Sad nebitno ko ce da uzme net od nas troje,bitno nam je kako da se povezemo u wireless i da to radi.
Shofer09 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2011, 21:32   #2
Mirsad
Član
 
Član od: 13.11.2010.
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Internet-wireless

Pogledaj ovu temu; http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=11903
mislim da ces tu naci odgovor koji trazis
Mirsad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 20:37   #3
Shofer09
Član
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: u kamionu
Poruke: 143
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Internet-wireless

Aha ok.U medjuvremenu nam je palo na pamet jos jedna stvarcica.Da vidimo da uzmemo u telekom-u brzinu oko 6mb i nas 10-15 delimo taj net u naselju.E sad ja sam procitao ali se ne razumem u pojedine stvari.Taj ap i slicno.Jel moze neko da mi kaze sta tacno nam treba i koliko bi kostala takva oprema i sta svako od nas treba da ima.Recimo da ima domet do 1km
Shofer09 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 21:16   #4
Mirsad
Član
 
Član od: 13.11.2010.
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Internet-wireless

Citat:
Shofer09 kaže: Pregled poruke
Aha ok.U medjuvremenu nam je palo na pamet jos jedna stvarcica.Da vidimo da uzmemo u telekom-u brzinu oko 6mb i nas 10-15 delimo taj net u naselju.E sad ja sam procitao ali se ne razumem u pojedine stvari.Taj ap i slicno.Jel moze neko da mi kaze sta tacno nam treba i koliko bi kostala takva oprema i sta svako od nas treba da ima.Recimo da ima domet do 1km
Osim jednog AP-a potrebno je da svi racunari imaju Wireles kartice moja preporuka je • TL-WN552AG 54Mbps 802.11a/b/g Wireless PCI Adapter obzirom da je udaljenost 1km od AP do pojedinih racunara,ti racunari ce morati da imaju jos i externe antene... E sad kazes da ce vas biti 10-15 u toj mrezi iskreno mislim da ce tu biti problema sa brzinom..
Za cjene ti nemogu pomoci ali mislim da je Freško pisao o cjenama u temi
"kako najbolje da se umrežim sa komšijom" pa potrudi se i pronadji to..
Mirsad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 20:25   #5
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Internet-wireless

Da ne otvaram novu temu pitacu ovde ,nadam se da nisam ,,omasio,,.

Naime instalirao sam drugo win xp 32-bit i ne mogu da uspostavim vezu.

Koristim tp-link i naravno preko kabla to treba da odradi.
Jednostavno u Control Panel\Network sam nasao i uneo tacne parametre ,ali ne mogu da snimim gde mu je ono sto hvata signal pa da izaberem koi hocu ili kako vec..
Sad ne znam da li je do drajvera ,model je 1394 net adapter i ubio sam se trazeci ,ali nema ga.

Nadam se da sam makar malo mogao da objasnim.

Ako moze pomoc sto pre.

Hvala u napred.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 11:15   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Internet-wireless

@Shofer
15 Računara je popriličan broj korisnika. I to je već malo ozbiljnija mreža kojoj Telekomov plastikaner nebi bio dovoljan.

Imaš sledeću varijantu. 1. prebaciš telekomov uređaj u BridgeMod i oko njega onda praviš mrežu. Potrebna ti je minimum jedan računar kao server koji će deliti internet, i po želji još jedan računar koji će biti fajl server na koji će korisnici trpati podatke i eventualno bi služio svima za skidanje torenta.

Što se tiče računara koji bi glumatao ruter za 15 korisnika preporučujem nešto što bi bila neka P3 mašina na 500MHz sa barem 256MB radne memorije. Hard sve što je veće od 100MB. Još su ti potrebne 2 10/100 mrežne kartice i jedna Wireless mrežna karta sa Atheros čipsetom. Preporučujem proverenu TP-Link 551G. Što se Operativnog sistema za tu mašinu tiče MikroTik 2.27

Ta gore mašina bi radila podelu interneta i uz pomoć nje bi imali totalnu kontrolu. Mogli bi lepo da pravite pakete. Pa se tako nebi desilo da kad uzmete 6/8Mb od telekoma, nebi neko mogao da pusti Torente i da zaguši svima ostalima protok.

A što se tiče te opcione mašine koja bi služila za mrežno skladištenje podataka i eventualno za torente, tu bi bilo potrebna sledeća mašina: Neka P4 Mašina na barem 2GHz ili ekvivalent, 512MB Ram, jedna Gigabitna mrežna kartica. Što se hardova tiče za system je dovoljna i fleška od barem 1GB. Za podatke neki hard bar od 500GB a ako vi želie može i više. Što se operativnog sistema za tu mašinu tiče FreeNAS.

Sa te dve mašine imali bi kompletnu mrežu, Prvi bi radio akaunting korisnika, Pa bi mogao da uzmeš recimo 16Mbs od telekoma i da korisnicima podeliš po 768kbs za surf. A NAS mašini dodeliš preostalih 5Mbs i neka skida torente. I tako imaš sve funkcionalno i niko ne kuka kako se net koči i slično.

@Kureee
Očigledno da nisi instalirao mrežnu karticu a eee1394 nije mrežna nego fajer vajer....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
water wizard (10.2.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SBB uvozi internet iz inostranstva? Bryan Fury Internet usluge 32 2.12.2008 19:33
Wireless Internet, Vista, Real player, Dell Inspirion ShonEPFC Kvarovi 4 4.11.2008 7:13
Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet. NSadian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 30.11.2007 12:42
Wireless internet, da li ima nade? :) K'R' HooD Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.11.2007 9:26
wireless internet - jačina signala natan Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 21.11.2007 17:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com