Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2010, 1:02   #1
Genije_Online
Novi član
 
Član od: 3.3.2010.
Poruke: 26
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zvučnici za razglas

Pozdrav ljudi! Nisam znao da ima ima stručnjaka i za temu koja je meni potrebna, ali slučajno sam preko Googla dobio rezultate sa ovog foruma..mada nisu mi baš pomogli pa ću da Vas pitam..

Trebalo bi da uradim razglas u jednom salonu nameštaja u kom radim..naime..salon je na nekih 1500m2 podeljen na jednu veliku halu i 3-4 prostorije + sprat koji je jedna velika celina, ali podeljen izloženim kuhinjama..
E sad..treba mi informacija oko:
- zvučnika (otprilike nekih 10-15kom)..gde mogu da ih nabavim, neke najjeftinije jer mi je budžet samo oko 30 soma dinara..
-mikseta, pojačalo..da li mi je potrebno nešto od toga? Puštaće se samo muzika,(najverovatnije preko računara) onako lagana..ne mora da vrišti..samo da razbije tišinu..i ništa više..

Any help for me?
Genije_Online je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 3:34   #2
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Zvučnici za razglas

za 30 000 din ne mozes kafic da ozvucis kako valja,a ne 1500 m2 prosotra.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 13:49   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za razglas

Čisto da ti kažem sa čime ćeš se susresti.

Ozvučavanje velikog prostora relativno velikim brojem zvučnika ima isti problem kao i prenos električne energije na velike daljine: veliki su gubici u kablu. Zbog toga se praktično uvek upotrebljava sistem kod kog se na izlazu iz pojačala transformiše signal tako da mu se napon poveća na oko 100 volti. Time se eliminišu gubici, ali zbog toga kod svakog zvučnika mora da postoji transformator koji vraća signal u oblik koji zvučnici mogu da reprodukuju.

Zbog toga, kad budeš tražio uređaje, treba da tražiš kao "100 V amplifier system" ili nešto slično. Tvoj razglas ne treba da bude veliki, pa možda i nećeš loše proći finansijski. Saloni kao što je tvoj obično imaju "spušten" plafon od lakih poroznih ploča, a odgovarajući zvučnici su oni mali crni okrugli koje si sigurno viđao - ugrađuju se lako u te plafonske ploče. Za druge vrste plafona postoje drukčiji modeli, ali se često praktikuje da zvučnici budu na plafonu.

Neke domaće firme nude takve sisteme po principu "ključ u ruke", ili ti prodaju komponente, a tvoje je da postaviš zvučnike, razapneš žice i povežeš sve. Obično je u to pojačalo ugrađena kontrola jačine sa nekim prostim ekvilajzerom, ulazom za mikrofon, CD i slično. Naravno, tu možeš povezati kompjuter i ne treba ti mikseta. Postoje, kao dodaci, razne druge džidža-bidže, kao što je zvučni signal pred neko obaveštenje (kao onaj "ding-dong" na stanicama i aerodromima koji najavljuje spikera) i slično.

Dakle, sada znaš šta treba da tražiš, pa se lati Gugla i pronađi firmu koja najpovoljnije nudi ono što ti treba.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Genije_Online (3.12.2010), oluja (2.12.2010), pharaon.92.bc (2.12.2010), Thaedass (3.12.2010), voodoo_ (4.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče Leptirić Zvuk na računaru 8 30.11.2010 21:18
Krče mi zvučnici na laptopu... MilanceS.14 Zvuk na računaru 3 31.7.2010 19:25
Par problema (ploče i zvučnici) jozvan_Kg Kvarovi 10 26.3.2010 22:13
Novi zvučnici ~ 300€ Nicklord ŠDK - Foto i audio/video 25 2.3.2010 20:25
Zvučnici uz Samsung 42B430 za filmiće i spotove Ripper ŠDK - Foto i audio/video 0 9.2.2010 0:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com