Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.2.2006, 18:12   #1
Plavi
Hiljaditi član :)
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Neogranicen download?

Zanima me koja je najbolja solucija za neogranicen download? Tipa... ostavim komp preko noci da mi skida film ili bilo koji drugi veci fajl, ili da sam citav dan na netu... Napisite svoje kritike, pohvale za svoje favorite:

1. Dial-up? Trenutno ga koristim i to iskljucivo u jeftinoj tarifi. Najjeftiniji je, ali nikad nisam skinuo fajl veci od 15MB.
2. ADSL? Zivim u Batajnici i cisto sumnjam da je dosao do mene i ko zna kad ce da dodje. Ali ako dodje da li ga vredi uzimati?
3. Kablovski? Moj favorit. Vecina ga hvali, da li opravdano? Zanima me da li bi mogao sa Flat HOME paketom da koristim P2P programe, jer sam cuo da postoji problem zbog dinamicke IP adrese?
4. Satelitski internet? Izgleda najbolji za onoga ko ima para. Ali cuo sam da automatski smanjuju download na ISDN brzinu ako ga koristis za masivni download? Da li je to tacno?

Ako imate jos nesto da dodate, slobodno to ucinite. Vise mi je dosadio ovaj dial-up...

Unapred hvala.
Plavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 0:24   #2
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

U batajnici od adsl-a digni ruke ako nisi u Novom Naselju....
ako imaš optičku vidljivost prema Barišićevom mlinu sa krova onda uzmi wireless jer ga ja imam i radi ko blesav!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 0:28   #3
Dekstr
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 40
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Dekstr Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dekstr Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dekstr
Određen forumom Re: Neogranicen download?

E ovako pre svega NIGDE nemas neograniceni download .Svoj mesecni protok i kolicinu skinutih podataka mozes povecati samo povecanjem brzine.
Ja kao heavy downloader koristim satelitski+wireless .
Znaci na satelitu imam brzinu od 16mb/s.
A wireless koristim za surf .
Ako nemas kesa za oba neta ,posto za satelitski treba podkonekcija preporucio bih ti wireless .
Naci uzmes brzinu ok oko nekih 256k (ako kosta ispod 5000din mesecno taj provajder nista ne valja) ili 128k oko nekih 4000din mesecno da bi valjalo .
Na wireless-u imam 128k i placam 4000dinara mesecno i mogu da skidam noc i dan i nece mi se zagusiti jer je provajder keva .
Medjutim sumnjam da ces po ceo dan skidati jer ipak treba i surfovati malo da se nadju ti linkovi , jos ako se zarazis forumom nekom itd...
E sad zasto ne ADSL , pa po meni jos pre godinu dana kad se proculo zaa njega odmah sam znao da je ****** , zasto pa jer ce pokupiti sve korisnike interneta u srbiji i samim tim fatalno zagusiti veze.
Kablovski je mozda jos kako tako i dobar ali nema bas puno kablovskih provajdera koji valjaju .
Dekstr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 0:43   #4
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Citat:
Dekstr kaže:
E sad zasto ne ADSL , pa po meni jos pre godinu dana kad se proculo zaa njega odmah sam znao da je ****** , zasto pa jer ce pokupiti sve korisnike interneta u srbiji i samim tim fatalno zagusiti veze.
Objasni mi molim te zasto je ADSL *****e? Imam ADSL 768 i nemam nikakvih problema, a placam ga manje od tvog wireless-a, tacnije 4400 din.
& ovo o kupljenju korisnika i zagusenju... racimo...da...nisi dobro informisan.
U pola noci, u pola dana, skidam konstantnom brzinom od 79kb/s(rapidshare), tako da prica o zagusenju ne prolazi.

Poslednja ispravka: The Finest Serbian Since '82 (5.2.2006 u 0:58)
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 15:47   #5
Plavi
Hiljaditi član :)
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Citat:
BigBadVuk kaže:
U batajnici od adsl-a digni ruke ako nisi u Novom Naselju....
ako imaš optičku vidljivost prema Barišićevom mlinu sa krova onda uzmi wireless jer ga ja imam i radi ko blesav!
Jesam u Novom naselju, pa ako mozes da mi objasnis zasto moze samo u Novom naselju. Wireless mi je ipak skup.
Ipak, da li je bolje ADSL ili kablovski net (kod SBB-a) i da li se stvarno ceka 2-3 meseca na prikljucenje?
Plavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 18:18   #6
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Citat:
Plavi kaže:
Jesam u Novom naselju, pa ako mozes da mi objasnis zasto moze samo u Novom naselju. Wireless mi je ipak skup.
Ipak, da li je bolje ADSL ili kablovski net (kod SBB-a) i da li se stvarno ceka 2-3 meseca na prikljucenje?
Kod sbb je vreme ogranicavajuc faktor tj oni i kazu dolazimo u roku od 7 dana a to moze da se pretvori u 77. Ortak mi zivi u centru beograda i danas je zvao sutra mu dosli. a druga dva ortaka jedan je cekao mesec a ovaj drugi 3 meseca. Sva sreca da na mojoj zgradi stoji veratov predajnik za bezicni pa internet placam 1500din za mesec dana 256kbs 1:1 i nemam nikakvih problema. Kod sbb moras da uzmes FlatHOME ako oces p2p jer FlatLIGHT ima neki s****ni proxy i emule ili DC++ odmah zagalve cim se upise. Kod SBB najbolje kad imas nekog lika koji radi tamo samo ga pozoves i on ti sredi. Valjda iamte nekog tamo mafijasa Batu Bataju.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 18:54   #7
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Citat:
Plavi kaže:
Jesam u Novom naselju, pa ako mozes da mi objasnis zasto moze samo u Novom naselju. Wireless mi je ipak skup.
Ipak, da li je bolje ADSL ili kablovski net (kod SBB-a) i da li se stvarno ceka 2-3 meseca na prikljucenje?

Zato što će SBB da ti razvuče kablovski samo u velikim zgradama (ako imaš sreće) kod mene u kraju su bili u fazonu može ali da ja prvi krenem od vrata do vrata i da se cimam dok neskupim 15 ljudi u ulici pa će onda da mi to naplate i da me prikače...Naravno ovakav bezobrazluk nije prošao( bar ne kod mene )

Wireles nije toliko skup ako ti netreba AP( dakle ako si severna strana i vidiš Barišiće)...uzmi samo kabal od kompa do antene i naravno antenu +karticu Pretplata ti je 2000 din za flat 256/128Mbps (30/15 KBajta po sekundi)...Ja ga koristim od oktobra i nema nikada nikakvih problema......Raspitaj se još pa odmeri šta ti treba....U principu što više čekaš imaćeš povoljnije uslove...konkurenicja se kolje cene padaju...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 19:47   #8
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Citat:
BigBadVuk kaže:
Zato što će SBB da ti razvuče kablovski samo u velikim zgradama (ako imaš sreće) kod mene u kraju su bili u fazonu može ali da ja prvi krenem od vrata do vrata i da se cimam dok neskupim 15 ljudi u ulici pa će onda da mi to naplate i da me prikače...Naravno ovakav bezobrazluk nije prošao( bar ne kod mene )
Bezobrazluk???? Sta da nece mozda da prave celu infrastrukturu radi jednog korisnika??? Ne razumem sta pokusavas da kazes?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 21:03   #9
Plavi
Hiljaditi član :)
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Citat:
NenadN kaže:
Kod sbb moras da uzmes FlatHOME ako oces p2p jer FlatLIGHT ima neki s****ni proxy i emule ili DC++ odmah zagalve cim se upise.
E da, to mi je isto veoma bitno - da mogu da koristim P2P. Tu verovatno otpada SAT internet, tako da Flat HOME ispada kao najbolje resenje. Jesam li u pravu?

@bigbadavuk
Ne mogu da vidim barisicev mlin, nalazim se u malim kucicama iza zgrada.
Plavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 22:13   #10
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Citat:
SuperG kaže:
Bezobrazluk???? Sta da nece mozda da prave celu infrastrukturu radi jednog korisnika??? Ne razumem sta pokusavas da kazes?

Pa nemoraju da ga razvlače zbog mene...Ali meni ne pada napamet da se razvlačim od zgrade do zgrade i da čukam ljudima na vrata umesto njih....

Zato sam sad lepo ja kod drugog provajdera a oni nek se slikaju...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 12:34   #11
nikornla
Član
 
Član od: 6.2.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Citat:
NenadN kaže:
Kod sbb moras da uzmes FlatHOME ako oces p2p jer FlatLIGHT ima neki s****ni proxy i emule ili DC++ odmah zagalve cim se upise. Kod SBB najbolje kad imas nekog lika koji radi tamo samo ga pozoves i on ti sredi. Valjda iamte nekog tamo mafijasa Batu Bataju.
kod sbb-a taj light i nije predvidjen za p2p.
s obzirom da nameravas da korisitis p2p, prvo se dobro raspitaj za svakog od provajdera (ako mozes kod nekoga) posto ima onih koji umeju da zezaju sa zatvaranjem/filtriranjem portova, raznim "agregacijama" i slicno, a da to obicno precute...
sto se tice IP adresa, ako je dinamcka nema veze, jedino ti je bitnije da bude javna, a ne privatna, ali i ako je privatna i dalje ces moci da naguras down/up do maksimuma uz neke manje nedostatke...
sto se tice skidanja dan ili noc, pa u sustini ti je sve jedno, jedino je noc bolja sto ti je struja tad jeftinija u sustini verujem da kad bi poceo da skidas nesto preko p2p da mi ti mnogo tesko padalo na srce da ugasis komp kad vidis kako ti download pici do jaja ....pozdrav...

Poslednja ispravka: nikornla (7.2.2006 u 22:49)
nikornla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 16:51   #12
Plavi
Hiljaditi član :)
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

@ nikornla

Hvala, to je sve sto sam zeleo da cujem.
Plavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 22:56   #13
nikornla
Član
 
Član od: 6.2.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Citat:
Plavi kaže:
@ nikornla

Hvala, to je sve sto sam zeleo da cujem.
procitaj jos jednom moj prosli post, posto sam se nesto istripovao, pa permutovao staticku i privatnu IP adresu (sad je ispravljeno)...

dakle ako imas javnu adresu, onda ces na svim p2p programima imati "punu snagu", a na privatnoj ces ili biti Low ID ili passive ili nesto trece, a razlog tome je sto ces najverovatnije biti iza NAT uredjaja koji se ponasa kao router, a tad ti obicno prijavljuje kao da si iza firewall-a (na odredjenim programima)... glavna je mana sto neces moci da se povezes sa ljudima koji su takodje Low ID, passive ili nesto trece... eto malo da se iskupim za gresku...
nikornla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2006, 0:49   #14
DOolisha
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Šumadija
Poruke: 64
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen download?

Na SBB-u kažu da je neograničen download, a onda usledi ovo:

http://forum.sbb.co.yu/viewtopic.php?t=1826&start=0


mada mene nikad nisu zvali, iako pravim stotinak gigabajta mesečno,
e sad, nisu hteli ili nisu smeli

E da, na flat light-u nemaš p2p i ne možeš da igraš online igrice
DOolisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji download manager? Psychon@ut Aplikativni softver 75 12.4.2008 13:29
Neogranicen Rapidshare download The Finest Serbian Since '82 Internet tehnologije 322 16.2.2008 1:20
Sajtovi za download filmova Baki Internet tehnologije 5 16.12.2005 14:18
Sajtovi za besplatan Mp3 download Dawnn Zanimljive Web lokacije 1 18.11.2005 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com