Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2015, 18:19   #1
popmilan76
Novi član
 
Član od: 18.6.2012.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Robno knjigovodstvo

Treba da uradim u Delphiju 7,sa bazom u Accessu,robno knjigovodstvo....Ono sto mi treba jeste ideja kako to da uradim i treba mi koje tabele da napravim i u kakvim relacijama da budu....Ako ima neko iskustvo u vezi ovoga,voleo bih da mi pomogne u radu...Unapred zahvalan!!!
popmilan76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2015, 0:18   #2
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Robno knjigovodstvo

Sta ce ti Delphi za to, dovoljan je Access? Razumeo bih da ces da koristis SQL server pa da imas aplikaciju ovako...

A i cuveno pitanje, sta si do sada odradio?

Ovo moze da ti bude dobar orijentir
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2015, 22:58   #3
popmilan76
Novi član
 
Član od: 18.6.2012.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Robno knjigovodstvo

Ko jos koristi Access za front aplikacije,u redu je access kao baza podataka...Ja cu to raditi u Delphiju ili C shrap...ono sto meni treba jeste koje tabele mi trebaju za to,i eventualno u kakvim odnosima da budu....
popmilan76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2015, 0:09   #4
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Robno knjigovodstvo

Nemoj pogresno da me shvatis ali cim moras da postavis ta pitanja ocigledno je da ne znas sta radis. Ne bih se ja na tvom mestu upustao u to.

To da li ces da je odradis u Accessu ili da bindujes komande sa neke forme je manje vazno koliko je bitno da poznajes pravila robnog knjigovodstva i baze podataka. Kada budes imao osnove iz oba samo ce ti se kazati (mozda imas iz baza podataka).

Pogledaj link gore imas elemente koji treba da cine tvoju bazu, iz toga moras da izvuces zakljucke kako da postavis tabele, npr. sifrarnik tipova artikala ce ti biti povezan sa sifrarnikom artikala one-to-many, a u tabelu sa promenama moras da povezes sa tabelom tipova dokumenata na osnovu kojih se izdaje/zaprima roba ...
Mnogo toga zavisi i od organizacije, da li postoji jedan magacin ili vise njih, je li trgovina ili proizvodnja, ...

Razumes koliko komplikovano postaje da se objasni ako ne znas tacno sta zelis da uradis?
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2015, 11:31   #5
popmilan76
Novi član
 
Član od: 18.6.2012.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Robno knjigovodstvo

Ma znam sta radim,ali ne bih da gubim vreme na bazu,jer imam dosta drugog posla....U tom kretanju od materijala do gotovog proizvoda se krece od mlina,pa preko virtuelnog magacina pa do vp i mp,i naravno placanje preko racuna i kesom...itd
popmilan76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Besplatan program za knjigovodstvo? thecoby Aplikativni softver 6 19.9.2013 22:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com