Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2013, 16:22   #1381
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Može Darkest Hour bez HoI2.

Što više industrije imaš veći ti je IC. Od IC-a zavisi koliko istraživačkih timova možeš istovremeno da angažuješ (max 5), a ulažeš ga u proizvodnju i upgrade jedinica, upgrade provincija, transport, itd.

http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/i...d_Factories%3F
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 18:41   #1382
el paragua
Član
 
Član od: 11.9.2012.
Poruke: 48
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Da..tako nekako sam i mislio da je otpilike...bas sam gledao da nadjem takvo nekako objasnjenje na wikipediji ali nisma uspeo... hvala
Jos samo da nadjem neki dobar dodatak za modern day pa da krenem....igrica prebija
el paragua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 19:22   #1383
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom

Darkest hour je standalone mod, znaci moze samo on da se instalira i da se obrise ostalo. ja vise cenim darkest hour od arsenal of democracy.

Ako stavis darkest hour mozes staviti preko njega:

Iron Cross - isto to ali detaljnije, mapa ima zilijon vise provincija i tehnologije su mnogo mnogo mnogo drugacije (i deluju dosta realno) i mnogo je zanimljivije, bar po meni od samog darkest houra.

Modern day scenario 1 ili 2 - bolje je od istog tog na hoi 2 ili arsenal of democracy

Kaizerreich - alternativna istorija - jako zanimljivo (nemacka pobedila u 1 svetskom ratu)

Inace, ako hoces da igras modern day scenario sa Srbijom, ne znam koliko ima vajde, imamo mizeran IC, da igras do 3000te godine neces stici da ga povecas

Poslednja ispravka: DeCoy (13.5.2013 u 20:02)
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 19:34   #1384
el paragua
Član
 
Član od: 11.9.2012.
Poruke: 48
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Voleo bih da krenem sa nekom zemljom da igram ali u danasnjem vremenu....a baksuz jbg ne mogu da nadjem nijedan Modern day mod...ubih se trazeci ali nema...taj Iron cross sam gledao i nije lose pa ako ne nadjem neki mod za Modern day cepacu to....

Kako mogu da vidim koliko je npr jaka neprjateljska jedinica koju zelim da napadnem???
el paragua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 19:40   #1385
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom

Ne mozes da vidis. Mozes da vidis da li ih ima 1-2-3-4-5 itd, ali ne znas koliko ima ljudi (taj healt, ako mogu tako da se izrazim) i ne znas koji je model (koliko je jaka) dok je ne napadnes. Tek kad pocne fajt mozes da kliknes pa da vidis sa kim imas posla.

http://forum.paradoxplaza.com/forum/...-of-the-Month&

evo ti modovi meseca za Darkest Hour tu imas sve one koje sam spomenuo ranije i gde da se skinu i kako da se instaliraju

Poslednja ispravka: DeCoy (13.5.2013 u 20:01)
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 20:20   #1386
el paragua
Član
 
Član od: 11.9.2012.
Poruke: 48
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

A gde mogu da vidim kolika mi je brojnost armije?? I kako npr da spojim vise armija u jednu pa da odjednom napadnem neprijatelja da ne bih sa svakom ponaosob napado na isto polje sa istog polja???

Ne radi nijedan link za modern day scenario...ceo sam net pretrazio...kinuo sam jedan fajl ali ne znam gde treba da se stavi i da li je validan uopste..jel se ovi dodaci instaliraju ili se prebace smao u odgovarajuci folder??
el paragua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 21:47   #1387
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Jedinice su u rangu divizija, a to ti je desetak hiljada ljudi. Spajaš ih tako što ih označiš sve i klikneš na merge units. Samo pazi da general koji je na čelu novoformirane armije može da komanduje tolikim brojem divizija istovremeno.

http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/i...rmy_management
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 22:02   #1388
MilosM
Član
 
Član od: 11.10.2011.
Poruke: 56
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Samo da napomenem da u Arsenal of Democracy mozes da predjes limit od 5 timova, cini mi se da rusi i ameri krecu sa desetak timova u startu, i mogu da dobiju i vise ako unaprede industriju .Nisam dugo igrao, pa mozda gresim ali siguran sam da moze dosta vise od 5
MilosM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 22:19   #1389
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

U arsenal of democracy moze do 10 tech timova....posle 5og na svakih 20 ic dolazi po 1 tech tim.

A u darkest hour velike sile imaju max 7 timova.

Ne znam sta je bolje dal 10 ili 7 max...u dh nemacka pocinje odmah sa 7 a u arsenal ima valjda 5 i polako raste do 10 i problem je u tome sto npr rusi imaju odmah 10 (sunce im zarko!) i dok nemacka stigne do 10 ode voz i rusi su dosta razvijeni...ispadne glupo da rusi su tehnoloski isto tako jako kao i nemci....tako da meni opet dodje da je bolje darkest hour...
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 23:06   #1390
el paragua
Član
 
Član od: 11.9.2012.
Poruke: 48
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Skinuo sam Domsday Armagedon i patch za Armagedon 1.2 + Modern da scenario..instalirao sam sve osim tog modern day moda njega ne znam kako da ubacim pa da mi se pojavi u igri....ovde je objasnjeno http://forum.paradoxplaza.com/forum/...e-for-download ali ja i dalje ne kapiram sta treba pa ako neko zna bio bih mu zahvalan da mi pojasni....
el paragua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 23:48   #1391
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Ako si skidao ovaj poslednji build 1.6 beta 3, na njemu piše "For Armageddon 1.2 only!", a poslednji patch za HoI2 Armageddon je 1.3a i njega verovatno i imaš. Moguće da te zbog toga zeza.

Probaj sa 1.5 buildom.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 12:39   #1392
el paragua
Član
 
Član od: 11.9.2012.
Poruke: 48
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Nisam instalirao tu verziju Armagedona uopste vec 1.2 verziju ali nemam pojma kako da taj Modern day mod ubacim u Domsday-Armagedon pa da mi se pojavi u igri....
Da ne zna neko koji je najnoviji patch ili mod za Modern day scenario i koja verzija mi igre treba da bih mogao da ga igram??? Ne mogu da nadjem nigde na netu tu informaciju.....jbt 3 dana mi prodje u pronalazenju igre uopste igrao nisam...

EDIT: Uspeo sam da instaliram ali imam novi problem Kad udjem u igri na mapi nema grafickog prikaza tenkova i trupa vec samo stoji zastava i to je to..odstiklirao sam ono "use counters" ali opet nece...jel moram nesto novo da skidam da bi ovo popravio??? Ovako izgleda:


Na ovom sajtu ima slika sa grafickim prikazom tenkova i trupa http://forum.paradoxplaza.com/forum/...e-for-download i ja sma odatle i skinuo te fajlove ali kod mene nema....

Poslednja ispravka: el paragua (14.5.2013 u 13:54)
el paragua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 14:24   #1393
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Baci pogled ovde, ima svasta http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Main_Page
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 16:21   #1394
el paragua
Član
 
Član od: 11.9.2012.
Poruke: 48
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Snasao sam se jedva....
Nego...posaljem strateske bombardere da uniste industrijski potencijal jedne neprijateljske provincije...oni to obave i toj provinciji sve bude na nuli (sve fabrike im unistim)...ali posle samo mesec dana ta ista provincija nadogradi svoj industrijski potencijal ponovo!!?? Jel to neki bag/??
el paragua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 16:59   #1395
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
el paragua kaže: Pregled poruke
Snasao sam se jedva....
Nego...posaljem strateske bombardere da uniste industrijski potencijal jedne neprijateljske provincije...oni to obave i toj provinciji sve bude na nuli (sve fabrike im unistim)...ali posle samo mesec dana ta ista provincija nadogradi svoj industrijski potencijal ponovo!!?? Jel to neki bag/??
Ne. IC mozes trajno smanjiti jedino nuklearkama.

Ako zelis da stratesko bombardovanje bude uspesno, moras stalno bombardovati. Zamisli kako bi bilo da posaljes bombardere i IC nemacke padne na nulu posle mesec dana.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 20:13   #1396
el paragua
Član
 
Član od: 11.9.2012.
Poruke: 48
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Pa zar se u realnosti nije desavalo upravo suprotno?? Meni je skroz nelogicno da moram non-stop da saljem strateske bombardere da bih im unistio industriju u bar jednoj provinciji....hajde da ih saljem 1-2 god pa i nekako ali bas stalno??? Ali jbg tako je kako je......

I kako da ispalim nuklearku?? Otkrio sam sve tehnologije koje trebaju za nju, takodje sam otkrio ona tajna oruzja koja trebaju za nju i napravio sam 4 nuklearna reaktora ali i dalje ne mogu da napravim bombu....koliko tih reaktora treba da imam????
Takodje ne mogu da ispalim ni neku raketu a vec sma ih napravio nekoliko......ovo sam sve normalno uradio pomocu sifri cisto da vidim kako sta funkcionise u igri posto je prvi put igram pa kad krenem u ozbillnu kampanju da znam na cemu sam....
el paragua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 21:40   #1397
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
el paragua kaže: Pregled poruke
Pa zar se u realnosti nije desavalo upravo suprotno?? Meni je skroz nelogicno da moram non-stop da saljem strateske bombardere da bih im unistio industriju u bar jednoj provinciji....hajde da ih saljem 1-2 god pa i nekako ali bas stalno??? Ali jbg tako je kako je......

I kako da ispalim nuklearku?? Otkrio sam sve tehnologije koje trebaju za nju, takodje sam otkrio ona tajna oruzja koja trebaju za nju i napravio sam 4 nuklearna reaktora ali i dalje ne mogu da napravim bombu....koliko tih reaktora treba da imam????
Takodje ne mogu da ispalim ni neku raketu a vec sma ih napravio nekoliko......ovo sam sve normalno uradio pomocu sifri cisto da vidim kako sta funkcionise u igri posto je prvi put igram pa kad krenem u ozbillnu kampanju da znam na cemu sam....
Pa u realnosti su saveznici dan i noc slali bombardere a nemci to popravljali. U igri je ta popravka automatizovana, da ne bi igrac morao rucno. Takodje je stratesko bombardovanje dalo realno malo rezultata. Nemci su u jeku bombardovanje povecavali proizvodnju. Mnogo vise im je smetalo nedostatak energije, materijala i radne snage nego industrijskog kapaciteta.

I dalje mozes da napravis mnogo vise stete nego sto se zapravo dogodilo. Bice ti lakse kad se uhodas malo.

Tek kad napravis nuklearni reaktor velicine 6 dobijas bombu. Sto je veci reaktor to brze pravi bombu. Bombu utovaris na strateski bombarder ili na raketu.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 22:52   #1398
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Mislim da mozes nuklearnu bombu da kacis na raketu nakon sto istrazis "miniaturization" ili tako nekako, tamo u secret weapons. U opisu treba da ti pise: missiles may carry nukes. Ali jedan dobar bombarder ce za to vreme da uradi posao

Inace, s kojom drzavom igras?
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2013, 8:58   #1399
el paragua
Član
 
Član od: 11.9.2012.
Poruke: 48
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Aha da bas sam probao upravo tako Prvo sma mislio da ima neki bag u vezi raketa posto nisma mogao nista sa njima da uradim ali sad znam kako to ide....

Igram sa Kubom cisto onako probno...da me na napadaju armije dok se spremam za vazdusni napad na amere, a potom i atomski cim napravim rakete
el paragua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2013, 9:57   #1400
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Sa Kubom pravis nuklearke? I nadas se da ces da dobijes vazdusnu borbu protiv USA? pritisni f12, ukucaj nofog a onda idi u statistiku i pogledaj koliki broj aviona imaju ameri u trenutku kad ti budes imao nuklearke, sto ce se vjerovatno desiti tamo negdje posle 1950. Ima da te izbombarduju dok si rekao hell yeah
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arsenal of democracy, hearts of iron, hearts of iron 2, iron cross, rat, strategija, wwii


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com