Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2014, 2:29   #1
Bogy95
Član
 
Član od: 2.4.2011.
Lokacija: Bosna i Hercegovina, RS, Zvornik
Poruke: 34
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Lenovo B580 Laptop problem

Imam gore navedeni laptop, sa dole navedenim specifickacijama.

Laptop ima problem pri gasenju, kada hocu da ga ugasim preko start menija pa na shot down, pocne da se gasi i ekran se ugasi ali laptop i dalje radi (lampice svetle i ventilator se utisa ali se i dalje okrece. Pa laptop mora onda nasilno da se gasi). Kada idem na restart radi normalno samo kada se ugasi treba mu 2-3 sekunda da se ponovo pokrene (mislim da i to nije neki problem/kvar). Problem je nastao na windows 7, instalirao sam windows 8 i win8.1 ali problem je isti, prelistao sam pola interneta i resenje nisam nasao, flesovao bios i dalje nista. (update biosa sam skinuo sa ovlascenog sajta, bios je bio stariji od instaliranog , barem je tako pisalo, ali svejedno sam ga flasovao.)

Instalirao Windows 7 opet ali problem ne nestaje, probao sam da u power podesavanjima iskljucim hibrenaciju, sleep i dalje isto, skidao sam hotfix-eve sa microsoftovog sajta, menjao sam parametre u registriju ali i dalje isto. Ako je neko imao problem sa ovim neka mi pomogne, sta bi trebalo da se uradi i da li je problem do hardwera?

Kod:
Procesor: Intel® Pentium® Dual Core Processor B970 Brzina: 2.3 GHz, FSB: 1066MHz, 
Chipset: Mobilni Intel® HM65 Express Chipset
Memorija: 4GB DDR3
Hard disk: 500GB/5400rpm
Monitor:15.6 " HD LED Panel, anti glare Rezolucija ekrana : 1366x768
Graficka karta: Intel HD Graphics 2000 
CD/DVD: DVD+/-RW SuperMulti Dual Layer
Zvucnici:Integrisani stereo zvucnici
Mrezna karta: Broadcom Gigabitni LAN 10/100/1000 Mbps
Wireless: Broadcom Wireless LAN (802.11a/b/g/n), ugradjen Bluetooth 4.0
Dodaci i raspolozivi konektori: 4-1 citac kartica,HDMI,
2x USB 2.0,2x USB 3.0,WEB kamera sa integrisanim mikrofonom
Baterija: 6 celija Lithium Ion (Li-Ion)
Bogy95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 2:44   #2
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

Napravi "Force Shutdown" skriptu (imas gotovu na linku) i probaj tako da ga ugasis.

http://www.sevenforums.com/tutorials...ut-create.html
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 10:50   #3
Bogy95
Član
 
Član od: 2.4.2011.
Lokacija: Bosna i Hercegovina, RS, Zvornik
Poruke: 34
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

Isto se desava, ekran se ugasi ali laptop i dalje radi. Imas li mozda neko drugo resenje?
Bogy95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 16:47   #4
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

Ok, idemo dalje.

Da nemas slucajno Hybrid Shutdown ukljucen? Vidim da ljudi imaju identican problem ovom tvom kad je ta opcija ukljucena? Ako je ukljuceno, iskljuci.

Hoce da se izbaguje taj "feature" cesto, ako instaliras sve drajvere u fulu na oba OSa to bi bilo objasnjenje zasto ti se ista stvar desava bez obzira da li je Win 7/8/8.1.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 17:47   #5
Bogy95
Član
 
Član od: 2.4.2011.
Lokacija: Bosna i Hercegovina, RS, Zvornik
Poruke: 34
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

A mozes li mi objasniti kako se iskljucuje to na Windows 7-ci?
Bogy95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 18:09   #6
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

da li ti sleep radi kako treba? ili recimo kad udjes u bios i ides samo save and reboot da li mu treba da odreaguje? Imam dell sa tim problemom sutra ide u servis. Na internetu pise da mu je cmos baterija, ali je u garanciji pa necu da čačkam. inace ovlascen servis mi je odma rekao ploča....
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 18:17   #7
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

Izgleda da to postoji samo za Win 8/8.1 ili su ga pomesali sa RapidBoot. Vidi imas li instaliran RapidBoot, ako imas obrisi.

Probaj i da ugasis laptop tako sto ces prilikom gasenja da drzis levi Shift i da kliknes na Shutdown.

Ima dosta varijanti, moramo da isprobavamo dok ne ubodemo, mada ako nista ne uspe, moze biti i do CMOS baterije, a vidim da je kod nekih HP laptopova sa ovim problemom moralo da se petlja nesto i sa maticnom plocom. Mada su male sanse za ovo, ipak mislim da je do nekog softvera koji ovo uzrokuje.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 18:24   #8
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

imam dell n5110 sa i5 procesorom i ovako radi godinu dana stigao mi iz švice da se proda, al cu ga prvo kod ewe ( kod njih je u garanciji). Jednostavno ploca ne dobija signal da se ugasi, hdd i sve se ugasi jer ovaj dell je gasen na 5sekundi, a hard sve ok. sve je pokusano sa njim i nema resenja nikakvog. Ono sto je najgore iz biosa kad reboot treba mu par sekundi da odreaguje isto i sa crtl alt del stisnes cekas 10 sec i on odreaguje. Na dell suport sajtu su ljudi resavali zamenom cmos bateriji. mada opet kontao sam ako je cmos baterija prazna da bi mi nakon vadjenja Velike baterije se resetovao bios, ali nista se nije desilo, tako da cmos nije prazna..... Neka pokusa sve software, ali nije do toga... nadajmo se da nisam u pravu....
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 18:35   #9
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

Ako imas Win 8, onda iskljuci Fast Startup.

Ovde pise sta trebas da radis.

http://www.eightforums.com/tutorials...ndows-8-a.html

Normalan Shutdown bez ovog cackanja mozes da odradis i tako sto pritisnes Windows dugme i X, probaj pa javi kako je proslo.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 22:22   #10
Bogy95
Član
 
Član od: 2.4.2011.
Lokacija: Bosna i Hercegovina, RS, Zvornik
Poruke: 34
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

Evo ovako, sta sam pokusavao. Hibrenacija je iskljucena u windows znaci kod power options, pa advanced postoje neki parametri, sleep je iskljucen. Tako da samo shut down treba da odradi. E sa restart tacno je da mu treba par sekundi da odreguje, znaci ugasi se i par sekundi mu treba da se upali.

Za ctrl+alt+del ne radi, jedino nisam pokusao da zadrzim par sekundi. Bios je je vracen na fabricku verziju. Laptop je jos u garanciji pa ce najverovatnije u servis, pokusan je force shutdown shourct ali bezuspesno.

Drajveri nisu, jer kada sam instalirao win7 juce, clean bez updatea i bez ikakvog softwera, zabaguje na onoj slici shuting down. Inace zagrijava se puno pa je verovatno pun prasine, ne otvara mi se zbog garancije, tako da mu servis ne gine. Hvala na pomoci ljudi, ako je neko uspeo softwerski da resi neka kaze, svasta sam pokusavao, al nade jos ima. E da, postoji bios od drugog laptopa isto marke lenovo, koji ima neke fiksove u vezi ovog problema. Da li moze on da se flasuje da ne zeznem nesto?
A ovo sam vas zamucavao nije dzabe, to je zato sto ce u servisu da ostane mesec dana, a meni za faks treba.

Poslednja ispravka: Bogy95 (24.9.2014 u 22:35) Razlog: Greske u pravopisu, izvinjavam se.
Bogy95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 0:33   #11
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Lenovo B580 Laptop problem

Ako bas nista od ovoga ne funkcionise, ostalo ti je jos da se vratis na Win 8/8.1 i da probas da iskljucis Fast Boot, okacio sam link u nekom od prethodnih postova, nista te ne kosta.

Ako i to ne radi, teraj u servis, ako je problem kao kod HP laptopova (neki pin na ploci) ili Dell (zamena CMOS baterije), ne bi trebalo da bude problem za servis da ti to sredi, e sad pitanje je koliko ce da ti cami laptop kod njih
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 22:08   #12
Bogy95
Član
 
Član od: 2.4.2011.
Lokacija: Bosna i Hercegovina, RS, Zvornik
Poruke: 34
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Thumbs up Re: Lenovo B580 Laptop problem

Bio je na win 8.1 i iskljucivao sam i to, ne vredi. Mislio sam i ja da je do toga, "krsio" sam sve i svasta po registriju oko power/shutdown itd... al nista ne pomaze, da se ugasi nece.. Jbg ide on u servis, nema druge. Jos jednom hvala na odgovorima. Be the best of the best!
Bogy95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa driverima za laptop dell vostro a840 cimbo007 Kvarovi 1 13.9.2011 21:48
E sad je već problem... [posle rasklapanja laptop ne radi] Marti Misterija Prenosni računari 17 8.4.2010 13:51
Laptop sleep problem ili...? ShonEPFC Prenosni računari 4 24.11.2008 18:15
Problem sa combo drive-om laptop Compaq Presario 705ea LMiodrag Prenosni računari 2 18.11.2008 1:00
Laptop - Ogroman problem hocukuci Operativni sistemi 3 7.10.2007 0:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com