Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2010, 1:32   #1
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Internet problem

Imam jedan problem koji mi svakog dana oduzima mnogo zivaca! "Ponosni" sam vlasnik dial-up interneta kod operatera Verat.Net-a. Posto internet koristim samo povremeno za informacije u vezi fakulteta, email, citanje tekstova (najcesce Wikipedia) sporost ove vrste interneta mi nije predstavljao problem pogotovo sto ne raspolazem ni sa dovoljno sredstava a ponajvise dovoljno vremena (ah taj fax - jos "samo" 8 ispita ) za ADSL ili kablovski net. Problem koji se pojavio pre nekoliko meseci se sastoji u ovome:

Kada se konektujem na net sve je za dial-up standarde najcesce uredu kratko vreme (otvaranje dve do tri stranica - mada primetno sporije od rada od pre nekoliko meseci) a onda odjednom kada pokusam da otvorim neku stranicu:

1. otvaranje iste se protegne u nedogled sve dok se ne diskonektujem - tada browser automatski predje u Work Offline rezim rada i stranica se otvori (vidi se ceo text, a slike se najcesce ne otvore) ili

2. izadje mi Tab: Problem loading page-The connection was reset-The connection to the server was reset while the page was loading... i tako za bilo koju stranu koju probam da otvorim sve dok se ne diskonektujem i ponovo konektujem i tako ponovo u krug (ponovo kratko vreme internet radi a onda se ponovo pojavi neki od ova dva problema)

U cemu je problem? Da li je u pitanju neki virus ili drugi malware ili je do Verat.Net-a, ili nesto trece? Napomijem da nije pomoglo ponovno pravljenje Network konekcije, reinstaliranje browsera (Firefox 3.6.3). Inace veliki cistunac sam sto se tice sigurnosti sistema (eh da sam takav za ostale stvari ) imam instalirane Eset Smart Security i Malwarebytes (update-ovane) i sken sa njima ne pokazuje nista. Takodje stalno cisim sistem sa CCleaner-om i Advanced Uninstaller PRO 10.1. Konfiguracija (mislim da nije bitno, ali za svaki slucaj) AMD Duron 900MHz, 256MB SDRAM, GeForce 2 MX\MX 400, Windows XP SP3 (32bit-naravno). Moram da napomenem da sam slican problem imao pre godinu dana, tada sam od antivirusa imao Avast pa sam reinstalirao sistem stavio Eset i od tada je sve radilo dobro do pre dva tri meseca. Ne zelim i nemam zivaca da ponovo reinstaliram sistem posto je sve osim ovoga u redu, pa ako neko ima resenje Please Help!!! Hvala unapred!
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 11:09   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Internet problem

Tu mora da se ide sistemom eliminacije.

Prvo probaj sa nekim drugim provajderom, nešto tipa 042/xxx-xxx čisto da vidiš da li se isto dešava i sa drugim provajderom kako bi to eliminisao.

Drugo što može biti je problematičan Modem odnosno Drajveri za njega. Probaj da nađeš novije ili reinstaliraj stare drajvere za modem.

Ako nije ni to probaj sa drugim Brauzerom, Explorer, Opera ili nešto treće što ti je pri ruci samo da nije derviat Mozile. Kako bi eliminisao i Mozilu kao mogući uzrok.

Ako ti ništa od gore navedenog ne pomaže. Bojim se da ti reinstalacija ne gine kao što si i predhodni put problem rešio.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
simke85 (1.6.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanja vezana za wireless... Teva Internet usluge 489 22.9.2017 20:02
Internet problem Krilce Zaštita 9 31.12.2009 20:17
Internet problem EclipsE Slobodni softver 19 3.7.2009 16:03
Bežični Internet - problem sa signalom renato21 Internet usluge 15 14.7.2008 23:01
Problem sa internet vezom boljanici Internet usluge 6 5.9.2006 7:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com