Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2010, 13:53   #1
mradomir
Novi član
 
Član od: 13.3.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom hard disk error

pomozite...
na HP laptopu nx9010 ne mogu da podignem sistem: izbacuje pruku hard disk error. provjerio sam u bios-u i vidio da prepoznaje disk, pokušao sam da podignem sistem i kada sam došao do particija - prikazuje mi particiju D kao ntfs, a za dosadašnji sistemski drive C mi kaže da je unknown - pošto na D disku nemam ništa htio sam da na njega dignem sistem ali mi ne da -nego me pita da li da formatira C disk, a pošto na njemu imam mnogo značajnih podataka ne smijem da ga formatiram. onda sam pokušao da ođem sa XP live CD-om i uspio kad unutra - prikaže C disk i kaže da je RAW formatiran, ali ne mogu da užem na njega. da li mi neko može pomoći prvo da spasim podatke sa C diska, pa ću onda pokušati da ga formatiram i podignem sistem na njemu - valjda onda neće biti problema?
mradomir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2010, 14:44   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: hard disk error

C particija ti je otišla u večna lovišta, a po svemu sudeći, uskoro će i ceo hard disk.
Podatke možeš da pokušaš da spaseš, koliko toliko, nekim od specijalizovanih programa za to (potraži malo po forumu, odavno nisam u toku pa ne mogu da ti preporučim neki).

Međutim, imaj u vidu to da se spasavanje radi tako što disk prikačiš na neki drugi kompjuter, pri čemu se sve što je spaseno kopira ne neki treći disk, ili eventualno na prazno mesto na nekom od diskova sa tog drugog kompjutera. Nema ni govora o spasavanju podataka s jedne na drugu particiju istog diska.

I još nešto, to spasavanje veoma dugo traje. Recimo dan i noć, ili dva dana i dve noći (zavisno od količine podataka). I, naravno, ti dobiješ gomilu nekih fajlova sa čudnim imenima, od kojih neki valjaju a neki ne, i posle tek treba da se okoziš prepirajući po tome, tražeći šta je šta i rinejmujući.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
mradomir (13.3.2010)
Stara 13.3.2010, 17:41   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: hard disk error

Spasavanje podataka mozes da odradis programom Zero Assumption Recovery, vrlo dobro se pokazao.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard disk za sistem i za storage bojanh Nosači podataka 9 17.6.2009 15:48
Fedora se zamrzne, hard disk se restartuje fingerprint Slobodni softver 1 6.6.2009 21:02
Windows Hard Disk prepoznaje kao Flash jingles Nosači podataka 10 14.1.2009 9:16
Hard disk problem THE_BOSS Kvarovi 10 10.1.2009 20:47
Hard disk za laptop Predrag Stankovic ŠDK - Nosači podataka 0 22.8.2007 8:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com