Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2007, 21:09   #21
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Jel Box kuler? Kakvo ti je kuciste, koliko imas dodatnih ventilatora? od svega toga zavisi. To je po meni ok temeratura. Poteraj neku igru dvadesetak minuta, pa odmah izmeri temperaturu.

Gornja granica za procesor je 75 stepeni i tada se pali termalni mod, ali sve preko 55-56 stepeni kada nije opterecen je vec previse.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2007, 11:56   #22
pavlem
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

jeste box kuler,chieftec big tower imam 6 dodatnih ventilatora e da juce sam menjao pastu na graficku ne znam zasto i danas sam nesto gledao u kucistu dok je bilo upaljeno kada onaj deo gde je onaj bakar samo vreo mogu kafu skuvati.RAdi se o GF 6600GT nije klokovana
pavlem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2007, 15:22   #23
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Imam termalnu pastu CoolerMaster Nano Fusion i procesor Intel C2D E4400. jedno pitanje: da li je postupak stavljanja paste na ovaj cpu isti za sve tipove termalnih pasti, tj. da li moze da se postavi ova nano fusion na isti nacin kao i arctic silver 5 (jedna tanka linija preko sredine procesora i kad se postavi kuler okrece se dva tri puta u pravcu sata i kontra i to je kao dovoljno da se rasporedi pasta po celom procesoru ravnomerno)??
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2007, 15:32   #24
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

ja ne bih tako radio..
najpravilniji nacini(po mnogima) idu ovako:
1)naneses zrnce paste na sredinu heatspreader-a i kada kuler nalegne sam rasporedi pastu koliko treba
2)naneses jednu liniju paste po ivici heatspreader-a, i onda uzmes neku staru kreditnu karticu ili neku vizit kartu od tvrde plastike i pritisnes i jednim potezom prevuces preko povrsine i sam rasporedis po procesoru, ovo se smatra za najbolji nacin
3)ne treba okretati kuler pri stavljanju na procesor niti stavljati po sredini jer time se postize manji efekat nego kada se to uradi na gore navedena dva nacina
nije bitno koji je tip paste, sve se nanose na isti nacin
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mad_skillz na korisnoj poruci:
LuckyDzone (12.7.2010), MEGATRON (3.11.2007)
Stara 3.11.2007, 15:48   #25
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Citat:
mad_skillz kaže: Pregled poruke
2)naneses jednu liniju paste po ivici heatspreader-a, i onda uzmes neku staru kreditnu karticu ili neku vizit kartu od tvrde plastike i pritisnes i jednim potezom prevuces preko povrsine i sam rasporedis po procesoru, ovo se smatra za najbolji nacin
I meni se cini da je najbolje tako, znao sam da mnogi koriste ovakav nacin al' otkud znam, bolje da pitam.nego kazi mi jel moze umesto kartice (imam karticu dobio sam je uz pastu) da se prstom i kesom za zamrzivach obavi to, neki kazu da je tako lakshe?
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2007, 16:40   #26
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

nemoj raditi tako jer mnogo ces je vise razmrljati i naneti neravnomerno nego kada bi to radio karticom ili nanosenjem na sredinu...
jednostavno ne bi bilo dovoljno efektivno, onako je najbolje, ne prstima
poz
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mad_skillz na korisnoj poruci:
MEGATRON (3.11.2007)
Stara 3.11.2007, 22:31   #27
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Nano Fusion je prilično gadan za mazanje, jer je dosta gust, tako da fora sa karticom teško uspeva (ja sam se baš iscimao). Možda je ipak lakše da staviš jednu liniju na sredinu, razmazaće se to posle nekako.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 0:17   #28
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Nano Fusion je prilično gadan za mazanje, jer je dosta gust, tako da fora sa karticom teško uspeva (ja sam se baš iscimao). Možda je ipak lakše da staviš jednu liniju na sredinu, razmazaće se to posle nekako.
Jeste prilichno je nezgodan za mazanje, a ja sam malo trapav za takve osetljive stvari pa sam se ipak odluchio za ovaj metod linija po sredini pa nek ga heatsink sam rasporedi. za sad je sve ok.pozz
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 13:25   #29
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Citat:
MEGATRON kaže: Pregled poruke
Imam termalnu pastu CoolerMaster Nano Fusion i procesor Intel C2D E4400. jedno pitanje: da li je postupak stavljanja paste na ovaj cpu isti za sve tipove termalnih pasti, tj. da li moze da se postavi ova nano fusion na isti nacin kao i arctic silver 5 (jedna tanka linija preko sredine procesora i kad se postavi kuler okrece se dva tri puta u pravcu sata i kontra i to je kao dovoljno da se rasporedi pasta po celom procesoru ravnomerno)??
Citat:
mad_skillz kaže: Pregled poruke
ja ne bih tako radio..
najpravilniji nacini(po mnogima) idu ovako:
1)naneses zrnce paste na sredinu heatspreader-a i kada kuler nalegne sam rasporedi pastu koliko treba
2)naneses jednu liniju paste po ivici heatspreader-a, i onda uzmes neku staru kreditnu karticu ili neku vizit kartu od tvrde plastike i pritisnes i jednim potezom prevuces preko povrsine i sam rasporedis po procesoru, ovo se smatra za najbolji nacin
3)ne treba okretati kuler pri stavljanju na procesor niti stavljati po sredini jer time se postize manji efekat nego kada se to uradi na gore navedena dva nacina
nije bitno koji je tip paste, sve se nanose na isti nacin
Ovo shto je Megatron naveo pishe u uputstvima za mnoge kulere.E sad da li je najbolji nacin ne znam.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 13:29   #30
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

meni nanosenje po dijagonali, tj. po sredini nije bas najbolje, probao sam i tako i jednostavno ivice HS-a, tj. delovi koji se na krajevina ona dva trougla koji se formiraju tako, ostanu ne pokriveni i nije najbolji nacin...barem po meni..
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 19:04   #31
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Citat:
mad_skillz kaže: Pregled poruke
meni nanosenje po dijagonali, tj. po sredini nije bas najbolje, probao sam i tako i jednostavno ivice HS-a, tj. delovi koji se na krajevina ona dva trougla koji se formiraju tako, ostanu ne pokriveni i nije najbolji nacin...barem po meni..
Pa nije ni potrebno na c2d da se popune ivice. Mislim da je najbitnije da pasta pokrije centralni deo, tj onaj centralni pravougaonik koji se nazire na heatspreader-u, shto se sigurno pokriva nanoshenjem linije po sredini i posle heatsink obavi ostali deo zadatka, tj. rasporedi pastu po heatspreader-u, ali nije neophodno po celom. to je moj neki zakljuchak.

na slici se jasno vidi gde su jezgra rasporedjena, samo se provuche linija uzduz i to bi trebalo da bude dovoljno.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	core2.02.jpg
Viđeno:	247 puta
Veličina:	37,6 KB
ID:	13705  
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 19:24   #32
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

ma okej radi ti kako mislis da je najbolje, ja sam pricao na osnovu nekog mog skromnog iskustva..iovako skidam/vracam procesor barem 2,3 puta u toku par nedelja
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 20:19   #33
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Citat:
MEGATRON kaže: Pregled poruke
na slici se jasno vidi gde su jezgra rasporedjena, samo se provuche linija uzduz i to bi trebalo da bude dovoljno.
Trebalo bi, ali nije baš tako zato što taj metalni poklopac naleže direktno na procesor, tako da se on greje čitavom površinom i bilo bi dobro da svuda bude paste, jer hladnjak naleže na taj poklopac čitavom površinom. Jedna deblja linija po sredini je dobro rešenje, jer se pasta pod pritiskom kulera (kao i temperature proca) sama razmaže do ivica. Naravno, ne treba biti štedljiv, ali ni preterivati. Tek kad jednom postaviš kuler, pa ga skineš i vidip da li je čitava površina premazana, tada ćeš znati da li je bilo dovoljno paste, ili si preterao. Vremenom ćeš "odokativnom metodom" znati koliko paste je potrebno. Čisto stvar praxe!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 22:59   #34
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

@Rocker
Pogotovo ne preterivati, nano paste su elektroprovodne, pa korisnici koji nemaju IHS na svom procesoru - OPREZ!
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2007, 19:20   #35
kom@
Član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 194
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kom@
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Bog'te, pa sta sam ja uradio. Skidao sam davno kuler sa procesora zbog jedno kilo prasine i video tu pastu, nisam znao cemu to, mislio sam da je to neki lepak, pa sam je skroz obrisao,(na suvo, pritiskom), Sad i nemam istu namazanu. Jel to neophodno? Procesor je 'ladan ko spricer btw.
Eh, bolje da sam se drzao principa, na'rani svinje i nista ne diraj

Poslednja ispravka: kom@ (23.12.2007 u 19:41)
kom@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 12:15   #36
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Bilo bi i vise nego pozeljno.

Poslednja ispravka: Chivan (24.12.2007 u 12:55) Razlog: izbačen off-topic
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 15:22   #37
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Citat:
MEGATRON kaže: Pregled poruke
Pa nije ni potrebno na c2d da se popune ivice. Mislim da je najbitnije da pasta pokrije centralni deo, tj onaj centralni pravougaonik koji se nazire na heatspreader-u, shto se sigurno pokriva nanoshenjem linije po sredini i posle heatsink obavi ostali deo zadatka, tj. rasporedi pastu po heatspreader-u, ali nije neophodno po celom. to je moj neki zakljuchak.
Ako bi bilo tako, što bi se onda Intelovci mučili pa stavili toliki metal? Onaj deo sa strane sigurno je hladniji, ali ne verujem da baš nema nikakvog uticaja.

---------

Inače, po pitanju kulera i paste čuo sam najneverovatnije priče. Jedan član ovog foruma žalio mi se da mu se pregreva procesor. Ispostavilo se da mu je popustio mehanizam za zatezanje na kuleru. To je sredio, ali nije imao pastu. Otišao je u servis, gde takođe nije bilo namenske paste, ali mu je serviser "u poverenju" rekao da oni, kad ne nađu pravu pastu, stave "običnu". Na pitanje koja je to obična pasta odgovor je bio "Pa, ona za zube, naravno" Što je još bolje, čovek je probao da namaže kuler pastom za zube (ionako je naručio drugu ploču i procesor pa je mogao da dozvoli sebi luksuz da eksperimentiše) i, iznenađujuće, rezultati su bili sasvim zadovoljavajući. Ne znam samo kako bi se sve ponašalo posle izvesnog vremena kad se "kalodont" osuši i ispuca
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (1.7.2008)
Stara 24.12.2007, 15:55   #38
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

ovaj, negde sam video test pasta gde su stavili pastu za zube i CPU je imao samo 1 stepen vise od regularne paste
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 16:35   #39
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

To nije pametno jer se pasta za zube nakon dugo korishcenja tako koncentrishe da posle je jako teshko skinuti kuler i sl.
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 17:17   #40
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ako bi bilo tako, što bi se onda Intelovci mučili pa stavili toliki metal? Onaj deo sa strane sigurno je hladniji, ali ne verujem da baš nema nikakvog uticaja.
I meni nije logicno ali evo slika iz zvanicnog uputstva za nanoshenje Arctic Silver 5 i Arctic Cooling MX-2 paste.



I tema na XSu o tome.
http://www.xtremesystems.org/forums/...ermal+compound

I jedan review o nanoshenju paste.
http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=635


Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Inače, po pitanju kulera i paste čuo sam najneverovatnije priče. Jedan član ovog foruma žalio mi se da mu se pregreva procesor. Ispostavilo se da mu je popustio mehanizam za zatezanje na kuleru. To je sredio, ali nije imao pastu. Otišao je u servis, gde takođe nije bilo namenske paste, ali mu je serviser "u poverenju" rekao da oni, kad ne nađu pravu pastu, stave "običnu". Na pitanje koja je to obična pasta odgovor je bio "Pa, ona za zube, naravno" Što je još bolje, čovek je probao da namaže kuler pastom za zube (ionako je naručio drugu ploču i procesor pa je mogao da dozvoli sebi luksuz da eksperimentiše) i, iznenađujuće, rezultati su bili sasvim zadovoljavajući. Ne znam samo kako bi se sve ponašalo posle izvesnog vremena kad se "kalodont" osuši i ispuca
Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
ovaj, negde sam video test pasta gde su stavili pastu za zube i CPU je imao samo 1 stepen vise od regularne paste




Znaci kechap je bolji od AS5, mada se i senf solidno pokazao.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
_RaZoR_ (21.1.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
box, cpu, kuler, pasta, procesor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zamena ventilatora na grafickoj? JCDenton Grafika 8 14.10.2007 19:45
6600GT na 100 C a bez kulera kamper Grafika 7 23.1.2007 2:30
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37
Zamena kulera Che_ Osnovne komponente 10 16.2.2006 2:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com