Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2015, 21:48   #121
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

To jeste al opet se nadje neka koja je dobra, mada i drugacije neke igre uticu na nekoga. Kad razmislim ETS 2 je recimo igrica bez nekog cilja al eto ja volim da stavim slusalice, pustim radio ili plejlistu i vozim onaj kamion jer me to opusti na nekih pola sata. Kao i sto ti kazes, volim da procitam dobru knjigu, pogledam dobar film ili seriju (kojih je takodje sve manje mi drze paznju). Igrice su okej ali u nekoj normali, meni je recimo totalno bez smisla kad covek od +30god trci kuci sa posla da igra igricu do kasno u noc.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 0:49   #122
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Moram prestanem da *****m da cu prestanem da igram
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 10:56   #123
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Slažem se sa Pinstripe, ets2 igram iz istih razloga, baš ume da odvuče od svakodnevnih problema. Što se tiče prestanka igranja, ne planiram da prestanem, igre koje sam ovog leta igrala su pretežno za ps2, stvarno ima igrica koje su remek delo i vredi ih igrati iznova, a i moj komp nije za ove nove igre, volim odigrati Sibiriju 1 i 2 kao i puzzle sa skrivenim objektima.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 11:47   #124
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Zaboravio sam da dodam da volim i Mount & Blade Warband i modove za njega ali mi ETS2 stvarno odmori glavu, pustis muziku, i samo vozis bezbrizno (sto je u RL nemoguce )
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 21:57   #125
sasagrof
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 74 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nisam pokrenuo masinu od maja i neznam kad cu.Pomalo me to zabrinjava jer letim u simulacijama petnaestak godina. Medjutim na starijem od dva laptopa sam instalirao Fallout 1 i onako ga usput presao,znaci nije da sam mrtav za igre. Voleo bi da nadjem vremena za Witcher 3 samo...poceo sam da cenim vreme provedeno mimo pc sve vise. Ustvari valjda se ponovo vracam kjnigama zavladalo je vreme igrica prazno suplje kao holivudski blokbasteri.
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 22:00   #126
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Bas tako, nekako sve vise cenim vreme van ekrana pa i kuce, kao u detinjstvu, igrice su mi sluzile za zimsko vreme i kada niko, takodje zbog vremena, da izadje napolje da se igramo
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 13:38   #127
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Gaming kompanije oduvek izbacuju igre cija je prica "nula" (cast izuzecima). Zato sam i prestao da se igram. Jednostavno, igre u globalu imaju vrlo malo umetnicke vrednosti i postalo mi je mnogo vece uzivanje da fanaticno pratim film, jer je tako mnogo lakse da dodjes do tog duhovnog/intelektualnog/emotivnog zadovoljstva i da se cak unapredis u tim pogledima i pocnes da posmatras svet drugacije. Jedino sto igre uglavnom nude je "primalno" zadovoljstvo kad provalis mehanicke, matematicke sisteme igre i pametno ih iskoristis da pobedis.

Naravno, ko se potrudi, moze da nadje i neku umetnicku vrednost ispod naslaga losih scenarija i stila, ali igre i traju dugo. Radije cu da procitam dobru knjigu ili da odgledam pet filmova nego da se bakcem s tim.
Potpuno se slažem sa ovim.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
caine (27.9.2015)
Stara 27.9.2015, 14:23   #128
slavkostorm
Član
 
Član od: 10.6.2015.
Poruke: 194
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 37 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Prestao sam samo da igram sve i svasta, svaku novu igru koja izadje, a igre i serijale koje su mi se oduvek dopadali verovatno cu uvek i igrati.
slavkostorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku slavkostorm na korisnoj poruci:
maxiMD (28.9.2015)
Stara 27.9.2015, 14:41   #129
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja uzeo nov racunar tamo u Januaru sa namerom da igram igre,stvarmo volim video igre..ali ne mogu bas sve da igram.I ono sto nisam verovao da ce mi se desiti jednostavno...nemam volje.Pocnem neku igru i nekako me smori posle par minuta,malo mi postaje nekako zamorno..vise mi prija neka knjiga.
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 18:55   #130
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Igram samo ono što mi se zaista dopadne i u zadnje vreme ili igram ponovo neke stare naslove ili pikam Insurgency kad mi se igra MP.

S vremena na vreme opalim sa ortacima Risk of Rain, PES ili Towerfall ali to je kad se socijalizujemo. Generalno, slabo igram igre a moderne splačine od igara me smaraju: AC, Batman, i stare uništene franšize (I'm looking at you, Ubisoft and SE).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 19:54   #131
Losmii87
Član
 
Član od: 19.3.2011.
Lokacija: Veternik
Poruke: 209
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 38 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

tesko jer mi je u opisu posla da igram igre po svjoj volji.
Losmii87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 21:13   #132
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Dok sam bio klinac i tinejdzer,pikao sam. Secam se zlatne ere mog igranja kada sam pikao po 10 sati San Andreas,probudim se ujutru,krenem oko 10-11, jedna pauza za rucak i pici opet do 21h . Imao sam vise vremena za bacanje, manje obaveza,manje razmisljanja.

Danas sa 26 nemam to. Nemam toliko vremena da ispipam igru i proverim kakva je prica, dal valja sve to itd kad imam 100 drugih stvari da uradim.

Price u danasnjim igricama nema,uglavnom je to ide do tacke A,pobij neprijatelje i povuci prekidac i idi do tacke B da vidis sta ce da se desi. Prica neka isprana glupost naravno.
Pre cu da odgledam film i izvucem neki zakljucak iz price koja se uglavnom mnogo brze odvija i bolja je nego da se napucavam sa AI.

Trenutno, BF3 ponekad zbog multija i to je to. Ostalo njah ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2015, 12:26   #133
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Price u danasnjim igricama nema,uglavnom je to idi do tacke A,pobij neprijatelje i povuci prekidac i idi do tacke B da vidis sta ce da se desi.
Misliš kao Doom, Quake itd.
Te priče kako današnje igre ništa ne valjaju vam postaju otrcane.
Priča kako se nema vreme.
I to nije istina nema ne mogu ima neću.
Ako je čoveku stalo do video igara on će da nađe vreme da odigra nešto. Pa makar i da odvoji dva sata dnevno kao kad gleda film.


Lično mene su igre smorile ali iz drugih razloga. Star komp beda nema para da se odvoji za nov. A ja sam od onih što stalno moraju da igraju nešto novo. Ne koncentrišem se na jednu stvar dugo.
Da prestajem nikad. Samo još da mi padne s neba koja hiljada evra i da nabavim novu masinu.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
caine (4.10.2015), Leonida (30.9.2015), nameless1 (30.9.2015)
Stara 30.9.2015, 12:45   #134
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

U staro vreme samo su avature, i to cak ne sve avature, imale dobru pricu. Ono sto sve ima danas ne moze ni da se poredi sa tadasnjim vremenima.

Poslednja ispravka: player1 (30.9.2015 u 13:28)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2015, 14:58   #135
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ima tu jos jedna stvar, koja je posledica interneta a uzrok je sto su danasnje igre takve kakve su. Naime, toliko smo zatrpani informacijama sa svih strana a pri tome su nam veoma lako dostupne (tv, telefon, tablet itd.) da nam je paznja rastrzana na sve strane. Dodajte tome jos i obaveze koje imate (skola, faks, posao, porodica ko sta voli ) i u vasoj glavi jednostavno "nema vremena" da se udubljujete u pricu ili sustinu. Iz tog razloga i prave brainless igre. Klinci vise po "fejsu" i sl., cim treba kliker za igru nece da gube vreme.

Naravno, kolicina paznje je srazmerna kolicina obaveza. Secam se da sam kad je izasao BG 2 provodio nekoliko sati dnevno igrajuci, totalno uvucen u pricu i taj svet. Danas, evo W3 me ceka nisam ni otpakovao kutiju.... Imam filmove od 2009-e koji cekaju na gledanje. Doduse imam malu decu, ali opet kad deca legnu imam sat-dva vremena da nesto pogledam ili odigram pre spavanja. Moje igranje se svede na BF4 gde, onako, s pola mozga jurcam po mapi jer nemam energiju za iole pametniju igru. Razmisljam da se vratim avanturama jer sam njih prvo zavoleo 90-tih na Amigi, ali nikako da krenem
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
filpan (30.9.2015)
Stara 30.9.2015, 16:10   #136
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Jao od point and click avantura bih opet igrao Gold and Glory: The road to El Dorado, iako sam je ko zna koliko puta presao na ps1 ali me je svaki put kao prvi drzala za tv i dzojpedom
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2015, 17:17   #137
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Razmisljam da se vratim avanturama jer sam njih prvo zavoleo 90-tih na Amigi, ali nikako da krenem
Beneath a steel sky, King's quest, Curse of Enchantia, Darkseed, Legend of Kyrandia, Simon the sorcerer... And the list goes on
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
galebns (1.10.2015)
Stara 30.9.2015, 22:42   #138
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja sam prvi put čuo tu priču o dobrim starim igrama koje su imale dušu, "a ne ovo danas što puca samo na grafiku", još 1994. od drugara u školskom dvorištu, s tim što je on poredio Intellivision konzolu (nisam tad znao kako se zove, mnogo kasnije sam je prepoznao na wikipediji) i Mortal Kombat 2
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
caine (4.10.2015)
Stara 4.10.2015, 18:02   #139
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Beneath a steel sky, King's quest, Curse of Enchantia, Darkseed, Legend of Kyrandia, Simon the sorcerer... And the list goes on
Ti si bas neki fan Sierre... LucasArts FTW!
Citat:
Pinstripe kaže: Pregled poruke
Jao od point and click avantura bih opet igrao Gold and Glory: The road to El Dorado, iako sam je ko zna koliko puta presao na ps1 ali me je svaki put kao prvi drzala za tv i dzojpedom
To je prva avantura koju sam igrao, i to na Soniju 1 bez memorijske kartice Stignem do odredjenog dela, dodje vreme za spavanje i ugasim Soni. Sledeceg dana, brzo stignem do tog istog dela, nastavim dalje i tako ukrug, sve dok nisam stigo do pred kraj. Tad sam se beznadezno zaglavio, a u to vreme nisam imao internet, tako da je El Dorado ostao neodigran.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2015, 18:12   #140
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ti si bas neki fan Sierre... LucasArts FTW!
Ne kapiram kako si izvukao takav zaključak kad je jedina igra koju je Sierra izdala sa te liste King's Quest "Beneath a Steel Sky", "Curse of Enchantia" i "Legend of Kyrandia" su sve Virgin igre, "Darkseed" je Cinemaware klasik, za Simona se ne sećam ko je beše bio izdavač (morao bih da palim Amigu).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa igrama gunners Kvarovi 11 15.4.2009 14:19
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
Problem sa grafikom u igrama Baalzamon Kvarovi 18 15.2.2008 0:02
Problem sa kurzorom u igrama Rinswind O igrama uopšte 9 29.9.2007 0:11
Kompatibilnost Windows XP 64bit sa Igrama?!? azrael78 Operativni sistemi 4 17.4.2006 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com