Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2008, 6:02   #1
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Šta kupiti... Miš + tastatura ili 5.1 slušalice, 4870 eventualno?

Daklem,sa sve m...Ovako,blizi se nju jr i moj brdej pa ce biti para,a vec ih imam u slamarici podosta...Medjutim,to,kao,cuvam za Maidene,ali velika je verovatnoca da necu ni otici,ebiga sve zajedno ce mi trebati 6-7k + 150+ km do BG-a i jos toliko nazad Pa ako ne odem da mozda utrosim koj dinar na PC

Opcije su sledece:
  1. Badass Reponja + tastatura
  2. 5.1 sluske
  3. Ili 4870,mada za ovo ne verujem,jos je prerano za upgrade...
Sto se prve opcije tice,razmiljam se oko G5,taj mis merkam vec 2 godine,nikako cena da mu padne
http://itsvet.com/proizvod/logitech-...p_mouse/31/176
Razmisljao sam se oko Deathaddera,ali mis je toliko ruzan da je i od mene ruzniji.Ako imate jos koji predlog,recite.I plus neka jeftinija Logitech tastatura,do 20e,nista preterano sa lampicama i tako time.Na primer ova
http://itsvet.com/proizvod/logitech-...eyboard/31/393
Cisto da se zna,sad imam matori A4Tech SPOW-3 i Made in da China Blueberry E160 Slim

Ako imate bolje predloge,recite...

Druga opcija,slusalice. Znaci,tu sam n00b,ne znam skoro nista o njima. Znaci neke oko 50e. Samo da se zna,ja imam ove vec 3-4 godine
Spoiler za slika:


Pa sad vi meni recite,koliko su te 5.1 bolje od ovih 'obicnih' ? Tj. da li se bas toliko oseti ta razlika u zvuku? Jos sto se tice slusalica,ne trebaju mi samo za gaming,vec i za muziku...

E sad treca opcija...Posto ce mi budzet biti oko 100e mislio sam prodati 4850 pa kupiti,je l' te,4870,ali ipak mislim da je za to prerano,moze 4850 jos da zari i pali Tako da ovu opciju i iskljucujem...

Bile su i misli o 5.1 zvucnicima,no ovi X-230 su mi odlicni...

Ovako gledajuci,najverovatnije da ce da padne mis i tastatura,pa kad se skupi para opet (sto neam rodjendan 2x godisnje ) onda da kupim sluske...
Mada,ima i ova mogucnost:ako budem imao 100e,a kupim G5 za 50e,ova tastatura neka je 15e,ostade mi jos 35e.I da li za te pare mogu kupiti kvalitetne 5.1 slusalice?

Poslednja ispravka: King James (15.12.2008 u 6:57)
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 10:59   #2
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

Ovako, posto je doticni mis zelja koju hoces ad ispunis necu da diram, sto srce zeli neka mu bude . Mis je dobar, pouzdan, malo se ljudi na njega zalilo tako da....

Sad idemo na onaj dalji deo. Iskreno, ako sluske trebaju samo za muziku mislim da neces imati previse koristi od njih. Ja tesko mogu da se setim da sam naleteo na neki snimak koji je radjen za 5.1 sisteme. Jedini model koji je meni pao na pamet je jedan od firme Zalman, i to zato sto su to bile prve takve sluske koje su se pojavile i bile mi interesantne prvenstveno sa tehnicke strane. Nisam im video neku veliku korist osim recimo u gledanju filmova sa DVD-a, ali i za to mislim da je bolje imati pravi 5.1 sistem zvucnika nego njih (osim ako ne zelis da smetas ukucanima ali to sad nije deo price). Zato nemoj mnogo da razmisljas o njima, nije isplatljivo, bar po meni.

Ostaje pitanje tastature. Elem, kod nas je sve vezano oko para pa... Mi imamo na raspolaganju oko 50€, i tu imas izbor koji si naveo koji je i najjeftiniji. Nesto skuple mogucnosti su ove:

OCZ TECHNOLOGY Alchemy Elixir, po meni vrlo interesantna tastatura i nije preskupa. Cena je oko 27 €, vredi pogledati o njoj na netu (ja nisam jurio ali...)

http://www.itsvet.com/proizvod/ocz-t...yboard/326/602

Pa ima dosta povoljna ponuda gaming testature, ZBOARD Merc Gaming Keyboard, ona je nekih 40€, jest da malo izlazi iz opisa da ne bude peterano ali nisam mogao ad odolim, jednostavno, odlican koncept za gamere:

http://www.itsvet.com/proizvod/zboar...yboard/209/246

Negde oko te cene koju imamo uklapa se i Microsoft reclusa, dobra tastatura, dobar kvalitet, nije prevelika cena za nju:

http://www.itsvet.com/proizvod/micro...eyboard/43/403

I ima Logitech G11, ona je gaming tastatura, mladji brat G11 bez ekrana, cena oko 55 evra,odlican proizvod (pogotovu sto ja bas nisam ljubitelj ekrana na tastaturama, jedino ako bi hteo da pratim temp na njoj dok igram, a pitanje sta ce mi to ), dakle evo link:

http://www.itsvet.com/proizvod/logit...eyboard/31/272

Dakle, izbor je veliki ali meni je nekako najelegantnija i nije preskupa ona OCZ tastatura. Jednostavno, nije preskupa za to sto daje, ima 10 programibilnih tastera sa strana, odlicno iizgleda i koliko sam video na netu dosta su je nahvalili. Nekazem da je WOW kvalitet, vec da je za cenu koju traze stvarno dobra. Uostalom evo par linkova:

http://www.bigbruin.com/2008/oczelixir_1

http://www.hardwarecanucks.com/forum...rd-review.html

Verovatno ces naci i par drugih linkova ali ovo je na prvu loptu da imas informacije.

Druga koja je interesantna bas zbog dela sa leve strane je ZBOARD, odlican koncept za ljude koji se igraju, zbog vrlo velikih mogucnosti programiranja tastera. Samo da se razumemo, ona je velika tastatura, treba mesta na stolu za nju. Ostale dve, su dobro poznat izbor koji nema potrebe mnogo predstavljati, odlicne tastature koje imaju odlican kvalitet, slicna cena (po mei malo bolje Logitech alim opet, licni ukus). One su ono sto spada u tacku dao sam pare i ne zalim, stvarno su dobre ali i kostaju toliko. Iskreno, ako imas para idi na neku od zadnje dve, neces se pokajati, dobra tastatura je uvek potrebna i cini veliku razliku u radu sa kompjuterom.

Sve ovo je napisano zbog mog misljenja, misevi i tastature su cesto zapostavljeni, a nebi trebalo. Oni su ono sa cime radis svaki dan najvise. Ako ces da trosis pare kupi dobrog misa i dobru tastaturu a ne juri nesto sto ti nece previse koristiti. Mis prelazi kilometre i klikce milionima puta, tastatura je ono na cemu stalno kuckas i kako radis sa njom ti cini veliku razliku u odnosu na tastaturu cene 5-6 evra.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
King James (15.12.2008), muki85 (15.12.2008), shrafko (15.12.2008)
Stara 15.12.2008, 11:54   #3
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

E ova OZC mi se bas svidja,svaka cast za preporuku

Ove ostale,em su mi skupe,a i ne svidja mi se dizajn...

Sto se sluski tice,nisam rekao da mi samo za muziku treba,vec pored gaminga i za muziku,dakle gaming bi im bio rpimarna uloga
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 19:04   #4
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

Znas kako, oko tih sluski nisam bas expert, tako neko drugi ce morati da pomogne. Ja na mom kompu imam 2.1 sistem zvucnika i smatram da je za komp to sasvim dovoljno, nekako sam "starac" po tim pitanjima. One pomenute Zalman sto sam pomenuo su negde oko 50 evra, a pregledao sam i celu IT berzu, rekoh mozda ce se naci i jos neki model i jedini koji jos imao neku oznaki tog tipa je jedan model Saiteka (on nekih 75 evra ako se ne varam). Prosto ne mogu da verujem da jedan takav glup podatak nisu mogli da ubace u specifikacije slusalica. Imas sve drugo ali to... Nemogu da verujem, iskreno .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 21:36   #5
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

Te Zalman,jesi na ove mislio?
http://itsvet.com/proizvod/zalman-zm...dphones/115/59
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 23:37   #6
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

Da, na te. Evo i par linkova:

http://www.ocmodshop.com/ocmodshop.aspx?a=1084

http://www.myworldhardware.com/v4/ar...=101&Page_ID=1

Sad, ono sto sam zapamtio je da su teske, posto je bio prvi test takvog neceg kod nas receno je da je to nesto novo pa... (mislim da je test bio u Digitalu, ne hvataj me za rec bas), jednostavno, interesantna ponuda ali meni bas i nije bilo na listi neophodnih stvari za nabavku, pa se i zagubilo u kraju mozga. Jednostavno, nemam bas nekog iskustva sa tim stvarima pa da ih preporucujem, jednostavno, samo mogu da kazem sta sam naleteo a u praksi... to vec neznam kako je.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 23:56   #7
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

Postovani James (nadam se da si Lebron, ili Libron kako ga vikaju ganciji iz Chuburskog parka pored kog ja zivim ) i postovani G. Vasiljevicu.

1. Vasiljevicu, pre svega tebi dajem zahvalnicu za ovu ocz tastaturu koju cu razmotriti i to jako ozbiljno kada budem kupovao novu tastaturu (sta da radim kad volim plavo crnu kombinaciju )

2. Librone , tebi bih preporucio da se raspitas gde mozes naci sennheiser slusalice, jer su one u samom vrhu ponude, i naravno da pogledas i koss, koji je u istoj klasi sa sennom, ako ne i bolji. Moja preporuka ti je da uzimas polako jedno po jedno, ali pre svega bih ti preporucio da prvo uzmes slusalice.

3. Vise o ovim slusalicama koje sam pomenuo mozes saznati na ovoj adresi, kao i da pogledas cene: link

4. I da, batali se zalmana, oni ljudi prave coolere za procesore, a ne slusalice
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 21:48   #8
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

A sta kazete za MX518 ? Da li je pametnije njega kupiti,nesto vise od 1000 din. je jeftiniji? I da li vredi ipak dodati jos jednu hiljadu pa kupiti G5 ?

Poslednja ispravka: King James (16.12.2008 u 22:22)
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 17:24   #9
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

@ muki85:

Nije Zalman da radi samo slusalilce, rade oni i druge stvari, recimo kucista.

http://www.zalman.co.kr/ENG/product/...ad.asp?idx=310

Jedno od najboljih kucista koje kod nas ima da se kupi, samo je cena takva da tesko nekome mogu da to preporucim da kupi ( a da me ne pece posle savest da sam izbio nekom pare iz dzepa bez potrebe). Mada je kuciste pravo zlo .

I hvala sto si dao neke podatke, ja sa slusalicama bas nisam na ti, nikad mi nisu bile dao opreme koji mi trebao. Zvucnici, OK, ali slusalice... Bar neko ko se u to razume da kaze sta valja.

@King James:

I pomenuti MX 518 je odlican mis, dosta ljudi ga je kupilo i zadovoljno je sa njim. Iskreno, neznam sta da ti kazem. MX 518 je opticki mis rezolucije 1600 DPI (ako se ne varam) dok je G5 laserski rezolucije 2000 DPI. G5 kao noviji i skuplji je bolje prilagodjen igracima ali sam, iskreno, misljenja da normalni igraci nece primetiti toliko razlike u praksi. To sto je opticki neznaci da je losiji od lasera, naprotiv, apsolutno sam siguran da je bolji od mnogih laserskih miseva nekih drugih firmi. Jednostavno, G5 ima neke karakteristike bolje i to se placa.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2009, 4:18   #10
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

Posto,kreten,slupah slusalice danas igrajuci GTA,diskusija o istima ponovo pocinje Daklem,ja bih nesto da nije skupo,ne mora da je 5.1.Do nekih 2500 mogu da idem.Inace ove su jos u funkciji,samo je plastika pokidana

btw,kupio sam MX518 i onu tast. i prvog posta.
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2009, 11:26   #11
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

E pa nek te dobro sluzhi taj MX518, evo mene 3 godine sluzhi ni ogrebotine nema

A slushalice... mozhe Altec Lansing AHS502 IE, ako ih nadjesh negde, dolaze sa mikrofonom i imao sam ih pre ovog Sennheisera, oko 2000 je cena, sasvim su solidne za te pare. Ako vec nadjesh bilo koji Sennheiser model u gradu oko 2500, obavezno uzimaj nemaju neku konkurenciju . Naravno ako je model "veliki" a ne "in ear" ili one shugave "okovratnice"
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 23:28   #12
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Sta kupiti...Mis+Tastatura ili 5.1 slusalice,4870 eventualno ?

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
E pa nek te dobro sluzhi taj MX518, evo mene 3 godine sluzhi ni ogrebotine nema

A slushalice... mozhe Altec Lansing AHS502 IE, ako ih nadjesh negde, dolaze sa mikrofonom i imao sam ih pre ovog Sennheisera, oko 2000 je cena, sasvim su solidne za te pare. Ako vec nadjesh bilo koji Sennheiser model u gradu oko 2500, obavezno uzimaj nemaju neku konkurenciju . Naravno ako je model "veliki" a ne "in ear" ili one shugave "okovratnice"
Zanimljiva preporuka,razmislicu o tome

Nego,ove mi zapadose za oko,SteelSeries 3H...Sad,skupe jesu.Ali vredi li dati tolike pare za te sluske?
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 23:39   #13
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti... Miš + tastatura ili 5.1 slušalice, 4870 eventualno?

SteelSeries je jedan od vodecih proizvodjacha gaming opreme, te slushalice su verovatno kvalitetne ali ja ne bih davao vishe od tih tvojih 2000-2500 ako je integrisana zvuchna kartica u pitanju, necesh videti neku razliku a uz jake slushalice kod integrisane kartice se muzika pri velikoj jachini mnogo izdeformishe
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
King James (21.1.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com