Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2007, 9:01   #21
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
Boris B. kaže: Pregled poruke
Evo sta se meni jako skoro desilo:

Kupim 750W TT toughpower napajanje za Radeona 2900 XT. Ubacim, povežem, upalim..... i nece Vista da se bootuje, iskljuci se monitor odmah posle POST-a. Zamenim karticu za drugu, opet isto...

Zamenim napajanje sa svojim starim LC Power 6550 i sve proradi... U cemu je bio problem: single-rail vs. 4-rail !!! Izgleda da TT 750W daje 4xNesto W, sto je nedovoljno za 2900XT. Sa druge strane, LC 6550 koji je single rail, ga je izgurao bez problema. Za sada sve radi, samo me je strah da ubacim jos jedan HD unutra.

Ima li neko napajanje koje je single-rail, a da je jace od 500-600W?
Mogu li dva napajanja da koristim (dodatno napajanje za graficku) ili mora da bude jedno zbog kontrole od strane ploče?
Problem je sto je po nekim propisima dogovoreno da izmedju dva potencijala ne bude vise od mislim 230VA sto mu dodje max.18A po grani i zbog toga rade multi-rail napajanja.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2007, 16:22   #22
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Postavicu jedno pitanje sa jednom ogradom. Na sajtu jonnyGURU-a ima opis tog istog napajanja TT 750 koje ti imas. Evo ga ovde:

http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=17

Dakle, sam jonnyGURU je rekao da je imao velikih problema da odredi kolika je amperaza po granama za njega jer nigde nije navedeno. Sad, ono sto je meni palo u oci je da je uz procesorsko napajanje vezan sa njim i 6 pinski PCI-e konektor, pa me nesto navodi na pomisao da su oba vezana na istu granu. Sad, ako je to tacno i ti povezao graficku na taj konektor, mozda je to uzrok zasto nece da se digne sistem. Ideja koju imam je da probas da ga vezes graficku na onaj modularni prikljucak. Sad, neznam koliko trazi struje graficka, niti kako si povezivao. Jednostavno, jedna ideja za razmotriti.


Zaboravio sam da postavim jedno pitanje , onako usput kada sam vec ovde.

Pregledavajuci Metatron seriju video sam i napajanje LC8850 V2.2 ARKANGEL. Cisto me interesuje, ono je nesto slicno pomenutim TT napajanjima, zar ne? I koje TT napajanje je njemu pandan? Nesto sam na brzinu pregledao na netu ali nisam nasao neke testove koji su opisivali LC napajanja Metatron serije, da sam ih nasao verovatno nebi ovo pitao. Usput, ako ima neki opis na netu, moze li link do njega?
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2007, 18:14   #23
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

@Boris B:
jesi li prikljucio oba 6&8pin konketora?
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2007, 2:43   #24
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

@ Mr. Garrison:
naravno, samo ne 6 i 8 nego 6 i 6, jer onaj od 8 za sada nijedno napajanje nema. U manualu pise da se moze da se koristi 6 umesto 8, mada onda (kao) ne moze da se overklokuje, sto me ni ne zanima.

@vasiljevic:
Povezao sam graficku bas na PCI-E prikljucke (TT 750 ih ima 2 + jedan fiksni, na istoj grani kao i za plocu, probao sam sve kombinacije), jer zbog oblika konektora ne moze ni na koje druge koji su isto sestokontaktni, samo se malo razlikuje oblik kontakata. Moglo bi uz malo sile, samo nisam hteo da spalim graficku od 350 evra sa pogresno okrenutim kontaktima). 2900 XT sigurno u full modu posle nekog vremena vuce i preko 250W... (zmaj kartica, samo mnogo bre trosi, a i catalyst software je cist $hit i bloatware).

Nego, niko mi ne odgovori na pitanje, da li mogu da pazarim dodatno napajanje samo za graficku? Neko je postovao powercalc link (i hvala mu), i izracunao sam da na svoj sistem zaista ne mogu da dodam jos jedan SATA disk jer ovaj moj LC power nema deklarisanih 550W, nego 400-450, tako da sam u problemu. Sa druge strane, ne mogu da nadjem single rail napajanje jace od (pravih) 550W...

Poslednja ispravka: Boris B. (8.11.2007 u 3:02)
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2007, 11:45   #25
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

1. Koliko su sajtovi kao npr http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine
pouzdani i merodavni za procenu potrebne jačine napajanja?
2. Da li optički uređaji konstantno vuku struju i kada u njima nema diska?
Ovo pitam jer sam dobio rez 292W kada sam štiklirao oba dvd-a, a kada obeležim samo 1 dobijam 257W potrebne struje. Znači da li 1 dvd vuče 35W struje i kada ništa ne radi?
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2007, 11:55   #26
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
Boris B. kaže: Pregled poruke
@ Mr. Garrison:
naravno, samo ne 6 i 8 nego 6 i 6, jer onaj od 8 za sada nijedno napajanje nema. U manualu pise da se moze da se koristi 6 umesto 8, mada onda (kao) ne moze da se overklokuje, sto me ni ne zanima.

@vasiljevic:
Povezao sam graficku bas na PCI-E prikljucke (TT 750 ih ima 2 + jedan fiksni, na istoj grani kao i za plocu, probao sam sve kombinacije), jer zbog oblika konektora ne moze ni na koje druge koji su isto sestokontaktni, samo se malo razlikuje oblik kontakata. Moglo bi uz malo sile, samo nisam hteo da spalim graficku od 350 evra sa pogresno okrenutim kontaktima). 2900 XT sigurno u full modu posle nekog vremena vuce i preko 250W... (zmaj kartica, samo mnogo bre trosi, a i catalyst software je cist $hit i bloatware).

Nego, niko mi ne odgovori na pitanje, da li mogu da pazarim dodatno napajanje samo za graficku? Neko je postovao powercalc link (i hvala mu), i izracunao sam da na svoj sistem zaista ne mogu da dodam jos jedan SATA disk jer ovaj moj LC power nema deklarisanih 550W, nego 400-450, tako da sam u problemu. Sa druge strane, ne mogu da nadjem single rail napajanje jace od (pravih) 550W...
To pitanje je i mene interesovalo i u sustini se sve svodi da ne mozes bez budzenja.Prva stvar je da nadjes dovoljno mesta u kucistu za dodatno napajanje.Druga stvar je ta da to napajanje ne mozes da prikljucis na plocu i samim tim ono ne moze da se ukljuci na klasican nacin vec moras da kratko spojis dve zice na napajanju(ili da ih odseces i vezes na prekidac) i time prevaris napajanje da se ukljuci.Malo je problematicno i paljenje i gasenje racunara u ovoj varijanti jer ne mozes ukljuciti i iskljuciti oba napajanja u isto vreme.Postiji mogucnost da glavnom napajanju ogolis zicu na paljenje i na nju zalemis takvu istu sa drugog napajanja i onda se oba pale istovremeno ali to opterecuje glavno napajanje pa ne znam kakve bi bile posledice.Mozes saznati malo vise infomacija i iskustava ovde:
http://www.overclock.net/faqs/15751-...two-power.html
Ja sam razmisljao o ovoj varijanti da iskoristim moje staro DTK napajanje od 300w kao napajanje za x1950pro ali na kraju nisam imao potrebe za time LC6550G v2.0 gura sve bez problema.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Boris B. (8.11.2007)
Stara 8.11.2007, 19:09   #27
Nikola Milosavljevic
Član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 317
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Milosavljevic
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Nekako sam najblizi kupovini ovog napajanja. Sta mislite o njemu, i da li ce moci da vuce 8800gt na pr. Napominjem da sam se jedva nategao za 4.000 dindzi, koliko kosta...

THERMALTAKE 470W W0090RE
Nikola Milosavljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2007, 20:19   #28
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
Boris B. kaže: Pregled poruke
Ima li neko napajanje koje je single-rail, a da je jace od 500-600W?
sva napajanja su single rail (imaju jedan trafo)
koliko znam neka Silverstone od 750W imaju 2 trafoa i ona extremna od 1kW (enermax, ppc&c, zippy...)
imas Silverstone, ppc&c, zippy single rail varijante sa po 50-60A max

tebi graficka i tako ne koristi samo taj "jedan rail" vec sva cetiri.
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2007, 20:50   #29
duschan
Član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Temerin
Poruke: 352
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 129 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku duschan
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
Nikola Milosavljevic kaže: Pregled poruke
Nekako sam najblizi kupovini ovog napajanja. Sta mislite o njemu, i da li ce moci da vuce 8800gt na pr. Napominjem da sam se jedva nategao za 4.000 dindzi, koliko kosta...

THERMALTAKE 470W W0090RE
Mislim da je za te novce bolje uzeti ovo chiftecovo GPS-450AA-101A.
Ajd nek neko mudar kaze dal da ga uzimam ili ne, jer ni jedno ono napajanje sto je naveo garson do 50e ne mogu da nadjem
duschan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2007, 21:00   #30
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Ja bas mislim da je bolje uzeti TT imao sam tog chiefa,ne mogu da kazem da nije ok radio,ali po svemu sto se pise po netu ta serija GPS od chiefteca i nije neki vrh,ali daleko od toga da je lose... mislim da je ipak bolje uzeti TT. btw. procitaj sta je na prvoj strani garson napisao o TT-u i o chieftecu i to eto konkretno o tim modelima
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maverick78 na korisnoj poruci:
mad_skillz (8.11.2007)
Stara 8.11.2007, 21:12   #31
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
illidan kaže: Pregled poruke
sva napajanja su single rail (imaju jedan trafo)
koliko znam neka Silverstone od 750W imaju 2 trafoa i ona extremna od 1kW (enermax, ppc&c, zippy...)
imas Silverstone, ppc&c, zippy single rail varijante sa po 50-60A max

tebi graficka i tako ne koristi samo taj "jedan rail" vec sva cetiri.
Pa nisam bas siguran koliko je to tacno...

Citat:
Here are the facts: A large, single 12-volt rail (without a 240VA limit) can transfer 100% of the 12-volt output from the PSU to the computer, while a multi-rail 12-volt design has distribution losses of up to 30% of the power supply’s rating. Those losses occur because power literally gets “trapped” on under-utilized rails. For example, if the 12-volt rail that powers the CPU is rated for 17 amps and the CPU only uses 7A, the remaining 10A is unusable, since it is isolated from the rest of the system.

Since the maximum current from any one 12-volt rail of a multiple-rail PSU is limited to 20 amps (240VA / 12 volts = 20 amps), PCs with high-performance components that draw over 20 amps from the same rail are subject to over-current shutdowns. With power requirements for multiple processors and graphics cards continuing to grow, the multiple-rail design, with its 240VA limit per rail, is basically obsolete.
Izvor
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2007, 23:24   #32
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

nije maximum 20A po railu, nego je to preporucljiva vrednost
a ti kvazi multi rail sistemi, otvori napajanje pa vidi odakle idu zice za +12V

eno ti Siverstone ili ppc&c (ne znam tacno koji model, stavljao sam linkove negde) sa 70A na +12V railu
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 15:40   #33
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Znaci, u klasi oko i preko stotke izbor poada Na Corsair 620w ili TT tough power 700w, ok. Garsone, znas samo sta me brine, posto uskoro kupujem novi komp,
/ 117,64€ ThermalTake Toughpower 700W SP W0106RE
"Samo" +12V 15.6 Vmax na toj grani?Nesto mi je malo?Hoce li i koliko godina to sluziti, posto corsair isporocuje 18A a antec 19A na ovoj grani?Racunam da posadim quad i 8800gt
Koliko znam taj TT ima 4 raila sa po 18A, naravno to ne znaci da na +12V ima 4x18A=72A jer se to ne moze tako sabrati.Napajanje fizicki ima 1 rail, mislim da sam negde procitao da daje max 54A.
Citat:
Boris B. kaže: Pregled poruke
Evo sta se meni jako skoro desilo:

Kupim 750W TT toughpower napajanje za Radeona 2900 XT. Ubacim, povežem, upalim..... i nece Vista da se bootuje, iskljuci se monitor odmah posle POST-a. Zamenim karticu za drugu, opet isto...

Zamenim napajanje sa svojim starim LC Power 6550 i sve proradi... U cemu je bio problem: single-rail vs. 4-rail !!! Izgleda da TT 750W daje 4xNesto W, sto je nedovoljno za 2900XT. Sa druge strane, LC 6550 koji je single rail, ga je izgurao bez problema. Za sada sve radi, samo me je strah da ubacim jos jedan HD unutra.

Ima li neko napajanje koje je single-rail, a da je jace od 500-600W?
Mogu li dva napajanja da koristim (dodatno napajanje za graficku) ili mora da bude jedno zbog kontrole od strane ploče?
Mora biti da je dovoljno, i za 2900XT CF, mozda napajanje nije ispravno.
Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Postavicu jedno pitanje sa jednom ogradom. Na sajtu jonnyGURU-a ima opis tog istog napajanja TT 750 koje ti imas. Evo ga ovde:

http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=17

Dakle, sam jonnyGURU je rekao da je imao velikih problema da odredi kolika je amperaza po granama za njega jer nigde nije navedeno. Sad, ono sto je meni palo u oci je da je uz procesorsko napajanje vezan sa njim i 6 pinski PCI-e konektor, pa me nesto navodi na pomisao da su oba vezana na istu granu. Sad, ako je to tacno i ti povezao graficku na taj konektor, mozda je to uzrok zasto nece da se digne sistem. Ideja koju imam je da probas da ga vezes graficku na onaj modularni prikljucak. Sad, neznam koliko trazi struje graficka, niti kako si povezivao. Jednostavno, jedna ideja za razmotriti.


Zaboravio sam da postavim jedno pitanje , onako usput kada sam vec ovde.

Pregledavajuci Metatron seriju video sam i napajanje LC8850 V2.2 ARKANGEL. Cisto me interesuje, ono je nesto slicno pomenutim TT napajanjima, zar ne? I koje TT napajanje je njemu pandan? Nesto sam na brzinu pregledao na netu ali nisam nasao neke testove koji su opisivali LC napajanja Metatron serije, da sam ih nasao verovatno nebi ovo pitao. Usput, ako ima neki opis na netu, moze li link do njega?
Da, jonny nije mogao da odredi (nije znao) koliko ukupno ampera ima na +12V.
LC Metatron je isto shto i TT Toughpower i Chieftec Turbo serija.

Poslednja ispravka: Garson (10.11.2007 u 15:48)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
Dusan_BG (10.11.2007)
Stara 10.11.2007, 15:41   #34
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
Boris B. kaže: Pregled poruke
@ Mr. Garrison:
naravno, samo ne 6 i 8 nego 6 i 6, jer onaj od 8 za sada nijedno napajanje nema. U manualu pise da se moze da se koristi 6 umesto 8, mada onda (kao) ne moze da se overklokuje, sto me ni ne zanima.
Koliko znam taj TT ima 1x8 pin PCI-E uz josh jedan adapter 6 pin to 8 pin.
Citat:
Barni kaže: Pregled poruke
1. Koliko su sajtovi kao npr http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine
pouzdani i merodavni za procenu potrebne jačine napajanja?
2. Da li optički uređaji konstantno vuku struju i kada u njima nema diska?
Ovo pitam jer sam dobio rez 292W kada sam štiklirao oba dvd-a, a kada obeležim samo 1 dobijam 257W potrebne struje. Znači da li 1 dvd vuče 35W struje i kada ništa ne radi?
1.Po meni ti kalkulatori su glupost.
2.Ne bi trebalo da konstantno vuku.
Citat:
Nikola Milosavljevic kaže: Pregled poruke
Nekako sam najblizi kupovini ovog napajanja. Sta mislite o njemu, i da li ce moci da vuce 8800gt na pr. Napominjem da sam se jedva nategao za 4.000 dindzi, koliko kosta...

THERMALTAKE 470W W0090RE
Trebalo bi da radi bez problema, ne znam koji je ostatak konfe.
Citat:
duschan kaže: Pregled poruke
Mislim da je za te novce bolje uzeti ovo chiftecovo GPS-450AA-101A.
Ajd nek neko mudar kaze dal da ga uzimam ili ne, jer ni jedno ono napajanje sto je naveo garson do 50e ne mogu da nadjem
Nije bolje, nikako.
Nemoguce da nigde nema LC 6550GP, tog napajanja ima na svakom coshku.
Citat:
Boris B. kaže: Pregled poruke
Pa nisam bas siguran koliko je to tacno...
Izvor
Vecina napajanja su single rail, iako negde pishe triple rail, to je ustvari jedan rail sa odvojenih vishe grana koje imaju OCP (overcurrent protection).
Tek ona od 850W i vishe vati imaju po dva prava dual raila, i to ne sva.

Poslednja ispravka: Garson (10.11.2007 u 15:48)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
Dusan_BG (10.11.2007)
Stara 10.11.2007, 20:19   #35
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Pošto mislim da ovaj ubogi CM extreme sa samo 19A na 12V neće moći da istera ovu konfu kad nabacim 8800GT, krenuo sam i ja u poteru za napajanjem. LM, posle zevanja po oglasima, ono što otprilike lagano može da se nađe kod nas a što mi odgovara je sledeće:
1. Corsair HX520W - našao sam ga za 8K din., ima 40A na 12V grani i dobija se 5 god. garancije.
2. Antec TruePower Trio 650W
3. ThermalTake ToughPower W0106 700W

Dakle, šta je najbolje od ova 3 ili ako ima nešto slično za nekih 100€ (može i koji € preko), ali da može da se nađe ovde bez nekih muljanja?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 20:45   #36
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Pošto mislim da ovaj ubogi CM extreme sa samo 19A na 12V neće moći da istera ovu konfu kad nabacim 8800GT, krenuo sam i ja u poteru za napajanjem. LM, posle zevanja po oglasima, ono što otprilike lagano može da se nađe kod nas a što mi odgovara je sledeće:
1. Corsair HX520W - našao sam ga za 8K din., ima 40A na 12V grani i dobija se 5 god. garancije.
2. Antec TruePower Trio 650W
3. ThermalTake ToughPower W0106 700W

Dakle, šta je najbolje od ova 3 ili ako ima nešto slično za nekih 100€ (može i koji € preko), ali da može da se nađe ovde bez nekih muljanja?
Ili 1. ili 3.Generalno, TT nudi bolji odnos cena/kvalitet jer daje vishe vati za iste pare kao i Cors 520, mada je Cors malcice kvalitetniji, ima tishi vent i 5 god garancije.I s lakocom ce terati 8800GT, tacnije terao bi i 2 komada u SLI bez problema. Znaci, odluka je na tebi.

EDIT:
Anandtech 400-450W PSU Roundup

Testirana napajanja:
Antec Earthwatts 430W
Corsair VX450
Thermaltake Puprepower RX 450
Ultra V-Series 400W

Josh jedna preporukua za Corsair VX450.

Poslednja ispravka: Garson (10.11.2007 u 22:02)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
Dusan_BG (10.11.2007)
Stara 10.11.2007, 21:37   #37
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Imam i ja par pitanja
1) Zanima me koja je razlika izmedju LC Power Super Silent LC6550, LC Power Silent Giant V2.0 (LC6550G), LC Power Silent Giant Green Power (LC6550GP)...Nameravam da u skorije vreme kupim novo napajanje pre svega zbog nesnosne buke koju pravi moje sadasnje napajanje...LC Power Super Silent LC6550 ima jedan ortak i stvarno mi se dopalo, pre svega zbog toga sto se uopste ne cuje (il sam ja ogluveo od ovog mog pa ne mogu nista da zapazim )...I zanima me izmedju ostalog da li je od navedenih napajanja neko tise ili bucnije od ostalih i da li je ta razlika drasticna?
2) Moje sadasnje napajanje (mrzim ga ) je Thermalmaster 350w. Dobio sam ga uz CoolerMaster elite 332 kuciste...Napajanje se cuje kao fen, bez preterivanja, cak slicnom snagom izduvava vazduh. Zelim samo da upozorim ljude koji nisu potpuno gluvi da ne prave istu gresku kao ja...I da pitam sta je thermalmater, jel to deo coolermastera, jel su im sva napajanja ovako losa...Prvi put sam cuo za njega pre mesec dana...
Unapred hvala
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 21:39   #38
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Ili 1. ili 3.Generalno, TT nudi bolji odnos cena/kvalitet jer daje vishe vati za iste pare kao i Cors 520, mada je Cors malcice kvalitetniji, ima tishi vent i 5 god garancije.I s lakocom ce terati 8800GT, tacnije terao bi i 2 komada u SLI bez problema. Znaci, odluka je na tebi.
Po Jonnyjevim testovima, čini mi se da ovaj Cors baš i nije naročito tih kad je opterećen. Pored toga, max na 12V je 40A a ovom TT-u preko 50A. Takođe, kaže da ovaj Cors nije kao ostala Seasonic napajanja što se kvaliteta tiče. BTW, jel' zna neko kolika je garancija na TT?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 22:07   #39
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Po Jonnyjevim testovima, čini mi se da ovaj Cors baš i nije naročito tih kad je opterećen. Pored toga, max na 12V je 40A a ovom TT-u preko 50A. Takođe, kaže da ovaj Cors nije kao ostala Seasonic napajanja što se kvaliteta tiče. BTW, jel' zna neko kolika je garancija na TT?
Da, ali pogledaj sa cime ga jonny optereti, sa oko 523W, i to je josh Hot Load test. A to je otprilike Core 2 Quad na 4Ghz+ 8800GTS OC SLI. Evo sad pogledah, buka prvenstveno dolazi od transformatora, jonny misli da je to izolovan slucaj.
Josh neshto, ventovi na napajanjima su tihi zahvaljujuci radu na niskom broju obrtaja, dok su na max-u bucni.Corsair ima dobar vent, ali ono shto je sjajno na njemu je termalna kontrola, zbog koga su retke situacije da je ventilator bucan.
Ne, neshto si pogreshio, Corsair HX/PC Power & Cooling Silencer su istog kvaliteta kao i Seasonic, tj. ista platforma (Based on same platform and component quality as Seasonic S/M12) , dok je npr. Antec TP Trio/NeoHE Seasonic ali neshto loshija platforma (Built by Seasonic, but not the same build quality as above Seasonics).
Citat:
Dusan_BG kaže: Pregled poruke
Imam i ja par pitanja
1) Zanima me koja je razlika izmedju LC Power Super Silent LC6550, LC Power Silent Giant V2.0 (LC6550G), LC Power Silent Giant Green Power (LC6550GP)...Nameravam da u skorije vreme kupim novo napajanje pre svega zbog nesnosne buke koju pravi moje sadasnje napajanje...LC Power Super Silent LC6550 ima jedan ortak i stvarno mi se dopalo, pre svega zbog toga sto se uopste ne cuje (il sam ja ogluveo od ovog mog pa ne mogu nista da zapazim )...I zanima me izmedju ostalog da li je od navedenih napajanja neko tise ili bucnije od ostalih i da li je ta razlika drasticna?
2) Moje sadasnje napajanje (mrzim ga ) je Thermalmaster 350w. Dobio sam ga uz CoolerMaster elite 332 kuciste...Napajanje se cuje kao fen, bez preterivanja, cak slicnom snagom izduvava vazduh. Zelim samo da upozorim ljude koji nisu potpuno gluvi da ne prave istu gresku kao ja...I da pitam sta je thermalmater, jel to deo coolermastera, jel su im sva napajanja ovako losa...Prvi put sam cuo za njega pre mesec dana...
Unapred hvala
1) GP je neshto bolji, ako ti se 6550G svideo onda ce ti se i GP svideti.
2)Da, to je teshki shit od napajanja.

Poslednja ispravka: Garson (11.11.2007 u 0:12)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
Dusan_BG (10.11.2007)
Stara 10.11.2007, 22:16   #40
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: LC Power, Chieftec i generalno o napajanjima

A ne nisam njega video vec LC6550 ...Jedino znam da ono ima 12cm vent a ova dva 14cm...Da li to znaci da su ona jos tisa...Pa koja je zapravo razlika izmedju njih pored ventilatora...I sta da uzmem na kraju LC6550 ili da skupim jos 10e za LC6550GP
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lc power, napajanje, ocz, power supply, psu, seasonic

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kućište velikih dimenzija do 50 €, prvenstveno bez napajanja ivanza ŠDK - Ostale komponente 11 6.10.2008 0:35
Koje od ovih napajanja da uzmem? pharaon.92.bc ŠDK - Ostale komponente 21 2.10.2008 19:04
Zamena napajanja... matke Šta da kupim? 0 11.10.2007 18:12
Q-Tech napajanja. vertigo ŠDK - Ostale komponente 7 11.1.2007 11:07
Problemi posle ugradnje napajanja!!! Pera123 Kvarovi 13 27.12.2006 15:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com