Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.9.2007, 14:58   #1
vizard
Novi član
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Angry SubtitleWorkshop problem

Od pre jedno nedejlu dana workshop vise nece da mi ucitava video tako da vise ne mogu da sihronizujem titlove(katastrofa).Stvarno ne znam sta da radim to mi je glavni program za titlove taman sam ga skroz prisvojio.Pokusao sam i da nadjem zamenu ali nista.Ima jedna cudna stvar kad restartujem sistem mogu samo jednom da ucitam video i izvrsim sihronizaciju i nakon tog se zakuca pri sledecem pokusaju.

Unapred zahvalan
vizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2007, 16:08   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: SubtitleWorkshop problem

Glupo pitanje: da li u je trenutku kad se Subtitle Workshop zakuca isti film otvoren iz nekog drugog plejera, recimo MV2 i slično?

Drugo glupo pitanje: da slučajno ne pokušavaš da učitaš titl umesto filma - da li je to što učitavaš kao film sigurno AVI fajl? Tako se, recimo, zakuca ako greškom učitaš fajl sa titlom umesto AVI fajla.

Treće: pokušaj da staviš titl na isto mesto gde ti stoji i film. Tako će sledeći put kada učitaš titl automatski da se učita i AVI.

Ako ništa od ovoga ne pomogne, a sigurno nigne ne grešiš, probaj sa reinstalacijom (posle deinstalacije izbriši zaostali dir u diru Program Files.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2007, 17:38   #3
vizard
Novi član
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: SubtitleWorkshop problem

Nije problem u prva tri pitanja reinstalaciju sam vec vrsio i sve brisao i nista dozvoli mi jednom sihronizaciju i dalje nema.Ali sta sam jos primetio da i mi sad i kod drugih programa za sihronizaciju pravi isti problem mozda i nije problem do njega.Sa workshopom radim skoro pola godine i nije bilo problema da nije problem u kodecima ali svi mi se filmovi pustaju ok i avi i mkv i rmvb...
vizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2007, 11:28   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: SubtitleWorkshop problem

Citat:
vizard kaže: Pregled poruke
Nije problem u prva tri pitanja reinstalaciju sam vec vrsio i sve brisao i nista dozvoli mi jednom sihronizaciju i dalje nema.Ali sta sam jos primetio da i mi sad i kod drugih programa za sihronizaciju pravi isti problem mozda i nije problem do njega.Sa workshopom radim skoro pola godine i nije bilo problema da nije problem u kodecima ali svi mi se filmovi pustaju ok i avi i mkv i rmvb...
A, da prostiš, virusi?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2007, 12:08   #5
vizard
Novi član
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: SubtitleWorkshop problem

Pa ne znam imam nod redovno updejtovan zone alarm Spyboot& i redovno komp skeniram iz safe moda jeli moze biti da je nodu nesto proletelo ne znam dali da probam sa necim drugim.
vizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2007, 12:22   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SubtitleWorkshop problem

Citat:
vizard kaže: Pregled poruke
Pa ne znam imam nod redovno updejtovan zone alarm Spyboot& i redovno komp skeniram iz safe moda jeli moze biti da je nodu nesto proletelo ne znam dali da probam sa necim drugim.
Velika je verovatnoća da si "spucao" prioritete kodecima pa da ionako mušičavi "workshop" pokušava da se izbori sa tim problemom. Nešto slično (čak možda i identično sam i sam imao) i ukapirao da pomenuti problem ima isključivo veze sa kodecima. Pokušaj da sistem prvo lepo očistiš od svih kodeka. To podrazumeva razne "all in one" codec packove i eventualno neke dodatne codece koje, gle čuda, programi po instalaciji sami instaliraju bez znanja korisnika. Nakon toga skini Šerloka sa ove adrese. Pokreni program i pogledaj da li će program da ti prijavi bilo kakve konflikte ili probleme među kodecima.
Nekada je na free-codecs.com-u moglo da se nađe gomila aplikacija koje su menjale tzv. "merrit-e" kodecima i na taj način bi problem "preklapanja autoriteta" bio lako rešen ali sad sam bacio pogled na sajt i stvarno ne mogu da nađem više nijednu od tih alatki
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2007, 15:55   #7
vizard
Novi član
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: SubtitleWorkshop problem

Nasao sam RadLight Filter Manager v1.5 za manjanje "merrit-e" ali kako da znam koji codec koristi "workshop" kojima da povecam taj prioritet.

evo slika:

http://i220.photobucket.com/albums/d...orba/lista.jpg



Resio sam problem kada sam ubacio ffdshow koji je uspeo da preuzme na sebe prikazivanje i radi odlicno.

Poslednja ispravka: vizard (28.9.2007 u 17:04) Razlog: Resenje problema
vizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija mzeg Kvarovi 2 23.1.2007 13:05
Problem sa zvukom dusan4 Zvuk na računaru 6 21.10.2006 20:27
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50
U.S. Robotics problem Nikola Milosavljevic Kvarovi 7 12.12.2005 0:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com