Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2018, 10:44   #141
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Nestasica komponenata

Nakon prodaje moje 1060 6gb rudaru, pazario sam 1050ti malog asusa sa jednim kulerom. Ljudi moji koja je to mala zverka, pa gura sve sto sam stavio na desktop. Razume se high je optimum ako hocete 60 ak fps. Racunica jasna, kupio moju za 250e , prodao je rudaru za 400, pazario novu malu zveku za 180e ma milina. Ko nije zadrti gejmer 1050ti najbolja opcija. Samo sto vidim da je kod nas sad i ona otisla u nebesa sa cenom.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
real022 (1.3.2018)
Stara 1.3.2018, 15:10   #142
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Meni je overklokovana 970-ca, iako verovatno najzastarelija komponenta u mom kompu, sasvim dovoljna za igranje u 1080p na high/very high podešavanjima. Stvarno nemam potrebu da je menjam u ovom (lošem) trenutku, pogotovu što nema igara koje su napravile značajan iskorak u grafičkom prikazu- Metro Exodus i RDR 2 će to verovatno promeniti, ali o tom-potom..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2018, 17:20   #143
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Nestasica komponenata

RDR aka Red Dead Redemption? Pa tek sad nece izaci za PC.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2018, 18:56   #144
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Overklokovana 960 i dalje fino gura na full hd. Spremio sam oko 300 eur za novu karticu i planiram da na to dodam jos oko 100ak eur. Ali da za tu lovu kupujem nesto slabije od danasnje 1070 nema sanse. Do leta je grafa u garanciji, ako se do tada nista ne sredi na trzistu, terace se i dalje ona. Ako se i desi da zvekne kartica kad istekne garancija tu je iGPU a bas sam sinoc provalio da imam Red Alert 2 na originu, a i stronghold i stronghold crusader odavno nisam igrao
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2018, 23:15   #145
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Suština priče je da se PC(MR) igrači bave filozofiranjem o stanju tržišta , dok se konzolaši igraju. Možda Sony oseti da je ovo moment za PS5 cenim da bi im prodaja bila duplo bolja u odnosu na predviđeno, mada sa ovakvim PS4 nemaju ni razloga.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2018, 0:12   #146
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Pa ja koliko vidim, svi se mi igramo. 1050ti je dovoljna za konzolaski ugodjaj. Ali ako je nekada bio trenutak kada sam ozbiljno razmisljao da umesto nove graficke uzmem konzolu, to je bilo sada. A onda sam se setio da je backlog toliki da je sigurno da ce pre crci komp nego sto cu stici da odigram sve, tako da ne zurim sa nadogradnjom.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2018, 0:22   #147
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Suština priče je da se PC(MR) igrači bave filozofiranjem o stanju tržišta , dok se konzolaši igraju. Možda Sony oseti da je ovo moment za PS5 cenim da bi im prodaja bila duplo bolja u odnosu na predviđeno, mada sa ovakvim PS4 nemaju ni razloga.
Suština priče je da flejmuješ. Niti mora da se apgrejduje komp baš sada, niti je konzola apgrejd za bilo kog sa solidnom kartom iz poslednjh par godina (GTX 700, 900, R7 i R9 2xx, 3xx... čak su i jače GTX 600 i HD 7xxx i dalje sasvim sposobne karte). A nove konzole ne niču preko noći nego se njihov road-map planira godinama unapred.

Sve mi se čini da filozofiraš u prazno umesto da igraš.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
player1 (2.3.2018)
Stara 2.3.2018, 1:31   #148
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Suština priče je da flejmuješ. Niti mora da se apgrejduje komp baš sada, niti je konzola apgrejd za bilo kog sa solidnom kartom iz poslednjh par godina (GTX 700, 900, R7 i R9 2xx, 3xx... čak su i jače GTX 600 i HD 7xxx i dalje sasvim sposobne karte). A nove konzole ne niču preko noći nego se njihov road-map planira godinama unapred.

Sve mi se čini da filozofiraš u prazno umesto da igraš.
Gejmerski komp nije mogao da se upgrejduje ni prošle godine po "normalnim" cenama, a kamoli sada po ovim naduvanim. Potencijalni kupci su cele godine kukali zbog visokih cena RAM-a, sada RAM niko i ne pominje jer je taj rast cena smešan u odnosu na GPU, koji je probio krov. Jedino čega ima u izobilju (po dobrim cenama) je CPU, ploče i napajanja, al ove tri komponente nisu dovoljne, jer fale još 2 najskuplje.

To nije flejm nego činjenice, štaviše vrlo objektivno mišljenje. Pričalo se pre godinu dana da će PC 4k igranje biti sve dostupnije kad ono šipak.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2018, 1:56   #149
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Gejmerski komp nije mogao da se upgrejduje ni prošle godine po "normalnim" cenama, a kamoli sada po ovim naduvanim. Potencijalni kupci su cele godine kukali zbog visokih cena RAM-a, sada RAM niko i ne pominje jer je taj rast cena smešan u odnosu na GPU, koji je probio krov. Jedino čega ima u izobilju (po dobrim cenama) je CPU, ploče i napajanja, al ove tri komponente nisu dovoljne, jer fale još 2 najskuplje.

To nije flejm nego činjenice, štaviše vrlo objektivno mišljenje. Pričalo se pre godinu dana da će PC 4k igranje biti sve dostupnije kad ono šipak.
Koji si ti meni kralj
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
helen (2.3.2018)
Stara 2.3.2018, 3:52   #150
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Suština priče je da se PC(MR) igrači bave filozofiranjem o stanju tržišta , dok se konzolaši igraju. Možda Sony oseti da je ovo moment za PS5 cenim da bi im prodaja bila duplo bolja u odnosu na predviđeno, mada sa ovakvim PS4 nemaju ni razloga.
Pa ne definiše samo hardver platformu. Pogledaj samo koliko se PC ekskluziva pojavilo prošle godine. PUBG, Fortnite, Quake Champions, Divinity Sin 2, itd. Koja od ovih igara zahteva bilo šta od prosečne mašine koju većina nas ima? Bukvalno nijedna.

Ko hoće da filozofira njemu ne treba PC - može to da radi i na Tetrisu. U međuvremenu ko hoće da se igra, taj se igra.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2018, 15:40   #151
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
RDR aka Red Dead Redemption? Pa tek sad nece izaci za PC.
Zašto misliš da neće? GTA V se odlično prodao na PC-u, tako da ne vidim zašto bi sada R* odlučio da ne želi taj deo kolača. Originalni RDR je imao dosta tehničkih problema (pored toga, igra je odlična.. baš sam je prešao pre neki dan), pa mislim da je to razlog zašto nije bilo PC verzije i remastera. Mislim da će situacija biti ista kao sa GTA V- prvo će izaći za konzole, pa kada izađe nova generacija konzola odradiće verziju za njih i za PC. Na taj način se lepo maksimizira profit bez mnogo muke..

Što se tiče priče oko konzola, imam PS 4 Pro i smatram da je odlična konzola vredna kupovine, ali ona meni služi uglavnom za igranje eksluziva; izuzetak su Nier Automata i Nioh gde je PS4 Pro verzija najbolja. A helen je konzolaški trolčić koji mnogo smara..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
helen (3.3.2018), player1 (2.3.2018)
Stara 3.3.2018, 2:27   #152
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

ma radeon rx 560 ili nvdia 1050 rade poso na full hd najvaznije da se igramo a slidna je i nvidia 1030 uz neke kompromise vazno da se igramo nije kraj sveta
nedavno dok sma bio na godisnjem probao sam dve veceri da rudarim sa mojom grafickom cisto da vidim to cudo od rudarenja i iskreno ko je tu lud ovo meni lici na jezdu i dafinu ko nekad kolko god ulozio treba ti minimum 10 meseci samo da otplatis ulozeno ako imas srece,nego narod poludeo
mozda ce se unormali nekad al ovako to ce samo pukne ko balon
od toga imaju samo koristi berzanski mesetari i trenutno proizvodjaci grafickih skupljaju kajmak sto se kaze ko nikad
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 3:10   #153
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

e da znam da sma jos nesto hteo da kazem juce na razgledajuci malo na you tubeu vidim sad valjda vise kad neznaju vise sta ce od sebe najnovije rudarenje kriptovaluta al ne graficke karte nego hard diskovi i ljudi koji vec pocinju praviti rigove hard diskova,normalno ispada ako vec ludaci na svemu rudare uskoro ce se poceti i na pametnim friziderima i ves masinama,vazno d aje umodi i da se poveca prodaja tako da nebi me ni iznenadilo da uskoro pocne i na konzolama samo da se vrti a niko nezna ni sta vrti ni kome ni zasto
razmisljo sam i ja o konzoli posto se nekad setim mojihprvih igrackih dana posto sma prvo nekad davno imo sony keca pa posle preso na pc,lepo je imati u kuci i konzolu i pc al ipak ostajem na pc ipak mi pc dodje kao katica za sve i sa solidnim pc mnogo vise mogucnosti i usput naravno koju igru obrnuti tu je steam bozicni popust,plus ea ili ubisoft makar godisnje poklone po neku igru,bude cesto i besplatno na humbleu po koja igra pa se ubode nekad nesto sto vredi
uglavnom nas je zivot naucio da pruzimo noge kolko nam je cebe dugacko pregurali smo i gore dane igrajuci se i jos cemo se mi naigrati hvala bogu,nek nam je zdravlja a ostalo ce biti

eh vidim da sam omasio koje slovo al oce to kad se dodje iz druge smene pa na forum u 2 nocu
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 7:15   #154
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Citat:
zexns73 kaže: Pregled poruke
e da znam da sma jos nesto hteo da kazem juce na razgledajuci malo na you tubeu vidim sad valjda vise kad neznaju vise sta ce od sebe najnovije rudarenje kriptovaluta al ne graficke karte nego hard diskovi i ljudi koji vec pocinju praviti rigove hard diskova,normalno ispada ako vec ludaci na svemu rudare uskoro ce se poceti i na pametnim friziderima i ves masinama,vazno d aje umodi i da se poveca prodaja tako da nebi me ni iznenadilo da uskoro pocne i na konzolama samo da se vrti a niko nezna ni sta vrti ni kome ni zasto
razmisljo sam i ja o konzoli posto se nekad setim mojihprvih igrackih dana posto sma prvo nekad davno imo sony keca pa posle preso na pc,lepo je imati u kuci i konzolu i pc al ipak ostajem na pc ipak mi pc dodje kao katica za sve i sa solidnim pc mnogo vise mogucnosti i usput naravno koju igru obrnuti tu je steam bozicni popust,plus ea ili ubisoft makar godisnje poklone po neku igru,bude cesto i besplatno na humbleu po koja igra pa se ubode nekad nesto sto vredi
uglavnom nas je zivot naucio da pruzimo noge kolko nam je cebe dugacko pregurali smo i gore dane igrajuci se i jos cemo se mi naigrati hvala bogu,nek nam je zdravlja a ostalo ce biti

eh vidim da sam omasio koje slovo al oce to kad se dodje iz druge smene pa na forum u 2 nocu
Znam čoveka koji je rudario s diskovima. Kaže - ne habaju se toliko i manje se gubi kasnije na prodaji polovnog hard diska, nego grafičke, jer za grafičke svi kontaju da su izraubovane rudarenjem. Moglo se praviti nešto novaca - tipa 50 do 100 evra mesečno po jednom HDD-u od terabajta.

Koliko sam shvatio, sad je to batalio, jer nema više dovoljno "prinosa".

Kripto valute relativno brzo dostignu nivo da se teško isplati dalje ih rudariti, ali se stalno pojavljuju nove. Kocka je koliko će koja zadržati vrednost, naravno. Teško je predvideti kada i da li će doći do nekog zasićenja tržišta i potražnje za rigovima. Dok se to ne desi: blago proizvođačima, a teško gejmerima.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2018, 22:50   #155
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom

Citat:
maska kaže: Pregled poruke
Nakon prodaje moje 1060 6gb rudaru, pazario sam 1050ti malog asusa sa jednim kulerom. Ljudi moji koja je to mala zverka, pa gura sve sto sam stavio na desktop. Razume se high je optimum ako hocete 60 ak fps. Racunica jasna, kupio moju za 250e , prodao je rudaru za 400, pazario novu malu zveku za 180e ma milina. Ko nije zadrti gejmer 1050ti najbolja opcija. Samo sto vidim da je kod nas sad i ona otisla u nebesa sa cenom.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
I ja sam imao 1050ti, i stvarno je ok. Ja kad sam je kupovao bila 130 evra nova, a sad je 200. Pogresio sam sto sam je prodao i sad moram da cekam mozda i do jeseni da se cene urazume.

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Znam čoveka koji je rudario s diskovima. Kaže - ne habaju se toliko i manje se gubi kasnije na prodaji polovnog hard diska, nego grafičke, jer za grafičke svi kontaju da su izraubovane rudarenjem. Moglo se praviti nešto novaca - tipa 50 do 100 evra mesečno po jednom HDD-u od terabajta.

Koliko sam shvatio, sad je to batalio, jer nema više dovoljno "prinosa".

Kripto valute relativno brzo dostignu nivo da se teško isplati dalje ih rudariti, ali se stalno pojavljuju nove. Kocka je koliko će koja zadržati vrednost, naravno. Teško je predvideti kada i da li će doći do nekog zasićenja tržišta i potražnje za rigovima. Dok se to ne desi: blago proizvođačima, a teško gejmerima.
A kad dodje vreme da se rudarenje ne isplati, blago gejmerima. Ima sve ove mocne kartice da se sliju nama obicnom narodu

Poslednja ispravka: DeCoy (22.3.2018 u 23:10) Razlog: multiquote
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2018, 23:09   #156
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Ako ćeš da kupuješ polovnu karticu koja je rudarila 24/7, samo izvoli...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2018, 0:12   #157
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Ja necu, al neko ce da kupi. Negde te kartice moraju da zavrse i neko ce da ih kupi. E sad koja ce to grupa ljudi da bude ne znam.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2018, 11:53   #158
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Ja cu uvek da kupim kartu od rudara koja je u garanciji jer niko bolje ne pazi kartu od rudara,sve su spustene na min PL i napon jedino sta moze otici su ventovi,to zamenis za 20e i uzivas
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2018, 12:57   #159
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Citat:
nenad 970 kaže: Pregled poruke
Ja cu uvek da kupim kartu od rudara koja je u garanciji jer niko bolje ne pazi kartu od rudara,sve su spustene na min PL i napon jedino sta moze otici su ventovi,to zamenis za 20e i uzivas
I sa memorijom nasviranom do iznemoglosti koja radi 24/7 da bi se izvukao maksimalan hashrate. Da su te izraubovane kartice bar osetno jeftinije nego stoka počela polovnjake da prodaje po ceni novih kartica od pre godinu i kusur dana
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2018, 13:24   #160
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Stoka mora da, barem delimično, vrati uloženo jer je 99% njih prekasno ušlo u igru.
Karma
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Rockstar (24.3.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kvar vise komponenata laki1991 Kvarovi 19 6.9.2014 0:49
misljenje za cenu komponenata danijelki otpaTci 1 31.1.2014 16:51
Pomoć oko nabavke komponenata Neshekel ŠDK - Osnovne komponente 72 17.7.2011 23:56
Napajanja u osnovne komponente, i u šdk osnovnih komponenata Miki-Car Forum o forumu 1 31.1.2010 17:46
Softver za prikaz potrošnje komponenata Serbiansword Ostale komponente 7 16.3.2009 19:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com