Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2015, 15:28   #1
darius
Novi član
 
Član od: 12.3.2015.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Potrebna znanja za rad u IT struci

Pozdrav svima. Ja sam nov clan i resio sam da pokrenem ovu temu jer me zanima misljenje ljudi koji su vec u ovom poslu. Da predjem odmah na stvar.

Zanima me, kao sto i naslov teme kaze, koja znanja su potrebna za rad u IT sektoru. Veoma sam zainteresovan za programiranje. Trenutno sam u drugoj godini na smeru informacionih tehnologija. Od "strucnih stvari" trenutno radimo jezik C i osnove web dizajna(HTML i CSS). Do kraja smera bismo trebali da odradimo i objektno programiranje u C++. Programiranje mi za sada ide dobro pa bih zeleo da imam neko usmerenje ka daljem usavrsavanju tj. skolovanju.

Ono sto me generalno kod programiranja zanima jeste pravljenje aplikacija, tj. izrada programa i video igara (windows, android, ios, mislim na 2D igre), a kao neki sporedni put koji takodje mogu da radim jeste i dizajniranje web sajtova. E sad, evo par pitanja od mene i voleo bih da cujem vasa misljenja o njima:

1.Koji programski jezici se traze za pravljenje aplikacija?
2.Koja okruzenja se koriste? Cuo sam da se za pravljenje igara koristi Unity pa me zanima vase misljenje o njemu, koliko je koristan, lak/tezak da se nauci?
3.Da li je i koliko bitno poznavanje rada u Adobe programima kao sto su Illustrator, Photoshop... ?
3.Da li postoje odredjeni sajtovi/video lekcije/youtube kanali/knjige odakle bih mogao da naucim to sto mi je potrebno?.
4.Vasa misljenja i predlozi o falkultetima gde bih mogao da nastavim svoje obrazovanje.
5.Utisci o freelance platformama.

Nadam se da ovo nije bilo previse pitanja ali jednostavno bih zeleo da se upustim u tako nesto jer mi ucenje tih stvari ne predstavlja problem posto imam volju i zelju za ucenje. Svi komentari su pozeljni.
darius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 17:57   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

1. Java, C++, C#
2. Zavisi za šta
3. Poželjno je ali nije presudno, pogotovo ako u firmi vide da znaš i da dizajniraš pa ti za istu platu uvale dupli posao
4. Za fakultet bježi odavde što dalje
5. Freelance = ako baš nema ništa drugo pa ti se isplati da se nadmudruješ sa Indijcima, Filipincima i ekipom koja masovno spušta cijene rada na uštrb kvaliteta. Freelance na Balkanu = neki "ekspert" u kontaktu sa demanderima, koji je okupio pleme od desetak ljudi oko sebe pa ih izrabljuje a njima daje mjesečnu pikslu koja je dovoljna tek za džeparac.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
voodoo_ (25.10.2015)
Stara 26.10.2015, 0:13   #3
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Dodao bih i jos poznavanje nekog skript jezika... prvestveno mislim na neki bash il python il perl il ruby... Ume da bude izuzetno korisno.

Sa druge strane danasnji web nije ono sto je nekad bio... Danas su sajtovi aplikacije sami za sebe tako da to moze da bude skroz zanimljivo

Ja sam imao prilicno lepo iskustvo sa fakultetom ovde kod nas, u svakom slucaju verujem da napolju ima boljih opcija ali ima i kod nas sasvim kul varijanti, bar iz moje perspektive
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2015, 12:17   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Potrebna znanja za rad u IT struci

Nema danas nauke ni muke oko izrade sajtova: drag'n'drop idiot-friendly Wordpress templejti od svakog sa IQ-om iznad sobne temperature mogu da naprave "web mastera", što umanjuje potrebu za fotošobdžijama, ali drimviverdžije i pehapedžije se još mogu nadati da uzmu neku paru.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2015, 19:57   #5
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

My 2 cents:

Citat:
3.Da li postoje odredjeni sajtovi/video lekcije/youtube kanali/knjige odakle bih mogao da naucim to sto mi je potrebno?.
Da. "Google is your friend".

Citat:
5.Utisci o freelance platformama.
Realno, batali. U Srbiji je potraznja za developerima dovoljno dobra (a i plata) da nadjes posao u nekoj kompaniji. Tako sam se i ja kao sto rece Teva "nadmudrivao" s indusima i pakistancima. Na kraju skontas da ces zaradjivati manje nego na poslu jer gore navedeni prihvataju da rade za smijesne pare. Plus, uglavnom radis direktno s musterijom. A ljudi ko ljudi.. Nekad ok nekad nezgodni boze ti sacuvaj.

Citat:
Nema danas nauke ni muke oko izrade sajtova: drag'n'drop idiot-friendly Wordpress templejti od svakog sa IQ-om iznad sobne temperature mogu da naprave "web mastera", što umanjuje potrebu za fotošobdžijama, ali drimviverdžije i pehapedžije se još mogu nadati da uzmu neku paru.
Ne bi bas tvrdio tako nesto sa tolikom sigurnoscu. Uistinu, sajtovi recimo.. cvjecara su smejurija. Ali kada su u pitanju npr. sajtovi banaka ili osiguravajucih drustava, nikada ne mozes znati kakva se "cudovista" nalaze ispod povrsine.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2015, 17:46   #6
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Dobro, banke i osiguravajuća društva ni ne angažuju pojedince, nego imaju ugovore sa kompanijama koje se samo time bave
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2015, 20:34   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Potrebna znanja za rad u IT struci

Banke i osiguravači su fašisti koji imaju svoj IT sektor u kojem moraš znati sve: kontrolu ulaz-izlaz, administraciju mreža i sajtova, plus moraš da trpiš Smilju s trećeg sprata kojoj štopa Solitaire a ako ne odreaguješ kunu te svi od direktora do pune šalter sale.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 0:43   #8
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
Dobro, banke i osiguravajuća društva ni ne angažuju pojedince, nego imaju ugovore sa kompanijama koje se samo time bave
Uglavnom tacno. S tim da sam jednom prilikom upoznao momka koji je radio samostalno za Delta osig. Giganti tipa Raiffaisen, Sparkasse... tu si definitivno u pravu.

Citat:
Banke i osiguravači su fašisti koji imaju svoj IT sektor u kojem moraš znati sve: kontrolu ulaz-izlaz, administraciju mreža i sajtova, plus moraš da trpiš Smilju s trećeg sprata kojoj štopa Solitaire a ako ne odreaguješ kunu te svi od direktora do pune šalter sale.
Opet netacno. Osim mozda ovog dijela o fasistima. Ali realno, to su institucije koje imaju kes i veoma dobro placaju za IT usluge. Da, imaju svoj IT sektor ali vrlo cesto druge IT consulting kompanije odradjuju prilicno masivne poslove za njih.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 1:45   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Za banke treba i jedno 5-10 godina iskustva, ne daju baš Perici iz komšiluka da im radi softwer
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 11:20   #10
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Za banke treba i jedno 5-10 godina iskustva, ne daju baš Perici iz komšiluka da im radi softwer
Pa ovo bas i nije tacno. Percepcija je malo drugacija u tom poslu, da ne kazem surovija.

Ne daju oni taj posao ni developerima koji imaju vise od 10 godina iskustva. Kod njih jedino mogu da prodju oprobane kompanije poput Asseca, SAP-a i sl. tj. velikih kompanija koje su u tom poslu bar 20+ godina i koje zaposljavaju bar 500 developera od kojih vecina ima od 5-10 godina iskustva.

U svim malo ozbiljnijim kompanijama ne radi samo jedan developer, vec tim developera. Jedan developer na IT trzistu stvarno nema sta da traži, pa čak i da je Guru programer. Zato se kod developera timski duh veoma ceni. "One man band" moze da prodje samo u nekim sitnim kompanijama koje uposljavaju takvog developera samo da bi im odrzava neki vec postojeci sistem. Takav posao je po meni vise za penzionere, jer niti moze da se nauci nesto novo, niti da se napreduje u smislu prikupljanja novih saznanja. Sto je u ovom poslu veoma bitno.

Zato je najbolje da se zamerate sa kolegama programerima. Ko zna kavi su putevi i da je vrlo moguce da se ponovo negde sretnete ali u nekoj drugoj firmi.

Poslednja ispravka: Todors (31.10.2015 u 11:31)
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 13:05   #11
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
4. Za fakultet bježi odavde što dalje
Mozes li da pojasni ovo tj zasto imas takvo misljenje o nasim fakultetima u kojima se skoluju buduci inzenjeri ?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 16:51   #12
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
brano88 kaže: Pregled poruke
Opet netacno. Osim mozda ovog dijela o fasistima. Ali realno, to su institucije koje imaju kes i veoma dobro placaju za IT usluge. Da, imaju svoj IT sektor ali vrlo cesto druge IT consulting kompanije odradjuju prilicno masivne poslove za njih.

Ako nisi TI radio na nekom od tih mjesta onda nemoj pametovati. Ja JESAM radio i na održavanju u banci i na mrežama/korisničkoj podršci u dvije kompanije koje ne želim da reklamiram, i stojim iza toga što pričam, stoga mi nemoj pametovati o "IT consulting kompanijama" (KOJE su to kompanije života ti?).

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
Mozes li da pojasni ovo tj zasto imas takvo misljenje o nasim fakultetima u kojima se skoluju buduci inzenjeri ?

Mogu. Naša generalno SREDNJA ŠKOLA za oblasti IT-a (programere, inženjere, dizajnere) imala je praksu u kojoj se hobluje/šmirgla komad metala, i slične nebuloze koje nemaju blage veze sa strukom. Naši kadrovi iz SREDNJIH škola su zapeli u 60-tim godinama prošlog vijeka, a i na fakultetima je gotovo ista stvar. Ako nemaš dobar temelj, džaba ti da ti i sam Hawking dođe i predaje kad ne znaš srednjoškolske osnove. Na zapadu je to puno temeljnije, puno je više prakse, nastava se ne svodi na blejanje u skripte i Powerpointe nego na direktne primjere, problem solving i konkretne, životne zadatke. Svima je više pun k matematike, funkcija, zastarjelih metoda i gluposti koje su (osim u posebnim slučajevima) apsolutno nepotrebne, a jako mali broj tih novoostvarenih inženjera dobije posao u struci (dvojica mojih drugara, jedan radi u biblioteci a drugi u kladionici jer ih nije Bog pogledao da napuste ovo dno od podneblja). Mislim da sam dovoljno rekao.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 17:44   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
Todors kaže: Pregled poruke
Pa ovo bas i nije tacno. Percepcija je malo drugacija u tom poslu, da ne kazem surovija.

Ne daju oni taj posao ni developerima koji imaju vise od 10 godina iskustva. Kod njih jedino mogu da prodju oprobane kompanije poput Asseca, SAP-a i sl. tj. velikih kompanija koje su u tom poslu bar 20+ godina i koje zaposljavaju bar 500 developera od kojih vecina ima od 5-10 godina iskustva.

U svim malo ozbiljnijim kompanijama ne radi samo jedan developer, vec tim developera. Jedan developer na IT trzistu stvarno nema sta da traži, pa čak i da je Guru programer. Zato se kod developera timski duh veoma ceni. "One man band" moze da prodje samo u nekim sitnim kompanijama koje uposljavaju takvog developera samo da bi im odrzava neki vec postojeci sistem. Takav posao je po meni vise za penzionere, jer niti moze da se nauci nesto novo, niti da se napreduje u smislu prikupljanja novih saznanja. Sto je u ovom poslu veoma bitno.

Zato je najbolje da se zamerate sa kolegama programerima. Ko zna kavi su putevi i da je vrlo moguce da se ponovo negde sretnete ali u nekoj drugoj firmi.
Ja sam samo rekao da se za taj posao traži dugogodišnje iskustvo postoje i oglasi u kojima banke traže programere niti sam rekao da je to posao za jednog čoveka itd prosto rečeno programskim jezikom If you want to work in bank you need 5-10 experience true/not true naravno može banka da posao i nekoj kompaniji da joj radi.
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 18:13   #14
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Ja sam samo rekao da se za taj posao traži dugogodišnje iskustvo postoje i oglasi u kojima banke traže programere niti sam rekao da je to posao za jednog čoveka itd prosto rečeno programskim jezikom If you want to work in bank you need 5-10 experience true/not true naravno može banka da posao i nekoj kompaniji da joj radi.
Pa opet si lose rekao, jer nase banke dosta traze i juniore i to bez ikakvog iskustva. Juniori bez iskustva u velikim sistemima su itekako dobrodosli. Jer su u stanju da izvrse osnovne stvari, samim tim da uce i da se usavrsavaju, i to sve za male pare. Na kraju krajeva svi ti danasnji seniori su nekada bili juniori. Takav je flow programera.
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 18:41   #15
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Nisam nikad video takav oglas za posao, ali ne pratim baš previše, ako ti tako kažeš onda u redu, moguće, mada ne deluje baš realno jedna greška i odoše pare Ne uče se programeri u finansijskim transakcijama nisu bankari blesavi da štede 200 evra a da rizikuju da ih neko uhakuje i slično, daj neki takav oglas da vidimo
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 18:59   #16
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Nisam siguran dal smem ovde da postujem linkove ka poslovima, al neka admini obrisu ovaj post ako sam narusio pravila ovog foruma.

Cilj mi je bio informativni karakter, nikako reklamiranje ili slično.

Elem, za 2 minuta na infostudu pronasao sam 2 zanimljive ponude za juniore.

https://poslovi.infostud.com/posao/P...z_id=&category[0]=5&vreme_postavljanja=&rok_konkursa=&firma_uid=&ed ucation=&vrste_kategorija_posla=&jezik=&sort=p_fir ma_sort&item_index=91

https://poslovi.infostud.com/posao/S...z_id=&category[0]=5&vreme_postavljanja=&rok_konkursa=&firma_uid=&ed ucation=&vrste_kategorija_posla=&jezik=&sort=p_fir ma_sort&item_index=43

Ovakvih oglasa imas jos, a i bice ih. Konkretno ovo nisu banke, ali sam ih vidjao ranije. Sto ne znaci da ih ponovo nece biti. Tako da sam mozes da zakljucis dal sam u pravu ili ne.
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 19:10   #17
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Dobro prvi posao u osiguranju to je kao slično sa bankom pomalo, i opet se traži 1 godina iskustva, i kad pošalješ CV oni će od prijavljenih da izaberu najboljeg
Drugo je veletrgovina bave se različitim delatnostima kao što su: agrarna proizvodnja, proizvodnja hrane, razvoj nekretnina, osiguranje, izvoz, uvoz, zastupanje inostranih kompanija, distribucija robe široke potrošnje, prodaja automobila itd. to sa bankom nema neke veze ko zna gde će da ga bace radi
Ja sam govorio konkretno za banke a ne za osiguranja i trgovine
Ali eto dobro je i da pogleda šta se traži za koji posao

Poslednja ispravka: water wizard (31.10.2015 u 19:17)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 21:26   #18
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
Todors kaže: Pregled poruke
https://poslovi.infostud.com/posao/P...z_id=&category[0]=5&vreme_postavljanja=&rok_konkursa=&firma_uid=&ed ucation=&vrste_kategorija_posla=&jezik=&sort=p_fir ma_sort&item_index=91
Boze me sacuvaj. Ocekuju od zaposlenog da bude svastojed. Programer, tester, web dizajner, devops, i jos obuka korisnika... Kuku lele...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2015, 2:12   #19
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Mogu. Naša generalno SREDNJA ŠKOLA za oblasti IT-a (programere, inženjere, dizajnere) imala je praksu u kojoj se hobluje/šmirgla komad metala, i slične nebuloze koje nemaju blage veze sa strukom. Naši kadrovi iz SREDNJIH škola su zapeli u 60-tim godinama prošlog vijeka, a i na fakultetima je gotovo ista stvar. Ako nemaš dobar temelj, džaba ti da ti i sam Hawking dođe i predaje kad ne znaš srednjoškolske osnove. Na zapadu je to puno temeljnije, puno je više prakse, nastava se ne svodi na blejanje u skripte i Powerpointe nego na direktne primjere, problem solving i konkretne, životne zadatke. Svima je više pun k matematike, funkcija, zastarjelih metoda i gluposti koje su (osim u posebnim slučajevima) apsolutno nepotrebne, a jako mali broj tih novoostvarenih inženjera dobije posao u struci (dvojica mojih drugara, jedan radi u biblioteci a drugi u kladionici jer ih nije Bog pogledao da napuste ovo dno od podneblja). Mislim da sam dovoljno rekao.
Kakve veze ima srednja skola sa tim? Sa mnom je na fax islo brdo ljudi koji su bili u gimnaziji opsti, prirodni il drustveni smer i postali su jako dobri programeri... Cak su bolje prolazili od ljudi koji su na fax dosli sa nekim znanjem programiranja... Inace ovo za maetmatiku se ne slazem. I dalje tvrdim da ne mozes da budes dobar programer a da ne znas matematiku ili da ne baratas dobro sa njom. Kao i za posao se takodje ne slazem, pritom govorim iz primera ljudi koji su zavrsili ili zavrsavaju fax trenutno sa mnom u klasi. Svi su dobili ponude za posao bez da su slali cv. Svi koji imaju ikakve veze sa strukom (dal veliki prosek il samostalno zanimanje za struku i ne stoje u mestu sa studijama)...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2015, 11:44   #20
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Boze me sacuvaj. Ocekuju od zaposlenog da bude svastojed. Programer, tester, web dizajner, devops, i jos obuka korisnika... Kuku lele...
Pa tako ti je to kod juniora. Daju ti sve i svasta da radis pa onda procenjuju gde si se najbolje uklopio. Meni su tako u jednoj firmi (da ih ne pominjem) dali da radim tehnicku podrsku i ako sam bio developer. Cisto da vide dal cu se buniti ili ne, jer im je takva poziciju u tom trenutku bila preko potrebna. Al posto sam se ja pobunio bilo je samo hvala dovidjenja, nakon toga. Zato i kazem da oni od juniora imaju velike koristi, jer u svakom trenutku mogu da ih saltaju po njihovim potrebama. Ako se oni kojim slucajem pobune opet nista ne gube, jer ce opet dovesti nekog treceg koga ce da saltaju.
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PASTE teksta, pomoc hitno potrebna Kobilic Kvarovi 4 31.10.2011 15:48
ComTrade fabrika znanja Lich_king2 Dešavanja i događaji 0 11.5.2009 18:03
Da li je Srbiji potrebna internet stranka? freeminder Brbljaonica 28 23.12.2007 19:56
Bezicni internet za koji nije potrebna opticka vidljivost! K'R' HooD Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 20.11.2007 9:16
Pomoc za one kojima je stvarno potrebna... dados Brbljaonica 0 15.3.2007 18:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com