Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2020, 1:55   #1
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Question Zamena ploce?

Pozdrav svima,

crkla ploca AsRock Z370 Pro4 i nema na lageru, koju slicnu jeftiniju ili jacu preporucujete? plafon do 18000/20000din.

ovo je konfiguracija:

cpu - i5 8400
ram - Kingston HyperX Predator ddr4 16GB 3000Mhz

ssd m.2 dva komada
i da ima 4 slota za ram, posto je u planu dodavanje.



Hvala!
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2020, 8:52   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.579
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.814 puta na 1.692 poruka
Određen forumom Re: Zamena ploce?

Ne znam da li dobijas taj novac u zameni, posto bi trebalo da ti je na staru plocu jos uvek vazeca garancija. Ili da li planiras overklok pa ti trebe Z serija maticne, sa nekim buducim procesorom.

U svakom slucaju imas Z390 maticne ploce sa svim opcijama koje trazis, a i mogucnost upgrede-a na neki od I7 procesora. Baci pogled na Gigabyte Z390 Gaming X, MSI Z390 Tomahawk ili MSI Z390 Gaming Plus. Sve su dostupne u maloprodaji i imaju podrsku za to sta tebi treba.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Zoranb007 (17.10.2020)
Stara 17.10.2020, 12:51   #3
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Zamena ploce?

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Ne znam da li dobijas taj novac u zameni, posto bi trebalo da ti je na staru plocu jos uvek vazeca garancija. Ili da li planiras overklok pa ti trebe Z serija maticne, sa nekim buducim procesorom.

U svakom slucaju imas Z390 maticne ploce sa svim opcijama koje trazis, a i mogucnost upgrede-a na neki od I7 procesora. Baci pogled na Gigabyte Z390 Gaming X, MSI Z390 Tomahawk ili MSI Z390 Gaming Plus. Sve su dostupne u maloprodaji i imaju podrsku za to sta tebi treba.
Hvala Vlad za predloge,

inace ne pratim redovno sta se prodaje, nije problem u googlanju, jednostavno ne pratim svakodnevno i nisam u toku, nisam upucen sta treba izbegavati kod kupovine, najmanji mi je problem da nadjem plocu po karakteristikama i nameni.

kad procitam silne strane forume po googlu, ispada da su kod njih sve ploce ok. oni vise biraju ploce po nameni, ne vode mnogo brigu oko samog kvaliteta izrade ili da li se neki model pokazao da je za izbegavanje, ali kad citam nase forume, ovde se u komentarima uglavnom nadje neka ploca koju treba izbegavati i neki model koji se svima predlaze...

Nekada davno su za mene Gigabyt ploce bile zakon, ovu AsRock ne bih kupio ni u najvecem bunilu, nisam ni znao da ta firma postoji, kupio sam je samo iz razloga sto je imala taj jedan stari PCI slot. Mozda je AsRock i dobra firma, ne znam, kad sam je montirao sva se ugibala, kad sam srafio hladnjak na CPU napravio se trbuh, a nisam previse stezao, sve nesto pipavo i tanko u odnosu na stare ploce, ali dok je radila, radila je ko sat, jedino sto nije izgurala ni garanciju, crkla.

Ja sam zato i postavio ovde na forumu pitanje, sto racunam da je neko na forumu vise upucen. Neko mi usput kaze "ma danas ti je to sve skoro istog kvaliteta, svi stede u proizvodnji, ista izrada i delovi, samo razlicite oznake"

Jedino sto znam, ako trazim malo kvalitetniju izradu onda moram da gledam medju najskupljim, a to mi je bacanje novca, jer mislim da je bas precenjeno.

Ova moja pokvarena, bila na reklamaciji, vratili novac.

Z serija zbog planirane zamene CPUa i moguceg oc. (ako zatreba)
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2020, 16:31   #4
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.579
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.814 puta na 1.692 poruka
Određen forumom Re: Zamena ploce?

To sto ti se savijala ploca prilikom montiranja CPU hladnjaka mi nesto govori da nije sve proslo kako treba prilikom instalacije ploce. Takva savijanja ploce ne bi smela da se dese uopste.

Inace Asrock ti je kompanija koja postoji vise od 10 godina, i u sustini prave solidne proizvode, ali kao i svi ima losijih i boljih. A sto se tice komentara da su sada svi proizvodjaci slicni, tu ima istine. Nema vise proizvodjaca kao sto je bio recimo ABIT, ciju plocu kupis, i ostane ti za tvoje unuke. Sve 4 vece kompanije (Asus, MSI, Gigabyte i Asrock) prave od maticnih ploca cisto da radi do vrhunskih, i ima previse modela da znas za svaki sta valja ili ne. Jedino od toga sto kod nas moze da se nadje, a treba bezati od toga kao vampir od belog luka je Biostar.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Zoranb007 (17.10.2020)
Stara 17.10.2020, 22:03   #5
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Zamena ploce?

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
To sto ti se savijala ploca prilikom montiranja CPU hladnjaka mi nesto govori da nije sve proslo kako treba prilikom instalacije ploce. Takva savijanja ploce ne bi smela da se dese uopste.
Pa dobro, to sto sam napisao da se na ploci napravio trbuh, nije bukvalno trbuh ko trbuh od piva ali kada se pogleda sa strane, vidi se izoblicenje, jer srafovi vuku na gore a leziste procesora na dole... nije do montiranja, montiranje je proslo kako treba, jednostavno je ploca (kao i mnoge danas) modernija, dosta tanja i slabija. Montirao sam sebi i pre 10god. hladnjake na cpu, koji su u to vreme bili jos robusniji i tezi, i iz neznanja stezao ko konj pa nisam imao to izoblicenje i trbuhe, na to sam mislio

Ako sam te dobro razumeo, u ovom cenovnom rangu, mogu da kupim bilo koju sem Biostara.



P.S. i dan danas imam top ispravnu Gigabyte GA-X38-DQ6 to je bila maticna zver.
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2020, 17:36   #6
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Zamena ploce?

Uzeo sam Gigabyte z390 gaming x , treba da namontiram, pa javljam.
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zamena maticne ploce dex128 ŠDK - Osnovne komponente 1 15.5.2016 15:05
Zamena maticne ploce Srle22 Osnovne komponente 7 12.1.2015 12:15
Zamena za Q8200 i hd5770 pomoc oko ploce i grafe. Sladjan85 Šta da kupim? 17 23.12.2012 20:03
Zamena ploce sa reklamacije.Koju uzeti? Miso26 ŠDK - Osnovne komponente 4 16.11.2012 16:04
Zamena ploce Hard2geT ŠDK - Osnovne komponente 6 27.5.2012 20:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com