Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.6.2012, 11:03   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom SK na Apple Newsstandu

Newsstand je (aplikacija za ios) bukvalno licna polica gde drzite magazine i razne casopise koje citate. Ceo princip radi na tome da se pretplatite za bilo koji casopis sirom sveta i dobijate najnovije izdanje na vas iPhone,iPad. Prvi domaci casopis koji je to uradio jeste Mobile tech i vec prvog dana su zabelezili 30 pretplatnika. Mislim da je to sjajna mogucnost onima koji zive negde van SR ili nisu u mogucnosti da nabave novi broj pa lepo im stize svakog meseca na tablet ili telefon.
Takodje prednosti su te da su uvek digitalna izdanja JEFTINIJA ( Vaniti Fair regularno kosta 5$ a digitalno 2$!),kao i to da ste u mogucnosti da uzimate i STARE BROJEVE sto je odlicno za one koji su propustili odredjeni broj!
Da ne pricam o drugim mogucnostima kao sto su HD SLIKE,ubacivanje video snimaka vasih omiljenih igara/programa,mozda jednom u 3-4 meseca video blog Kuzme haha :-). Takodje najavljuju da sledeci ipad ce imati haptec tehnologiju (nadam se da nisam pogresio) koja omogucava da osetite to pod prstima gde prelazite. Odlicna stvar za ljude koji su slepi.

Mislim da SK stvarno moze da ostvari pun potencijal ovako i ne vidim razlog za ne. Ako jedan Mobile tech moze da ima digitalnu verziju (no fense) onda Sk treba da ima 5 digitalnih haha.
Ljudi podrzite akciju,ko ne bi voleo da gleda review neke igre u hd snimku :P a ne samo slike da gleda ..

Poslednja ispravka: Starface (9.6.2012 u 11:21)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 11:57   #2
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Aha, desiće se to, ali tek kada SRB uđe u EU Što znači, baš, baš uskoro

Mislim da situacija u SK ne bi dozvolila tako nešto - vidiš da i dalje postoji retro sajt, forum je hostovan negde gde su i avatari opterećenje, DVD sa prethodnim brojevima je samo misaona imenica...

Što se mene tiče, ja ne koristim (niti planiram) bilo šta od Apple-a, ali ipak (iPak? ) podržavam svaku ovakvu ideju!

Ja bih najviše voleo da je moguće da se kupe samo pojedinačne rubrike iz SK-a, pošto bi meni bile sasvim dovoljne hardware i software (ostalo ionako samo prelistam).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 12:11   #3
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Neko je ovde rekao da je sk najprodavaniji pc casopis. Onda whats the problem? Money nije jer je najprodavaniji,khm ili je mozda Mobile tech prodavaniji ?! Haha cisto sumnjam ali dolazimo do takvog zakljucka ...
Kad bi uradili to ubili bi vise muva jednim udarcem. Stari brojevi,jeftinije-znaci povecali tiraz,mogucnost starih brojeva koja je boljka clanova ovde koliko vidim,hd content,video,prosirili bi prodajna mesta tj na ceo svet skoro u digitalnoj formi itd ...
Svi polako prelaze na tablet ( kod nas)pa tako vec sad ipad 1 polovan kosta verujem negde oko 150€...

Poslednja ispravka: Starface (9.6.2012 u 12:50)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 13:15   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

@Zoni

Kako to misliš retro sajt i forum? Pa zar ne vidiš da ovaj softver ima inkorporiranu vremensku mašinu i prikazuje teme iz 2032.

Inače, mislim da bi ti bilo bolje da predlog postaviš na sajtu Sveta, Skandala, Story-ja ili čega već takvog, jer njihova čitalačka publika više ceni Apple proizvode...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
JohnnyNT (9.6.2012)
Stara 9.6.2012, 14:07   #5
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Ako sk publika vise ceni Android platformu i ako tako nesto Android ima uradite isto! Podrzacu to cak i ako nemam Android uredjaj. Mada znam da od ovog posla verovatno nema nista. Zbog ovakvog sistema u Sr dodje mi da odem odavde sto cu i uraditi izgleda. Ljudi preko mail-a zavrsavaju sve,upisujete se u skole bez ijednog ispisanog papira, pisete blogove umesto testa,dobijate na koriscenje ipad preko skolske godine,infostan dobijate na cip itd itd...
Ako jedan ovakav IT casopis nije za takvo zalaganje,onda o cemu mi pricamo realno .
Mada verovatno vise razumeju Svet i Skandal koriscenje digitalnog oblika nego jedan IT casopis
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 15:12   #6
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom

Meni ovo zvuci zanimljivo. Ja zivim u USA, a SK mi salju postom. Ako nesto znaci, pretplatio bih se odmah.

Neko iz redakcije komentar?

@DeCoy stripoteka+ipad=win
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 15:45   #7
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Inače, mislim da bi ti bilo bolje da predlog postaviš na sajtu Sveta, Skandala, Story-ja ili čega već takvog, jer njihova čitalačka publika više ceni Apple proizvode...
Neka si im rek'o
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 23:08   #8
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Meni ovo zvuci zanimljivo. Ja zivim u USA, a SK mi salju postom. Ako nesto znaci, pretplatio bih se odmah.

Neko iz redakcije komentar?

@DeCoy stripoteka+ipad=win
Ne razume to srpski mozak moj druze. Oni odmah apple povezu sa foliranjem i statusom a samsungov flagship galaxy 3 kosta isto cak mozda i jace .
Objasni im malo koliko se tamo u USA koriste tableti ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 0:31   #9
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Na zalost, Srbija je takva zemlja, da samo odredjen sloj moze da priusti sebi neke stvari, a to onda povlaci i sve drugo za sobom. Al' da ne ulazimo u tu pricu, greota je.

Od casopisa redovno citam PC World, CPU, GamesTM, Edge. S vremena na vreme National Geographic i White Dwarf. A najredovnije Svet kompjutera (od '86.). Osim Sveta kompjutera, sve casopise citam na iPad-u. Moja cerka ima skoro 11 godina, Politikn zabavnik joj je omiljeni casopis na srpskom jeziku. I jedan, i drugi nas casopis, moji kupe pa posalju, pa to putuje... Nekad stigne za nedelju dana, nekad za dve, a ponekad i za mesec. Sa newstand-om bi to sve bilo mnogo lakse i praktcnije. Postoji pristojan broj nasih ljudi koji su zainteresovani za casopise iz Srbije. Politika, ipak, nije mala firma, pa da je ovo komplikovano.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 0:50   #10
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Ali iskreno i ja moram da se pridružim grupi koja bi plaćala pretplatu za digitalno izdanje časopisa samo da može da ga čita na tabletu ili recimo laptopu. Plus pretraga sadržaja je tako mnogo lakša. Ovako kad treba da nađem nešto u nekom časopisu moram da rovarim po Guglu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 1:05   #11
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Dosta bi stvari postigli tom modernizacijom,necu da se ponavljam. Iznerviran sam donekle ovom melahonijom kao skupo je ili tako neki izgovor. Ne mogu da nadjem na netu koliko kosta to da se izbaci na apple newsstand. Oni ne razmisljaju da ce neko mozda uzeti pre iPad ili neki android tablet ako ima nesto na ovaj fazon pre jer ljudi zaboravljaju da je u ovom obliku upola jeftinije plus mnogo bolja forma po meni. Odmah bi krenuo sa stekanjem za ipad4 i pravac pretplata na sk. Ovako i zaboravim od obaveza da uzmem sk,prodje broj i ja se smorim. Kad bi izbacili na newsstand-u lepo ti izadje notifikacija i odmah citas...
Sramota bre da ****** mobile tech izlazi tamo a sk ne. Sk je motherboard u odnosu na njih koji su USB 2.0 !!
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 9:48   #12
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Inače, mislim da bi ti bilo bolje da predlog postaviš na sajtu Sveta, Skandala, Story-ja ili čega već takvog, jer njihova čitalačka publika više ceni Apple proizvode...
A da SK izlazi kao običan, univerzalni PDF?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 10:18   #13
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Nema dileme da li je neko za ili protiv, već smo o tome diskutovali u nekoj temi, podrška među čitaocima za SK u elektronskom formatu je 100%, samo što Politiku to baš i ne interesuje preterano. Verovatno bi trebala neka peticija da se napravi ili tako nešto, pa da se to predoči upravi, jer izgleda da od žalbi po forumu nema mnogo koristi.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 10:32   #14
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Samo što Politiku to baš i ne interesuje preterano.
Voalaaa ! Recenica koja objasnjava skoro sve firme u Sr na nacin koje one razmisljaju ! Ispada po mom pisanju da sam ja ogorcen na celu sr,sk,ljude itd ali meni je samo krivo sto tako sjajan casopis koji prednjaci po svemu u odnosu na ostale it magazine da nema svoju digitalnu publikaciju.
Ja sam za tu peticiju da posaljemo i verujem da ce skoro svi clanovi potpisati!

Kako to ide sastavljenje elektronske peticije? Ajmo ljudi da poguramo malo stvar

Poslednja ispravka: Starface (10.6.2012 u 11:16)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 11:13   #15
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
@Zoni
Inače, mislim da bi ti bilo bolje da predlog postaviš na sajtu Sveta, Skandala, Story-ja ili čega već takvog, jer njihova čitalačka publika više ceni Apple proizvode...
Komentar na "nivou" pomenutih časopisa...

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Ne razume to srpski mozak moj druze. Oni odmah apple povezu sa foliranjem i statusom
Tako misle, jer su sami takvi - tipično za zatucani provincijalni oblik svesti kakav je ovde dominantan, a koji sve što vidi meri prema sopstvenim predrasudama i kompleksima.
Gore citiran komentar sve govori.
Što se tiče teme, lepa zamisao i odličan predlog, ali upućen pogrešnim ljudima i na pogrešnom mestu.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 11:25   #16
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Ljudi da se ne lazemo , apple nije jeftin brand ni malo kao ni to da se u Sr lepo zivi ali ako pogledate ostale tablete slicnih performansi ili npr htc i samsung flagship-ove placate isto. Apple ipad1 sasvim ok radi posao. Ne mozete bas najnovije igre da sibate glatko ali surf,citanje,pustanje video snimaka,iwork sasvim ok sljaka. Ne zelim da ispadne zato sto ja imam apple uredjaj da furam samo njihovu politiku APPLE I NISTA DRUGO. Meni ne smeta ni android uredjaji da imaju nesto na fazon newsstand-a. Samo nek se nesto radi,unapredjuje a ne u fazonu "cuti i radi svoj posao,dobro nam je i ovako"...

Ja necu umreti bez digitalnog izdanja kao ni ostali ali nemojte onda da se cudite sto nam mladi odlaze iz Sr. Naravno nije to jedini razlog za odlazak ali kada vidite koliko kaskate za svetom onda i nemate neku preteranu zelju da ostanete ovde
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 11:34   #17
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Pa ne koristi npr. 80% ljudi u Srbiji apple proizvode, i ne razumem zašto je pokrenuta tema u kojoj se preporučuje izlazak SK-a u elektronskom formatu samo za tu platformu. Trebalo je da bude drugačije formulisano, npr. "SK u elektronskom obliku" pa između ostalog navedeno i ovo rešenje za ios platformu. Verujem da niej sa lošom namerom, a i ne bi trebali da oftopičimo i dalje da tema ne bi otišla u večna lovišta.

Da ne bude da samo kritikujem, što se tiče ovih peticija, nemam pojma kako se prave i da li treba nešto specijaln oda se zna, ali na internetu ima dosta free servisa za pravljenje peticija, i u suštini najvažnije je da čitaoci na neki način masovno pokažu da su zainteresovani za sk u digitalnom obliku. Iako je ovo savršeno logično (časopis o računarima pobogu, naravno da mora biti dostupan i u digitalnom obliku), izlgeda da ipak mora da se nekim ljudima na čelnim pozicijama skreće pažnja na neku sasvim logičnu stvar.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 11:49   #18
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Ja sam skrenuo paznju na newsstand jer ne znam dal uopste postoji tako nesto za app, a i palo mi to na pamet kad sam video razne magazine na ipad-u izmedju ostalog i jedan nas. U svakom slucaju podrzavam bilo za android bilo za ios.
Za tu peticiju jedino tamo kad mi se zavrsi ispitni rok pa da se vidim kako to ide pa da napravim. Ako neko ima slobodnog vremena za to... be my guest
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 12:19   #19
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Ljudi ajde malo me uputite na Android. Jel postoji neka njihova native app kao Newsstand ili se skida sa marketa od raznih devalopers-a ? Jel ona amazon kindle app samo za knjige ili moze i za casopise ?

Dajte predloge koje su platforme i applikacije MUST HAVE podrska za SK pa da sastavim peticiju ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 12:41   #20
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Ja sam upoznat sa ovim sajtom gdje se casopis moze kupiti i citati na bilo kojem uredjaju

http://gb.zinio.com/

Sad ne znam da li je moguce SK ubaciti nekako tu ali eto samo da znate da postoje univerzalni servisi
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Gledanje online filmova uz prevod na srpskom Parsifal Video/TV softver 23 24.5.2012 15:38
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Mac računari MRajko Operativni sistemi 295 27.11.2010 11:47
Ne vide se dva računara! milicgoran Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 15.6.2009 22:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com