Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2014, 19:40   #441
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Eh kada bi ovako nesto bilo WWI ili WWII fazonu
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2014, 20:34   #442
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Po meni je dobitna kombinacija fokusirane kampanje. Manje mape, krace kampanje, ali sa vecim bitkama, brzim potezima i obavezno poboljsan AI, kako na strateskoj mapi, tako i na bitkama. Ima mnogo detalja koji mogu da budu zanimljivi za igranje. Primera radi Krstaski ratovi. Od frakcija Vizantija, Turci, Egipatski Arapi, Bliskoistocni Arapi, pa onda krstasi. Franci, Nemci, Mleci, Englezi, itd. Tu dodati neke placenicke jedinice i na kraju dolazak Mongola, i svima dobro.
Ima slicnih razdoblja koja mogu da se odrade, kao sto je predlozeno Anticka Gracka, stara Mesopotamija, 100godisnji rat, Rad za spansko nasledje, itd itd. Sledeci Total War bi po meni bio skroz tako organizovan, ali to tesko da bi smo videli....
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 0:19   #443
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Po meni je dobitna kombinacija fokusirane kampanje. Manje mape, krace kampanje, ali sa vecim bitkama, brzim potezima i obavezno poboljsan AI. Primera radi Krstaski ratovi. Od frakcija Vizantija, Turci, Egipatski Arapi, Bliskoistocni Arapi, pa onda krstasi.
Tako nešto imali smo sa Kingdoms ekspanzijom za M2:TW. Četiri brze kampanje, fokusirane na jedan istorijski period i geografsko područje, sa detaljnom mapom i gomilom opcija koje nisu postojale u vanili. Zvučalo je odlično, a tako i funkcionisalo, ali nedovoljno za jednu cijelu igru. Teško je napraviti punokrvan (i komercijalan) naslov ako se na samom početku previše ogradiš u širini.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 13:39   #444
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Zvučalo je odlično, a tako i funkcionisalo, ali nedovoljno za jednu cijelu igru. Teško je napraviti punokrvan (i komercijalan) naslov ako se na samom početku previše ogradiš u širini.
Zasto ? Kako Shogun moze da bude uspesan a ogranicen je na jos manje podrucije ?
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 19:26   #445
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Zato što je Šogun tehnička nadogrđadnja svog prethodnika i obrađuje istorijski period koji je sam po sebi dovoljno atraktivan za širi krug igrača. Mesopotamia Total War je preveliki rizik u tom pogledu, a posebno ako u jednačinu ubaciš SEGU.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2014, 19:32   #446
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Fokusiranje na jedan segment bi u tom slucaju dosta dobilo na dubini umesto na sirini. Dobra strana toga je da bi AI sigurno bio dosta poboljsan, zbog fokusiranja na manju geografsku lokaciju i manje ucesnika, uz sve sto to nosi sa sobom.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2014, 11:31   #447
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Znaci ja volim Japan to je dobra tema za igru ja ne volim ovo ili ono to nije privlacno za siri krug.

Evo slicnih tema za manje podrucije koji bi trebalo da su opste poznati:

Italija, renesansa. Umesto klanova gradovi drzave.
Izbegavati fantazije ala assassins creed letece masine itd.

Vec sto puta pomenuta klasicna Grcka. Desetine gradova.
I expanzija peloponeski ratovi.

Onda recimo, ali ovde ima baruta. Kozaci, Poljska, Rusija Tatari.

Sveto Rimsko Carstvo. Husiti, protestanti uostalom ima ratova kolko hoces. A i drzavica, frakcija.

Kina oni periodi zaracenih kraljestva. Ako moze Japan moze i ovo.

Srbija posle Dusana, ha to nece da bude sigurno.

Krstaski ratovi, balticki pohodi itd. su vec bili ali mogli su i dublje da se odrade i da budu samostalna igra. Pa i neki age of discovery ...

Licno ja bi hteo dark ages, period migracija i pad carstva ali je i to bilo.
Recimo neka expanzija o arapskim osvajanjima. Ali smradovi nece to zbog "politicke koreknosti".

Mada meni odgovara i warhammer total war.

Mesopotamija mislim da je losa ideja. Malo je poznata ljudima, uopste malo informacija ima o tome. Jedinice bi bile malobrojne i slicne. Ipak je to previse istorijski daleko. Asirija, Persija su bolje teme ako vec idemo na Bliski istok.

I da bilo sta posle napoleona je uzasna ideja.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2014, 12:13   #448
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke

I da bilo sta posle napoleona je uzasna ideja.


Slazem se, mada recimo period odradjen u Fall of the Samurai je isto dobar. Brodovi su bili zanimljivi, nesto preciznija orudja, usudio bih se reci da bi mozda i americki civilni rat bio zanimljiv. Jes' da ne volim taj period, nisam upoznat bas mnogo sa tim ratom, ali mozda ne bi bilo lose....mozda nesto do tog perioda, posle toga mislim da ne bi bilo dobro za TW.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2014, 19:21   #449
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Mesopotamija je Mesopotamija, to je regija, nije drzava, ista je Mesopotamija iz doba Ura i iz doba Asiraca. Da se malo zna nije tacno, da krenes da citas sve relevantne i dobre knjige ne bi skoro zavrsio.

Inace ovo bi bio vrh TW, vreme promena i razlicitih sistema u agrikulturi, ratovanju, drzavnoj upravi.

Fakcije bi definitivno bile razlicitije nego u recimo Medievalu, a tek sta bi otkrice gvozdja donelo igri, kad brosto proseku kroz armije naoruzane bronzom, divota bi bilo za igrati.

Dark Ages i Grcka kolonizacija bi isto bile vrh, ali tu su jedinice stvarno iste, hopliti ili bande Germana (znam da nije bas tako ali nije da su bili mastoviti, naravno pricamo neki 6-8. vek, ako se fukusiras na Vizantiju i Arape onda je debalans potpun, ako se DA radi onda samo neki Zapad)
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2014, 10:54   #450
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Kad je neko reko mesopotamija ja sam se prebacio na 30+ vekova pre nove ere Sumer, Akad itd. Stvarno i neznam puno o tome. Vracas se maltene u kameno doba i sta mozes da imas od jedinca batinase, sekire, koplja (verovatno i najzastupljenija), skromne lukove, kamenice i po koji bronzani mac mozda oklop ali to je sama elita. Uz to svi su manje vise golisavi hocu reci bez uniformi, nacina da se raspoznaju. Krpica oko pojasa ?

Dobre strane recimo a to nikad nismo viideli. Armije tog vremena su poljoprivrednici koji su mobilisani za rat. Rat mora biti kratak inace polja propadaju i sledece godine nastupa glad. Dakle logistika i sezonsko ratovanje. Nema trajnih armija. Ono i u srednjem veku nije trebalo da ima trajnih armija ali ...
Gvozdje protiv bronze. Dobra ideja.

E sad ovaj period je vise hiljada godina gde konkretno bi pocinjala total war igra a gde bi se zavrsavala.

"Da se malo zna nije tacno, da krenes da citas sve relevantne i dobre knjige ne bi skoro zavrsio."

Istina ali prosecan igrac (Amerikanac) ne cita puno i jos manje zna o ovome. Oni prave samo teme poznate sirokim masama. Pa ce pre da bude civil war nego ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2014, 18:02   #451
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Sta god napravili jedno je sigurno. Prvo sa zaliva bratatih mornara pa tek onda hvatanje za novcanik tj. karticu.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 10:29   #452
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Pa... svi smo znali, samo je bilo pitanje vremena:

perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 19:36   #453
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Pa... svi smo znali, samo je bilo pitanje vremena:

Mislim da ce izgubiti dosta hardcore igraca kad udju u taj fantasy setting ali isto tako ce na zalost tu rupu da popune sa novim igracima, oni koj do sad nisu igrali TW ali vole taj zanr tako da u buduce TW mozda osetno skrene na tu stranu jer se gubitak originalnih fanova nece mnogo osetiti cak mozda i poraste broj ljudi koji ce igrati TW fantasy serijal, ja licno ne zelim da vidim fanasy TW ali mislim da to mora da se desi.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 19:40   #454
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Ja gledam na to da jednostavno moraju da prosire paletu.

Sami su zakljucili da nece da prave 3jku nekog od istorijskih a nista ne inoviraju vec dugo, dugo.

Bilo bi najbolje kada bi mogli da prosire studio i prave na 2 godine fantasy a isto tako na 2 godine istorijski TW pa u godinama izmedju expanzije tj. standalone.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 20:39   #455
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ja gledam na to da jednostavno moraju da prosire paletu.

Sami su zakljucili da nece da prave 3jku nekog od istorijskih a nista ne inoviraju vec dugo, dugo.

Bilo bi najbolje kada bi mogli da prosire studio i prave na 2 godine fantasy a isto tako na 2 godine istorijski TW pa u godinama izmedju expanzije tj. standalone.
Mada mi nebi bilo cudno da naprave nesto tipa Charlemagne TW, samo treba da iskoriste Atillu i da oped naprave navodno "novu" igru a ustvari je stand alone ekspnzija. To cisto ako hoce maksimalno pare da uzmu pre sledece igre, jer taj period jos nisu radili a taman je izmedju atile i Medivla.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2015, 2:08   #456
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Znaci ja volim Japan to je dobra tema za igru ja ne volim ovo ili ono to nije privlacno za siri krug.

Evo slicnih tema za manje podrucije koji bi trebalo da su opste poznati:

Italija, renesansa. Umesto klanova gradovi drzave.
Izbegavati fantazije ala assassins creed letece masine itd.

Vec sto puta pomenuta klasicna Grcka. Desetine gradova.
I expanzija peloponeski ratovi.

Onda recimo, ali ovde ima baruta. Kozaci, Poljska, Rusija Tatari.

Sveto Rimsko Carstvo. Husiti, protestanti uostalom ima ratova kolko hoces. A i drzavica, frakcija.

Kina oni periodi zaracenih kraljestva. Ako moze Japan moze i ovo.

Srbija posle Dusana, ha to nece da bude sigurno.

Krstaski ratovi, balticki pohodi itd. su vec bili ali mogli su i dublje da se odrade i da budu samostalna igra. Pa i neki age of discovery ...

Licno ja bi hteo dark ages, period migracija i pad carstva ali je i to bilo.
Recimo neka expanzija o arapskim osvajanjima. Ali smradovi nece to zbog "politicke koreknosti".

Mada meni odgovara i warhammer total war.

Mesopotamija mislim da je losa ideja. Malo je poznata ljudima, uopste malo informacija ima o tome. Jedinice bi bile malobrojne i slicne. Ipak je to previse istorijski daleko. Asirija, Persija su bolje teme ako vec idemo na Bliski istok.

I da bilo sta posle napoleona je uzasna ideja.

Izuzev Warhammera, sve ovo ostalo je materijal za ekspanzije i modove. Isuvise je to uzak prostor, tematski i vremenski, da bi se napravio samostalan Total War.

Jedno sto oni jos nisu pokrili je Pike and Shot period. Iliti, narodski receno, ono sto je pokrivao Cossacs. Vremenski i tematski jako sirok period, sa zaristima po celoj Evropi. Dosta razlicitih kultura, sa dosta razlicitih metoda ratovanja. Hladno oruzje jos nije odbaceno, a vatreno jos uvek nije u potpunosti prihvaceno, sto je zahtevalo od ondasnjih stratega izrazeniju inventivnost i kreativnost nego uobicajeno. Sve u svemu jedan krajnje zanimljiv perod koji nudi dosta dovoljno materijala da se od njega napravi Total War.

U okviru toga onda moze da se kroz ekspanzije ili modove skoncentrise na Tridesetogodisnji rat, opsade Beca, Englesku revoluciju, Ruse i Poljake, i stagod jos ima.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2015, 14:13   #457
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Posle pola godine odgovaras na moj post.
Dobra ideja naravno za pike and shot. Sto sam i ja spomenuo a moj odgovor na uzak prostor je ako moze Japan moze i Kina. I bilo sta od navedenog.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2015, 18:02   #458
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Sto se mene tice najbolje iz Rome 2 bio je prolog, nekako mi je bio mnogo interesantniji od same igre. Pocinjes kao Rim i non stop dobijas neke zadatke koj su interesantni i teski i imas protivnike koji te napadaju ali sve to ide planski, moras da odbranis taj i taj grad ili luku i tako dalje, pa moras da zauzmes neko mesto, nekako to bi trebalo da bude u buducnosti, naravno mozes da igras free kampanju a mozes da biras i tu neku poludirigovanu. Ko je igrao serijal Anno zna o cemu pricam, e TW bi mogo to da ubaci u buducnsti.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2015, 19:38   #459
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Samo sto to ide malo protiv onoga sto je glavna tema Total War igara. Sloboda prilikom igranja.

Definitivno moze kao dodatni element. Pogotovo bi pomoglo da privuce nove igrace. Mozda bi cak moglo da se napravi nekako da jedni drugima zadajemo zadatke tokom kampanje, ulazimo u "cipele" AI tokom ispunjavanja tih zadataka i takmicimo se ili nesto slicno.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2015, 1:27   #460
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Budućnost serijala Total War

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Samo sto to ide malo protiv onoga sto je glavna tema Total War igara. Sloboda prilikom igranja.

Definitivno moze kao dodatni element. Pogotovo bi pomoglo da privuce nove igrace. Mozda bi cak moglo da se napravi nekako da jedni drugima zadajemo zadatke tokom kampanje, ulazimo u "cipele" AI tokom ispunjavanja tih zadataka i takmicimo se ili nesto slicno.
Mozda bi bilo zanimljivo da u okviru TW mape ubace poseban mod koji se zove "Kampanja" ili nesto slicno gde ce te pre objave rata nekoj zemlji moci da udjete u isti taj mod i da ispitate kretanja trupa recimo, strateske ciljeve (nakon slanja agenata i klasicnog spijuniranja, nece biti otkriveni ciljevi bez toga) i onda krenuti u planiranje gde cemo dobiti nesto slicno kao sto je bio prolog? Sa malo smislenijim osvajanjem, nece to biti skroz skriptovano, osvajanja teritorija ce zavisiti od pozicije sa koje napadate isto vazi i za polozaj i brojnost samih trupa koji zavisi od ranijih poteza na mapi. Mozda sam i ja izlapeo, ali bilo bi zanimljivije tako, lepo isplanirati pre napada umesto sto cete poslati dve armije i u slucaju gubitka samo sacekati par godina da stignu nove bez ikakve odmazde (sto bi opet zavisilio od njiohove brojnosti) . Mislim da tu AI programeri moraju da porade i na napadu i kontranapadu, propali napad i gubitak vojske cak i sa ovim ogranicenjima armija uopste nema nikakvu tezinu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
total, war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Napoleon Total War simets Strateške igre 253 27.4.2013 23:09
Total TV i računar sa monitorom od 22" djuro88 Video/TV softver 3 24.7.2010 15:01
Najbolja igra iz Total War serijala masteri Strateške igre 13 15.12.2009 23:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com