Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2010, 18:07   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom CPU se pregreva i nakon čišćenja kulera i zamene paste

Skoro sam ortaku kome se procesor pregrevao i zbog toga gasio komp u toku rada skinuo i očistio kuler i zamenio termalnu pastu , medjutim problem sa pregravanjem je ostao,

Komp u toku rada (gledanje filmova, igranje malih igara, surf na net-u) dostigne 70 °C i tad se ugasi, jer je tako podešen u BIOS-u, i 70 je najveća vrednost koja može da se postavi za shutdown temperature, može to da se isključi ali u tom slučaju postoji rizik da se još pregreje i ode u večna lovišta

Procesor je Intel Celeron @2,8GHz - Northwood, ploča je asus P4B sa intel 845 chipsetom

ajd prvi put mislio sam da sam mozda naneo tanak sloj paste pa se nije cpu dobro zalepio za (box) kuler. pa sam ponovio to posle sa debljim slojem paste, medjutim isto, komp startuje sa 50°C, čim mu pustim Prime95 ili Everest stability test, temperatura odmah ode na 55-56°C da bi za 5 minuta testa dostigao 70 °C i ugasi se, iako je čoveku i otvorena stranica kućišta i ima klimu u kući jedino mi pada na pamet da se cpu kuler možda šlogirao pa ne vrti koliko treba, najviše gura do 3000 obrtaja u minutu, a možda bi trebalo više, ili je procesor već pred samrti, šta mislite
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zamena kulera na procesoru i čišćenje paste zvucnjak Osnovne komponente 430 13.4.2024 23:21
Pomagajte, procesor samo što se ne zapali! Ozzy_994 Osnovne komponente 13 25.3.2009 16:16
Gde sam pogrešio prilikom zamene paste na procesoru? Dr Zoidberg Osnovne komponente 24 26.10.2008 23:13
Problem nakon ugradnje novog kulera Derek33 Kvarovi 2 12.12.2007 6:45
Nakon čišćenja... ivona*** Kvarovi 20 18.9.2006 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com