Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2014, 23:58   #321
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Ah ...avanturistički duh je nestao sa veličinom ličnog dohotka kad su avanture tog tipa u pitanju.
Ma šalim se naravno,veće je zadovoljstvo to uraditi sam nego na onaj način,ali je solidna ziheraska kombinacija,ili kombinacija za one bez internet kartice.
Za cenu se nisam zeznuo jer je fon 135€ + oko 35 za dazbine ,ostane njegova zarada oko 20+ evra.Sto po meni nije mnogo dati da ne rizikuješ.
EDIT
Insistiram na punu cenu dažbina iz razloga sto sam primetio da vise retko ko prilazi drugačije. Izuzetno retko se ko pohvali da je prošao bez pune cene.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 0:06   #322
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Dobro, ipak nije puno kao što sam mislio.
Ja sam kontao o varijanti na Happy Hour ili nekoj sličnoj akciji + mogućnost da ga carina potpuno zaobiće ili da se podmiti carinik, ali je to kod vas izgleda teže izvodljivo nego ovdje, jbg, drugi su uslovi.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 2:36   #323
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Mislio sam na uštedu u odnosu na cenu kod nas 130€.
Inače fon 160€ u Kini.Sračunaj 1/3 (pune cene) za carinu i pdv,ispada oko 215-220€ kao sto si i rekao.
Medjutim ,ako ti prodje manje upisana cena na paketu od recimo 110$ sto je teško iz razloga sto se fon prodaje kod nas,a i može biti opasno jer carinik neće verovati ceni na paketu,već će ga ocariniti po našim cenama, može biti belaje.Onda mora zalba, PP izvodi,ili iz banke ...peripetija.
Dakle za modele koji se prodaju kod nas teško prolazi izvrgavanje propisa.
Ne znam kako se stvari na carini odvijaju sa telefonima, ovo bi mi bio prvi pokušaj. A taman sam se ponadao da tu ima nečega što ne znam i da je tvoj kung-fu jači. Znači, što se carine tiče, belaja bi moglo biti u svakom slučaju. jer, šta bi njih bilo briga čak i za stvarnu cenu na pandi ako im je jedino merilo domaći uvoznik.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 12:07   #324
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Pa vidi,stvarno nisam siguran kako bi prošao kada bi carina ocarinila uredjaj po zvanicnim cenama kod nas.Da li bi uvazili tvoju žalbu,ili izvode iz banke, ili PP.
Moje mišljenje je da treba zaobići uredjaje koji se prodaju ovde, kao lenovo,ili ići sa punom cenom za namet,sto je po meni sigurnije.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 14:40   #325
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

A sam nisi poručivao? Ima li neko neka iskustva sa carinom kad su porudžbine sa Pandawii u pitanju da podeli?

Ništa, onda yin-yang model za koji niko nije ni čuo, kao što radi Pfier.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 15:42   #326
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ima li neko neka iskustva sa carinom kad su porudžbine sa Pandawii u pitanju da podeli?
Ja sam napisao moje iskustvo sa Cubot-om GT99 na podforumu sa recenzijama, ali to si vjerovatno vidio.
A i ne znam koliko je relevantno s obzirom da je ta stvar sa carinom kod nas drugačija i dosta blaža, a kod vas su baš picajzle i teško je zaobići.

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ništa, onda yin-yang model za koji niko nije ni čuo kao što radi Pfier.
Pa nemoj tako, Cubot je jaka kineska marka, ali ozbiljno. A ovaj Jiake je isto poznat u Kini.
Okej, ti vjerovatno misliš da nije poznat ovdje, pa nemaju osnov da ga carine, ali nemoj misliti da su neki divlji, neprovjereni brendovi u pitanju.

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
kao što radi Pfier.
Zapravo je Prief, al' nebitno.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 16:11   #327
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Jel hoce ovi sa Pandawill-a da napisu nizu cenu proizvoda? Da mi za fon napisu recimo 92$ sto mu dodje ispod 70e za carinjenje?
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 16:12   #328
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Da, oni standardno napišu nižu cijenu da bi ti pomogli da izbjegneš ili smanjiš troškove na carini, ali možeš tražiti od njih na Live Chat-u da ti napišu tačno koliko hoćeš.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 16:17   #329
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Lepo lepo. Sta si ti napisao za onaj devojcin JK11? Kad treba da ti stigne?
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 16:20   #330
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
A sam nisi poručivao? Ima li neko neka iskustva sa carinom kad su porudžbine sa Pandawii u pitanju da podeli?

Ništa, onda yin-yang model za koji niko nije ni čuo, kao što radi Pfier.
Sto da ne? Koji god narucio a da ima cipset mtk6589,t,6592,bice sigurno kadar da uradi sve sto i najjaci telefoni danasnjice ,pogotovu ovi zadnji sa 6592 cipsetom.Da li se zvao cubot ,jiayu,tianhe,jiake,tengda bice sasvim ok.Naravno uvek se zadesi da poneki ima problem,ali zar forumi nisu puni problema sa svim mogucim brendovima.Bar je to moje misljenje,kada budem bio u mogucnosti da pazarim,zajsta se necu voditi brendom,vec iskljucivo hardverom koji telefon nudi za cenu koju sam spreman da dam.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 16:22   #331
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
Moca kaže: Pregled poruke
Lepo lepo. Sta si ti napisao za onaj devojcin JK11? Kad treba da ti stigne?
Ja sam tražio da napišu 20 dolara da bih potpuno izbjegao carinu, a ako im bude sumnjivo i budu tražili PayPal izvod, onda ću otići da ih podmitim, kao i prošli put. Kod nas je to malo lakše. JK11 je poslan jutros, a očekujem da će stići za 2-3 sedmice. Ali izgleda su ga poslali TNT-om, nova politika PandaWill-a, tako da ću možda morati platiti njihovu "špediciju i posredovanje", ali je zato lako izbjeći carinu.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 16:53   #332
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ali izgleda su ga poslali TNT-om, nova politika PandaWill-a, tako da ću možda morati platiti njihovu "špediciju i posredovanje", ali je zato lako izbjeći carinu.
A sta si ti odabrao kao transport?
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 17:43   #333
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Izabrao sam singapursku poštu i platio 3-4 dolara za slanje sa tracking number-om. Dakle, izabrao sam Singapur, ali je PandaWill promijenio politiku slanja tog tipa pošiljki, i to izgleda juče. Eno piše im na FB stranici, možeš vidjeti. Neki su se žalili u komentarima. Ne znam kako će ispasti, ali ako platim neplanirane troškove, tražiću od njih djelimični refund ili se žaliti PayPal-u, ali vidjećemo još kako će to ispasti.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 18:04   #334
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Pa da to je malo glupo posto recimo sa DHL-om, a nisam siguran za TNT mora da se ocarini paket,tako da mogućnost da se prodje mimo propisa pada u vodu.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 18:04   #335
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

@Zajchik, Prief(alias Pfier),

Uglavnom me brine kvalitet finalne izrade. U SE a pogotovu u Nokiu bih mogao da se zakunem, a recimo neki ZTE modeli su mi delovali flimsy u rukama. Lenovo,pak, solidan.

Skoro videh kako nekoj ženi ispada fon iz ruku ali ne vertikalni pad, nego iskliznuće u kosi hitac. Leteo je 3-4 metra i kad se konačno poljubio sa betonom, razleteo se ko vatromet. Tako nešto ne bih pazario pa ne znam koji da je broj jezgara i RAM unutra.

Možda je to zbog asocijacija koje inače imam u kontaktu sa kineskom potrošnom robom a i prikazi mi uglavnom ne pružaju dovoljno uverljivu sliku u tom pogledu.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 18:16   #336
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

E tu si u pravu, većina Kineza nema kvalitet izrade kojim bi se ponosili. Ima tu izuzetaka, ima ih baš kvalitetnih, ali ovi jeftiniji većinom nemaju naročito visok kvalitet izrade. Ali nekome to nije bitno, na primjer meni. Najbitnije su mi performanse telefona (procesor i RAM), veličina displeja (kao i kvalitet istog i gustina piksela) i eventualno baterija.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 18:20   #337
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

^^Dobar deo jeftinijih kineza ( do 150$) je slabije zavrsne obrade.
Bez silikona i folije su dosta ranjivi. Takodje smetaju im i veliki minusi kao i jako Sunce. Dosta se greju na punjacu.

Nekome to ne smeta i zna i zeli da predje preko toga.

Lenovo, Huawei su kvalitetnije fizicke izrade.... ZTE pravi sve i svasta.

Jeste kinez za sve, al nije svako za kineza.

eto, odgovori i Prief.... kad i ja....
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 18:21   #338
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Ima i kvalitetnih, kao sto kaze Pfier (), npr. Xiaomi ima telefone vrhunske izrade.
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 18:26   #339
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Sem zopo,oppo,meizu modela kvalitet, ala nokia,sony, nećeš videti u završnoj izradi kineza.Recimo hrvati kažu da od prve klase kineza gde spadaju i 3 gore spomenuta, cubot ima najlosiju zavrsnu izradu od kojih je one najgori.Stavarno ti to ne mogu potvrditi ili demantovati,ali bi Prief na osnovu njegovog modela mogao.
Mada ne vidim zašto bi ti to bio veliki problem,ako se uzme flipcover koji je dosta dobra zaštita.Preko ekrana staviš foliju i uživaš.Ali si dovoljno pažljiv nećeš imati problem.
Pre bih rekao da su to predrasuda kad je u pitanja kineski proizvod,koji moram priznati i mene ganja.Medjutim kad se pogleda cena,možda izuzetan kvalitet nije ni primereno očekivati.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 18:31   #340
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Evo da vam Pfier potvrdi ovo što kaže @zajchik, ovaj Cubot ipak nema neki visoki kvalitet. Ali meni to ne smeta, plastika kao plastika, malo škripi na jednom mjestu i mogao bi biti čvršći.. ali opet kažem da mi nimalo ne smeta. Ne nosim zaštitnu silikonsku futrolu jer mi smeta, ali zato pazim na njega i evo i dalje izgleda kao nov. Estetika mi nije bitna, nego funkcionalnost.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com