Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2007, 16:11   #41
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Nisam jos procitao kolumnu, jer SK nisam jos ni kupio, ali...Atak na Mijamota me boli. Covek koji je izmislio Maria, Donkey Konga, Zeldu svakako nije coveculjak, vec ljudina. Secam se, u nekom SK iz '92 bio je intervju sa njim, pa ako neko ima neka procita...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 16:24   #42
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Eh,eh,eh...
Ocigledno je Kuzma fasciniran Bioschock-om pa je ushicen sto se konacno posle poduzeg posta pojavila igra vredna pomena od strane "zapadnjaka" da pokaze kako ti Japanci nemaju pojma bla bla truc truc koristeci Mijamota kao arsin
Moze on da se duri i pljucka koliko hoce ali uglavnom iz Japana dolaze igre koje pruzaju zaista nesto orginalno(treba se setiti onog opisa iz SK-a one igre za PS 2 gde vodite onu kreaturu koja ima sposobnost da predmete iz okoline prikaci za sebe i jos niz ludorija,ne secam se sad)
A i ako nije orginalno zaista ima dusu i pristup koji se zasniva na ljubavi i trudu,opet za razliku od tone smeca kojima nas zasipaju u poslednje vreme-ko je igrao Final Fantasy,Metal Gear Solid(sta je drugo Splinter Cell do zapadna verzija svog uzora),Tekken,Silent Hill,Chrono Cross i jos mnoooge druge naslove za konzole znace o cemu pricam
Kao da se u Kuzminim recenicama oseca strah od tamo neke invazije nakaradnih japanskih igara-samo je ispustio iz vida da se japanske igre prilicno retko pojavljuju na PC-u i to uglavnom kao konverzije sa konzola,a i same igre iz Japana su skoro potpuno orjentisane na domace trziste
Nema sta-prava su pretnja true zapadnjackom gamingu koga doticni tako velica

Poslednja ispravka: Covenant (5.9.2007 u 18:15)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
Garson (5.9.2007), JohnnyB (5.9.2007), Ocelot (5.9.2007), Sol-Badguy (5.9.2007)
Stara 5.9.2007, 18:40   #43
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
(sta je drugo Splinter Cell do zapadna verzija svog uzora)
A sta ako nekome vise deluje da je Splinter Cell moderna i nasilnija varijanta Thiefa?
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 18:44   #44
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
grdja kaže: Pregled poruke
A sta ako nekome vise deluje da je Splinter Cell moderna i nasilnija varijanta Thiefa?
Tačno je da SC ima više dodirnih tačaka sa Thief-om, ali je ipak nastao zahvaljujući uspehu MGS-a.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 19:11   #45
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

@covenant, veoma tačno. Bioshock je prenaduvao, i u njemu se bunio i kopao japance (Hideo Kojima je jeb**i genije, a on tako pokopava...). Videćemo koliko će nagrada pokupiti Ken Levin i da li će moći da prismrdi Kojimi. Daleko od toga da kažem da je Bioshock loša igra. Fantastična je, ali 99 je ipak previše....Što se tiče ovog texta, slažem se sa pojedinim ljudima da stvarno ima ponešto objektivnosti, više nego u zadnje vreme. Sa japancem se delimično slažem, nažalost, jer prodaja Wiija sve govori, ali uvek će biti HC igrača koji će se boriti za "teške" igre (i r one of them).
Sada malo offtopicujem, ali ne razumem kako je redakcija pustila onu 99 ocenu da bude ostavljena kako jeste, jer ona "recenzija" (više liči na "Koliko ja volim Bioshock" sastav) samo nanosi još jedan udar po već uzdrmanom ugledu SK posle texta "Project Sylpheed". Takku...
Sol-Badguy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 19:55   #46
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Nego...Jer neko igrao Conker's bad day za Nintendo 64 ( ja nisam igrao puno, jer na emulatoru ne radi najbolje, a i nemam vise neko interesovanje za igre)? Znaci simpaticna veverica, posle rasturanja od alkohola prethodne veceri, mamurna se budi u nekoj nedodjiji i prvo na sta nalece je neko strasilo koje je podj.bava... . Kao ona epzoda South Parka sa zivotinjama iz sume koje treba da rode novog antihrista ...I onda kao sve igre na Nintendu su limunade (mada licno meni su Donkey Kong i Mario zakon i jedine igre koje i dan danas mogu da igram)?
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 20:42   #47
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Meni je Conker BFD radio super.... Ma do jaja je igra, posebno deo sa Great Big Poo, pao sam na patos koliko sam se smejao kada sam čuo i onu pesmicu xD.
Nego, mali offtopic, ali stvarno nisam igrao toliko igara na nintendu, pa ne bih znao...
Sol-Badguy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 20:45   #48
qwerty
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 213
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 79 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Ha ha. Svaka cast za pljuvanje B92! Konacno neko odstupanje iz sablona, konacno neko sa trunkom razuma, konacno neko bez dlake na jeziku, konacno neko "dalekovid", not gay but MAN. Samo taj rad momak ...
qwerty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 21:18   #49
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
Sol-Badguy kaže: Pregled poruke
@covenant, veoma tačno. Bioshock je prenaduvao, i u njemu se bunio i kopao japance (Hideo Kojima je jeb**i genije, a on tako pokopava...). Videćemo koliko će nagrada pokupiti Ken Levin i da li će moći da prismrdi Kojimi. Daleko od toga da kažem da je Bioshock loša igra. Fantastična je, ali 99 je ipak previše....Što se tiče ovog texta, slažem se sa pojedinim ljudima da stvarno ima ponešto objektivnosti, više nego u zadnje vreme. Sa japancem se delimično slažem, nažalost, jer prodaja Wiija sve govori, ali uvek će biti HC igrača koji će se boriti za "teške" igre (i r one of them)
Kojima je prolupao kao i svi penzosi u game biznisu. Lude zene kiborzi koje izgledaju ko da su izasle iz nekog Marvelovog sira, i duhovitost skirvanja u kutiji. Kao i klasicni beskonacni arsenal, nosih ti tako 50 mina i dva roket laucnera i 10 pushaka i tako...
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 21:22   #50
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
seymourc64 kaže: Pregled poruke
Nego...Jer neko igrao Conker's bad day za Nintendo 64 ( ja nisam igrao puno, jer na emulatoru ne radi najbolje, a i nemam vise neko interesovanje za igre)? Znaci simpaticna veverica, posle rasturanja od alkohola prethodne veceri, mamurna se budi u nekoj nedodjiji i prvo na sta nalece je neko strasilo koje je podj.bava... . Kao ona epzoda South Parka sa zivotinjama iz sume koje treba da rode novog antihrista ...I onda kao sve igre na Nintendu su limunade (mada licno meni su Donkey Kong i Mario zakon i jedine igre koje i dan danas mogu da igram)?
Kada je N64 u pitanju treba se setiti i Zelde,Golden Eye-a i famoznog Shadow Of The Empire
Ovaj potonji je jedan od prvih igara koje da bi radila na PC-ju trazila neku od tada egzoticnih kartica sa 3D funkcijama
Jednostavno covek preteruje-interesantno je kako je MK u jednom momenatu pljuvao konzole pa se kasnij ocigledno odusevio Xbox-om i svoju pljuvacinu ogranicio na Sony i ostatak
Covek je i sam u IO Portu morao da prizna kvalitet Gods Of War-a a gle cuda tu igru je napravio Sony Computer Entertaiment-jos ako je japanski ogranak doza ironije je jos veca
Ne znam-autoru kolumne ocigledno nedostaje ideja pa se u posledenje vreme svaki njegov tekst svodi ili na pljuvacinu ili na cisto lupetanje i jeftino podilazenje
Ali dobro-njegovo je,pak,pravo da lupeta
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 22:13   #51
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
grdja kaže: Pregled poruke
Kojima je prolupao kao i svi penzosi u game biznisu. Lude zene kiborzi koje izgledaju ko da su izasle iz nekog Marvelovog sira, i duhovitost skirvanja u kutiji. Kao i klasicni beskonacni arsenal, nosih ti tako 50 mina i dva roket laucnera i 10 pushaka i tako...
Auuu, pogodio si me u žicu.
Te "lude" žene su nedužne žrtve rata. Ko ih je i kako pretvorio u "kiborge" videćemo kada igra izađe. Nije on kriv što ti shvataš sve bukvalno. Nije teško primetiti da su one još jedna metafora u igri i da stalno podsećaju igrača kako rat može da izopači ljude. Ta poruka se provlači kroz ceo MGS serijal. Naravno, neki malo teže kapiraju to jer hoće još jednog "gung-ho" lika koji ruši sve pred sobom i čiji se rečnik sastoji iz "Fuck" i "Shit".
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 2:06   #52
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Auuu, pogodio si me u žicu.
Te "lude" žene su nedužne žrtve rata. Ko ih je i kako pretvorio u "kiborge" videćemo kada igra izađe. Nije on kriv što ti shvataš sve bukvalno. Nije teško primetiti da su one još jedna metafora u igri i da stalno podsećaju igrača kako rat može da izopači ljude. Ta poruka se provlači kroz ceo MGS serijal. Naravno, neki malo teže kapiraju to jer hoće još jednog "gung-ho" lika koji ruši sve pred sobom i čiji se rečnik sastoji iz "Fuck" i "Shit".
Ne, izvini, ali pojedini Kojimini tripovi su toliko cudni... Mislim, starac Focho od stotinu ljeta u MGS3, fakin vampir u MGS2 (mada je meni blesaviji i neozbiljniji kao boss debeli bombas na rolerima). Sama potpuno nerazumljiva petljavina oko Patriota. Memes (jbemli ga kako se kaze na srpskom) su metafora za ideje/koncepte koje su dobile svoj sopstveni zivot i podlezu evoluciji i reprodukciji, i opet ne mogu da tek tako same od sebe nastanu u beloj kuci.

Ok, sve ovo iznad je stil igre, i tu se ne mesam.

Ali izvodjenje stealtha u MGS2 (trojku igram cim izadje za PC :P) je jadno, Thief i 1 i 2 su se vec pojavili sa daleko realnijim ponasanjem protivnika i sistemom steltha. Ogromni inventar, ali ok, Halo i CoD sa sistemom "dve puske i pistolj" su se pojavili kasnije. I opet glupa kutija za skrivanje , meni nije nimalo duhovito, i bas mi tako neozbiljan momenat kvari "imerssion".
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 15:45   #53
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
grdja kaže: Pregled poruke
Ne, izvini, ali pojedini Kojimini tripovi su toliko cudni... Mislim, starac Focho od stotinu ljeta u MGS3, fakin vampir u MGS2 (mada je meni blesaviji i neozbiljniji kao boss debeli bombas na rolerima). Sama potpuno nerazumljiva petljavina oko Patriota. Memes (jbemli ga kako se kaze na srpskom) su metafora za ideje/koncepte koje su dobile svoj sopstveni zivot i podlezu evoluciji i reprodukciji, i opet ne mogu da tek tako same od sebe nastanu u beloj kuci.

Ok, sve ovo iznad je stil igre, i tu se ne mesam.
Ima sasvim dobrih objašnjenja za sve, samo treba malo dublje sagledati stvari.

Citat:
grdja kaže: Pregled poruke
Ali izvodjenje stealtha u MGS2 (trojku igram cim izadje za PC :P) je jadno, Thief i 1 i 2 su se vec pojavili sa daleko realnijim ponasanjem protivnika i sistemom steltha. Ogromni inventar, ali ok, Halo i CoD sa sistemom "dve puske i pistolj" su se pojavili kasnije. I opet glupa kutija za skrivanje , meni nije nimalo duhovito, i bas mi tako neozbiljan momenat kvari "imerssion".
Ne znam šta je tebi jadno, ali meni odlično odgovara i MGS i Thief i SC sistem stealtha. Možda je problem što si igrao na PC-ju.
I nemoj da vređaš kutiju!!! Služi ona i za nešto više od samog skrivanja.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 17:44   #54
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Eh,eh,eh...
Ocigledno je Kuzma fasciniran Bioschock-om pa je ushicen sto se konacno posle poduzeg posta pojavila igra vredna pomena od strane "zapadnjaka" da pokaze kako ti Japanci nemaju pojma bla bla truc truc koristeci Mijamota kao arsin
Kad se već kolumna zove "Zabava protiv težine", moram da primetim i jedan paradoks: glavni problem koji kompjuterski novinari širom sveta zameraju Bioshocku je to što je isuviše lak. U igri ne može da se pogine (tj. može al' te odmah "poprave") i to ubija izazov. Lakoća protiv zabave?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 21:12   #55
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ne znam šta je tebi jadno, ali meni odlično odgovara i MGS i Thief i SC sistem stealtha. Možda je problem što si igrao na PC-ju.
I nemoj da vređaš kutiju!!! Služi ona i za nešto više od samog skrivanja.

Da jadno mi je sto sam '98. igrao Thief i sablaznim se kad vidim skoro deset godina noviju igru sa losije odradjenim stealthom i AIjem protivnika. (Splinter cell u tebe gledam, i a ti MGS2 nemo se krijes po kartonske kutije, ti fazoni kod mene ne prolaze )
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 21:13   #56
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Kad se već kolumna zove "Zabava protiv težine", moram da primetim i jedan paradoks: glavni problem koji kompjuterski novinari širom sveta zameraju Bioshocku je to što je isuviše lak. U igri ne može da se pogine (tj. može al' te odmah "poprave") i to ubija izazov. Lakoća protiv zabave?
Možda se MK toliko primio na Bioshock zato što ga je iz prve prešao?
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 23:16   #57
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Поставља се питање, да ли је игра стварно толико добра колико је Госн. МК хвали, јер мени (imho) изгледа на обичан зомби шутер са лепом графиком.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 23:41   #58
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Поставља се питање, да ли је игра стварно толико добра колико је Госн. МК хвали, јер мени (imho) изгледа на обичан зомби шутер са лепом графиком.
Čim MK hvali toliko neku igru,ta igra sigurno nije nešto naročito dobra.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 0:06   #59
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Talking Sliku tvoju ljubim

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Možda se MK toliko primio na Bioshock zato što ga je iz prve prešao?
Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Čim MK hvali toliko neku igru,ta igra sigurno nije nešto naročito dobra.
Zamišljam tvoju sobu: na vratima je ogroman poster - slika Miodraga Kuzmanovića, sva izrešetana pikado strelicama, sa satarom zakovanom u čelo.

Budi iskren, pa kaži, šta ti je taj nesrećnik skrivio?

Poslednja ispravka: zoran845 (7.9.2007 u 0:41)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Denis (7.9.2007)
Stara 7.9.2007, 0:30   #60
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 9/2007 „Zabava protiv težine”

Zaklao mu papagaja...

Sprda se lik zar ne vidis
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com