Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2019, 13:43   #41
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke

Inace igru skoro da uopste ne mogu da igram na padu. Ne mogu uopste combo skoro ni jedan da napravim, na tastaturi je skroz druga prica.
Moj dobronameran savet ti je da se manes tastature za ovakve igre. Pogotovo kad kasnije dodjes do Dantea. Kapiram ako si navikao, i ja sam nekada igrao DMC 3 na tastaturi jer nisam znao za bolje, ali kada se naviknes, neuporedivo koliko je lakse raditi stvari na gamepadu.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2019, 18:14   #42
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Mislim da je možda pametnije da namesti kontrole na padu kako mu odgovaraju, pošto jesu weird, pogotovo ako se skače s neke druge igre.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2019, 18:42   #43
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Mislim da je možda pametnije da namesti kontrole na padu kako mu odgovaraju, pošto jesu weird, pogotovo ako se skače s neke druge igre.
Da METRO i ova igra totalno GAMEPAD (gameplay) drugaciji Nije lako igrati paralelno...Tako da ce ovo da saceka svetlo na kraju METRO-a
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2019, 22:42   #44
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Hteo sam da kazem da sam spremio gamepad za igru i da sam bio ubedjen drugacije nece imati ni smisla a na kraju mi je tastatura mnogo vise legla... znam da nije dobro po tastaturino zdravlje da na njoj igram ali za sada mi tast vise lezi... mada sam je i batalio dok ne predjem metro... za koji mi je, inace, blasfemija igrati ga bilo cime osim misem i tastaturom...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 18:30   #45
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Hteo sam da kazem da sam spremio gamepad za igru i da sam bio ubedjen drugacije nece imati ni smisla a na kraju mi je tastatura mnogo vise legla... znam da nije dobro po tastaturino zdravlje da na njoj igram ali za sada mi tast vise lezi... mada sam je i batalio dok ne predjem metro... za koji mi je, inace, blasfemija igrati ga bilo cime osim misem i tastaturom...
Jbg skolski...Ja radim na tastaturi, pa je igranje na istoj nakon posla postalo suludo (prsti stradali)... Jeste malo bedak za FPS, ali bez kabla sam, uvaljen u lezaljku i igram na 40''...zvucnici oko mene (pojacalo)...Milina.. Pohvatao sam konce, ali nikad precizan necu vise biti kao na misu (i nije me briga )
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2019, 20:13   #46
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Ja stigao do onog lika V što liči na Kylo Rena iz star warsa.
Dve stvari mi ozbiljno smetaju.
Kamera je neviđeni šit, igram na gamepad. Nema šanse ovo igrati na mišu i tastaturi.
Resetujem stalno kameru na desni analog ali nije to to.
Devil breaker ruke?
Ne kapiram šta koja radi. Ja sad počeo da igram igru i oni očekuju da ja znam šta 10 različitih ruku od glavnog protagoniste rade i kako se ponašaju u borbi?
Mislim wtf...pa bukvalno ili je potrošim u prazno ili ne koristim.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2019, 20:49   #47
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Kamera je ok ako si ranije igrao na konzoli, ništa specijalno, retko kad resetujem. Što se tiče ruku, ja nisam ni pokušavao da se udubljujem previše u to šta koja radi, za težinu na kojoj igram (for new players) realno nisu ni potrebne.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2019, 21:15   #48
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Kamera je ok ako si ranije igrao na konzoli, ništa specijalno, retko kad resetujem. Što se tiče ruku, ja nisam ni pokušavao da se udubljujem previše u to šta koja radi, za težinu na kojoj igram (for new players) realno nisu ni potrebne.
Hahha...vidi se da imamo 40... Znaci adrenalin iz igara mi jako poceo smetati, kao da nervni sistem ne trpi preveliku napetost.. Pitanje je dana kada cu poceti igrati potezne strategije Ja sam krenuo sa sve DLC i poklonima pa sam prekinuo...moram videti gde se blokira to 'varanje' ...Znaci gamepad da spremim i new players tezinu?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2019, 23:12   #49
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Hahha...vidi se da imamo 40... Znaci adrenalin iz igara mi jako poceo smetati, kao da nervni sistem ne trpi preveliku napetost.. Pitanje je dana kada cu poceti igrati potezne strategije Ja sam krenuo sa sve DLC i poklonima pa sam prekinuo...moram videti gde se blokira to 'varanje' ...Znaci gamepad da spremim i new players tezinu?
Težina se bira na početku igre, pogledaću jel može i tokom igre da se menja, možda kad pređem razmislim o težem nivou, ali za sada mi dovoljno.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 17:19   #50
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Ova igra je pravo remek delo akcionih igara. Ne znam da li je najbolja u serijalu jer je nisam dovoljno dugo igrala da kažem nešto tako hrabro, ali je fantastična.

Neko reče da ne razume šta bi se ovde nekome dopalo. Pa ako ne volite akcione igre, onda ništa. Isto kao što se nekome ko ne voli platforme neće dopasti Princ Persije ili nekome ko ne voli RPG Vičer, Gotik ili Deus Ex.

E sad, da ima mana, ima.

1. Kamera nije Bog zna šta, a s obzirom da je kamera najvažnija stvar u igri, to je priličan problem.

2. Zaključavanje protivnika nikada nije bilo gore, što je čudno kod pete igre u serijalu.

3. Okruženje, mape, kako god - totalno su dosadne i nemaštovite.

4. Novi lik u igri je dosta slabije urađen od druge dvojice. Trebao je da bude osveženje ali čini mi se da će većina jedva čekati da s njim završi.

5. Potpuno subjektivna sitnica, kostimi za Dantea i Nera su isprani, pa sam brže bolje ubacila mod.

6. Ovaj serijal ima prilično lošu ali zabavnu, čudnu, japanski uvrnutu priču. Ovde su pokušali da se unormale (eto nove reči) pa su izgubili malo šmek.

Sve ostalo je pozitivno. Muzika je odlična, što više igrate sve vam se više uvlači pod kožu. Dobro je optimizovana, grafika je ok, glasovna gluma je ok, animacije su odlične. Protivnici su raznovrsni, likovi su raznovrsni, nivoi težine su dobri, naći će se za svakoga po nešto, s tim što mislim da niko nije za Human težinu. A mehanika je apsolutno fantastična, samo što je ovaj post i ovako predugačak da se na to osvrćem.

Citat:
Endless kaže: Pregled poruke
Devil breaker ruke?
Ne kapiram šta koja radi.
Kod Nera su ruke najmanje bitne. Koristi ih za početak da se izvučeš iz neugodnih situacija npr. kad te neko zgrabi. Možda ti je najbolja za početak Gerbera jer se brzo krećeš i može da bude veoma koristan evade a i da vrati protivnicima projektile, npr. kraljicama.

Za Nera je korisno staviti pištolj na neki triger da bi mogao dosta da držiš dugme. Pištolj uvek treba da ti bude napunjen i dosta ga koristi, veoma je koristan. Kad napuniš pištolj do kraja uradiš taunt da ne bi morao da nastaviš da držiš triger.

Nauči da ostaješ u vazduhu koliko hoćeš, za to ti treba enemy step i da koristiš eksid na svaki potez i u svakom kombou. Onda si na konju s njim.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 18:00   #51
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Slažem se sa nekoliko gore navedenih stavki, lock-on je užasan, na kameru se doduše navikoh, mape su isto tako meh.
Nedostaju mi puzzle elementi, što više igram peticu to više želim da se vratim trojci. Sad, bio sam dosta mlađi kad sam to igrao i možda bih sad drugačije i gledao tu igru, al nedostajali su mi neki elementi mozganja.
Pritom, tad mi je priča i delovala sveže. Ovo sad je baš reciklaža svega prethodnog. I ja zaista ne znam šta je s japancima i tom estetikom raspadanja gradova, praznih ulica i čudovišta koja izgledaju kao amalgam organa i ugaonih oklopa. Štagod.

Combat je zaista hajlajt, lako se ušemih u svakog lika. Začudo, najlakše dostignem S rankove sa V-jem, ne znam iz kog razloga.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2019, 18:28   #52
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

V je pravljen da bude malo pristupacniji i laksi za igru, otud svi lako dobijaju SSS sa njim.

DMC je ostao old school sto je po meni najbolja moguca pohvala. Meni su okruzenja i dizajn nivoa skroz ok, ne odstupa to previse po raznovrsnosti od prethodnika. Sada su isli na malo realisticniji stil i boje pa deluje pomalo hladno, ali je u sustini ok.
Jeste da se malo izgubilo to istrazivanje i zagonetke, ali je to dobar potez sto se mene tice, fokus je jos vise na borbi. Izmedju i dalje imas predah, da nadjes one fragmente ili secret misije, sasvim dovoljno po meni.
I prica je klasican cheesy fanservice, ono sto i treba da bude, nikada DMC nije imao preterano ozbiljnu pricu

Lock-on je isti kao i uvek, samo sto igra ovog puta nema fiksiranu kameru nego imas free look, pa deluje drugacije.

Citat:
Endless kaže: Pregled poruke
Devil breaker ruke?
Ne kapiram šta koja radi. Ja sad počeo da igram igru i oni očekuju da ja znam šta 10 različitih ruku od glavnog protagoniste rade i kako se ponašaju u borbi?
Ja ne kapiram sta ti ne kapiras Ocekuju da eksperimentises, kao i sa bilo cim u ovoj igri. Pritisni dugme i vidi sta ce da se desi.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 9:06   #53
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Devil May Cry 5

Don't expect any more content for Devil May Cry 5 anytime soon, as development on the game has ended. https://t.co/sUVMf7SRxM https://t.co/QuFawbGCrL

Izgleda da nije zadovoljio finansijski ove iz Capcom a
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2019, 18:15   #54
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Devil May Cry 5

Poceo sam da igram DMC5 i dosao sam do 7. misije, pa da pitam veterane serijala - koliko je bitno poznavanje price iz prethodnih delova? Za sada imam osecaj kao da se dosta stvari podrazumeva da znas, a meni je ovo prvi DMC. Procitao sam i onaj kratak opis price iz prethodnih delova ali mi sve to deluje jako apstraktno.

Treba li gledati cutscene film prethodnih igara?


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2019, 1:04   #55
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Poceo sam da igram DMC5 i dosao sam do 7. misije, pa da pitam veterane serijala - koliko je bitno poznavanje price iz prethodnih delova? Za sada imam osecaj kao da se dosta stvari podrazumeva da znas, a meni je ovo prvi DMC. Procitao sam i onaj kratak opis price iz prethodnih delova ali mi sve to deluje jako apstraktno.

Treba li gledati cutscene film prethodnih igara?
Nije previše bitno
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
altb (24.5.2019), buraz (24.5.2019)
Stara 14.7.2019, 21:22   #56
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Poceo sam da igram za vikend i odusevljen sam igrom. Ocekivao sam da bude dobra svakako, ali igra je za sad (sedmi chapter) prevazisla moja ocekivanja. Prica je kao i u prethodnim DMC igrama meh ali sve ostalo odlicno. Malo mi je combat cudan, kao da nema tu neku "tezinu" i ne pruza neki osecaj kao prethodne DMC igre, cak mi je i DmC po tom pitanju bio bolji cini mi se.

V mi je super lik. Super mi je njegov gameplay i definitivno su odradili odlican posao sto se njega tice.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2019, 3:01   #57
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Ja se zaukao danas pa cemo da vidimo na kraju utiske .Nadam se samo da nije kratka jer sam vec prilicno vremena potrosio igrajuci.Za sada mi se svidja...Optimizaciju da ne ureknem,savrsena je....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2019, 16:03   #58
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Au kakva igra .Ovo me podseca po stilu fajta na metal gear rising .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2019, 15:39   #59
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Upravo sam i ja zavrsio igru..Nema sta tu mnogo da se komentarise jer ionako vidim da tema bas nije aktivna.Jako mi se dopala,ko voli akcioni fajt,nece se pokajati.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2020, 21:38   #60
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Devil May Cry 5

Krenuo prekjuče da igram ovo, baš old school DMC. Dobra borba, dobar dizajn nivoa i likova. Kao stare cipele kad obuješ. Mada zato nema ni nekog iznenađenja ili wow faktora... sem možda tehnikalija jer je tehnički stvarno ispeglan neverovatno. Na mojoj konfi na high klizi zaključano na 60fps. Probao sam na Ultra da podignem većinu stvari i sem povremenih dropova u fps nisam lično primetio promenu u izgledu pa vratio na high i uživam.

Što se težine tiče, krenuo na Human jer nisam želeo da se cimam ali je baš prelako pa sam se ipak prebacio na Devil Hunter.

Eto malo da probudim temu ako je neko preskočio kao ja pa da ga podsetim. Nsam čak ni planirao da ga igram sada ali sam posle duže vremena priveo kraju Nier Automata pa poželeo da nastavim sa nekim japanskim krljanjem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Devil May Cry HD Collection dex3108 Akcione igre 2 14.2.2018 2:50
Devil may cry 1 ETR1 Konzole 3 13.12.2014 23:00
DmC: Devil May Cry Aibo Akcione igre 328 24.3.2014 1:12
Prestavljena Power Color HD 6970 Devil 13 sumadinac Osnovne komponente 0 6.10.2011 11:47
Devil May Cry - serijal __UM__ O igrama uopšte 13 3.2.2010 13:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com