Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2008, 12:11   #961
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

A sta ce im UPS?Ajde za napajanje, mada ni to nije preterano vazno, sigurno nece uzeti noname kungfu china napajanje.Mene i codegenovo napajanje, koje spada u nizu klasu napajanja, dobro sluzi, tako da je kvalitetno napajanje od 60+ evra nepotrebno.A za ups nemam komentara jer ta deca nece programirati pa da im posle pisanja 1k linija koda nestane struja
PeTkO je offline  
Stara 20.3.2008, 12:19   #962
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Dakle, rezolucija 1680x1050?

Inače, zdravije je TFT, ali je za decu trajnije CRT. Različitih argumenata ima za i protiv, pa kako je većina odlučila tako neka bude.

Slao sam interno, a sada da pošaljem i eksterno Ovako izgleda monitor na dečijem računaru kod jednog trogodišnjaka o osmogodišnjaka:

Naravno da toj dečici treba dati najbolje, ali ne po cenu da traje najkraće.
urke je offline  
Stara 20.3.2008, 12:28   #963
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

TFT bi kratko trajao. Komp ide u ruke nekoga ko se ne razume u sve to. Deca ce da pipkaju ekran, tetkice ce da brisu krpama za pod...

@Petko, neka zastita može da stoji, a UPS nije tolko skup, i može da se nabavi za razliku cena TFT i CRT monitora.
SirDuck je offline  
Stara 20.3.2008, 12:32   #964
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Jeftin UPS je bacanje para, ali kako već odlučite.
Bryan Fury je offline  
Stara 20.3.2008, 12:35   #965
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

He he,neverovatno majke mi.
Opet se krece u polemisanje oko komponenti.

Dajte kad su se vec Simke i Bojan dogovorili, neka samo objave konfiguraciju koja ce da ide i molim lepo.
Zasto mora vecito da pocinje neka rasprava "e bolje je ovo", "e nije bolje je ovako", mislim cemu to vodi.

Pocinjemo da licimo na malu decu,koja se svadjaju oko lizalice.
FiresnakE je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
PeTkO (20.3.2008)
Stara 20.3.2008, 12:39   #966
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Jeftin UPS je bacanje para, ali kako već odlučite.
To jeste.

@FiresnakE
Izvini molim te, ali ja sam dao pare i učestvovao u akciji, i mogu da dam svoj predlog

Mislim da je TFT bacanje para, ako ne UPS bar uložite u napajanje, ili procesor...
SirDuck je offline  
Stara 20.3.2008, 12:42   #967
Antony Kidis
Veteran
 
Član od: 29.10.2007.
Lokacija: Grad u kome je glupo voziti skejt
Poruke: 710
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 509 puta na 176 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Yahooa korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Skypea korisniku Antony Kidis
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
To jeste.

Mislim da je TFT bacanje para, ako ne UPS bar uložite u napajanje, ili procesor...
Pa bolje TFT nego UPS.
Antony Kidis je offline  
Stara 20.3.2008, 12:43   #968
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Entoni Kidis kaže: Pregled poruke
Pa bolje TFT nego UPS.
Ajde da se ne svađamo sada, lepo mi reci po čemu je bolji TFT od CRT-a, i onda ću ja tebi suprotno, i lepo ćemo da završimo raspravu
SirDuck je offline  
Stara 20.3.2008, 12:59   #969
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
To jeste.

@FiresnakE
Izvini molim te, ali ja sam dao pare i učestvovao u akciji, i mogu da dam svoj predlog
Ama, dao sam i ja pare, i jos mnogo njih, i meni je licno veoma drago zbog toga, i pozdravljam tvoje ucesce u akciji, ali stvarno mislim da uopste ne treba da bude problem koji ce monitor da se uzme ili koja graficka, mislim da je mnogo veci problem u koji ce dom otici taj racunar.

Podsetnik:Setimo se korisnika Ketnet, nesto ne vidim da se on buni koje ce komponente da se uzmu.

SirDuck, svi smo dali predloge, ali kao sto sam vec rekao, moje misljenje je da bi Simke trebalo da presudi koje ce se komponente uzeti jer ipak kao inicijator akcije i ideje mislim da zasluzuje to pravo.

Ispravite me ako gresim.
FiresnakE je offline  
Stara 20.3.2008, 13:06   #970
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ja sam mislio da je odavno odlučeno da bude CRT, tako da mi nije jasno čemu sad ova promena...
SirDuck je offline  
Stara 20.3.2008, 13:12   #971
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ako nemate decu u kući, onda sigurno ne možete da procenite šta je za decu, kojoj ovaj računar ide, bolje. Ako hoćete da fascinirate tetkice i vaspitače, da ejakulirate igrajući igrice na poslednjem kriku tehnike, onda ćete reći TFT je keva.

Ali, ako imate decu u kući koja imaju računar, onda ćete da kažete „da, TFT je zdrav za oči, lepše izgleda, manje struje troši, manje prostora zauzima na stolu, ali ne može da preživi više udaraca joypadom po ekranu, pokazivanje sprajtova na ekranu prstićima umazanim sladoledom, čokoladom ili sokom od bombona pa onda lizanje prstića i brisanje izmazanog traga na ekranu vlažnim prstićem“.

E sad, ako mislite da će ta dečica u domu da imaju samo po 8+ godina, da će strogo voditi računa da ne dodirnu ekran utrkujući se ko će pre da pokaže nešto što je video, rizikujući da gurnu monitor sa stola, d aće biti 24/7 pod budnim nadzorom vaspitača koji će čuvati ekran od kobnih „dodira“, onda je TFT pravi izbor.

Razmišljajte ljudi ne za prvi utisak nego za upotrebnu vrednost i trajnost! Ako već želite da pomognete toj dečici.

A pare koje smo dali su najmanji problem u celoj toj priči. Veći problem je pametan izbor.
urke je offline  
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
A M G (1.4.2008), FiresnakE (20.3.2008), Flavio (20.3.2008), MilanSM (20.3.2008), Nergal (20.3.2008), SirDuck (20.3.2008), [Imzadi] (20.3.2008)
Stara 20.3.2008, 14:01   #972
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Ako nemate decu u kući, onda sigurno ne možete da procenite šta je za decu, kojoj ovaj računar ide, bolje. Ako hoćete da fascinirate tetkice i vaspitače, da ejakulirate igrajući igrice na poslednjem kriku tehnike, onda ćete reći TFT je keva.

Ali, ako imate decu u kući koja imaju računar, onda ćete da kažete „da, TFT je zdrav za oči, lepše izgleda, manje struje troši, manje prostora zauzima na stolu, ali ne može da preživi više udaraca joypadom po ekranu, pokazivanje sprajtova na ekranu prstićima umazanim sladoledom, čokoladom ili sokom od bombona pa onda lizanje prstića i brisanje izmazanog traga na ekranu vlažnim prstićem“.

E sad, ako mislite da će ta dečica u domu da imaju samo po 8+ godina, da će strogo voditi računa da ne dodirnu ekran utrkujući se ko će pre da pokaže nešto što je video, rizikujući da gurnu monitor sa stola, d aće biti 24/7 pod budnim nadzorom vaspitača koji će čuvati ekran od kobnih „dodira“, onda je TFT pravi izbor.

Razmišljajte ljudi ne za prvi utisak nego za upotrebnu vrednost i trajnost! Ako već želite da pomognete toj dečici.

A pare koje smo dali su najmanji problem u celoj toj priči. Veći problem je pametan izbor.
My point exactly
SirDuck je offline  
Stara 20.3.2008, 14:39   #973
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Možemo lepo reći u domu način održavanja monitora - šta sme,šta ne sme i 'će bude u redu.
DobroslaV je offline  
Stara 20.3.2008, 14:48   #974
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
DobroslaV kaže: Pregled poruke
Možemo lepo reći u domu način održavanja monitora - šta sme,šta ne sme i 'će bude u redu.
Aha, i svi klinci će to da poštuju

Ja nemam iskustva sa vaspitavanjem dece, ali imam mlađeg brata, koji sam nista ne pazi, a još kad mu dođu drugari

Sad je već i porastao pa je zaslužio TFT, inače i on je imao CRT do skoro.
SirDuck je offline  
Stara 20.3.2008, 16:20   #975
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Pošto se ova akcija i ovako otegla zbog raznih nesuglasica, zaista je sada kada je skoro gotova izlišno ponovo preispitivati pojedine komponente. I ja sam pre za CRT iz istih razloga koje su Urke i SirDuck naveli, a takođe sam protiv UPS-a, jer kao što (ne)znate, oni jeftiniji neće zaštiti komp sa nekim levim napajanjem od spaljivanja. Pre bih uzeo neku kvalitetnu prednaponsku zaštitu (APC npr.) ili bar dobro napajanje koje će i bez toga preživeti oscilacije napona. ALI, da sad ponovo ne bi došlo do odlaganja i beskrajnih polemika, predlažem da kupimo TFT (jer je tako izglasano) pa čak i neki levi UPS ako već insistirate, pa kad taj TFT upropaste, skrpićemo se da im ponovo kupimo nov monitor. Dobar deo ove priče me podseća na našu skupštinu, svi nešto pametuju, a zapravo se ništa konkretno ne radi.
Rocker je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Bojan (20.3.2008), DobroslaV (20.3.2008), Flavio (20.3.2008), gently (20.3.2008), Simke (20.3.2008)
Stara 20.3.2008, 17:32   #976
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

u principu, UPS ne treba za decu. njega voze oni koji imaju dragocene podatke na kompu, pa cisto da se obezbede. kao kada bi neko predlozio da kupimo 2 harda i da ih zavezemo u RAID 1. glupost. sansa da rikne komp od strujnog udara je minimalna...moje misljenje je da je UPS u ovom slucaju bacanje para...
Mr. Garrison je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr. Garrison na korisnoj poruci:
Simke (20.3.2008)
Stara 20.3.2008, 17:44   #977
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Prvi put sam ozbiljnije počeo razmišljati o tome koji monitor onog momenta kada me je to upitao Rocker prilikom susreta u Novom Sadu i odgovorio sam dosta brzo da sam malo više za TFT. Kasnije sam još u kolima, na putu kući, razmišljao o tome kako sam trebao bolje razmisliti pre nego što sam mu odgovorio jer lično nisam imao ništa ni protiv CRT monitora.

Još kasnije sam upravo iz tih razloga bolje razmislio i rekao bih da sam već odgovorio u nekoj od starijih poruka.

CRT je prošlost, TFT je sadašnjost.
Mi nismo prošlost iako nam je slatko da se sećamo.
Mi smo sadašnjost i budućnost ove zemlje, kao i ti klinci kojima je računar namenjen.

Niko od nas ne bi voleo da mu poklonimo CRT monitor, svima se dopadaju oni zavodljivi TFT lepotani i zbog njih se uzdiše i šteka lova ... da se ne lažemo.
Prema tome ono što ni sami ne bi sebi želeli, ne treba da kupimo i poklonimo drugima.

Što se tiče čuvanja, niko nam ne garantuje da neki klinac neće naliti čašu vode u napajanje i kućište pa tako spaliti sve komponente. Niko ne garantuje da se čaša tečnosti ne može naliti ni u CRT monitor ...

Već sam pisao o tome kako su ta deca pod budnim nadzorom stručnih ljudi u koje moramo imati poverenje. Na stranu to što se ne radi o divljacima, sama činjenica da su bez roditelja ne ukazuje da su gora od naše dece.
Simke je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Mr. Garrison (20.3.2008)
Stara 20.3.2008, 18:13   #978
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Agh, ljudi, Simke, jel važnije da se oni oduševe trenutno ili trajno?
Biće veselo kad se pojave prvi mrtvi pikseli i kvarovi, ulubljenja i ogrebotine.
Ja sam za ono staro dobro načelo "Bolje sprečiti nego lečiti". Razmislite sami, šta je važnije, da u novinama izađe fensi slika sa fensi TFTom koji če im trajati kraće, ili slika sa finim solidnim računarom koji će im trajati dugo i biti izdržljiv?

Ako smo poveli akciju da bi ispali "šmekeri" onda nismo ni trebali da je počinjemo. Hoćemo li dobro za decu, ili hoćemo lepo za decu, to je pitanje.

Ja se slažem sa TFT-om samo ako se napravi i štit od pleksiglasa koji će da se fiksira u zid i koji će potpuno da okruži ekran, ali da može da se otvara zbog pomeranja, tj. da bude kao neka vitrina. Ne želim da kočim akciju, ali pošto smo zakasnili i odužili je, ne moramo da žurimo sada i donosimo glupe odluke samo zbog manjka vremena.

Prednosti CRT-a:
1. Može da izrdži rush klinaca i pipkanje udaranje...
2. Dugotrajniji
3. Lakši za održavanje


Mane:
1. Velik (kao da je važno, njima stvarno neće biti bitno da li je velik ili mali, važno je da daje sliku)
2.Zrači (preživeli smo mi do sada, mogu i oni. Postoji argument da ne možeš dugo da sediš pred CRT-om. Neće jedan klinac sedeti 8 sati, menjaće se zaboga)
3. Manje troši (jako bitno takođe )


Da, može da se desi da neko prospe sok po kompjuteru, ali je to malo verovatno, zar ne? Pogledajte ponašanje klinaca za kompom i shvatićete da je pipkanje i udaranje neminovno. Simke, ti imaš decu, pa ma kolko ih vaspitao da ne diraju ekran sigurno ti pokažu nešto onako vrlo precizno prstom po ekranu, jel tako


I ako je tolko važno da izađe u novinama (ako izađe) slika sa fensi ekranom, napisaćemo zašto smo stavili SRT, da ne bi ispali smrde što im nismo nabavili fensi ekran..

PS: ok za UPS, ne mora, ali napajanje mora da bude ok, ne kinez.

Poslednja ispravka: SirDuck (20.3.2008 u 19:01)
SirDuck je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
A M G (1.4.2008)
Stara 20.3.2008, 20:42   #979
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ajde da ovako rezimiramo jednu stvar. Možda pomogne malo to što radim u servisu jedne od naših najvećih firmi koja se bavi prodajom računara i računarske opreme.
Morate imati malo razumenvanja za TFT. Kažete, kvari se brzo. Kako to brzo, ja ga koristim od februara 2005 godine i nemam apsolutno nikakvih problema.
Šta je u ponudi od CRT-a? Samo, i samo 793 DF. Kvalitet mu je nula, velika nula.

Šta ćemo mi ako nam se, ne daj bože, pokvari taj CRT? Gde naći delove, kako servisirati kada tehnologije ispada iz upotrebe. Dajte budite realni. Zdravlje dece je najbitnije, ako bude trebale da se daju pare posle tri godine, koliko svaki TFT ima garanciju, ja ću da budem prvi koji će učestvovati u akciji kupovine novog monitora.

Urke, za sada je u opticaju 20" TFT, ali videćemo još. Javiću ti sve sutra.
Bojan je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bojan na korisnoj poruci:
Mr. Garrison (20.3.2008), PeTkO (20.3.2008)
Stara 20.3.2008, 21:30   #980
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Thumbs up Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Bojan kaže: Pregled poruke
Urke, za sada je u opticaju 20" TFT, ali videćemo još. Javiću ti sve sutra.
Dogovoreno. Što je najverovatnije rezolucija je 1680x1050, na žalost ima mnogo manje wallpapera nego za rezoluciju 1024x768 ili malo veće, ali nema veze, ima šta da se izabere. Bitno je da su full quality i bez watermarka.
urke je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com