Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2012, 8:28   #101
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

A zasto onda i izlazi PC verzija ? Mislim lepo je to sto su iskreni ali onda nema potrebe da izdaju igru za PC ako je dobar deo igraca nece moci ni igrati...ne znam zasto nisu unajmili neki studio iz evrope ili amerike da im odradi port (kao sto rade mnogi drigi izdavaci iz japana)...sve u svemu ova njihova izjava znaci da su PC verziju vec osudili na propast i ne znam kako neko moze da posle ovakvog objasnjenja opet recimo preload-uje ovu igu

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Kad kazes da nece biti NIKAKVE optimizacije ne moze da se ocekuje normalna igra.
Point taken...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
filpan (9.6.2012)
Stara 8.6.2012, 11:50   #102
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Molim vas da ovu temu ne pretvorite u jos jedan idiotski flame war, i pc i konzole kao igracke platforme imaju svoje prednosti koje su toliko ocigledne da o njima ne vredi raspravljati, poredjenje hardvera na novim racunarima sa konzolama starim maltene deceniju je retardirano, i biti fanboy igracke platforme kao takve je jednostavno glupavo.

Sto se porta tice ja se ne birnem zato sto nije prvi put da nam serviraju ovako nesto, eto npr Devil May Cry SE je maltene najgori port ikada (nisi cak mogao ni da promenis kontrole na tastaturi), nije uradjena nikakva optimizacija i portovan je kada je PS2 bio dosta mladji u odnosu na racunare nego sto je sada Xbox360 pa je opet igra bila savrseno igriva uz investiciju od 500 kinti za dzojped. Jeste mogli su da daju nekome to da portuje, mislili su da mogu i za*****i su se, barem su iskreni oko toga i ne kriju se iza sarenih marketinskih zidova. Igra je odlicna i treba je makar probati, posle nekih 100 sati koje sam ja ulozio u ovo (a bilo bi mnogo vise da nisam morao da vratim konzolu) mogu slobodno da kazem da je jedna od boljih koje sam igrao.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 12:19   #103
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

^ Igra je odlicna, to ne moze da se ospori. Problem je sto sve ove izjave ne ulivaju nadu da cu moci normalno da je igram, a i vecina nas. Ja GTA IV jos nisam presao zbog konstantnog seckanja koje iritira, a ovde to seckanje moze da iritira jos vise. Secne igra, ti umres iako nisi trebao, pa kreci sve ispocetka i tako u krug. I sam znas da jedna greska moze skupo da kosta u ovoj igri, a takvih gresaka ce biti vise ako igra ne radi kako valja. Sto se tice kontrolera, postao sam neka vrsta konzolasa sto se toga tice, poceo sam i pucacine da igram na kontroleru ko manijak, i ovako i onako bi je igrao na kontroleru!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 16:39   #104
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ja izgleda nešto nisam shvatio, zašto nećemo moći da igramo Dark Souls na PCu?
Kao problem sa konverzijom, koliko može da bude teško konverzija PS3 na PC kada prosečan PC ima duplo jaču snagu od pomenute konzole?
Što se mene tiče ne moraju ništa da dobudžuju igru da bude lepša na PCu, neka bude ista skroz, samo da radi na pomenutih 30fps konstantno, mislim da to nije neki podvig.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 19:55   #105
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ja izgleda nešto nisam shvatio, zašto nećemo moći da igramo Dark Souls na PCu?
Kao problem sa konverzijom, koliko može da bude teško konverzija PS3 na PC kada prosečan PC ima duplo jaču snagu od pomenute konzole?
Što se mene tiče ne moraju ništa da dobudžuju igru da bude lepša na PCu, neka bude ista skroz, samo da radi na pomenutih 30fps konstantno, mislim da to nije neki podvig.
Ne ide bas sve tako. Da je tako, GTA bi trebao da radi normalno, a on secka i na najacim masinama. Iza svake igre se krije kod, taj kod treba da se obradi. PC pre svega ima odvojen RAM i drugaciju arhitekturu procesora. Igra treba da iskoristi te mogucnosti i rasporedi resurse tako da igra radi kako treba. Ako se napravi cist port, sto oni kazu da rade, bez ikakve optimizacije znaci da ce igra verovatno raditi kao da pokrecemo xbox 360 emulator. Ogromni resursi ce biti rasporedjeni na nepotrebnim mestima i pogresno. Jos ako ne bude menjanja rezolucija i slicnih stvari, sto se moze cuti, bice najgori port u istoriji.

Igru ces moci da igras, ali sa kojim framerateom pitanje je.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 0:00   #106
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

GTA nije 30fps locked tako da je u sustini mnogo zahtevnija igra, ovo ce da sljaka sasvim dobro. Verovatno

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ako je igra teska ne znaci da je dobra. Ja iskren da budem nesto nisam uveren da ce mi se igra svideti. Odgledao sam na stotine klipova i nikako da se zainteresujem za ovo. Probacu, ali i dalje ne znam oko cega je ovolika pomama. Videcemo.
Naravno da ne, ali ova jeste, sto se tice klipova jednostavno ne mogu da prenesu koliko je dobar fizicki model u ovoj igri, osecaj tezine, kontrole. Ni meni se nije nesto svidjala kad sam gledao review, probao sam je cisto reda radi na pozajmnjenom Xbox-u i odusevio se.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
pentraksil (9.6.2012)
Stara 9.6.2012, 0:24   #107
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
zar nisu nekada davno bili rezervisani samo za matore basement-dwelling frpovce, a oni nisu neka velika publika kako bi se svi lomili da im prodaju igre...
nisu frpovci ciljna grupa, nego fanovi skajrima, ME, diabla...
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 0:24   #108
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ok, verujem ti probacu sigurno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 1:03   #109
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Igru svakako vredi probati. Nadam se da ce nasi strahovi vezani za "optimizaciju" biti neopravdani i da ce igra raditi dobro.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 17:36   #110
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 0:52   #111
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Sistemski zahtevi:

Citat:
OS: Windows XP , Windows Vista, Windows 7, or newer
Processor: 2.6 GHz Dual-Core
Memory: 1 GB (XP), 2GB (Vista/7)
Hard Disk Space: 4 GB
Video Card: 512 MB RAM, ATI Radeon 4850 or higher, NVIDIA GeForce 8800 GT or higher
DirectX®: 9.0c
Sound: Direct Sound Compatible
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
dacajak (22.6.2012), Skenderevo (22.6.2012)
Stara 22.6.2012, 1:04   #112
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ako ovo zahteva za 30 fps onda je to sasvim pristojno.
Ima igra lepo da klizi, a i gamepad ce biti spreman do izlaska.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2012, 20:00   #113
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

http://www.eurogamer.net/articles/20...devils-bargain

30 FPS! 1024x720 rezolucija! GFWL! Bice ovo kandidat za najgori port evah..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Leonida (11.8.2012)
Stara 9.8.2012, 21:36   #114
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Hoho znalo se za to odavno, trenutno samo narodnjak trenutno dolazi u obzir.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2012, 22:12   #115
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ovo je u neku ruku I bilo ocekivano.
Tim iz Software-a su se ogradili od toga jos onda kada su najavili da ce portovati igru za PC.
Znam da smo mi PC igraci razmazeni, ali ako su mogli onoliko zadovljnih ljudi sto poseduju konzole da igraju, moci cu I ja.
Realno igra na konzolama je izgledala odlicno bez obzira na malu rezoluciju.
A I spominjali su se na onom linku I neki patchevi I heroic modder-i, da bi mogli da koliko toliko poprave situaciju. Videcemo, PC populacija je uvek bila snalazljiva, pa ce se tako I za ovu igru naci neki mod ili prepravku u .ini fajlu kao sto je bilo u slucaju Dead island igre, ako se neko seca.
Ostaje nam da sacekamo igru da izadje.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2012, 9:23   #116
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Nema sta oni da se ogradjuju ako su vec nesposobni da odrade PC verziju mogli su da plate nekom drugom timu da im odradi port...ovako ne vidim smisao da im neko da novac za ocigledno polu zavrsen proizvod...i nismo "mi PC igraci razmazeni" nego naprotiv potpuno u podredjenom polozaju (pogotovu od strane japanskih izdavaca) sto se tice portova sa konzola...ja cu ovo zaobici u sirokom luku (bar dok mod zajednica ne umesa svoje prste i napravi neke modove koji ispravljaju tolike nedostatke) jer iskreno briga mene sto oni "nemaju iskustva" ako hoce da im igraci daju novac onda neka naprave port za koji vredi dati taj novac..."Mi smo zbog brojnih zahteva PC igraca odluci da im izadjemo u susret i odradimo port za njihovu platformu...ali posto nemamo iskustva sa istom mi cemo da im damo polu fabrikant (kao kucetu kosku) pa ce oni biti svi hepi jer mi "mislimo" na PC igrace" NO WAY HOSE

Citat:
Locked framerate and no resolution upgrade? talk about missing the point of this PC version
Edit: A da i kad igra bude pukla sa zaradom krivice "pirateriju"
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
filpan (11.8.2012), r0nIn (10.8.2012)
Stara 10.8.2012, 21:08   #117
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Inace informacija je dezinformacija na osnovu E3 prezentacije. Potvrdjeno je da ce u igri moci da se menja rezolucija i do 1080p, ali da nece biti nikakvih hi res textura ili slicnih stvari, samo neki blagi AA.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2012, 22:23   #118
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Inace informacija je dezinformacija na osnovu E3 prezentacije. Potvrdjeno je da ce u igri moci da se menja rezolucija i do 1080p, ali da nece biti nikakvih hi res textura ili slicnih stvari, samo neki blagi AA.
Nope.
Citat:
There's also something curious about the resolution too in that there's no change in clarity when attempting to crank up the settings. On close inspection, it appears that Dark Souls PC uses the very same 1024x720 internal framebuffer as the console versions, regardless of which resolution has been set in the menus. The option provided is for output resolution only; a simple courtesy to allow the game to play on most monitors, but the image quality will always remain the same.
http://www.eurogamer.net/articles/20...devils-bargain
Privju od pre par dana, sa najnovijom verzijom igre.
Uchiyama je ovo priznao još u toku E3 prezentacije koju si pomenuo, ali to je kasnije otpisano kao greška u prevodu, njegovo nepoznavanje razvoja PC igara, šta već... Kasnije je uskočio i Namcov PR.
Šteta. Potrošio sam preko 200 sati na PS3 izdanje i jedan od razloga što sam želeo PC verziju, i preorderovao istu čim mi se pružila mogućnost, je šansa da odigram ovu igru u visokoj rezoluciji i sa boljim frejmrejtom.

Ali, ali, ako ovo bude stabilan port i ako bude konstantno radio na 30 fps na prosečnom PC-ju (znate, to bi bio priličan napredak u odnosu na konzole) pretpostavljam, možda, ne znam... mogli bi preći preko ovoga sa rezolucijom. Eh? OK, to neki je osnovni standard za poligonalne 3D PC igre ali mislim da bi za PC scenu bilo veoma dobro da se ova igra dobro proda. Želim da verujem da su igre koje From pravi nešto što može da privuče veliki broj PC igrača (recimo Armored Core). Dakle, ovo se dobro proda, stvori finu, zdravu zajednicu oko sebe a From ubuduće nastavi da razvija igre za PC, sledeći puta će imati PC verziju na umu od početka i port će biti mnogo bolji.

Poslednja ispravka: Blaine (10.8.2012 u 22:47)
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2012, 9:45   #119
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Blaine kaže: Pregled poruke
There's also something curious about the resolution too in that there's no change in clarity when attempting to crank up the settings. On close inspection, it appears that Dark Souls PC uses the very same 1024x720 internal framebuffer as the console versions, regardless of which resolution has been set in the menus. The option provided is for output resolution only; a simple courtesy to allow the game to play on most monitors, but the image quality will always remain the same.
Kao sto sam vec rekao, moguce je promeniti rezoluciju, ali sve ce ostati na nivou detalja koji se dobijaju na toj prokletoj niskoj rezoluciji.

Da budem potpuno jasan, 720p je uzasna rezolucija koja je manja od rezolucije na kojoj sam igrao sa CRT monitorima jos od 2000. godine kad sam kupio komp. Prosto standard za PC je bila prvo 1024x768, a kasnije 1920x1080. Smesno je da igram igru na mom prelepom HD monitoru u tako maloj rezoluciji, to je jedna od najvecih + strana PC-a zbog koje sam se odlucio na kupovinu istog umesto konzole. To je veliki propust, ma ko da je pravio igru, smesno je da se ne moze promeniti rezolucija (iako ipak moze da se promeni, ali to je samo kozmeticki).

Sto se tice njihovih ostalih igara, slazem se, ali to je japanski studio koji nema nikakvog iskustva sa PC-em. Bolje da su unajmili studio koji bi uradio valjan posao, nego ovako. Jedino mi je zao sto ce posle okriviti pirateriju, a krivica je njihova.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2012, 11:23   #120
DanteX
Član
 
Član od: 28.3.2010.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 67
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DanteX
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Nadajmo se da ce patchevi da rese to kao sto je bilo sa GTA IV...sa svim patchevima,graficke opcije su znatno,znatno prosirene tako da je vise ljudi moglo da namontira igru da im radi mnogo bolje...

Ono sto je ovde najgore jeste,makar po meni,sledece.Malo exkluziva za konzole se portuje na PC,pogotvu japanskih igara koje su po meni najbolje za konzole,bez obzira na zelje igraca.Oni ovde jesu napravili iskorak i resili da naprave presedan i ipak portuju igru za PC zbog zelja igraca.Ako ovo failuje,ja se nadam da nece ali cinjenice stoje,velike su sanse da ce ovo biti znak za ostale da od portovanja nema leba,i verovatno nikada vise necemo dobiti port konzolnih exkluziva.
S druge strane,kada bi kojim cudom ovo bio uspeh,mozda bi drugi izdavaci namirisali lovu i onda bismo dobili portove jos nekih igara.Ali to su pusti snovi coveka koji je oduvek verovao u najbolje u ljudima u svetu gaminga,ali je proteklih nekoliko godina konstantno razocaravan od strane onih u koje je najvise verovao...do granice da vise ne postoji niko u svetu gaminga u koga imam poverenja...
DanteX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Warhammer 40,000: Dark Millennium Online Thuzar MMORPG igre 14 20.3.2014 20:33
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena DeCoy Akcione igre 196 22.3.2011 16:54
Dark Seed Patton Avanturističke igre 13 25.4.2010 13:25
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
Dark Earth Erdeljan Boris Akcione igre 6 12.6.2006 17:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com