Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2006, 22:49   #1
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Cool Starcraft

Ex, evo jos jedne igre iz "starih vremena". SC kada je izasao mislio sam da je neko sra..e ali sam brzo promenio misljenje posle prve partije, neverovatno dobra igra zbog koje sam sve pare potosio na igraonice (onda jos nisam imao komp) Sto se tice same igre mislim da je jedna od naljoljih strategija ikada napravnjena i na mojoj rang listi je 4-ta. Sta je vase misljenje?
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 23:12   #2
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Igra koja je postala kanon i model za sve ostale nadolazeće RTS igre u klasičnom izvođenju. Prelepa kampanja, odlično izbalanisrane rase, odlična grafika i animacije neverovatna atmosfera. Igra se može definitivno svrstati u vrh sf rts strategija i dan danas.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Magneto na korisnoj poruci:
filpan (24.6.2014)
Stara 8.1.2006, 23:13   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Meni je prva.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
filpan (24.6.2014)
Stara 8.1.2006, 23:15   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Citat:
Inuyasha kaže:
Sto se tice same igre mislim da je jedna od naljoljih strategija ikada napravnjena i na mojoj rang listi je 4-ta. Sta je vase misljenje?
Moje misljenje je da je to najbolja strategija ikada napravljena.
Moj stav dodatno potkrepljuje (sa stanovistva mene samo, naravno), mislim, cinjenica da vise volim Epsku fantastiku od naucne, pa ipak starcraft predstavlja najbolji izbor za mene...
Sjajna prica, odlicne misije, grafika koja je i danas dobra iako je 2d.

...Ah da, jedino su me nervirali oni protosovi pauci. Pathfinding im je jednostavno, uzasno los, posle ih vise nisam ni pravio...

Honor guide me, mighty Inuyasha
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 23:39   #5
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Ah, dobri stari dani kada sam imao prvi Pentium i nisam silazio sa Starcrafta i World Cup-a 98

Prica, grafika, izbalansiranost - sve je na mestu. Ja vise ne igram RTS-ove sa stancovanjem (poslednji je bio Warcraft III, a i to vise iz postovanja prema dvojci koju sam isto tako davno presao), ali Starcraft mi je ipak legendarna igra. E da, moze li neko da mi ukratko preprica sta se desava u Brood War-u, tj. kako se dalje razvija prica?
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 0:16   #6
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Star Craft

Citat:
bobi kaže:
Honor guide me, mighty Inuyasha
lol
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 0:23   #7
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Star Craft

Citat:
101st Airborne kaže:
Ah, dobri stari dani kada sam imao prvi Pentium i nisam silazio sa Starcrafta i World Cup-a 98

Prica, grafika, izbalansiranost - sve je na mestu. Ja vise ne igram RTS-ove sa stancovanjem (poslednji je bio Warcraft III, a i to vise iz postovanja prema dvojci koju sam isto tako davno presao), ali Starcraft mi je ipak legendarna igra. E da, moze li neko da mi ukratko preprica sta se desava u Brood War-u, tj. kako se dalje razvija prica?
Paaaa, davno je bilo kad sam to presao ali ako me secanje ne vara u brood war-u u pricu ulazi Zeratul - on je dark templar, pa se Jim Raynor udruzuje sa protosima ili nesto slicno, ali na kraju zergovi osvajaju sve ljucke kolonije because Karigan gone "kuku". Uglavnom o tome se radi u brood waru ako ima neko ko se bolje seca molim da me ispravi ako sam negde pogresio ili ako moze malo (vise) da objasni radnju ove expanzije (Zabnji put sam igrao SC preeeeeeeeeeeee jedno 3 god ).
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 0:48   #8
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

mnoge sam probao, al se njoj stalno vracam.
najbolja real-time strategija ikad!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasha vukelic na korisnoj poruci:
filpan (24.6.2014)
Stara 9.1.2006, 1:38   #9
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

En Taro Adun Judicator !!!

Najbolja od najboljih, legendarna strategija koja nije izgubila trunku igrivosti.
Osam godina posedujem disk, još radi, i još uvek se igram, skupimo se ponekad, nas četiri zgubidana, i igramo dok se boje ne rastope, jedina igra pored StarCrafta koja se toliko može igrati je Heroes of might and magic III.
Kada su izdali ono ghoust *****e umalo ih se nisam odrekao.
Jel' probao neko gundam dodatak, nije loš.

BTW, ima dobrih knjiga na temu StarCrafta.
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 1:44   #10
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

My life for Aiur

Wrh igra definitivno. Poslednji nivoi Brood Wara su ujedno nesto najteze sto sam iskusio
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 19:04   #11
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Citat:
Reloader kaže:
My life for Aiur

Wrh igra definitivno. Poslednji nivoi Brood Wara su ujedno nesto najteze sto sam iskusio
Honor gude me.

Broodwar je doneo niz poboljsanja i pruzio sve sto jedan dodatni disk moze da pruze.Dosta novih jedinica poput protosovih uparenih dark templara, i zergovskih paukova.
I ja sam stigao do pred kraj broodwara i burazer reinstalira windows. Pa opet stignem do pred kraj, pa opet reinstalacija. Tako jos jednom ili dva puta...i posle vise jednostavno nisam imao snage. U isto vreme sam i sa herojima 3 stizao do pred kraj. Izgleda da mi je sudbina da ove dve igre ne zavrsim

Starcraft je prilicno izbalansirana igra, ali ipak ,mislim da protosi imaju blagu prednost. Kako inace zaustaviti 12 protosovih cariera sa arbiterom i obzerverom koji ih prati?
Sta mislite?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 19:41   #12
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Mešavina valkira, wraithova i par Battlecruisera, yamato gun na arbiter i prženje.

Mada bi podjednako efikasna bila grupa golijata praćena sience veselom, samo treba koncentrisati vatru na nosače a ne dronove, veruj mi, tako sam izgubiju jednu flotu .

Poz !!!

Poslednja ispravka: Viper (9.1.2006 u 19:47)
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 23:12   #13
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Star Craft

Citat:
Viper kaže:
En Taro Adun Judicator !!!

Najbolja od najboljih, legendarna strategija koja nije izgubila trunku igrivosti.
Osam godina posedujem disk, još radi, i još uvek se igram, skupimo se ponekad, nas četiri zgubidana, i igramo dok se boje ne rastope, jedina igra pored StarCrafta koja se toliko može igrati je Heroes of might and magic III.
Kada su izdali ono ghoust *****e umalo ih se nisam odrekao.
Jel' probao neko gundam dodatak, nije loš.

BTW, ima dobrih knjiga na temu StarCrafta.
Kakvo Ghoust *****e?

I da ja sam imao Gundam - jedino mi se ne svidja sto neke "Teran" gradjevine ne mogu da lete...inace je dobar, a sto se tice heroja-well volim i ja da igram to ali samo kad se okupi drustvo, inace smara.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 23:28   #14
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Citat:
Viper kaže:
Mešavina valkira, wraithova i par Battlecruisera, yamato gun na arbiter i prženje.

Mada bi podjednako efikasna bila grupa golijata praćena sience veselom, samo treba koncentrisati vatru na nosače a ne dronove, veruj mi, tako sam izgubiju jednu flotu .

Poz !!!
Pre nego bi se bilo koje od tih dve formacija priblizile bile bi unistene od cariera. Dok bi svi pucali na arbitera, mislis da bi ostali spavali. Isto je i sa jamato gun-om, i za njega treba vreme da se napuni, a za to vreme samo pomeris arbitera sa svima unazad.
Jedino mozda sto moze da parira carierima su one male vazdusne samoubice zergova, ali i dalje ostaje problem sa arbiterom koji cariere cini nevidljivim.

Mogli bi u blizoj buducnosti da se organizujemo ovde, pa da opalimo koju multiplayer partiju.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 0:08   #15
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Citat:
bobi kaže:
Pre nego bi se bilo koje od tih dve formacija priblizile bile bi unistene od cariera. Dok bi svi pucali na arbitera, mislis da bi ostali spavali. Isto je i sa jamato gun-om, i za njega treba vreme da se napuni, a za to vreme samo pomeris arbitera sa svima unazad.
Jedino mozda sto moze da parira carierima su one male vazdusne samoubice zergova, ali i dalje ostaje problem sa arbiterom koji cariere cini nevidljivim.

Mogli bi u blizoj buducnosti da se organizujemo ovde, pa da opalimo koju multiplayer partiju.
prvo da kazem da ugl igram sa zergovima

12 carriera?

terrani:
1) lako kolju carriere sa wrathovima - fazon je imati njih par komada (recimo 12) i spreman comsat - sa kojim pronadjes observera medju carrierima (ili vise njih) i ubijes sa cloackovanim wrathovima, carrieri su onda bespomocni.
2) dovoljan je samo 1 science vessel i sacica nekih drugih jedinica (npr goliatha) - sa vesselom bacis emp koji kompletno unistava sve stitove svim carrerima i onda su laka meta
3) ako gledas cijenu carriera to te izadje nekih 8-9 marinaca (i ostane viska gasa jos kolko hoces) a carrier ne moze ubiti toliko jer oni lako potamane sve interceptore

zergovi:
1) plague NEPOVRATNO unistava kompletan hp svim carrerima (takodje ukida im cloak)
2) bilo koja jedinica ispod dark swarma (npr hydralisk) ne moze biti napadnuta od strane carriera
3) ensnare ukopava sve carriere odjednom i onda su laka meta za bilo koju zerg jedinicu (ensnare takodje ukida cloak, pa je arbitar beskoristan)
4) ma carrieri su bespomocni protiv zerga... npr za istu cijenu sto ti napravis 12 carriera, zerg napravi 12 mutaliska i 12 devourera - u prvom naletu jedan carrier odmah pada a acid spore se prenose na sve ostale carriere tako da kad mutalisk napada u svakom pucnju ubija tri carriera i to jednog sa 18, drugog sa 12 a treceg sa 10.
da ne racunas, samo cu ti reci da sa ovim napadom nakon dvije sekunde su unistena 4 carriera

protoss
1) sa arbiterom iskoristis statis field i zaledis pola carriera, drugu polovinu ubijes lako sa corsairima ili nekim zemljanim jedinicama
2) psi storm je poguban za carriere zato sto se oni stalno zbijaju... potrebno je samo 3-4 dobro postavljena storma da se carrieri potamane... a koliko kostaju 2 templara koji ta 3-4 storma mogu izvesti!!

carrieri su dobri protiv kompjutera... ali ovako protiv iole iskusnog igraca, jako je tesko
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 2:24   #16
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

@Inuyasha: Ma, ja sam napisao sra*e ali cenzurisali.
To je http://www.blizzard.com/ghost/ i baš mi je nekako, fuj.
A priča o ghost-u ide već godinama, trebala je davno da se pojavi ali...
Konzolarni multipley, ne planiraju da je izdaju za PC, to me je prvo pogodilo, još kada sam saznao da šta to treba da bude, ni R od RTS...

@bobi: ma ima gomila kombinacija za uništavanje takve formacije, a ja volim to sa yamato gunom, on gađa sa udaljenosti 10 skoro duplo od standardih 6, naravno, kao što je gospodin vukelic pokazao postoji još načina, EMP ne koristim jer bi mi skinuo energiju potrebnu za yamato, mada je i to odlično rešenje, prvo EMP pa ulaze jedinice.
Staro pravilo za StarCraft je da se uvek mora mešati, nema napada samo jednom vrstom, svi imaju svoje slabosti koje je lako eksploatisati
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 2:47   #17
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

al najbolje je kada gledas pro replayeve... ovaj cova je uletio sa medic-ima i blindovao 5-6 observera koji su isli sa 12 i kusur carriera i onda samo laganini sa wraith-ovima... no za to treba skill i jako mirna ruka
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 13:29   #18
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Star Craft

Citat:
Viper kaže:
@Inuyasha: Ma, ja sam napisao sra*e ali cenzurisali.
To je http://www.blizzard.com/ghost/ i baš mi je nekako, fuj.
A priča o ghost-u ide već godinama, trebala je davno da se pojavi ali...
Konzolarni multipley, ne planiraju da je izdaju za PC, to me je prvo pogodilo, još kada sam saznao da šta to treba da bude, ni R od RTS...
Aaa to ja mislio da je izasao za pc, da i ja sam cuo za ghost pa kad si ti rekao "Kada su izdali ono ghoust *****e umalo ih se nisam odrekao.",mislio sam da je (napokon) izaslo za pc, ali nista - sramota samo warcraft, warcraft i warcraft bilo bi im pametno da naprave Star Craft 2 - oh jea, to bi bilo strava

U i da, jel neko od vas moze da mi pomogne?! treba mi najnoviji patch za Star Craft - Brood War da bi mogao da igram na netu, pa ako moze neko da mi ga skine ili ima ka na kompu bio bi mu veoma zahvalan, naime provajder renovira linije pa stalno puca veza, a sto se tice download-a nesto mi zeza DAP pa ako nije nekome tesko da ode na sajt: http://www.battle.net/files.shtml#starcraft
tu blize "dnu" ove strane bice "StarCraft Brood War v1.13 Patch" link, kada se klikne otvorice se strana na kojoj ce vam ponuditi dva downloada jedan je za ST original, a drugi za expanziju - treba kliknuti link [Expansion] (23.16 MB)
tj "Download" dugme ispod njega. Ako mi skinete, posaljite mi na adresu
ibkozma@stcable.co.yu - Hvala !!!

Poslednja ispravka: Inuyasha (10.1.2006 u 13:43)
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 20:25   #19
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Ovo sam igrao 98 i 99 po igraonama do besvesti (jos i Broodwars). Uglavnom sam bio Teranac i eventualno Zerg, a prijatelji su uvek i jedino bili Protosi.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 22:47   #20
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Star Craft

Jedna od najboljih RTS startegija(ako ne i najbolja)
Fantasticna prica i atmosfera,odlican zvuk,pa i grafika,odlicne sukobljene strane i protagonisti....
Jos uvek se igra,i to vrlo aktivno,preko neta(kao i Heroji 3)-sto samo potvrdjuje status legende....
Definitivno je nasla mesto u mom RTS panteonu gde se nalaze jos Dune2,Myth trilogija,Warhammer 40K i Warcraft 2
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
starcraft

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Starcraft battle net AcMilan91 Mrežne igre 3 22.4.2008 18:58
Starcraft na Hamachiju KiB0rG3000xII Online susreti 0 16.2.2008 12:51
Starcraft vs Serial cable Devil Kvarovi 2 21.2.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com