Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2019, 13:03   #1
orevicm
Član
 
Član od: 31.7.2012.
Lokacija: ćićevac
Poruke: 68
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Koliko su stvarno bolji?

Elem dugo koristim Samsung galaxy S3 i njime sam bio vrlo zadovoljan.No u sklopu trenutne modernizacije uređaja koje koristim ostade i nešto para (nedovoljno kao i obično) za novi telefon.Gledah Samsunge A50 I A40 te se odlučih za ovaj drugi.Dakako oba modela imaju bolje upravo ono što mom nedostaje prijem interneta,kamera,ekran i ... nema više to je sve što je bolje.Ostalo je prosečno,čak i lošije nego kod starijih modela poput mog S3.Zbog glupavih ikona on ,kao i drugi, liči na dečiju igračku,ima "milion" nepotrebnih gluposti koje usložavaju osnovne radnje u imeniku,galeriji...
Do nekih osnovnih i bitnih podešavanja se upravo zbog velike "gomile" dolazi iz mnogo više koraka a nekih provereno dobrih čak i nema.Bez obzira na sav očito veliki napredak,silnu reklamu i hvalisanje u tu malu kutiju ne može sva da stane a bude zgodno,brzo i kvalitetno.Lako je zaključiti da uglavnom silne novce dajemo za "ime" i velike novine iz prošlosti.Više nemaju mnogo toga da ponude osim brzine interneta i gomilu kamera od kojih će svaki džepni digitalac napraviti bolje slike.No iz ove se kože ne može,šta je tu je.
orevicm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2019, 13:17   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

naravno da je bolji, ne samo kamere nego i pre svega ram, i ja sam imao neki telefon star već 4 god i kad sam uzeo moderan od 150e progledao sam,
Ono što nije ni radilo na prethodnom klizi ko podmazano na novom, a kamere ako ti nisu bitne možeš i neki jeftiniji model, ne mora baš samsung

.. sve u svemu razlika kao fića i spejs šatl...
Znači pre svega funkcionalnost, a tebi ako je samo bitno da telefoniraš to možeš i na telefonu od 1000 din... svakom prema potrebama..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2019, 1:40   #3
orevicm
Član
 
Član od: 31.7.2012.
Lokacija: ćićevac
Poruke: 68
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Ma kakva razlika...ti si upravo potvrdio moje reci konstatacijom da je jedino bolje ,ne naprednije jer nije nista novo,veca ram memorija i to je sve ili skoro sve.Potpuno je ista prica i sa racunarima.Ja sam se do juce natezao sa lap topom iz ranih godina ovog veka a sad imam racunar od 1400 evra sa trenutno jednim od najboljih procesora na svetu.Prica je potpuno ista kao i sa telefonima veci ram tj. brzina sto za posledicu ima mogucnos za rad sa nekoliko zahtevnih programa istovremeno..Dakle i ovde to nije nista revolucionarno novo ni kapitalno sto moze da opravda papreno visoke cene obe grupe uredjaja.Glavne stvari su izmislili davno i naravno zasluzeno naplatili dok nam danas prodaju taze prekrecene 'sobe' sa starim malterom.Gomilu idiotskih dirigovanih aplikacija ili programa koji su u stvari lose reklame za ono sto vecina nas nece koristiti a sto s druge strane komplikuje rad iskreno receno pristojnih uredjaja.No ovakvih stvari je kroz istoriju bilo na poljima razvoja na drugim uredjajima te to nije nista novo ni iznenadjujuce,bitna je samo zarada.
orevicm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku orevicm na korisnoj poruci:
DArthShone (9.9.2019), ZoNi (7.9.2019)
Stara 7.9.2019, 19:52   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Naravno da revolucije nema, ne može tek tako da se izmisli topla voda na svakih par godina ali ne znam oko čega tačno dramiš. Pre svega porediš SIII koji je bio flagship od 600€ kad se pojavio sa telefonom koji je sada 250€. Ako je A40 samo jednak u kvalitetu, to je već napredak od 2.5x u smislu uloženo-dobijeno.

Mnogo bi realnija priča bila da porediš telefon koji je u to vreme koštao 250€... tek bi onda bilo stvarno jasno koliko su bolji telfoni danas dinar za dinar.

Oni 200-300€ Samsunzi iz tog vremena, baš kao i HTC Desire X kog sam ja imao su bili napravljeni od neke obične plastike koja se za 2 god rasklima ili oljušti, kamere sivkasto-muljave, erkani se na suncu jedva nazirali i mastili čim ih pogledaš... sećam se da sam se uvek napolju mučio i nosio krpicu za brisanje.

Ovo što danas ide za iste pare je pre svega daleko kvalitetnije i čvršće napravljeno. Erkrani su veći i oštriji, odlično se vide čak i na suncu, imaju premaze protiv mašćenja pa nisam ni jednom uzeo da obrišem ovaj svoj Mi 8 lite od kad ga imam, zvučnici jači, zvuk na slušalicama kvalitetniji... kamera opušteno može da zameni jeftin digitalni aparat.

Dakle nema ničeg revolucionarnog, telefon i dalje ne piše domaći, ne štampa novac... ali telefon od 200€ danas sve svoje funkcije obavlja daleko brže i bolje od onog pre 5-6 god, mnogo je kvalitetnije izrađen i duži niz godina će raditi i izgledati kao nov. Malo li je?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (7.9.2019), mvasic (26.9.2019), Picard (8.9.2019)
Stara 7.9.2019, 20:07   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

kome to ne treba ne mora da kupuje, sad bar imaš tih dumb telefona i laptopova za par hiljada, ako ti telefon treba samo da se javljaš i da kucaš poruke...
Inače najbolji procesori na svetu su i dalje po 10000$ za 1400e imaš neki osrednji gaming komp kakav kupuju klinci na zapadu...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2019, 14:22   #6
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Baš sam pre neki dan poredio Galaxy S4, LG G2 i Xiaomi Note 5. Prva dva su flagship telefoni od 500 evra dok je Xiaomi 5 godina mladji i 300 evra jeftiniji u odnosu na pocetnu cenu. Prva stvar koja je mnogo bolja jeste prednja i zadnja kamera- slike su mnogo bolje jer je senzor bolji. Noviji telefoni zbog efikasnijeg procesora i novijeg Androida imaju mnogo više sati upotrebe pre nego što se baterija isprazni.

Da si platio više para dobio telefon koji je waterproof, ima ultrawide i/ili telephono kameru, quick charge, bezicno punjenje, fingerprint reader ispod ekrana...Uz sve to trenutno telefoni od 200e su dovoljno brzi za korišćenje još par godina.

Uporedi izgled ovog telefona (Xiaomi 9T) i telefona pre 5 godina:
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2019, 14:49   #7
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Citat:
orevicm kaže: Pregled poruke
Ma kakva razlika...ti si upravo potvrdio moje reci konstatacijom da je jedino bolje ,ne naprednije jer nije nista novo,veca ram memorija i to je sve ili skoro sve.Potpuno je ista prica i sa racunarima.Ja sam se do juce natezao sa lap topom iz ranih godina ovog veka a sad imam racunar od 1400 evra sa trenutno jednim od najboljih procesora na svetu.Prica je potpuno ista kao i sa telefonima veci ram tj. brzina sto za posledicu ima mogucnos za rad sa nekoliko zahtevnih programa istovremeno..Dakle i ovde to nije nista revolucionarno novo ni kapitalno sto moze da opravda papreno visoke cene obe grupe uredjaja.Glavne stvari su izmislili davno i naravno zasluzeno naplatili dok nam danas prodaju taze prekrecene 'sobe' sa starim malterom.Gomilu idiotskih dirigovanih aplikacija ili programa koji su u stvari lose reklame za ono sto vecina nas nece koristiti a sto s druge strane komplikuje rad iskreno receno pristojnih uredjaja.No ovakvih stvari je kroz istoriju bilo na poljima razvoja na drugim uredjajima te to nije nista novo ni iznenadjujuce,bitna je samo zarada.
Upravo tako, ali ne zaboravi da na tim nekada tako skupim i moćnim telefonima danas ne možeš pokrenuti ni jednu aplikaciju a da ne zaštucaju, ili se čak zablokiraju. Kao i kod kompova, i kod mobilnih telefona, "developeri" se i ne trude da optimizuju kod. Uostalom i zašto bi se mučili kada im je sve na copy paste, što opet dovodi do toga da aplikacije budu sve zahtevnije, i tako stvaraju potrebu da se kupi novi uređaj.

Pored toga, konzumentima se nude gluposti koje su sami tražili. Primer ti je notch, ili procep stavljen na ekran samo zato što su razmaženi konzumenti kmečali kako im telefoni imaju prevelike "bezele" (okvire oko ekrana) a negde mora da se smeste senzori za lice i kamere za tako "potreban" selfi. Tu je zatim i gomilanje "oketa" na leđima aparata, koja navodno nude DSLR kvalitet (kada bi se zezali) onima kojima to navodno treba za "poso". Ili pogledaj na šta liče ekrani "modernih" telefona sa svojim zaobljenim čoškovima. Nekada smo Sony Trinitron Televizore smatrali vrhom tehnologije, barem zato što je taj tip CRT-a imao pravougaone ivice, dok danas padamo (ne svi naravno) u zanos kada nosamo staklene tacne zaobljenih ivica. Ne bi me dakle začudilo da se isto ne prenese i na monitore i Televizore, koji bi onda bili ravni pa okrugli po ćoškovima.

A da ne govorim o tome na šta danas liče tastature, mišovi i kućišta, kojima su, opet na zahtev konzumenata, dodali vašarske lampione, staklene stranice, šarene ventilatore i tako ta čuda.... To je otišlo toliko daleko, da prosečnom konzumentu izgleda čudno što neko drži komp baziran na I7 najnovije generacije u kućištu koje ne šljašti, svetluca i nema staklene stranice.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
RedMantella (26.9.2019), Rockstar (26.9.2019)
Stara 20.9.2019, 12:11   #8
orevicm
Član
 
Član od: 31.7.2012.
Lokacija: ćićevac
Poruke: 68
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Sto se tice te cene od 10 000 dolara preterao si ni najnoviji i najskuplji odavno ne kostaju toliko..no ako gresim hajde ponudi neki da vidimo.Lepo je i videti mocne stvari i ako je njihova kupovina nerealna za prosecan dzep.A sto se zapada tice..omirisah ga a skupe kompove tamo imaju samo klinci puno bogatih ljudi te tvoja tvrdnja ne stoji.
orevicm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2019, 12:29   #9
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Citat:
orevicm kaže: Pregled poruke
Sto se tice te cene od 10 000 dolara preterao si ni najnoviji i najskuplji odavno ne kostaju toliko..no ako gresim hajde ponudi neki da vidimo.Lepo je i videti mocne stvari i ako je njihova kupovina nerealna za prosecan dzep.A sto se zapada tice..omirisah ga a skupe kompove tamo imaju samo klinci puno bogatih ljudi te tvoja tvrdnja ne stoji.

10.000 zelembaća za komp? Zbog čega? Igara? Nema veze, njihov novac, njihova stvar.

Što se tiče mobilnih, za 1000 zelembaća se ne dobija samo staklo, plastikai nafurane specifikacije, ono što mi zaista plaćamo je samo jedno: Brend.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
Relja (1.10.2019)
Stara 20.9.2019, 14:33   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Citat:
orevicm kaže: Pregled poruke
Sto se tice te cene od 10 000 dolara preterao si ni najnoviji i najskuplji odavno ne kostaju toliko..no ako gresim hajde ponudi neki da vidimo.Lepo je i videti mocne stvari i ako je njihova kupovina nerealna za prosecan dzep.A sto se zapada tice..omirisah ga a skupe kompove tamo imaju samo klinci puno bogatih ljudi te tvoja tvrdnja ne stoji.
Evo ovaj prvi 8600 $$

https://www.intel.com/content/www/us...rocessors.html
Tvoj komp nije skup za zapadni standard... toliko se plaćaju prosečni gaming kompjuteri tamo..

Nije čak najskuplji ni kod nas, redovno sklapamo na forumu gaming kompjutere od 1500e..za naše bogatije klince.. na zapadu gde je standard mnogo jači to je samo prosek.. ko voli lako može da pukne i 5000 za grafičke, led, ssd raid..


Do skoro si za te pare mogao samo grafičku da kupiš dok je trajalo ovo rudarenje..
Najskuplji procesor kod nas amd threadreaper 2990WX košta 233000 din..


Evo ti na primer iMac 4999$... https://www.apple.com/shop/buy-mac/imac-pro
Citat:
10.000 zelembaća za komp? Zbog čega? Igara? Nema veze, njihov novac, njihova stvar.
Niko nije spominjao igrice nego tvrdi da ima jedan od najjačih procesora na svetu..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
orevicm (20.9.2019)
Stara 20.9.2019, 16:12   #11
orevicm
Član
 
Član od: 31.7.2012.
Lokacija: ćićevac
Poruke: 68
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Da uverio sam se da ima puno skupljih i boljih naravno a da ovo sto ja imam spada u nesto solidno u nasim uslovima.Ali... ti iz nekog razloga malo ili malo vise naduvas cene,posao je verovatno u pitanju.Ovaj prvi je kostao 8 hiljada i kusur ali 2016 kad se pojavio,ovaj od navodno 233 hiljade je oko 165 a ista je situacija verovatno i sa trecim primerom. No to i nije bitno kao to sto sam zahvaljujuci tebi pogledao performanse tih mocnih procesora.
orevicm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2019, 18:54   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Da to je već realnije solidno u našim uslovima... ali daleko od najbolji na svetu...
Nije nikakav posao u pitanju nego samo da ti pokažem da ima i mnogo skupljih procesora, koji koštaju više nego ceo taj tvoj komp.. niti ja naduvavam cene odem na sajt od neke web prodavnice i pročitam koliko košta.. ne znam gde si ti našao po 165000...

https://www.eponuda.com/racunari-pro...or-cena-450173
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 11:46   #13
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

"Nacionalizam je tema do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kad plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe hiljadu, onda je top tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri hiljade, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi" Rambo Amadeus
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Schnak3 na korisnoj poruci:
LoneWolf (26.9.2019)
Stara 26.9.2019, 17:18   #14
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke


Evo ti na primer iMac 4999$... https://www.apple.com/shop/buy-mac/imac-pro

Niko nije spominjao igrice nego tvrdi da ima jedan od najjačih procesora na svetu..
Kakav iMac.. Pogledaj novi Mac Pro sa XDR monitorom. Najsnazniji model će koštati preko 40.000 dolara...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 17:22   #15
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

još kaže da ja naduvavam cene
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 18:12   #16
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Koliko su stvarno bolji?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
još kaže da ja naduvavam cene


Diluješ po forumu?

Ovde svi puni para, pa nabijaš cene?


Poslednja ispravka: mvasic (26.9.2019 u 20:32)
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
DArthShone (1.10.2019)
Stara 1.10.2019, 9:02   #17
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Kakav iMac.. Pogledaj novi Mac Pro sa XDR monitorom. Najsnazniji model će koštati preko 40.000 dolara...
Jeste, dabome. Ali za te pare se već može kupiti nov auto, i to kakav auto, koji je mnogo korisniji od sektaškog iživljavanja i edgy ovo, cool ono.

Mislim, upravo gledam Wrangler Rubicon sa svom opremom, i upoređujem ga sa Appleovom rendaljkom za šminkere....

Sutra će se sa jedne strane nalaziti kuća od recimo 250m2, sa okućnicom, a sa druge strane Mac pro 2020 u obliku kutlače, i obe stvari će imati istu cenu...
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2019, 10:14   #18
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

i ti bi ga kupio da ti radi neki posao koji se otplati posle mesec dva.. a sa novim autom samo brige.. te reigistacija, te takse, te lopovi, te kazne, te skupo gorivo...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2019, 11:55   #19
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Ne možeš da porediš "najskuplji" računar sa osrednjim automobilom ili kućom u nekom selu. Poredi Mac Pro + XDR monitor sa Bugatti, McLaren ili Bugatti. Uostalo, ti automobili su mnogo loši jer Lada Niva može da ide po njivi a oni ne mogu.

Apple Pro Display XDR je namenjen profesionalcima i firmama u USA. Inače taj monitor košta kao jedna bolja plata u USA, tako da ne vidim zašto bi se iko u Srbiji bunio da treba da plati 600 evra bilo šta, kada ionako toliko koštaju bolji televizori koji se ovde kupuju.

Ja ne znam zašto ljudi koji ne mogu da priušte neke stvar su najglasniji u svom stavu da te stvari ne valjaju.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2019, 12:07   #20
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Koliko su stvarno bolji?

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Ne možeš da porediš "najskuplji" računar sa osrednjim automobilom ili kućom u nekom selu. Poredi Mac Pro + XDR monitor sa Bugatti, McLaren ili Bugatti.
Drugim rečima plaćaš ne toliko za kvalitet nego pre svega za prestiž.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Celeron bolji od Dual Core? Marti Misterija Osnovne komponente 9 2.4.2012 17:32
Koliko racunara na jednoj uticnici !! MAX ! enki Osnovne komponente 4 11.11.2011 1:02
FPS - Koliko je stvarno bitan... Teva O igrama uopšte 43 29.6.2009 11:30
Koliko ličite na poznate ličnosti? zoran845 Cvet kompjutera 30 11.2.2009 22:45
Koliko nas stvarno koštaju igre? (u eurima, ne u životu) Corwin O igrama uopšte 24 7.11.2006 2:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com