Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.6.2009, 15:08   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Problem sa mrežom... need help!

Ovako ja i drugar delimo ADSL od 2 mbit. Konfiguracija mreze je takva da kod njega imamo: ADSL modem povezan na ruter, na koji je povezan na wireless ruter (btw-na koji je povezan laptop putem WiFi) i njegov PC kao i ono glavno TPLink-ov link (valjda se tako zove) koji od zicane pravi bezicnu mrezu, a kod mene se nalazi drugi TPLink koji je povezan na racunar. Znaci ta dva linka imaju dve "teleskopske" antene, koje lepo rade na udaljenosti od 60-ak metara. Problem je taj da mreza povremeno uopste nece da radi, ili radi izuzetno slabo (1kb/10min). Vrsimo i reset linkova i modema i rutera kad se ovo desi ali ne pomaze. Evo prosla 24h sam bio bez neta. Sta bi moglo da bude u pitanju? Hvala svima.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	shema.gif
Viđeno:	23 puta
Veličina:	20,5 KB
ID:	29811  
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2009, 22:16   #2
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Problem sa mrezom...need help.

antene su u pitanju ako sam te lepo razumeo.

Vi koristite na 60m antene koje su na APovima one valjda imaju 2db pojacanje, uz to antene su vam verovatno negde u sobi tako da nema ni opticke vidljivost. Ako je tako kao sto sam napisao onda vam mreza radi odlicno kada se sagledaju sve okolnosti.

Stavite na AP eksterne antene i trebalo bi da bude sve u redu.
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2009, 1:38   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa mrezom...need help.

Citat:
Rasa kaže: Pregled poruke
antene su u pitanju ako sam te lepo razumeo.

Vi koristite na 60m antene koje su na APovima one valjda imaju 2db pojacanje, uz to antene su vam verovatno negde u sobi tako da nema ni opticke vidljivost. Ako je tako kao sto sam napisao onda vam mreza radi odlicno kada se sagledaju sve okolnosti.

Stavite na AP eksterne antene i trebalo bi da bude sve u redu.
Antene su "teleskopske" znaci - cev duzine od od 1m (oba AP-a sa antenama ~200 evra). Opticka vidljivost izmedju njih postoji, usmerene su-jedna ka drugoj naravno. Problem se povremeno javlja samo. Btw AP-ovi su inace radili bez problema kroz nekoliko DEBELIH zidova na 100m. Znaci domet nije problem...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 17:17   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa mrezom...need help.

Od tolikih strucnjaka i sveznalica niko ne zna odgovor na ovo pitanje je li?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 19:10   #5
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Problem sa mrezom...need help.

bravo, spusti se na prozivanje ljudi bez razloga zato sto su se trudili da pomognu iskrenim savetima.

evo ja prvi mislim da svojim ponasanjem nisi zasluzio pomoc, jer kako neko pokusa da ti pomogne pravis se pametan dok prozivas iskusnije ljude koji znaju sta pricaju da se oni prave pametni.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 13:15   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa mrezom...need help.

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
bravo, spusti se na prozivanje ljudi bez razloga zato sto su se trudili da pomognu iskrenim savetima.

evo ja prvi mislim da svojim ponasanjem nisi zasluzio pomoc, jer kako neko pokusa da ti pomogne pravis se pametan dok prozivas iskusnije ljude koji znaju sta pricaju da se oni prave pametni.
Pretpostavio sam da ce do ovoga i doci na kraju. Kakve gluposti. Ok obrisite temu, snaci cu se vec.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 20:24   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa mrezom...need help.

Ne loži se. Kako si objasnio, takav i odgovor dobijaš.

Nije bitno da li postoji domet. Uvek postoji i mogućnost smetnji. Štap-antene nisu dovoljno selektivne, pa primaju smetnje sa svih strana, a koristan signal, naravno, samo iz pravca emitovanja druge antene... i obrnuto. Dakle, nepovoljne su po pitanju smetnji. Tu onda postoji i problem reflektovanih signala i slično. To bi značilo da ti prijem veoma mnogo zavisi od vremenskih prilika. Ako si i sam primetio da ti sve radi bolje ili lošije kad je kiša ili čak kad je vlažno vreme, onda je to to.

Za bilo kakvu dalju nadgradnju teme (pitanje softvera, rutiranja saobraćaja u lokalu i ka Internetu i slično), nema dovoljno podataka. Recimo, da li je veza obezbeđena od upada sa strane i ako nije, da li je primećeno nešto takvo? Kako to da znam, ako se ceo sistem sastoji od modema, rutera, bežičnog rutera i akses pointa... od čega je bar dve grupe po dva uređaja moglo da se spoji u jedan?

Dakle, rezime bi bio - ako nisu problemi u radio-prenosnom delu, onda nemamo blagog pojma šta bi moglo da bude.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 11:25   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa mrežom... need help!

Prvo, hvala na odgovoru.

Ne, nisu u pitanju antene niti smetnje u prenosu, rade isto i po suncanom i po kisovitom danu, i nema upada sa strane, kao ni faktora koji bo dovrli do ometanja radio signala. Access points kostaju 200e tako da sumnjam da cemo moci da ih promenimo u skorije vreme.. i tako smo ih dobili na mucke, mada sumnjam da su oni u pitanju...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa mrežom između dva compa pavlaka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 14.2.2009 16:50
Problem sa obaranjem sistema Tintoreti Kvarovi 2 5.1.2009 0:48
Problem sa podešavanjima TV i monitora bacacar Grafika 2 3.1.2009 13:06
Problem sa 3DSM 8 - problem sa konjem M.A.G.E 3D radovi 7 29.12.2008 11:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com